Page 15 of 32 FirstFirst ... 5131415161725 ... LastLast
Results 295 to 315 of 658

Thread: Progresul in Cupa Romaniei

  1. #295
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Bancaru
    Platanule, imi cer scuze, dar cred ca ai vazut alt meci. Eu nu prea am vazut faze de poarta. Statistica a zis ca a fost 2-1 raportul suturilor pe poarta in favoarea constantenilor. Eu am vazut o ratare cat casa a lui Chihaia si o incercare frumoasa a lui Griff. Cam atat. A! A mai fost sutul lui Abi. Am avut o caruta de cornere, toate irosite. Manta mi s-a parut bataios, dar lent. Un soi de Mitrovic mai slab (fizic).
    Nu imi dau seama cum e posibil, dar s-a vazut lipsa lui Shroj. Sau mai exact s-a simtit, normal ca s-a vazut daca nu era.
    Tames... Bundea... nu am ce sa zic. Imi place Cipi Mozacu. Isi face treaba lui acolo. Un soi de Raffa Marquez (acuma sa nu ma injurati, pastrand proportiile). Burca si Ersin mai au de lucrat impreuna, cam pana cand o sa plece bosniacul de la noi. Oprea a fost mai slab decat de obicei. Nu putem sa tot asteptam golul de la Oprea. Cred ca dupa Savu e omul cu cele mai multe reusite. Ceea ce nu e bine. Era bun si Lita ala...
    Am vazut acelasi meci,insa vroiam sa subliniez ca totusi am reusit si noi sa ne apropiem de poarta adversa,constructia fiind mai buna decat la meciul cu Steaua.

  2. #296
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    E posibil, numai ca Steaua nu te-a lasat sa te apropii si nici Bergodi nu cred ca a gandit meciul ca sa ne apropiem de poarta lui Carlos, ca altfel nu imi pot explic aneputinta care ne lovise. Farul nu e o echipa care sa stea asa bine in teren precum Steaua si nici nu are atatea valori individuale, care formeaza un grup tare, asa cum are Steaua. Eu cred ca trebuia sa fim mult mai incisivi cu Farul, o echipa de valoare egala cu a noastra.
    Inca nu s-a gasit formula ideala. Herea incepe sa isi faca loc, valoric vorbind, in primul 11, numai ca unii care se credeau titulari nu prea sunt scosi cu inima larga. Bundea, de exemplu. Eu l-as incerca si pe Marcu, l-as pune pe Sapun in centru, alaturi de Bundea si i-as arata lui Ersin pozitia in sezut cu coatele pe genunchi si falca in podul palmei. Bancar, ma-ntelegi.

  3. #297
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Bancaru
    E posibil, numai ca Steaua nu te-a lasat sa te apropii si nici Bergodi nu cred ca a gandit meciul ca sa ne apropiem de poarta lui Carlos, ca altfel nu imi pot explic aneputinta care ne lovise. Farul nu e o echipa care sa stea asa bine in teren precum Steaua si nici nu are atatea valori individuale, care formeaza un grup tare, asa cum are Steaua. Eu cred ca trebuia sa fim mult mai incisivi cu Farul, o echipa de valoare egala cu a noastra.
    Inca nu s-a gasit formula ideala. Herea incepe sa isi faca loc, valoric vorbind, in primul 11, numai ca unii care se credeau titulari nu prea sunt scosi cu inima larga. Bundea, de exemplu. Eu l-as incerca si pe Marcu, l-as pune pe Sapun in centru, alaturi de Bundea si i-as arata lui Ersin pozitia in sezut cu coatele pe genunchi si falca in podul palmei. Bancar, ma-ntelegi.
    Da,Bancare,de acord.Oricum,cred ca singura calitate a lui Mehmedovich este ca e inalt.In rest....Si eu zic ca ar trebui sa incerce si cu Panc titular.

  4. #298
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Mehmedovici a fost cel mai bun cu Steaua. Si nu ia cartonase aiurea.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  5. #299
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    El a fost cel mai bun? Eu cred ca cel mai bun, de doua meciuri, e Sapunaru. Asta ca era vorba de cupa.

  6. #300
    FARIST 100% ULTRAS-CT's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    303
    Reputatie
    1
    Deja finala este Rapid-FARUL !!
    FARUL FARUL

  7. #301
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Mom(i)cilo, baiatule, nu te grabi ca fata la maritat! Aveti putintica rabdare ca va inecati, altfel, la...mal. O sa fie un meci ca pe vremuri, Progresul-Rapid, in finala Cupei Romaniei.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  8. #302
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ULTRAS-CT
    Deja finala este Rapid-FARUL !!
    Serios ? Dupa ultimile rezulate scoase de voi in deplasare ( Sportul -Farul 3-1 , respectiv Jiul-Farul 3-1) , eu n-as fi asa de sigura .

  9. #303
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Concluzia, 26 aprilie, in Cupa Romaniei, FC National-Farul....3-1!!!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #304
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Sa dea Domnul asa sa fie !

  11. #305
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Sa nu ne mai certam aici cu ei, pentru ca nu cred ca mai intra si chiar daca mai intra nu e vina lor ca Farul a furat-o cu 3-1 la Jiul. Ala a fost blat ordinar.

  12. #306
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Eu cred ca tu nu intelegi care-i treba cu blatul, Bancaru. Se paote, esti baiat mare acum. Ma asteptam mai mult de la tine!. Si daca tot vrei sa te lamuresti, intreba-l pe Cupen. In rest, n-ar strica, in finla Cupei, o reeditare a unui meci din cuplajele interbucurestene, de alta data. Oaida centreza, Dinulescu marcheaza, pardon, Cineva centreaza, Griffith marcheaza golul victoriei.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  13. #307
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Cupen e un mare mancator de *****. M-am facut mare degeaba, nu am inteles cu blatul. Si eu, fraierul, credeam ca la Jiul a fost blat. Iata ca Superhypermegaeuropoli nu a putut sa bata acolo unde blatistii de noi au facut-o. Ce mizerie! Ce jeg! Ce blaturi! Ce gafe a facut Curca...

  14. #308
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucurešti,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Doamne ajuta sa fie o finala petrolul-national!

  15. #309
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Asta ar fi o minune mai mare decat Dinamo - Foresta 4:5 Cum naiba sa dea Petrolul 3 goluri si sa nu primeasca? Teoretic e posibil, practic nu cred. Greu e si pentru noi sa dam 2 goluri. La ce apetit pentru gol avem...

  16. #310
    senior Zamo's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    217
    Reputatie
    1

    Limbaj adecvat

    E prima oara cand nu imi doresc sa jucam finala.Parca vad cum se joaca pe Lia Manoliu,meci la care vor asista aproximativ 25 000 de rapidisti si 2-3000 oameni ca lumea si cum noi aveam ghinion sa pierdem finala cand jucam cu echipe din Bucuresti(steaua-fcn:4-2,fcn-dinamo:0-1)....
    Last edited by miril; 6th April 2006 at 12:59.
    http://progresuldincotroceni.blogspot.ro/

  17. #311
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by george_fcn
    Doamne ajuta sa fie o finala petrolul-national!
    George , nu prea e posibil . Cam 0,0001 % sunt sansele ca Petrolul sa elimine Rapidul .

  18. #312
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Zamo, daca finala va fi cu Rapid, vom avea sustinere colaterala ca in 1980, cand peste 50 000 de spectatori au urmarit finala, jumatate erau cu Rapidul si restul cu...Progresul, progresisti get-beget fiind in jur de vreo 5 000. Sa-ti spun si scorul 3-1 pentru...Progresul.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  19. #313
    sport legend alamar's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril
    Zamo, daca finala va fi cu Rapid, vom avea sustinere colaterala ca in 1980, cand peste 50 000 de spectatori au urmarit finala, jumatate erau cu Rapidul si restul cu...Progresul, progresisti get-beget fiind in jur de vreo 5 000. Sa-ti spun si scorul 3-1 pentru...Progresul.
    Da, dar meciul ala a fost in campionat. Zamo, finala o vom juca cu Rapidul si este imposibil sa pierdem. Doar daca nu se vor baga unii "prieteni" sa aranjeze lucrurile in asa fel incat ca nu cumva sa ramana Razvan fara "coledji".

  20. #314
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Pana la finala,trebuie sa ne gandim cum trecem noi de Farul.Eu spun ca va fi destul de dificil sa trecem de ei,la ce apetit de goluri avem noi,vorba lui Bancaru.HAI NATIONAL!

  21. #315
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Nici n-am zis ca s-a jucat in Cupa ci ca avem un prejudicat. Ce ar fi sa-l lasam pe Razvan fara obiect(iv)ul...european!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •