Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 125

Thread: Ce racheta folositi ?

  1. #43
    junior Dante's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    61
    Reputatie
    1
    safin are contract cu Dunlop (sau avea) si joaca cu Head. Uite un exemplu
    [COLOR="Red"]STE[/COLOR][COLOR="Blue"]AUA[/COLOR], [COLOR="Red"]AC M[/COLOR]ILAN
    Con le tre dita della mano alzate/in curva con la Fossa e le Brigate/ovunque noi andrem/per sempre canterem/fanculo a chi non tifa rossoner!

  2. #44
    sport legend Ady's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,198
    Reputatie
    1
    safin are contract cu head si se pare ca juca cu o alta racheta, si head l-au dat in judecata si din cate am inteles l-a scapat tiriac ...
    dar asta a fost acum cativa ani ...

  3. #45
    junior Dante's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    61
    Reputatie
    1
    Because of a large endorsement contract, the Russian recently switched to a Dunlop racket from his old Head model. Despite considerable tinkering, Safin has yet to feel fully comfortable with his new stick.

    Tin minte sigur ca am vazut poza lui pe o racheta Dunlop.

    Articolul de unde am luat textul era datat 7 august( banuiesc ca 2006)

    LE:hmm totusi in prezent cica joaca cu Head Liquidmetal Prestige custom made.nu mai inteleg nimic
    Last edited by Dante; 20th October 2006 at 17:40.
    [COLOR="Red"]STE[/COLOR][COLOR="Blue"]AUA[/COLOR], [COLOR="Red"]AC M[/COLOR]ILAN
    Con le tre dita della mano alzate/in curva con la Fossa e le Brigate/ovunque noi andrem/per sempre canterem/fanculo a chi non tifa rossoner!

  4. #46
    sport legend Ady's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,198
    Reputatie
    1
    Racquet: Head Head Flexpoint Prestige
    uite o poza de la madrid, de saptamana asta :
    http://tennis-masters-madrid.com/gal.../image_387.jpg

  5. #47
    junior Dante's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    61
    Reputatie
    1
    Dap,dar tot nu gasesc pozitionarea in timp a contractului sau cu Dunlop.Pt ca acolo a fost tot scandalul cand el lua bani de la Dunlop dar juca cu Head.
    [COLOR="Red"]STE[/COLOR][COLOR="Blue"]AUA[/COLOR], [COLOR="Red"]AC M[/COLOR]ILAN
    Con le tre dita della mano alzate/in curva con la Fossa e le Brigate/ovunque noi andrem/per sempre canterem/fanculo a chi non tifa rossoner!

  6. #48
    junior Dante's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    61
    Reputatie
    1
    Mi-am schimbat iar racheta.Motivul:am considerat ca nu mai am nevoie de o arie a racordajuluii asa de mare intrucat mi-am mai inbunatatit jocul.Aveam un WIlson us open de 110" compozitie preponderent fibra de sticla si am luat un Babolat Contest SI de 100" preponderent grafit(80%grafit, 20% fibra de sticla).E mult mai manevrabila si sunetul rachetei e superb cand lovesc minge .
    [COLOR="Red"]STE[/COLOR][COLOR="Blue"]AUA[/COLOR], [COLOR="Red"]AC M[/COLOR]ILAN
    Con le tre dita della mano alzate/in curva con la Fossa e le Brigate/ovunque noi andrem/per sempre canterem/fanculo a chi non tifa rossoner!

  7. #49
    sport legend Ady's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,198
    Reputatie
    1
    si cum te descurci cu ea?
    si eu sunt cam in aceeasi situatie, am un oversize si vreau sa imi iau ceva mai mic si eventual sa il racordez mai slab pentru forta, dar nu stiu cum sa mai joc atunci ...

  8. #50
    junior Dante's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    61
    Reputatie
    1
    Am jucat aseara cu ea vreo 2 ore .Ma intorsesem inainte sa pun ultimul post pe forum.Racheta mi se pare mult mai capabila decat precedenta si oarecum mai "aerodinamica" (adica parca am reflexul de schimbare a directiei de lovire mai rapid. SIngura chestie cu care trebuie sa ma obisnuiesc este duyritatea racordajului, motiv pentru care mi-a fost cam frica sa lovesc puternic forehand pentru ca-mi cam ieseau afara.Vroiam initial sa-mi iau Aeropro drive dar am zis sa mai fac un pas intermediar( si din lipsa de finante momentan)
    [COLOR="Red"]STE[/COLOR][COLOR="Blue"]AUA[/COLOR], [COLOR="Red"]AC M[/COLOR]ILAN
    Con le tre dita della mano alzate/in curva con la Fossa e le Brigate/ovunque noi andrem/per sempre canterem/fanculo a chi non tifa rossoner!

  9. #51
    junior alexbucur's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti,Brasov
    Posts
    59
    Reputatie
    1
    Si eu am Babolat contest SI de vreun an si sunt incantat de racheta. In primul rand pt ca iti da posibilitatea unor lovituri "pline", puternice -este buna pt tunari. In schimb la chestii de fineturi ma descurc mai greu cu ea pt ca are greutatea distribuita catre varful rachetei (nu catre maner cum sunt cele pt tehnica). Si intr-adevar soundul este superb. Recent racordajul original a cedat si sunt dezamagit ca nu am gasit ceva la fel de bun si rigid (chiar daca noul racordaj a fost pus la 28kg).
    Are careva idee unde pot pune un racordaj klumea in bucuresti?

  10. #52
    junior Dante's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    61
    Reputatie
    1
    Pai poti merge la reprezentanta Babolat de pe Sos. Virtutii (cum mergi de la pasajul lujerului spre crangasi pe partea stanga la vreo 150 m de lujerului) si le ceri sa-ti puna racordaj Babolat Conquest 130 cu care este racordata racheta la inceput.Daca nu au tipul respectiv de racordaj o sa te indrume ei catre altul asemanator.
    [COLOR="Red"]STE[/COLOR][COLOR="Blue"]AUA[/COLOR], [COLOR="Red"]AC M[/COLOR]ILAN
    Con le tre dita della mano alzate/in curva con la Fossa e le Brigate/ovunque noi andrem/per sempre canterem/fanculo a chi non tifa rossoner!

  11. #53
    junior alexbucur's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti,Brasov
    Posts
    59
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dante View Post
    Pai poti merge la reprezentanta Babolat de pe Sos. Virtutii (cum mergi de la pasajul lujerului spre crangasi pe partea stanga la vreo 150 m de lujerului) si le ceri sa-ti puna racordaj Babolat Conquest 130 cu care este racordata racheta la inceput.Daca nu au tipul respectiv de racordaj o sa te indrume ei catre altul asemanator.
    ai idee cat costa toata operatia?

  12. #54
    junior Dante's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    61
    Reputatie
    1
    din pacate nu stiu cat costa.Nu am tinut niciodata o racheta indeajuns de mult incat sa-mi cedeze racordajul dar a, auzit ca ar costa vreo 300 de mii plus manopera.Ar trebui sa fie cam 500 cu totul.O sa trec eu pe acolo zilele astea si intreb.
    [COLOR="Red"]STE[/COLOR][COLOR="Blue"]AUA[/COLOR], [COLOR="Red"]AC M[/COLOR]ILAN
    Con le tre dita della mano alzate/in curva con la Fossa e le Brigate/ovunque noi andrem/per sempre canterem/fanculo a chi non tifa rossoner!

  13. #55
    junior alexbucur's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti,Brasov
    Posts
    59
    Reputatie
    1
    la tennis mall, racordaj multifilament wilson ( apropiat de babolatul conquest 130 cu care vine racheta, dupa cum spun cei de acolo) , 15 ron manopera +10 racordajul. deci, superezonabil. Am aflat care era problema si cu cel pe care il pusesem :era monofilament (adica mult prea rigid).

  14. #56
    junior alexbucur's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti,Brasov
    Posts
    59
    Reputatie
    1
    later edit:
    babolat contest Si suporta maxim 25 tensiune, deci am gresit cand am spus ca mi-am pus la 28.

  15. #57
    junior Dante's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    61
    Reputatie
    1
    Intr-adevar rezonabil pretul per total. Cati metrii de racordaj se folosesc la o racordare? Eu am estimat pretul ala pentru ca am vazut ca un set de 12 m de racordaj costa cel putin 200 de mii si am crezut ca se foloseste tot.
    [COLOR="Red"]STE[/COLOR][COLOR="Blue"]AUA[/COLOR], [COLOR="Red"]AC M[/COLOR]ILAN
    Con le tre dita della mano alzate/in curva con la Fossa e le Brigate/ovunque noi andrem/per sempre canterem/fanculo a chi non tifa rossoner!

  16. #58
    incepator liviu_b2003's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Deva
    Posts
    13
    Reputatie
    1
    La o racheta cu o suprafata mid intra cam 10,5 m de racordaj.Ei pun cate 12 m. in set pt ca sunt f. multe rachete oversize care inghit peste 11 m....plus nodurile.Dar sunt si rachete cu suprafata mica(mid) care inghit mult racordaj.Eu de ex. joc cu un Head Liquidmetal Prestige Mid care are o supr. mica dar care este f. deasa(18x20) si care ia la fel de mult racordaj ca si un oversize.

  17. #59
    junior
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    61
    Reputatie
    1

    Head Prestige Intelligence mid plus

    Ce pacat ca s-au retras de pe piata rachetele astea. Din pacate nu am apucat sa-mi mai achizitionez o a-2a racheta in timp util si deja au disparut.
    Au fost super misto rachetele astea. Dintre toate modelele folosite cu asta m-am simtit cel mai bine.

    Aveti idee pe unde pot sa mai gasesc un exemplar?

  18. #60
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1

  19. #61
    sport legend Ady's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,198
    Reputatie
    1
    nu cred sa fie, daca le-au retras, reprezentantele lor sunt primele in care au disparut ...

    asta e site-ul reprezentantei din magazinul unirii, aripa calarasi daca nu ma insel ...

  20. #62
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Exista si in aripa "Calarasi". Nu am cautat daca este sau nu, am dat direct link-ul.

  21. #63
    incepator
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    23
    Reputatie
    1
    pentru modele mai vechi de rachete head, poti incerca si la magazinul de pe stirbei voda, aproape de intersectia cu plevnei, al aceleiasi reprezentante. acolo au sigur si cate 1-2 bucati din modelele vechi, chiar si de acum 2-3 ani. nu iti garantez insa sa vei gasi grip-ul dorit, dar se mai pot face ajustari. daca te intereseaza, iti pot da un telefon direct de acolo, sa intrebi.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •