Page 3 of 32 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 658

Thread: Progresul in Cupa Romaniei

  1. #43
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Nu ar fi prima si nici ultima. Iar daca pentru noi ar fi o rusinica inseamna ca am pierdut in fata unei echipe proaste, adica inferioara noua. Ceea ce, in teorie cel putin, e adevarat. Craiova e inca in B. Iar apoi nu suntem noi cei mai de rahat, daca pot zice asa. Steaua a fost eliminata de o echipa mai slaba decat Craiova, iar Steaua e mai buna decat National. Logica asta nu isi are rostul in general, cu atat mai mult la meciurile de cupa.

  2. #44
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Totusi,la cum jucam in momentul de fata,ne va fi destul de greu.Sa nu uitam ca il au pe Bornescu,care in sezonul asta a luat un singur gol.

  3. #45
    sport legend corto's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Krakow
    Posts
    355
    Reputatie
    1
    Nu Bornescu e problema. A luat 2 goluri pana acum, unul in cupa si unul in campionat. Problema pentru voi e apararea noastra, una destul de buna incat tridentul ofensiv de la CFR care v-a dat voua 4 goluri, n-a reusit s-o depaseasca. Oricum, Stanga are obiceiul sa inchida bine jocul la mijloc, acolo i-am batut be CFR-isti. Chair, ar fi interesant sa discutam nishte detalii tehnice, ca de ex: cine mai e antrenor pe la voi?
    [SIZE="1"]My mother is taller than your mother[/SIZE]

  4. #46
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Platanu, nici nu trebuie sa ignoram, dar nici sa facem in pantaloni de frica. Respecti si un adversar din B, totusi...

  5. #47
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Pentru Corto, Nec (plus) ul(tr)a!
    Last edited by miril; 6th October 2005 at 15:32.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  6. #48
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    corto, antrenor pana in iarna (sau pana isi ia talpasita olaroiu din tm.) este Catalin Necula.
    Ca tot se plangea Bancaru ca n-are antrenor.

  7. #49
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Cand vrea, apararea noastra se comporta ca la...Marasesti. Ai Nostrii ca...Bazzi, pardon, brazii. Cand nu, trece si...marfarul. Nici o aluzie la CFR, din contra.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  8. #50
    sport legend corto's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Krakow
    Posts
    355
    Reputatie
    1
    Vad ca tot ii dati cu adversarul din B ... Ia spune-mi, daca jucati cu Gloria sau Vasluiul care sunt in A, e mai greu? Eu n-am vazut pana acum nici un meci al Universitatii pentru ca nu a cum, dar din cate am mai citit din opiniile unor oameni obiectivi, Craiova are un joc bine organizat, nu haotic ca majoritatea echipelor din B si al catorva echipe din A ... tu ai vazut vreun meci de-al nostru pana acum?

    @miril: smartass
    [SIZE="1"]My mother is taller than your mother[/SIZE]

  9. #51
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Corto, ai dreptate. Universitatea, in retur s-a comportat ca o echipa de B, iar in mecviul cu CFR, ca una de A. Noi vorbim, totusi, de o realitate, stiu, dureroasa pentru olteni. Noi am retrogradat ca asa au vrut altii, cu trei jucatori de Nationala, in echipa, in 65: Mateianu, Dumitru Popescu si Iancu, iar in 71, cu echipa de aur, cu Dudu, Beldeanu, Nastase, Dumitriu IV, Tanasescu, Mircea Sandu, Kassay, Raksi, toti fosti sau viitori jucatori de Nationala. Vreau sa-ti documentez ca stim ce este o echipa de A sau B, indiferent unde se afla echipa, de fapt, la momentul respectiv. Nationalul in acest tur a avut o evolutie oscilanta si datorita faptului ca ne-am pierdut antrenorul, in afara faptului ca "iar am luat-o de la capat". Nici noi nu stim cine este Nationalul, cea care a batut Sportul si Rapidul sau cea care a pierdut sec acasa cu CFR-ul si a facut egal cu noile promovate? Acelasi rationament este valabil si pentru U Craiova.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #52
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by corto
    Nu Bornescu e problema. A luat 2 goluri pana acum, unul in cupa si unul in campionat. Problema pentru voi e apararea noastra, una destul de buna incat tridentul ofensiv de la CFR care v-a dat voua 4 goluri, n-a reusit s-o depaseasca. Oricum, Stanga are obiceiul sa inchida bine jocul la mijloc, acolo i-am batut be CFR-isti. Chair, ar fi interesant sa discutam nishte detalii tehnice, ca de ex: cine mai e antrenor pe la voi?
    Antrenor e Catalin Necula pana la iarna. .Dup-aia nu se stie ce va fi.probabil inca o plecare masiva de jucatori.

  11. #53
    sport legend corto's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Krakow
    Posts
    355
    Reputatie
    1
    Adevarul e ca si eu cand am vazut rezultatele voastre de pana acum am ramas mirat. Ba chiar am devenit suspicios, mai ales ca Gino nu e vreun mielusel. Oricum, sunt sigur ca meciul cu voi din cupa se va juca doar pe teren, iar experienta va fi foarte utila pentru tinereii nostri. De aia si vreau sa trecem mai departe, nevoia de performanta in Craiova e imensa. De fapt, banuesc ca tot cam asha e si pe la voi, si supararile s-au adunat de la an la an Bafta in campionat! In cupa e alta poveste
    [SIZE="1"]My mother is taller than your mother[/SIZE]

  12. #54
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Corto, si voua la fel. Reciproca e valabila si in ceea ce te priveste! Cu CFR (mai ales) si Steaua nu...vreau sa zic...cuvantul ala, dar cu noile promovate a fost inspiratia noului...antrenor, ...nec plus ultra.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  13. #55
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Miril, poate ar fi mai corect NEinspiratia lui nec plus ultra, cum ii zici, dar si "netranspiratia" jucatorilor.

  14. #56
    junior
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    68
    Reputatie
    1
    alta dracie...cica gino vrea sa-si vanda cele 15% (daca am inteles bine); instabilitatea de la National favorizeaza indirect Craiova, dar sincer, imi pare rau pentru National....preferam instabilitate la steaua si dinamo

  15. #57
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Alea 15% erau in realitate 33%. Va dati seama ca in conditiile acestor miscari de trupe de la noi nu mai conteaza un meci si nici macar locul pe care terminam in campionatul asta, atat timp cat nu retrogradam.
    Miril, sa fie miscarea lui Gino una care sa faca parte din aceeasi unda seismica ce a dus la plecarea lui Landi spre vest?

  16. #58
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Prevad miscari...browniene. Nu in sensul ca Brown va veni antrenor la noi.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  17. #59
    sport legend corto's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Krakow
    Posts
    355
    Reputatie
    1
    Nationalul a fost mereu instabil. Si tot au reusit sa castige meciuri importante. Nu pe asta trebuie sa ne bazam noi ... totul se joaca in teren.
    [SIZE="1"]My mother is taller than your mother[/SIZE]

  18. #60
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Concluzia ar fi ca singura constanta a clubului este...instabilitatea.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  19. #61
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Se mai intampla si chestii neprevazute. Craiova a mancat bataie acasa! Eu nu vreau sa cred ca s-a intamplat "pe fondul relaxarii" la gandul ca au un meci usor cu Nationalul, in cupa.

  20. #62
    senior kurany's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    BUCURESTI
    Posts
    164
    Reputatie
    1

    prima infrangere

    U Craiova - Unirea Urziceni 0-1...
    Atentie Craiova, Nationalul nu e Unirea Urziceni !!! asa ca dragii de olteni vor scoate pestele din plasa de cateva ori , vorba lu Chirila.
    singuru dezavantaj...Caracalu daca am inteles eu bine ca se joaca acolo..
    pt ca echipa Craiovei e de fapt FC Caracal.
    INTOTDEAUNA LA INALTIME !!!!

  21. #63
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Nu cred ca se joaca la Caracal. Asa s-a stabilit? Fostul presedinte (!) al Nationalului, Iorgulescu George, spunea ca nu agreeaza ideea ca meciul sa aiba loc la Caracal. Probabil din acelasi considerent: transferul masiv de jucatori de colo colo.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •