Page 2 of 32 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 658

Thread: Progresul in Cupa Romaniei

  1. #22
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Ce mare scula o fi si Bad? Cred ca trebuie sa joace bine in campionat. Acum fara suparare, dar pe CFR trebuia sa-i batem rau. Ma refer la CFR Timisoara. Pe ceilalti trebuia doar sa-i invingem. Sunt de divizia B si au jucat si cu rezerve. Nu cred ca acest meci eu un barometru pentru Bad. Si nici pentru restul. Krap, a jucat Riosanu?

    ATHC, felicitari! Asa devotament merita aplaudat.

  2. #23
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru
    Si nici pentru restul. Krap, a jucat Riosanu?
    n-a jucat, dar am promisiuni ca il vom vedea jucand 10-15 minute duminica.

  3. #24
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Ai fost si tu la intalnirea secreta (ca tot e la moda sa se intalneasca presedintii cu posibili viitori antrenori) dintre Gino si Oli? A zis Olita ca-l baga in echipa? Cum o s afaca el echipa cu cei pe care i-a refuzat?

  4. #25
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    n-am fost la asta, dar stii cum se zice la ziare- o frunza de platan batuta de ploaie mi-a soptit ca l-a vazut pe cutare etc etc etc.

  5. #26
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    O frunza de platan ajunsa pe post de bikini la o frumoasa domnisoara.... Apropo de domnisoare. Ieri eram pe Calea Victoriei si era sa intre in masina mea un Renault kaki cu numar FCN condus de o duduie. Aoleu! Asta nu are legtura cu cupa.

  6. #27
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Se pare ca vom avea un soi de Iarna cu Olita (nu pe~). Olaroiu la stiri catranit nevoie mare. Inclusiv la prezentarea noului sponsor principal a ciocnit o cupa de, pardon, un pahar de bere, dar nu avea o mutra care sa arate bucuria momentului. Cu alte cuvinte: cu ce il incalzeste pe el o bere? Sau mai multe...

  7. #28
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    craiova- astia nu trebuiau sa fie, ca si noi, capi de serie? anul trecut asa a fost, de am avut numai adversari grei. ma mir ca n-am picat cu steaua.

  8. #29
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Desi nu imi aduc aminte sa avem frati olteni, nici macar in realitate nu am rude pe acolo, iata ce scrie OLS (sau OLS a preluat) despre meciul din optimi, cel cu Craiova:

    Craiova-FC National, duel fratricid

    Ironia sortii face ca derbyul Cupei Romaniei sa fie Universiatea Craiova-FC National. De ce ironie? Pentru ca bancarii au fost curtati intens, fara succes, de catre oficialii olteni pentru a fi adusi in Banie... Suporterii Stiintei ar fi dorit ca echipa lor sa pice cu Dinamo.

    Sorţii au decis ca adversara Universităţii Craiova în optimile de finală ale Cupei României să fie FC Naţional. Deşi anumite grupuri de interese şi în special edilul-şef al Craiovei, Antonie Solomon, au trâmbiţat şi au forţat o mutare a grupării bancare în Bănie, competiţia KO pune pe tapet o nouă confruntare între două cluburi care nu pot fi decât rivale.

    'Întâlnim echipa primăriei. Are cel mai bun mijlocaş din ţară, Zeno Bundea, şi cel mai bun preşedinte. Ne rugăm la Dumnezeu să nu primim trei, patru goluri', a comentat ironic Adrian Mititelu tragerea la sorţi de ieri. 'Dacă tot se zvoneşte că vor veni la Craiova din iarnă, atunci să joace meciul din optimile Cupei la Craiova! Noi aşa o să le propunem celor de la Naţional. În acest fel o să-i facem pe plac şi primarului Solomon', a afirmat Silvian Cristescu la aflarea adversarului.

    Ultima dispută dintre Universitatea şi FC Naţional a avut loc în primăvară şi a fost câştigată de alb-albaştri cu 3-0, aceasta fiind de altfel singura victorie a craiovenilor din returul sezonului precedent. Adversara trupei lui Stângă, FC Naţional, este echipa care a instituit dinastia antrenorilor italieni în Divizia A.

    Bancarii au început sezonul cu Roberto Landi pe bancă, iar din această săptămână conducerea tehnică a fost preluată de fostul căpitan al Romei, Giuseppe Giannini. Landi a demisionat după cinci etape, iar interimatul a fost asigurat de fostul fundaş al echipei din Parcul cu platani, Cătălin Necula.

    După opt runde, Naţionalul ocupă poziţia a cincea, cu 14 puncte, înregistrând patru victorii, două egaluri şi două meciuri pierdute. Cea mai drastică înfrângere a bancarilor s-a consemnat pe propriul teren, scor 0-4, chiar în faţa echipei eliminate de Universitatea în runda anterioară a Cupei României, CFR Cluj.

    De altfel, acesta a fost rezultatul care a dus la plecarea lui Landi din 'Cotroceni'. Programat pe 26 octombrie, meciul dintre Universitatea şi FC Naţional se va desfăşura pe teren neutru, Târgovişte, Mioveni sau Caracal fiind variantele care se iau în calcul pentru găzduirea partidei.

    Oltenii isi fac singuri curaj, iar ziarul Editie Speciala patronat de Adrian Mititelu scrie:

    <<Universitatea trebuie să evolueze fără frică, protejată de armura invincibilităţii din acest sezon, &#238;n faţa unei adversare imprevizibile, care poate să joace de la egal la egal cu oricine, dar şi să piardă neaşteptat.

    &#206;n plus, oltenii vor fi net superiori la capitolul galerie, care va fi, ca de obicei, al doisprezecelea lor jucător, de data aceasta fără adversar, suporterii bancarilor put&#226;nd fi număraţi pe degetele de la o m&#226;nă. Nici celebrii Los Platanos nu mai c&#226;ntă pentru echipa lui Iorgulescu.

    Sunt invitaţi &#238;nsă la confruntarea dintre leii din Bănie şi bancari, pentru a c&#226;nta &#238;mpreună cu tribuna 'Oltenia, eterna Terra Nova', 'O iubire alb-albastră' sau 'M-a făcut mama oltean'.

    Mai sunt corectii de facut, prima ar fi ca Giannini e la el acasa si nu pe banca bancarilor, iar a doua referitoare la nesimtirea proverbiala a ol... nu mai zic ca... Ma cenzurez singur. Declaratii de om fara bun simt. Ataca Nationalul, de parca Iorgulescu sau Iacov ar fi spus ceva. Ce vrea Pafnutie Solomon e treaba lui.

  9. #30
    sport legend alamar's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    741
    Reputatie
    1
    Adversar usor, batem fara probleme. Nu va luati dupa meciul cu CFR-ul, Craiova e o echipa de B. Eu as juca meciul la Craiova, sa vada si oltenii cum arata divizia A.

  10. #31
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Alamar, tu ai fost in Vietnam? Esti un dur. Eu cred ca pentru noi, la ora asta, orice meci e greu.

  11. #32
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kra****x
    craiova- astia nu trebuiau sa fie, ca si noi, capi de serie? anul trecut asa a fost, de am avut numai adversari grei. ma mir ca n-am picat cu steaua.

    daca se aplica regulamentul de anul trecut noi trebuia sa fim in urna doua si nu aveam cum sa jucam cu Nationalul, insa la federatia noastra nu exista regulamente, totul se intimpla dupa cum viseaza noaptea Mircea Sandu si Dragomir, sau dupa interesele uneia din cele trei echipe bucurestene, pe care nu le numesc...

    In rest, ziarele si televiziunile incearca sa scoata cat mai mult scandal din acest meci. toate declaratiile au plecat de la afirmatiile facute de un oarecare comentator ieri, pe TVR 1 cum ca oricum din iarna echipele vor fuziona...

    Sa asteptam meciul. O sa castige echipa mai buna la ora respectiva.

  12. #33
    sport legend alamar's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    741
    Reputatie
    1
    Nu este chiar asa. Adevarat in cupa se mai intampla si surprize, dar eu zic ca nu Progresul o sa furnizeze una. Sunt ferm convins ca ne vom califica. Nu se poate altfel.

  13. #34
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Ce "nu este chiar asa" ? nu inteleg la ce te referi.

  14. #35
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Edmond_, din pacate nu numai ziarele au incercat sa scoata samanta de scandal din meciul asta. Au fost si cativa suporteri olteni care au inceput direct cu jigniri de genul ca avem 20 de suporteri, ca nu avem palmares, ca ne bat oriunde si oricand. Sa fim putin realisti. Nu o spun cu rautate, dar deocamdata, chiar daca Stiinta arata o forma de invidiat, totusi joaca in B. Nu poti sa fii sigur daca mai joaca 2 meciuri cu Clujul mai bate. Noi suntem aproape de zona inferioara a clasamentului, dupa jocul prestat. Si eu zic lafel:echipa mai buna o sa castige.
    A! Si inca ceva: vad ca rautatea e prezenta si la unii conducatori olteni. Avea rost sa zica Mititelu ca noi suntem echipa primariei din Craiova? Pai ne-am bagat noi in seama sau Solomon? A venit Gino cu actunile pe taraba? Iar Cristescu face cam aceleasi greseli, drept pentru care a scos niste ineptii - ca voiam noi la Craiova!!! Eu nu am auzit pe nimeni de la noi de la club, cu atat mai mult ca avem un actionariat nou, sa zica asa ceva, ca muta echipa la Craiova.

  15. #36
    sport legend alamar's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Ce "nu este chiar asa" ? nu inteleg la ce te referi.
    Raspunsul era pentru Bancarul. Nu se referea la ce ai postat tu. Am scris amandoi in acelasi timp.

  16. #37
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Ce distractie pe forumul craiovenilor, la subiectul legat de meciul din cupa. Phiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii... Numa, numa! Si glume bune, baieti cu shtaif! Kra****x, cum naiba nu ti-ai dat seama ca ai un avatar cu pensionari. A! Ma scuzi... E poza de acum 3 ani, la reunirea de 69 de primaveri de la terminarea facultatii. A! Stai! Noi nu am facut facultatea. Terminasem UCECOM-ul, ca sa ne facem frizeri.
    Mai e unu care se gandeste la poze cu femei batrane in biju gol. De unde naiba o lucra subconstientul lui asa departe. Sau poate asta prefera. Eu sper pentru el ca nu e pe dos, ca atunci e vai si amar de fundurile noastre. In fine... Nu te poti caca in gusturile omului. Sper ca nu ma rectifica moderatorul, ca asa este expresia. A! Eu sunt moderatorul... Ce simpatic! Uitasem. Batranetea, bat-o vina!
    Totusi, rog toti pensionarii care intra aici sa nu sara calul, in cazul in care shalele permit chestia asta. Sa dam dovada de decenta.
    A! Mai aveam sa zic ceva.... Am uitat. Sau lasa. Suntem batrani...

  17. #38
    senior kurany's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    BUCURESTI
    Posts
    164
    Reputatie
    1

    meciul cu stiinta...

    Oameni buni si dragi olteni, tot respectul pt adeavaratii suporteri ai Stiintei,insa...
    Meciul dintre FC National si U Craiova are o singura favorita, care tinand cont de valoarea adevarata a echipelor nu va furniza nici o surpriza.
    Stiu ca suporterii Craiovei s-au lasat imbatati de succesul echipei lor,,insa sa nu uite ca e vb de div B..si ca la noi nu vor merge smecherii gen Caracal sau Motru. ..banii lui Mititelu, pe langa faptu ca nici nu sunt asa de multi mai si put...a praz sa zicem.
    Sa fim seriosi, sa asteptam meciul,sfarsitul meciului, progresistii se vor bucura, si va garantez ca nu pt Stiinta, adevaratii olteni vor pleca tristi iar viata va merge inainte...unele lucruri sunt predestinate sa se intample.....
    Hai Progresu !!!..si ce atata vorbarie despre divizia B ?!..pt asta exista forumurile Craiovei..
    INTOTDEAUNA LA INALTIME !!!!

  18. #39
    sport legend corto's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Krakow
    Posts
    355
    Reputatie
    1
    Hai ca si pe subforumul Nationalului se poate!
    Sa castige cei mai buni. Nu-i nici o tragedie daca luam bataie de la voi, noi avem B-ul nostru de rezolvat pana sa ne facem vise de marire. Dar, avem si noi sansa noastra. Om trai si om vedea.

    Numai bine.
    [SIZE="1"]My mother is taller than your mother[/SIZE]

  19. #40
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Asa da, hai ca se poate. Corto, sa castige cei mai buni. Eu sper ca va fi National. Meci echilibrat, oricum. Si tie numai bine.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  20. #41
    incepator athc_'s Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    27
    Reputatie
    1

    ...

    Quote Originally Posted by Bancaru

    Ironia sortii face ca derbyul Cupei Romaniei sa fie Universiatea Craiova-FC National. De ce ironie? Pentru ca bancarii au fost curtati intens, fara succes, de catre oficialii olteni pentru a fi adusi in Banie...

    ....

    Deşi anumite grupuri de interese şi īn special edilul-şef al Craiovei, Antonie Solomon, au trāmbiţat şi au forţat o mutare a grupării bancare īn Bănie, competiţia KO pune pe tapet o nouă confruntare īntre două cluburi care nu pot fi decāt rivale.

    ...

    'Īntālnim echipa primăriei. Are cel mai bun mijlocaş din ţară, Zeno Bundea, şi cel mai bun preşedinte. Ne rugăm la Dumnezeu să nu primim trei, patru goluri', a comentat ironic Adrian Mititelu tragerea la sorţi de ieri. 'Dacă tot se zvoneşte că vor veni la Craiova din iarnă, atunci să joace meciul din optimile Cupei la Craiova! Noi aşa o să le propunem celor de la Naţional. Īn acest fel o să-i facem pe plac şi primarului Solomon', a afirmat Silvian Cristescu la aflarea adversarului.

    ...

    Īn plus, oltenii vor fi net superiori la capitolul galerie, care va fi, ca de obicei, al doisprezecelea lor jucător, de data aceasta fără adversar, suporterii bancarilor putānd fi număraţi pe degetele de la o mānă. Nici celebrii Los Platanos nu mai cāntă pentru echipa lui Iorgulescu.

    ....

    Doamne ce aberatii in articolul asta...

    Incredibil cum vad unii fotbalul ! Pe parca ar fi la Ciao Darwin !!!
    Bani, oameni "importanti", interese si mistouri ieftine...
    Doar asta conteaza pentru cel ce a scris articolul!
    Mi se face scarba!!!

    Ma bucur ca eu sunt la ani lumina distanta de aceste mizerii...

  21. #42
    junior
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    68
    Reputatie
    1
    Dupa meciul cu CFR Cluj, Craiova iar are un meci in urma caruia va avea numai de castigat... pierde, inseamna ca mai are de munca in perspectiva revenirii in A... castiga, inseamna ca jocul echipei incepe sa prinda contur...
    National, daca invinge, nu se poate bucura prea mult... Craiova e deocamdata in B.... dar daca pierde ar fi o mica rusinica, nu ?
    NATIONAL - CRAIOVA 1-2

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •