Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 81

Thread: Reclamatii OLS Yahoo! Pool

  1. #22
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Platanu View Post
    Bun.Deci daca Parazitu'1919 a asistat la partida,el are ultimul cuvant.Il rog sa intervina.
    cu ce sa intervin ??
    eu imi vedeam de joc era 4-3... ioca10 ma mai incuraja mai zicea un bravo si a fost dat afara cam atat
    [B]90 de ANI [/B]

  2. #23
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Bun,deci cazul e inchis.
    misterjinx,lasa-i in pace pe viitor pe cei ce asista la partida.
    Gata,ca suntem offtopic.

  3. #24
    Soldat cu H2SO4 misterjinx's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    354
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Platanu View Post
    Bun,deci cazul e inchis.
    misterjinx,lasa-i in pace pe viitor pe cei ce asista la partida.
    Gata,ca suntem offtopic.
    corect, cu conditia ca cei care asista sa fie cu bun simt si sa-i lase pe cei doi competitori sa-si dispute meciul "in liniste"(adica fara vorba din belsug pe intelesul tuturor).
    [B]Niciodată n-o să am onoarea pătată, înconjurat de țărani care mă sapă [/B]

    [I]O singură forță, cum să-i faci față??
    Percepe-mi sunetul, nici o, nici o speranță...[/I]

    [B]Am praf în ochi pentru artiști, praf în nas pentru rockiști, [COLOR="Red"]PRAF DE PUȘCĂ PENTRU MANELIȘTI[/COLOR][/B]

  4. 28th February 2007, 23:24


  5. #25
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    ioca,lasa-l pe mister ca e mai sensibil de felul lui
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  6. #26
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    ma...daca va uitati la meci nu trebuie neaparat sa-i stresati pe cei care joaca... taceti si uitati-va daca nu iesiti ca nici mie nu`mi convine sa tot scrie vreunul acolo tot ce-i vine in cap

  7. #27
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    Platane esti nebun de ce m-ai scos din competitie
    ai prea multi competitori si te-ai gandit sa mai scapi de unii? ce faci schimbi toata liga 2?4 promoveaza ,3 pa pa ce caterinca.
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  8. #28
    uiiii uiiiiiiii GruppoApparte's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    din senin
    Posts
    2,901
    Reputatie
    1
    lol .. urmez eu nu iti va griji ... am s aiti pun o vorba buna sa iesi castigator seby

  9. #29
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    In conditiile in care s-au retras multi din Liga 1 + Cristi_galati sin Liga 2,am fost nevoit sa recurg la aceasta metoda.
    Oricum cred ca ai fi retrogradat.

  10. #30
    Supercampion Ioca10's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Mosilor
    Posts
    7,896
    Reputatie
    1
    Vreau sa ma inscriu in urmatoare editie de yahoo pool considerand ca am de luat o revansha.
    Observand ca threadul de inscrieri e momentan inchis am hotarat sa scriu aici
    [I]Milioane de inimi-2 culori, o întreaga națiune-o singură iubire, 67 de ani de glorie-legenda trebuie să continue!
    [/I]

    [I][FONT="Century Gothic"]Atitudine de superstar[/FONT][/I]

    Mereu finantati...O, voi, unicii ultrasi adevarati

  11. #31
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Dupa ce se termina Liga 1 si incepe noua editie,voi deschide threadul de inscrieri si te voi trece acolo.

  12. #32
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Cand incepe campionatul?
    Am nervi si vreau sa ruuup

  13. #33
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    sa nu cumva sa ma lasi pe dinafara
    si eu am de luat o ravansa liga 3,4,5 nu conteaza,vreau sa joc
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  14. #34
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    2.9 In cazul in care anumiti jucatori se retrag din competitie,Platanu isi rezerva dreptul de a modifica numarul locurilor promovabile si retrogradabile din Liga 1 respectiv 2.

    E de discutat punctul asta din regulament.....riscam sa ajungem prin aceasta prevedere la locul 1 campion iar locul 3 retrogradare. Indiferent de ce se petrece in timpul campionatului locurile retrogradante sunt doar 7, 8, 9 si 10. In cazul primei ligii daca se retrag sa zicem 5 jucatori atunci completarea se face in editia viitoare cu cei din liga secunda, nu e posibil sa ramana 5 in joc din care sa mai retrogradeze "x" jucatori. Neaparat trebuie discutat punctul asta!

    3.2 Daca un jucator paraseste masa in timpul unui meci,se va considera abandon,iar indiferent de scor,adversarul acestuia va castiga meciul respectiv.

    Asta s-a mai discutat o data trebuie formulata clar: daca la scorul de 1-1 cineva se retrage adversarul castiga celelalte partide....cu alte cuvinte scorul devin in cazul prezentat ca exemplu 5-1.

    3.5 Daca un jucator se retrage din competite,toti ceilalti jucatori care aveau de jucat cu jucatorul respectiv vor castiga meciul cu 5-0,iar jucatorul retras va avea interdictie de a participa la urmatoarele doua editii.

    Completare necesara aici ar fi ....ii raman valabile partidele disputate pana in momentul retragerii.
    Last edited by starsteel; 11th March 2007 at 14:21.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  15. #35
    uiiii uiiiiiiii GruppoApparte's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    din senin
    Posts
    2,901
    Reputatie
    1
    asa e starsteel ai mare dreptate asa am patit si eu de pe locul 5 ... care nu era retrogradabil avea de gand sa ma trimita in liga a 2a ce acolo mie locul ?
    acuma lasand gluma ... 7.8.9.10 retrogradeaza indiferent de retrageri sau orice altceva .. asa e corect si normal

  16. #36
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    lasa ca in editia 4 nu mai scapati
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  17. #37
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by starsteel View Post
    2.9 In cazul in care anumiti jucatori se retrag din competitie,Platanu isi rezerva dreptul de a modifica numarul locurilor promovabile si retrogradabile din Liga 1 respectiv 2.

    E de discutat punctul asta din regulament.....riscam sa ajungem prin aceasta prevedere la locul 1 campion iar locul 3 retrogradare. Indiferent de ce se petrece in timpul campionatului locurile retrogradante sunt doar 7, 8, 9 si 10. In cazul primei ligii daca se retrag sa zicem 5 jucatori atunci completarea se face in editia viitoare cu cei din liga secunda, nu e posibil sa ramana 5 in joc din care sa mai retrogradeze "x" jucatori. Neaparat trebuie discutat punctul asta!

    3.2 Daca un jucator paraseste masa in timpul unui meci,se va considera abandon,iar indiferent de scor,adversarul acestuia va castiga meciul respectiv.

    Asta s-a mai discutat o data trebuie formulata clar: daca la scorul de 1-1 cineva se retrage adversarul castiga celelalte partide....cu alte cuvinte scorul devin in cazul prezentat ca exemplu 5-1.

    3.5 Daca un jucator se retrage din competite,toti ceilalti jucatori care aveau de jucat cu jucatorul respectiv vor castiga meciul cu 5-0,iar jucatorul retras va avea interdictie de a participa la urmatoarele doua editii.

    Completare necesara aici ar fi ....ii raman valabile partidele disputate pana in momentul retragerii.
    La 2.9 m-am gandit ca daca de exemplu din Liga 1 se retrag 4 oameni,in urmatoarea editie nu voi mai avea niciun om din Liga 1 in Liga 2,deci oricum numarul de jucatori care s-ar inscrie in editia urmatoare in Liga 2 ar trebui marit.
    Dar daca voi considerati ca nu e drept asa,nu vreau sa par non-receptiv la sugestiile voastre.Voi modifica punctul aici.

    La 3.2,ar trebui modificat astfel:
    Daca un jucator paraseste masa din motive netemeinice(insemnand ca i s-a facut somn,ca are alta treaba de facut,etc.)in timpul unui meci,se va considera abandon,iar indiferent de scor,adversarul acestuia va castiga meciul respectiv.
    Daca motivul este pierderea conexiunii Internetului,oponentul va trebui sa astepte inca 10 minute pana la revenirea jucatorului,iar in cazul in care jucatorul nu apare dupa 10 minute,meciul se va rejuca a doua zi.

  18. #38
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Mesajul e clar, ai chef de o intrerupere "pierzi conexiunea" si rejoci meciul a 2-a zi.
    Platane lasa vioara si treci la cariera politica ca ai perspective....numai in Romania insa.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  19. #39
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Pai zi tu atunci alta solutie.
    Solutia ar fi indiferent de problema care a cauzat parasirea mesei,jucatorul sa piarda meciul.Dar dup-aia sariti toti pe mine ca "hai ma Platane,ca a avut problemem cu netul,e nedrept sa ii dai meciul pierdut".

  20. #40
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Solutia e clara.....ai jucat splendid insa ai avut ghinion ti-a cazut un meteorit in cap si ai dat coltul in meciul respectiv. Ghinionul tau sau norocul adversarului oricum ai privi situatia......soarta asa a decis.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  21. #41
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Bun,deci exact cum e scris in articol.

  22. #42
    uiiii uiiiiiiii GruppoApparte's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    din senin
    Posts
    2,901
    Reputatie
    1
    si daca imi cada mana de la loc ?? pot sa rejoc meciul ?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •