Page 6 of 32 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 106 to 126 of 658

Thread: Progresul in Cupa Romaniei

  1. #106
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by be@
    Mda,se putea sa nu-i favorizeze federatia pe olteni?
    Uite de asta nu se poate discuta cu tine, pentru ca arunci vorbe aiurea fara nici o baza. Explica-mi si mie cum am fost noi favorizati, care a fost logica acestui mesaj.
    A fost o alegere de bun simt, exact la jumatatea distantei dintre cele doua orase, normal ar fi fost ca National sa accepte din prima aceasta varianta, nu sa se ajunga la mana federatiei, carea alaes pana la urma locatia corecta. De ce ar fi trebuit sa rataceasca echipele si suporterii pe la Brasov sau Sibiu, cale de sute de km?

    Ceea ce ma bucura este, ca dintre toti "luminatii" de aici nu s-a gasit unul sa iti spuna ca a fost o alegere corecta din partea frt. Pai ce treaba avem noi cu Mioveni? Este cumva in Oltenia? Dimpotriva, parerea mea este ca voi veti iesi intr-un oarecare avantaj pentru ac la Mioveni am jucat in cupa, i-am eliminat, si ne-am contrat destul de rau cu ei. Sigur vor fi destui care vor incuraja Nationalul, ca nu a trecut prea mult timp de la meciul ala....
    Zii, sunt curios sa vad ce argumente ai!

  2. #107
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Ed, bine ne-ai gasit! E bine ca cineva dintre olteni considra ca merita sa discute cu noi. Ia citeste tu atent cele spuse de taica. Si eu si Be@, daca nu ma insel, ti-am raspuns deja la ce s-a referit "favorizarea". FRF, logic, zic eu, a dat de castig Craiovei, mergand pe criteriul echi...distantei. Totusi, poate exista, speculatia mea, si o varianta de culise, care sa justifice obstinatia Nationalului in privinta localitatii. Cei din intimitatea clubului stiu probabil de ce si s-ar pute ca si oltenii sa stie despre ce este vorba. In alta ordine de idei, un om cu experienta si simt psihologic ca al tau ar intelege ca nu merita sa continuam dispuele fara sens, pe intrebari marunte, zic eu. In rest, esti bine venit pe forumul nostru.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  3. #108
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Sa mai intreb inca odata, poate nu am fost foarte clar? Cum este favorizata Craiova prin alegerea unei locatii care se afla exact la jumatatea distantei dintre cele doua localitati si intr-un judet care nu face parte din Oltenia?

  4. #109
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Se pare ca nu exista tren direct spre Mioveni din Bucuresti. Atata tot. O sa mai piarda FANS putin timp cand vor schimba garniturile.

  5. #110
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    ED, credeam ca ti-am raspuns si eu si Be@. Esti ca cercetatorul care refuza sa citeasca literatura deja publicata. Dar pentru ca esti "lenes", ti-o dau din nou mura in gura. Nationalul nu a dorit Mioveni, Craiova a dorit Mioveni, FRF a ales Mioveni, deci a mers pe mana Craiovei, neluand in consideratie argumentele Nationalui, indiferent care erau ele, deci am putea spune, intr-un fel ca a "favorizat" Craiova, mergand pe alternativa ei. Capisci! Nu ti se pare ca intrebarile astea sunt nimicuri. Nu stiu care este mai in culpa, ala care arunca cu piatra sau cel care o ridica si o arunca inapoi. Ai o posibiltate de alegere, Ed, foloseste solutia constructiva, desi "poti sa continui sa dai cu pietrele inapoi". Nimeni nu te poate opri, este alegera ta.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  6. #111
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Aici il mai poate opri cineva. Aici, cel putin. Dar nu cred ca o sa fie cazul.
    Eu mi-am mai spus penctul de vedere si il repet. Trebuia sa jucam la Craiova. Daca batem, batem si la Craiova si la Brasov. Daca e sa mancam bataie... cel mai des am facut-o in Cotroceni. Asa ca era o alegere simpla. Cum la noi nu se pune problema cantitatii suporterilor...

  7. #112
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Zii, sunt curios sa vad ce argumente ai!
    Exact argumentele pe care ti le-a dat miril. Sper ca nu vrei sa-ti mai explic si eu din nou.

    Alamar,gandim la fel.

  8. #113
    sport legend corto's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Krakow
    Posts
    355
    Reputatie
    1
    Pai da, s-au gandit ca daca ne-au suspendat doua etape, macar in Cupa sa ne ajute putin. Eu pricep ce zici Miril, dar pana la urma nu cred ca FRF a tinut cont de ce au vrut cele 2 echipe. Sau de ce au vrut miovenii care nu-si doreau sa se joace pe stadionul lor. Au tras linie, au pus pixul la jumate si gata. Chiar conteaza unde se disputa meciul? Bancare, la Craiova joaca euroPoli, nu ne puteam permite sa-i dam afara ca au buget mare
    [SIZE="1"]My mother is taller than your mother[/SIZE]

  9. #114
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Sa joace unde or vrea. Nici nu ma intereseza. Anul asta nu am la ce sa sper. Daca as vedea ca sunt pe drumul cel bun m-as bucura. Sa vad ca incep sa cladeasca. Deocamdata sunt la nivelul declaratiilor. La anul o sa-mi fac si griji. Desi nici anul asta nu e exclus sa o zbarcim.

  10. #115
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Corto, eu nu am nimic impotriva sa jucam la Mioveni, mi se pare echi...distant. I-am raspuns lui Edmond_, nedumerit de afirmatia lui Be@, nemultumita de decizia FRF, pusa in impas de cele doua cluburi care au venit cu propuneri total diferite, care la radul lor...
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  11. #116
    sport legend corto's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Krakow
    Posts
    355
    Reputatie
    1
    La cat de aiuriti sunt si unii si altii, nu ma mira ca nu s-au inteles. Or fi fost situatii de genul " varu-meu are hotel in poiana, a zis ca ne face discount la cazare ... ". La noi e de inteles, am jucat odata la Mioveni si n-am batut nici un suporter advers, acum vrem sa ne scoatem parleala.
    [SIZE="1"]My mother is taller than your mother[/SIZE]

  12. #117
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Stii si tu ca la noi nu sunt de...batut, poate din publicul local. Oricum, discutii inutile ale caror dedesubturi nu le inteleg, iar, sincer vorbind, in aparenta, sunt de acord cu localitatile propuse de Craiova si nu de National, una fiind Mioveni.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  13. #118
    sport legend corto's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Krakow
    Posts
    355
    Reputatie
    1
    Batem pe toata lumea Observatori, arbitrii, rupem gardul si-i batem si pe jucatori. Ne batem intre noi, daca nu sunt scaune la Mioveni, le rupem de pe Oblemenco si venim cu ele la noi. Vrem sa fim respectati, vrem sa fie cat mai multi la urgenta gu gulere alb-albastre de plastic, sa vad un titlu mare in ziar "Oltenii insetati de sange" ... sa mergem in Valea Jiului si sa-i batem si pe minerii care ne-au devastat gara de vreo cateva ori. O contra mineriada. Sunt off-topic, nu-i asha?
    [SIZE="1"]My mother is taller than your mother[/SIZE]

  14. #119
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Noi nu suntem stricti. Pardon, sa-l intrebam pe...amfitrionul...Progresului. Bank, ce zic, on sau off sau on-off? Si cum cineva trebuie sa duca vestea...bataliei tocmai de la Mioveni catre...Ursu, puneti pe...Postasu s-o...comita ca noi n-avem (decat pe Pustiu).
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #120
    sport legend corto's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Krakow
    Posts
    355
    Reputatie
    1
    Postasul e cam gras ... nu-l vad alergand 150 km pana la Bucuresti sa proclame victoria in fata comisiei. Mai bine sa ne vedem de fotbal, oricum sunt sigur ca nu vor fi incidente, suporterii Nationalului sunt oameni cu bun-simt.
    [SIZE="1"]My mother is taller than your mother[/SIZE]

  16. #121
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Si tu!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  17. #122
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Eu sunt amfitrion prin vointa... amfitrionilor OLS. Langa mine am mai cerut un amfitrion. Sa amfitrionam impreuna. Sa nu fiu acuzat de amfitrionie partinitoare. Sunt adeptul dualismului in idei.

  18. #123
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Oricum,tu te descurci foarte bine ca amfitrion pe Suporter,Bank.De cand esti tu moderator aici, merge mult mai bine subforumul.Nu ca vreau sa te laud, dar asta e adevarul.

  19. #124
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Be@, gata cu laudele, ca te editez. Cred ca e o treaba comuna. Nu uit ca m-ai ajutat cand te-am rugat sa ii dam o fata noua. Si tu si ceilalti care vin frecvent aici.

  20. #125
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Sa fiti amfitrioni ca-n...AVATAR. Dualism in pluralism...progresist! Ce vrei sa spui cu "sa ii dam O FATA NOUA"? Lu' No Gacic? Vezi, chiar daca stam bine cu...traficul, n-as vrea sa te vad dupa...Bodu!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  21. #126
    Stiinta! confusion's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    far far away
    Posts
    51
    Reputatie
    1
    Imi pare rau, dar o sa va opriti in optimi anul acesta.... asta e, viata merge mai departe!
    [COLOR="Blue"][B][CENTER] PENTRU NOI, VOI NU EXISTATI !!! [/CENTER][/B][/COLOR]
    [CENTER][B][COLOR="Blue"]anti bu[COLOR="Red"]CUR[/COLOR]esti![/COLOR][/B][/CENTER]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •