Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 38 of 38

Thread: Emerich Jenei

  1. #22
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    La multi ani,nea Imi!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #23
    Banned
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    757
    Reputatie
    0
    La multi ani! Sa ne traiti vesnic!

  3. #24
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    La multi ani!
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  4. #25
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    La multi ani celui mai mare antrenor din istorie!
    MEREU SUPERIORI !!!

  5. #26
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aLLiin View Post
    La multi ani celui mai mare antrenor din istorie!
    A cui a fost ziua?Trappatoni,Hitzfeld,Herrera,Ferguson sau Mourinho?

  6. #27
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    *din istoria Romaniei.
    MEREU SUPERIORI !!!

  7. #28
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    La Multi Ani, Nea Imi!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  8. #29
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    "Sănătatea mea a fost întărită, Fane, de rezultatele bune obținute de voi la acea vreme. Când am preluat echipa, am găsit un fundaș central foarte bun, dar aveam nevoie de el în altă parte. Ți-am zis că te pun fundaș dreapta și îți garantez că într-un an sau doi vei fi între cei mai buni pe acel post"
    ..........
    "Vor veni mai mulți prieteni și din Ungaria, o să bem un pahar de vin... N-o să fac excese pentru că pomâine am meci
    http://m.digisport.ro/Sport/SPECIAL/...+uit+in+buleti
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  9. #30
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Respect pentru nea Imi! La multi ani!

  10. #31
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    ... ii doresc mult timp de-aci inainte! Adica sa traiasca mult!
    Last edited by delaoltenia; 23rd March 2017 at 09:01.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #32
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    nea Imi un om care merita respect. decent, linistit si destul de intelept.
    niste vaci care o freaca pe banca fcsb ului l-au luat la misto acum ceva timp, scarba si oarba dupa niste jeguri care au aruncat cu laturi grotesti intr-un om care s-a comportat cat de bine ii permiteau inzestrarile, pentru unii idolii sunt ei, pentru majoritatea. Pentru oameni Jenei e unul dintre putinii oameni din fotbalul romanesc caruia nu au ce-i reprosa. La cati ani mai vrei matale nea Imi!
    retired.

  12. #33
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    In comportament nu ai ce-i reprosa, tu insa si cei ca tine si ca mine ar trebui sa aiba totusi ceva: il doare de echipa asta de rahat Sportivul Becaliot.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #34
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    La Multi Ani, Nea Imi!

    Vei ramane mereu in sufletele noastre ca un adevarat stelist!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  14. #35
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Bornele lui Emerich Jenei

    S-a născut pe 22 martie 1937 în Agrișu Mic. A jucat la UTA (1955, 1956), Steaua București (1957-1969, de trei ori a fost campion și tot de atâtea ori a ridicat Cupa României deasupra capului) și Kayserispor (Turcia, 1969-1972).
    De 12 ori a fost selecționat în prima reprezentativă a României.
    Ca antrenor al Stelei a câștigat cinci titluri naționale și patru Cupe ale României (în două rânduri a fost event).
    Cu echipa roș-albastră a reușit o performanță neegalată în fotbalul românesc , câștigarea Cupei Campionilor Europeni, în 1986, 2-0 în finala cu FC Barcelona de la Sevilla, finală rămasă în istorie după ce arădeanul Helmut Duckadam a apărat toate loviturile de departajare executate de spanioli.
    Între 1986 și 1990 a fost selecționerul României, pe care a condus-o la Campionatul Mondial din Italia. În anul 2000 a condus reprezentativa noastră la Campionatul European din Belgia și Olanda.
    A mai antrenat CS Târgoviște, FC Bihor, Universitatea Craiova, Fehervar (Ungaria), Pannionios (Grecia) și echipa națională a Ungariei. Secretar de stat în Ministerul Tineretului și Sportului, director tehnic al Federației Române de Fotbal.
    La Multi Ani, Emerich Ienei!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  15. #36
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Sotia celui mai bun antrenor stelist, Emerich Jenei, a trecut la cele vesnice. Dumnezeu sa o odihnesca in pace!

  16. #37
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    La Multi Ani, Nea Imi!!!

  17. #38
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Emeric Ienei a implinit astazi venerabila varsta de 87 de ani!
    LA MULTI ANI, NEA EMI!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •