Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 64 to 84 of 125

Thread: Ce racheta folositi ?

  1. #64
    incepator
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    23
    Reputatie
    1
    eu am folosit toata gama de head radical, mid plus, dar am renuntat, probleme la cot, desi am folosit diferite tensiuni si grosimi de racordaj. acum ma impac foarte bine cu babolat aeropro drive (nadal), folosesc coarda pro"s pro, mai elastica, de 1,20, la 26/25 kg.

  2. #65
    junior Soulstone's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    101
    Reputatie
    1
    paintjob rules
    Attached Images Attached Images
    This connection has limited or no connectivity

  3. #66
    incepator
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    23
    Reputatie
    1
    head a scos doua modele din aceeasi serie intr-un an, daca jucatorii profi ar face schimbari atat de des, nu ar mai intelege nimik

  4. #67
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by moka65 View Post
    pentru modele mai vechi de rachete head, poti incerca si la magazinul de pe stirbei voda, aproape de intersectia cu plevnei, al aceleiasi reprezentante. acolo au sigur si cate 1-2 bucati din modelele vechi, chiar si de acum 2-3 ani. nu iti garantez insa sa vei gasi grip-ul dorit, dar se mai pot face ajustari. daca te intereseaza, iti pot da un telefon direct de acolo, sa intrebi.
    Pacat ca in Romania nu se gasesc si ultimele modele de Head, iar preturile la rachetele care se gasesc la noi sunt mult mai mari fata de preturile din alte tari.

  5. 2nd December 2006, 17:13
    Reason
    off-topic; te rog sa postezi la subiect

  6. #68
    incepator
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    23
    Reputatie
    1
    la modelele foarte noi, nu sunt diferente majore de pret. doar ca "afara", reducerile au loc mult mai repede. pana la urma, nu pretul rachetei reprezinta investitia mare, ci costurile inchirierii terenului.
    mai ales iarna, in balon, la un pret mediu anul acesta in bucuresti de 500-600 mii/ora (la ora de varf, 17,00-21,00) , pretul rachetei devine nesemnificativ.
    eu am luat aeropro-ul cu 650 ron, pe tennis-warehouse a fost si este 185 usd.
    daca mai adaug ceva transport, taxe vamale si tva, pretul din sua, de exemplu, este mai mare decat cel din ro.

  7. #69
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    moka, de unde ti-ai luat racheta aeropro ?
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  8. #70
    incepator
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    23
    Reputatie
    1
    magazinul lui novaceanu, crangasi-virtutii, pe dreapta cum mergi spre mall-ul nou, dinspre podul grant. mai cauta la feeria, in baneasa, au magazin intersport, cu reduceri. gaseti toate detaliile pe www.tennisrevolution.ro

  9. #71
    incepator
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2
    Reputatie
    1

    club de tenis la 1400 m alt

    Salut..primiti-ma si pe mine la discutii...am un teren montan la 1400 m alt,undeva in Retezat..padure,apa curgatoare prin mijlocul acestei salbaticii si accesibil pe un drum forestier...pentru ca vreo 4 hectare este teren plan si nu in panta,ceea ce se gaseste mai greu la aceasta altitudine ,m-am gandit sa amenajez un teren de tenis pe zgura,eventual balon iarna..cazare asigurata pentru vreo 20 pers..nu stiu sa existe in tara terenuri de tenis la o asemenea altitudine,voi ce parere aveti,merita sa incerc?

  10. #72
    incepator
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    club de tenis montan..

  11. #73
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    ady sau klauss, ca voi va pricepeti ! imi puteti da niste informatii despre racheta senior nassau magnum opus?? eu folosesc aceasta racheta ! slaba! as vrea sa-mi cumpar alta, dar mai intai as vrea sa vad cate ceva despre asta(greutate, suprafata, balans, etc). eu am cautat pe net despre ea si n-am gasit nimic. poate ma ajutati voi. cat despre terenul montam, nu stiu ce sa zic! daca as locui prin apropierea ti-am sugera sa-l faci! aici , in Jibou nu exista un teren de tenis de clasa si nu suntem la altitudine, sau intr-o zona foarte slab po****ta! daca ar exista potentiali clienti cred ca ar fi o idee buna, mai ales daca este intr-o zona cu un interes turistic ridicat!
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  12. #74
    sport legend Ady's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,198
    Reputatie
    1
    chiar nu stiu nimic despre ea, si nici pe google nu gasesc

  13. #75
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    asa scrie pe husa ! poate ca nu asta e numele! mai incearca te rog rachete nassau! daca gasesti ceva ! mersi!
    am gasit cateva site-uri de unde se poate cumpara: http://www.artsport.ro/product_info....c5fe38f0e4bbff

    http://www.sport-shop.ro/product/pro...is-de-camp.htm
    Last edited by Cneazul; 18th February 2007 at 23:59.
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  14. #76
    incepator
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    9
    Reputatie
    1

    Mdap

    Dap...sunt multi juktori kre joaka q alte rakete...nu e ceea ce vi se pare voua...eu unul imi recunosk raketa (Head Prestige 600) la juktori fiind vopsita in liquid metal. Eu aqm vreau sa le vand...am 2 in stare buna...si una care este XL...adik la fel numai ca are manerul mai lung q 2 cm...

  15. #77
    incepator
    Join Date
    May 2007
    Posts
    10
    Reputatie
    1
    eu joc cu un Head Ti supreme pro lite midplus (swingstyle L4) cu aria capului de 660cm cubi,greutate 285 grame neracordata,300 grame cu racordaj

  16. #78
    incepator
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    :| mi-a rasp cnva?k nu-nteleg unde sa ma uit pt raspuns....incerc de kteva zile,dar vad k mesejele nu au o ordine....si nu pot sa le iau deci nici dupa data))sorrydar nu inteleg

  17. #79
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Mesajele apar in ordinea scrierii lor. In stanga sus, in dreptul fiecari mesaj ai ziua si ora la care a fost scris.
    Aici e mesajul tau:
    http://onlinesport.ro/forum/showthre...?t=3119&page=9
    dar...se pare ca nu are nimeni un raspuns. Momentan...
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  18. #80
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by PRINCEss View Post
    :| mi-a rasp cnva?k nu-nteleg unde sa ma uit pt raspuns....incerc de kteva zile,dar vad k mesejele nu au o ordine....si nu pot sa le iau deci nici dupa data))sorrydar nu inteleg
    Eu cred ca e o racheta veche luind in calcul greutatea si ca e oversize,astazi nici-o companie numai produce asa ceva. Daca o tii pt. muzeu cumpar-o .
    Nu stiu de ce nu incerci ceva mai nou pt. joc ?
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  19. #81
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Folosesc Babolat Contest Limited insa ma gandesc sa trec la una Wilson caci e mai potrivita reverului meu cu o mana

    http://soho.hk.yimg.com/tennistown/images/BBCSIY.jpg

  20. #82
    junior Truica Madalin's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    132
    Reputatie
    1
    am jucat cu o racheta veche reghin neptun e foarte geu sa joci cu ele
    sunt grele si au suprafata dew lovine mica demulteori loveam rama...
    nu stiu cum jucau cei de atunci cu ele la nivel pro
    Lumea se intreaba [COLOR="RoyalBlue"]DE CE?[/COLOR]Noi pentru tine am face [COLOR="RoyalBlue"]ORICE[/COLOR]!!!
    [COLOR="Blue"] Universitatea Craiova[/COLOR]

  21. #83
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    De cand o racheta Reghin a fost in fostul pro ?
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  22. #84
    incepator
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    De vreo luna mi-am luat AeroPro cortex racordata cu Kirschbaum - COMPETITION de 1.30mm.Momentan ma impac excelent cu ea, pot sa spun ca mi-am imbunatatit vizibil FH-ul, lovitura favorita. Singurul lucru care m-a incomodat la inceput a fost marimea sweet-spot-ului, mai mica decat la fost mea racheta, cei drept mai slaba ca asta. Voiam sa va intreb ceva, credeti ca ar fi bine sa incerc o tensiune de 27? Momentan am 26, dar eram curios cum se comporta si cu alte tensiuni....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •