Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 59

Thread: Helmuth Duckadam

  1. #22
    rock and roll Elvis81's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Spain
    Posts
    3,420
    Reputatie
    1
    iti si imaginezi cum citeste Duckadam postul de mai sus si incepe sa planga si cand il intreaba lumea ce are sa zica virgula ca e suparat pe becaligr
    My imaginary friend thinks that you have mental problems

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Sunt multi care l-au prins jucand si care mi-au spus acelasi lucru, cum ca nu era exceptional, se prea poate. Dar ceea ce a facut in acea seara valoreaza cat 1000 de alte cariere. A atins apogeul carierei atunci cand trebuia. 5 minute cat o cariera.

  3. #24
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Corect el ramane eroul de la Sevilla
    Bafta, Reghe!

  4. #25
    incepator
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    28
    Reputatie
    1
    o legenda!

  5. #26
    junior fiscu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    tg mures
    Posts
    100
    Reputatie
    1
    inca nu l a intrecut nimeni
    [COLOR="Red"][/COLOR][FONT="Arial Black"][SIZE="4"]"Noi avem istorie
    Voi doar momente"[/SIZE][/FONT]

  6. #27
    incepator
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Succes Dinamo!

    PANA MAI IERI AM FOST UN SUPORTER FIDEL AL STELEI.AZI OBSERV CA STEAUA NU MAI E CE-A FOST,NU MAI EXISTA ADEVAR,NU MAI EXISTA DREPTATE,NU MAI EXISTA ONOARE,NU MAI EXISTA UN MINIM DE RESPECT,NU MAI EXISTA GLORIA DE ALTA DATA(CARE PROBABIL VA RAMANE TOTUSI ACOLO,UNDEVA,IN INIMA MEA),NU MAI EXISTA DEMNITATE UMANA, NU MAI EXISTA NICI UN MOTIV SA MAI SUSTI STEAUA,DAR NICI UNUL(poate Hagi).PUNCT.AM UN GOL IN STOMAC CAND SCRIU ACESTE RANDURI,DAR ASTA E,ASA NU SE MAI POATE.CU TIMPUL PROBABIL O SA INVAT SA FIU DINAMOVIST(?!),NU STIU;ORICUM,DINAMO,MA BUCUR CA EXISTATI,SUNT SIGUR CA STATUTUL DE DINAMOVIST SE APROPIE MAI MULT DE STATUTUL DE ROMAN,CA DE STATUTUL DE STELIST M-AM SATURAT,STATUT DE AUROLAC(?!),CE NAIBA.NU STIU DACA AM SA POT SA FIU DINAMOVIST,CHIAR DACA IMI DORESC LUCRUL ASTA,DAR CU SIGURANTA VA VOI RESPECTA,SI MA VOI BUCURA DE SUCCESELE VOASTRE,ATAT PE PLAN INTERN,CAT SI PE PLAN EXTERN.BAFTA DINAMO.

  7. #28
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Rusine omule nu esti suporter adevarat daca gandesti asa imi pare rau pt tine dute si tine cu echipa ta valoroasa dinamo
    Bafta, Reghe!

  8. #29
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by costivoicumic View Post
    PANA MAI IERI AM FOST UN SUPORTER FIDEL AL STELEI.
    serios?

    si ce legatura are asta cu Duckadam?
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  9. #30
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    "Duckadam e și mai sus"

    ANGLIA - 7.08.2007 00:20

    de Theodor Jumătate



    După ce a apărat 3 penaltyuri la rînd în Supercupa Angliei, olandezul Van der Sar și-a amintit de legenda Stelei. A închis poarta la penaltyuri. Calm, fără să se miște pe linie, a intuit exact direcția șuturilor, blocînd trei lovituri consecutive: două în dreapta, ale lui Pizarro și Lampard, una în stînga, a lui Wright-Phillips. Duminică, Van der Sar a fost un înger pentru United și Supercupa Angliei e la Manchester, după 1-1 și 3-0 la 11 metri cu Chelsea.

    "N-am mai apărat trei la rînd niciodată", a declarat olandezul, amintindu-și imediat de recordmanul penaltyurilor. "L-am văzut pe Helmuth Duckadam în 1986. El e și mai sus. A avut patru și le-a scos pe toate. Și era în finala Cupei Campionilor Europeni. Performanța lui a însemnat mult mai mult, dar sînt fericit și cu această Supercupă".

    Totuși, Van der Sar recunoaște: "În ultimii patru-cinci ani am învățat cum trebuie să reacționez la penaltyuri. Pînă duminică, scorul nu-mi era favorabil la 11 metri, era 2-5 în întreaga carieră, însă încep să recuperez. Acum, la bătrînețe". Batavul, pe care îl vom reîntîlni în octombrie în preliminariile Euro 2008, are 36 de ani.



    Se retrage?
    Acesta ar putea fi ultimul sezon pentru Van der Sar. Contractul cu Manchester se încheie pe 30 iunie 2008, iar goalkeeperul se gîndește la retragere. "E posibil ca în 2008 să scot mănușile", a mărturisit Van der Sar.

    Îi studiază
    Alex Ferguson, managerul lui Manchester, a dezvăluit că "Van der Sar pregătește atent penaltyurile. Își studiază întotdeauna adversarii. Pe Lampard, de exemplu, îl știe foarte bine. Iar analizele sale dau rezultate".
    Si înainte, și în timpul meciurilor, înaintea loviturilor. Pe Lampard, de exemplu, îl știe foarte bine.



    Sursa: http://www.gazetasporturilor.ro/Fotb...l?a=3399/47932
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  10. #31
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Mare performanta nu cred ca o mai egaleaza nimeni in curand dar nu se stie niciodata
    Bafta, Reghe!

  11. #32
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Graz, Austria
    Posts
    362
    Reputatie
    1
    Apara Duckadam! Hai Duckadam! Duckadam apara! Apara si Duckadam! Duckadam apara Duckadam apara! in fiecare 7 mai am imaginiile in cap si imi suna vocea comentaturului ... Lung si Stangaciu au fost mai buni, dar Duckadam tot erou ramane!

  12. #33
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    Eroul de la Sevilla, Helmuth Duckadam, a împlinit 49 de ani!

    Portarul care a aparat patru lovituri consecutive de la 11 metri in finala Cupei Campionilor din 1986, disputata de Steaua contra echipei FC Barcelona, isi aniverseaza azi ziua de nastere in comuna sa natala, Semlac.


    La multi ani
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  13. #34
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Intr-o zi in care pe toate site-urile sportive sunt date numai titluri pompoase cu litere de o schioapa si bineinteles false, ca doar e 1 aprilie (asta nu inseamna ca de obicei se relateaza adevarul ), o mica stire, trecuta la "si altele", pentru care trebuia sa scobesti adanc in site, mi-a adus aminte de Duckadam si de ziua sa de nastere. Candva, vom incepe sa trecem la "si altele" si un 5 februarie poate si 5 aprilie, asta e viata.

    Helmuth pana la urma e nascut pe 2, eu asa stiu ca a fost trecut gresit in acte. Oricum ar fi, sa ne traiesti Helmuth !

  14. #35
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Sa traiesti maestre si sa fii sanatos !
    Zbor pana la stele.

  15. #36
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Cu intarziere, dar mai bine mai tarziu decat niciodata: La Multi Ani, Helmuth Duckadam!
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  16. #37
    Senior Mefisto's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    41
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Din cate stiu a fost un penalty in timpul regulamentar de joc si inca 3 la loviturile de departajare. Parca asa imi amintesc.

    si te mai autointitulezi si "sevilla86"

  17. #38
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    La multi ani, Duckadam!

    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  18. #39
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    La multi ani si multa sanatate!
    MEREU SUPERIORI !!!

  19. #40
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    La multi ani, Duckadam!!!
    Bafta, Reghe!

  20. #41
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    La multi ani!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  21. #42
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Eroul de la Sevilla implineste azi 57 de ani.

    La Multi Ani si multa sanatate Helmut Duckadam!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •