Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 64 to 84 of 100

Thread: Gheorghe Hagi

  1. #64
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    De-a lungul anilor au fost multi fotbalisti care l-au ajutat pe acel om, imi amintesc de Dulca, de Filipescu, au mai fost si altii dar cred ca Hagi e unicul care a mers pana acolo pana la a-i plati acea suma lunara . Diferenta intre el si "altii" e ca nu o face pentru public, pentru voturi, sunt gesturi din inima, de care e greu sa afli pentru ca nu cheama televiziunile pentru a le mediatiza si de a-si castiga imagine. Imaginea o are si nu si-a cumparat-o ci a muncit pentru ea. Pentru Steaua 3 ani si jumatate, pentru Romania 17 ani.
    Last edited by Liviu; 19th October 2007 at 23:25.

  2. #65
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Liviu View Post
    De-a lungul anilor au fost multi fotbalisti care l-au ajutat pe acel om, imi amintesc de Dulca, de Filipescu, au mai fost si altii dar cred ca Hagi e unicul care a mers pana acolo pana la a-i plati acea suma lunara . Diferenta intre el si "altii" e ca nu o face pentru public, pentru voturi, sunt gesturi din inima, de care e greu sa afli pentru ca nu cheama televiziunile pentru a le mediatiza si de a-si castiga imagine. Imaginea o are si nu si-a castigat-o mituind si inseland ci muncind. Pentru Steaua 3 ani si jumatate, pentru Romania 17 ani.
    In toata lupta cu '''patronul'' nici nu mai conteaza...acum ca am aflat ce om , ce caracter unic este Hagi, raman emotionat, fara cuvinte.

  3. #66
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Aici se vede caracterul omului
    Bafta, Reghe!

  4. #67
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Eroare, am gresit threadul .
    Last edited by Vladek; 24th October 2007 at 10:20. Reason: Gresit threadu, e dimineata ...

  5. #68
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    La multi ani Gica ! Sa fii sanatos si sa fii iubit si acasa asa cum esti iubit in Turcia !

  6. #69
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    La multi ani Gica ! Sa fii fericit si implinit pe toate planurile !
    Zbor pana la stele.

  7. #70
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    La multi ani, Gica Hagi! Sanatate si fericire!
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  8. #71
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    la multi ani gicane!

  9. #72
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Site-ul fifa.com a lansat azi dezbaterea Hagi or Stoichkov? You decide..., o comparatie totusi usor fortata intre un creator, un magician al mingii si un finalizator cum era Hristo. Un comment (considerat vot) in favoarea lui Gica la urmatorul link http://www.fifa.com/worldfootball/ne...kov+you+decide

    Tot in urma unui sondaj, pe site-ul uefa.com, in 2006, Gica Hagi a ocupat locul 28 in topul celor mai buni jucatori de fotbal europeni ai ultimilor 50 de ani.

  10. #73
    Supercampion Ioca10's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Mosilor
    Posts
    7,896
    Reputatie
    1
    La Multi Ani Gica Hagi!
    [I]Milioane de inimi-2 culori, o întreaga națiune-o singură iubire, 67 de ani de glorie-legenda trebuie să continue!
    [/I]

    [I][FONT="Century Gothic"]Atitudine de superstar[/FONT][/I]

    Mereu finantati...O, voi, unicii ultrasi adevarati

  11. #74
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    La multi ani Hagi!!
    Bafta, Reghe!

  12. #75
    incepator
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    stie cineva cum as putea cumpara cartea lui Grigore Cartianu , 'HAGI' ?

  13. 13th August 2010, 14:10
    Reason
    spam

  14. #76
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0

    5 februarie 1965

    La multi ani,Gica!
    Sanatate si numai bucurii sa ai.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  15. #77
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    La multi ani!
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  16. #78
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    La multi ani Gica, multa sanatate, bucurii si succes cu Academia !

  17. #79
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  18. #80
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1

  19. #81
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,140
    Reputatie
    1
    La multi ani, Gheorghe Hagi!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  20. #82
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  21. #83
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0

    Hagi la nationala!

    -18 ani si 6 luni avea cand a debutat la nationala,pe 10 august 1983,la Oslo,in amicalul Norvegia - Romania 0-0

    -20 de ani avea cand Mircea Lucescu l-a desemnat pentru prima data capitanul nationalei la meciul Romania - Irlanda de Nord 0-1

    -65 este numarul banderolelor de capitan purtate in cei 17 ani ca "tricolor"

    -6 turnee finale: trei CE ('84 Franta,'96 Anglia,2000 Belgia-Olanda) si trei CM ('90 Italia,'94 SUA,'98 Franta)

    -125 de selectii la nationala

    -35 de goluri pentru Romania,dintre care 26 in meciuri oficiale

    -17 meciuri jucate si 3 goluri marcate la cele 6 turnee finale la care a participat

    -51 este numarul nationalelor impotriva carora a jucat
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  22. #84
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •