Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 100

Thread: Gheorghe Hagi

  1. #43
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    A mers la Timisoara nu pentru ca a vrut petrodolarii ... Gica are 40.000.000 USD in cont oameni buni ...

    Nu a ales Steaua atunci din alte motive . Nu a avut de ales intre Steaua si Timisoara , cu banatenii a semnat de abia prin noiembrie . Cu Becali au fost discutii in iunie ...

  2. #44
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Nu prea mai conteaza motivele acuma important e ca Hagi e noul antrenor al Stelei sau o sa fie si ar si ceva timp sa pregateasca echipa
    Bafta, Reghe!

  3. #45
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Sa repare ce a stricat predecesorul ...

    Sa ne dam cu parerea despre el ca antrenor al Stelei de abia din retur , asta daca prinde primavara . Olaroiu a avut rezultate bune in primele 6 luni dupa aia zero .

  4. #46
    Banned
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Giurgiu
    Posts
    157
    Reputatie
    0
    GICA te iubi in Europa navalim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  5. #47
    Team OLS Adi Da Samraj's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3,729
    Reputatie
    1
    Hagi s-a schimbat. O spun cei care-l cunosc de multă vreme și care se îngrozeau în fața crizelor lui de om care se visa mereu DiCaprio strigîndu-și condiția de Stăpîn al Lumii pe puntea Titanicului.

    Da, a fost! A fost cel mai bun; Regele, magicianul, cel care și-a salvat coechipierii de nenumărate ori și cel după retragerea căruia “naționala” n-a mai ajuns la un turneu final. Era însă insuportabil. Nu pentru că ar fi fost lăudăros, dimpotrivă, a avut întotdeauna o timiditate a relațiilor umane, ci pentru că pretindea celorlalți, situațiilor și, în general, vieții, să se supună controlului lui. “Să stea satelitul!”, vă mai amintiți fraza care i-a trădat dorința insațiabilă de control?


    Acum e altfel. Secvență povestită de reporterul gsp Dan Udrea din cantonamentul Stelei în Austria. Hagi comandă niște execuții colective. Și apoi începe să-și așeze jucătorii. Ochiroșii iese din rînd și-i spune: “Dar n-ar fi mai bine așa?”. Hagi se apropie de puștiul de 18 ani și urmează un dialog cordial, în care fiecare argumentează. N-a fost o întîmplare. Ceva mai tîrziu, Dică are o altă părere decît antrenorul său. Hagi îi dă dreptate.

    Pe bancă a rămas tumultuos, vorbește nonstop, vrea parcă să-și așeze jucătorii cu mîna. Era să scriu “ca pe niște soldăței de plumb”, dar 80% dintre cititori știu mai degrabă de lemingi. A rămas nevoia de coordonare, dar a dispărut iluzia controlului total. Și, pe această ușă, a intrat una dintre calitățile antrenorului Hagi: toleranța. Antrenor în devenire
    Rezonez la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive... habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant...

    Stand pe marginea imaginara a sferei elipsoidale generata de vibratiile epileptice ale atomului universului, ma intreb: Ce am de haleala ?

    ex-Toraxa

  6. #48
    Team OLS Adi Da Samraj's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3,729
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by becaligr View Post
    GICA te iubi in Europa navalim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Te-ai nascut Poet !
    Rezonez la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive... habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant...

    Stand pe marginea imaginara a sferei elipsoidale generata de vibratiile epileptice ale atomului universului, ma intreb: Ce am de haleala ?

    ex-Toraxa

  7. #49
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    Hagi nu-si mai incape in piele de fericire ca antreneaza STEAUA. Nu l-am vazut niciodata atat de zambitor,nici cand juca si antrena nationala.
    Baiat destept Hagi..face ceea ce a facut si Zenga,prin declaratii gen "Steaua e cea mai iubita echipa din romania","Fanii Stelei au fost mereu aproape de inima mea." isi atrage suporterii de partea sa.
    http://img165.imageshack.us/img165/4804/hagiwo6.png

  8. #50
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    Pentru a celebra cum se cuvine revenirea lui Gica Hagi, de aceasta data ca antenor, la Steaua Bucuresti, clubul a pus la dispozitia tuturor fanilor tricoul “Regelui” din perioada de glorie. Acesta este o reproducere a celui cu care Gica Hagi a evoluat, in perioada 1987 – 1990, la echipa noastra, in 97 de partide, marcand 76 de goluri. El poate fi achizitionat de la Magazinul de prezentare aflat la parterul tribunei oficiale a stadionului “Steaua”.
    http://steauafc.ro/nou/index.php?cat=noutati&id=4429
    http://img204.imageshack.us/img204/6432/hagiyf7.jpg
    Imi place modelul.Oare cat o fi costand?

  9. #51
    incepator
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    43
    Reputatie
    1
    ce misto arata ..o sa procur unul mai mult ca sigur

  10. #52
    reintors muvilici's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    romania/bucuresti
    Posts
    39
    Reputatie
    1
    Treaba nu sta chiar asa yoyoyoi

  11. #53
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Suceava
    Posts
    513
    Reputatie
    1
    ce plm il mananca pe Strobis ala? sa`si vada de ccatu ala de echipa si sa nu mai comenteze de alti, mai ales de Hagi
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]AICI E BUCOVINA ! AICI E TARA NOASTRA ![/COLOR][/FONT]

  12. #54
    Antrenor Brian's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,610
    Reputatie
    1
    Nota 2 pt vocabular, 10 pt ce a vrut sa spuna. Eu cred k a acoperit tot.
    ex-Sallam

  13. #55
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Giurgiu
    Posts
    5
    Reputatie
    0
    hagi ??? sa fim seriosi cat de prost merge jocul cu hagi ??? se vede e vizibil mai bine joaca si pierde decat asa chinuit si la noroc cu iasu?? aia a fost un sut nu geniu lu hagi nimereala hagi e un antrnor de liga 3 ! rezultate??? galata out - dat afara timisora?? out-demisia nationala - out demisia k era praf ducea de rapa nu e antrenor !! glorie a stelei da antrenor de nota 5

  14. #56
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Mutati threadul la Staruri. Hagi este un star, bekkali este un jeg.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  15. #57
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Gata,si acest thread este incheiat.

  16. #58
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Din pacate imi pare rau pt Hagi
    Bafta, Reghe!

  17. #59
    incepator
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    cacaletzi
    Posts
    26
    Reputatie
    1
    mah ce mai incolo si in coace sa va zic drept sunt fost becali gr si toate nick alea dei luam apararea cretinului dar am ajuns la parerea k de fapt aveati mare dreptate e un mare ..... incult taran cioban etc!!! deci imi cer scuze si va dau dreptate dupa faza hagi si declaratia k nu creste tineri ce cauta bicfalvi la ecchipa dupa ce a zis k face filiera.A indepartat galerie pe care o numea plina de huligani facea legea cu maimutele lui!!! deci de acord sal dea afara nu a avaut rezultate hagi pe nicaieri dar amiabil uite mai gica asa asa fiecare pe drumul lui nu a mers o experienta neplacuta pt u da ce sa stie ciobanu oieru!!! si hagi cred k intelegea de vorba buna si sai aratae k nu are valoare pleca cu rezultate nefaste pe valoarea lui k el facea echipa! aaa si cred k e singurul care nu a facut echipa cum a zis becali!Si echipa de valoare se face in timp cu tineri jucatori ceea ce cred k la steaua asta e nevoie de o reconstructie cum a ti vazut arsenal??? cu tineret de 20 de ani cam asa media de vasrta rupe tot si u vrei egal cu ei cand nu doresti tineri .Echipa trebuie reconstruita da cu tineri cand nu mai merge deloc nici cu achizitii cu nimik tinere talente si va zic k in tara gasesc la ora actuala sa faca 2 echipa numai din tineri la div b si c pe la loturi nationale jucatori de perspectiva cum dorea hagi si el nu cumpar tineri vreau consacrati ))) ce mai cer scuze cu toti care m am certat sa apar numele unui nimeni un om care nu ar trebui luat in seama polar bear luis garcia scuze si k v am facut huligani

  18. #60
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    “Regele” a vorbit din nou despre tratamentul la care a fost supus de catre finantatorul bucurestenilor.

    Desi au trecut câteva saptamâni de la plecarea sa din Ghencea, Gheorghe Hagi nu a uitat nici acum cosmarul pe care l-a trait pe banca Stelei.

    Invitat la o emisiune difuzata de “Money Channel”, “Regele” a trimis mai multe “sageti” spre patronul ros-albastrilor, însa fara sa pronunte vreodata numele lui Gigi Becali. “Un singur om nu le poate face pe toate la Steaua! Gloria Stelei au adus-o jucatorii si antrenorii care au activat, în trecut, la acest club”, a afirmat Hagi. “Eu am fost bun sa linistesc apele la club”, a continuat acesta, lasând sa se înteleaga ca, în vara, Becali a apelat la serviciile sale pentru a pune capat conflictului sau cu fanii. “S-a facut totul pentru ca eu sa plec din Ghencea. Credeam ca accederea echipei în grupele Ligii va calma apele, deoarece veneau si banii. Nu s-a întâmplat însa asa, desi dintre toti antrenorii români care au început sezonul în cupele europene eu sunt singurul care am calificat echipa”, a spus “Regele”. “Cum poate sa zica cineva ca eu nu stiu sa comunic cu fotbalistii, când eu eram lider la generatia mea? Si cine îmi spune asta? Unul care a luat toata România la rând?”, a încheiat Hagi, facând trimitere la Becali.

    prosport

    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  19. #61
    senior Dax_CT's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Constanta
    Posts
    209
    Reputatie
    1
    Respect etern pentru Hagi !
    "Pentru ca universul vostru se-nvirte in jurul nostru"
    "Pentru ca traiti pentru noi si nu pentru echipa voastra"
    "Pentru ca fara noi ati fi mereu tristi"
    "Pentru ca v-am invatat sa multumiti in engleza"
    "Invidiosilor! Sa strigam impreuna: Multumim STEAUA ca existi !"

  20. #62
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Contul din care o dată pe lună…

    Adrian Șomlea este acum o tăcere. În care se ascunde viața liniștită a unui antrenor de copii la un club de fabrică din Turda.

    Pe vremuri, a fost un caz. Cazul unui fotbalist. În 1998, a suferit o fractură pe teren. Nu fractura, ci ziua a fost ghinionul. Pentru că s-a întîmplat vinerea și pentru că peste week-end în spitale bate vîntul, piciorul i s-a înnegrit, a început să miroasă și luni i l-au tăiat. Începea o săptămînă nouă pentru Șomlea.

    S-a operat cu banii strînși de la “tricolori”, prin nașul său, Cristi Dulca. Apoi lucrurile au intrat în normal. Se poate spune și așa. “A rezistat psihic. Fabrica l-a ajutat să rămînă în fotbal. Are o grupă de copii, e mai greu pe teren, dar le vorbește frumos, e bun la tablă și se mai duce la meciuri ca observator AJF”, spun cei care-l cunosc.

    Puțină lume știe altceva. Bărbatul ascunde cu sfințenie un cont. O dată pe lună se duce la filiala BCR din Turda și ridică echivalentul în lei a 300 de dolari, bani pe care-i îndreaptă, aproape exclusiv, spre nevoile școlare ale băiatului și ale fetei lui. Instruirea lor este, pentru Adrian Șomlea, proba că vor putea izbuti singuri în viață.

    Omul discret care îi trimite, de ani de zile, bani în acel cont se numește Gheorghe Hagi.


    impresionant :huhu:

  21. #63
    Antrenor Brian's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,610
    Reputatie
    1
    Frumos.... O chestie k asta facuta in cel mai mare secret arata ce fel de om este Hagi...Respectele mele
    ex-Sallam

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •