Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 172

Thread: Marius Lacatus

  1. #64
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    Finantatorul echipei Steaua, Gigi Becali, a dezvaluit pentru TVR 1 care va fi salariul noului antrenor al echipei, Marius Lacatus, si ca inca spera ca ros-albastrii sa termine pe pozitia secunda in grupa G a Ligii Campionilor. "Lacatus va avea un salariu de 200.000 de euro. Pentru castigarea campionatului va primi un bonus de inca 200.000 de euro. Vreau inca locul secund in grupa Ligii Campionilor, mai ales ca Steaua are acum un antrenor sustinut 100% de suporterii din Ghencea", a spus Becali.

    De asemenea, Becali a dezvaluit in cadrul unei intalniri ad-hoc cu jurnalistii ca nu a discutat cu Emeric Ienei preluarea functiei de antrenor si a recunoscut ca s-a consultat cu Cosmin Olaroiu in alegerea noului tehnician. "N-am vorbit nimic cu Ienei dar daca il vrea Lacatus n-am nimic impotriva. Am vorbit cu Olaroiu aseara si mi-a zis ca Lacatus este cea mai buna alegere", a declarat Becali.
    (prosport)

    tot olaroiu
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  2. #65
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Ii urez succes lui Lacatus la Steaua, dar de ce tocmai el? Vrea sa fie si el umilit precum Hagi? Altul nu se gasea sa antreneze Steaua, ci musai foste mari glorii ale Stelei? Probabil ciobanul n-a gasit in momentul asta pe altcineva mai bun ca Lacatus liber de contract. Cat timp e Becali patron Lacatus n-avea ce sa caute la Steaua, sa fie clar! Fiindca stie prea bine ce-i poate pielea machidonului! O sa vedeti daca n-o sa se inteleaga cu Becali ce balacareala o sa iasa pe urma, mai ceva decat cu Hagi!

  3. #66
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by d3d3 View Post
    "Am vorbit cu Olaroiu aseara si mi-a zis ca Lacatus este cea mai buna alegere", a declarat Becali
    Una din primele reactii pe care le-am avut a fost sa ma intreb despre rolul acestuia in numirea lui Lacatus. Ma mir ca 'Eminenta' a fost de acord, ma asteptam sa-l propuna pe Strizu (tot e pe val cu satelitul), ca sa-i tina locul cald. Unul din cei mai hulti oameni care au trecut prin Ghencea le-a hotarat in scurt timp destinele a celor mai iubite glorii steliste. Lacatus si Hagi. Lacatus, ca si Hagi, a fost liderul vestiarului, lucru care nu este pe placul actualului vestiar din Ghencea. Ei au nevoie de un Olaroiu.

    Oricum, e un moment important, ori e laie ori balaie. Ori gandacul se potoleste, poate si constrans de nevoia de voturi (putin probabil, nebunul ramane nebun fara tratament) ori vom asista la umilirea lui Lacatus (evident, dupa euro-parlamentare) si incepe revolutia. Jucatorii sunt acum cei pusi sub presiune, cati antrenori trebuie sa vina ca sa fie intelesi de un Neaga sau Petre Marin, cate scuze mai trebuie sa asculte gandacul de la vestiar ? Daca nici acum nu va merge treaba e clar ca e in primul rand vina lor. Si va incepe adevarata curatenie. Sau li se vor mari din nou salariile, poate au nevoie de 1 milion salariu ca sa-si poata masura fortele cu U Cluj.

    Spunea cineva ca numirea lui Lacatus va aduce liniste si ca ii va impaca pe suporterii cu gandacul. Un pur gest electoral. Daca se va retrage din viata politica si va inceta sa se creada si sa se comporte ca un dictator, atunci ar fi un prim pas.
    Steaua are acum un antrenor sustinut 100% de suporterii din Ghencea", a spus Becali.
    Mai putin, sunt unii care il pun in aceeasi oala pe Lacatus si pe Hagi. Ca, deh, au fost "mari jucatori" si "nu inseamna ca sunt si antrenori". Multi (inclusiv eu) se asteptau la un refuz al lui Lacatus, si un <embargo> al antrenorilor romani fata de gandac. Sa ramana cu Olaroiu si cu Strizu. Decizia lui Lacatus vine ori dintr-un curaj nebun, intr-un moment dificil pentru Steaua ori din disperarea ca e poate singura sansa de a antrena Steaua. Oricum ar fi, din partea mea are sustinere totala si nu-l voi critica de la primul meci cum or sa procedeze altii (cum au facut altii, chiar si la victorii, cu Hagi). Va avea o misiune grea, sa urcam in clasament, ca in iarna sa nu fie considerat antrenor de talia lui Bolborea, antrenor de locul 7. Si sa vina cel de locul 4.

  4. #67
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Sper sa nu si bata joc ciobanu si de Laca ca ar fi prea mult
    Bafta, Reghe!

  5. #68
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Daca pateste si Lacatus ce a patit Hagi...e de rau si eu cred ca suporteri nu il vor mai rabda mult pe jiji...dar totusi el da banii si nu vad ce am putea face.
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  6. #69
    no.7
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Militari
    Posts
    295
    Reputatie
    1
    Din pacate nu pot sa fiu alaturi de Laca la primul meci in campionat si nici la primul in cupele europene. Am o sansa unica sa vad Deep Purple si o piesa de teatru cu o distributie de exceptie in zilele meciurilor cu Otelul si Sevilla, sper insa ca aceste doua meciuri sa nu fie sansa unica sa il vad pe Lacatus antrenor la Steaua. Ii urez toata bafta si indiferent de rezultate, sunt sigur ca Lacatus va reprezenta inceputul unei noi ere in Steaua. Cred cu tarie ca va fi sfarsitul actualei conduceri, pentru ca de Lacatus nu poti sa iti bati joc si sa ramai la Steaua. Old no.7 is back

  7. #70
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    laaacccaaaaaa :dance:
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  8. #71
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    de cand am asteptat sa-l vad pe Laca acolo unde ii este locul, la conducerea Stelei.

    Ce rau imi pare ca a ales tocmai acest moment

  9. #72
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    cand spui Marius Lacatus te gandesti la Steaua.

    Cel mai important jucator al Stelei a venit acasa, dar din pacate pentru el nu intr-un moment favorabil. Daca jiji isi bate joc si de Lacatus atunci e clar ca-i lipseste o bucata importanta din creier.

    Singurul jucator pe care l-am respectat de la Steaua si il respect si-n continuare este Marius Lacatus
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  10. #73
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    ms resita

    mai rar asa oameni

  11. #74
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Bafta Lacatus ! Pacat ca numirea asta nu a venit in alt moment ...

    Prioritatea ta numarul unu insa trebuie sa fie vestiarul. Pune dracului biciul pe vedetele noastre, ca trei sferturi intra cu asa o sila in teren ...niste fite in cap de zici ca au castigat CL de trei ori la rand si acum e o jignire sa-i pui pe ei sa joace cu Clujul sau Mioveniul. Iar in iarna curatenie generala, aruncam peste bord incapabilii si aia care nu mai au chef.

    PS : Draga oligofren mincinos, nesimtit si scrantit la cap. Daca ai cumva impresia ca "i-am pacalit, ha, ha", te inseli amarnic. Zdrentele si hahalerele alea de suporteri isi vor face in continuare de cap pe globuri si site-uri. Pregateste-te de umilinte la alegeri, pentru ca din propaganda, Steaua va fi de fapt subiect de contrapropaganda.

  12. #75
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vladek View Post
    Bafta Lacatus ! Pacat ca numirea asta nu a venit in alt moment ...

    Prioritatea ta numarul unu insa trebuie sa fie vestiarul. Pune dracului biciul pe vedetele noastre, ca trei sferturi intra cu asa o sila in teren ...niste fite in cap de zici ca au castigat CL de trei ori la rand si acum e o jignire sa-i pui pe ei sa joace cu Clujul sau Mioveniul. Iar in iarna curatenie generala, aruncam peste bord incapabilii si aia care nu mai au chef.

    PS : Draga oligofren mincinos, nesimtit si scrantit la cap. Daca ai cumva impresia ca "i-am pacalit, ha, ha", te inseli amarnic. Zdrentele si hahalerele alea de suporteri isi vor face in continuare de cap pe globuri si site-uri. Pregateste-te de umilinte la alegeri, pentru ca din propaganda, Steaua va fi de fapt subiect de contrapropaganda.
    Un mare adevar ai grait Vlad, Steaua va fi chiar un subiect de contrapropaganda impotriva gandacului imbecil.

    Eu sper sa-l aranjeze bine Laca, sa-i dea peste nasul acelsa sus si nesimtit.

  13. #76
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Asa sper si eu Laca nu e omu care sa se lase calcat in picioare
    Bafta, Reghe!

  14. #77
    Supercampion Ioca10's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Mosilor
    Posts
    7,896
    Reputatie
    1
    Ardoare!!!

    A intrat în vestiar, și-a pus treningul de antrenor, a încălțat o pereche de ghete albe, marca Mizuno, după care a ieșit pe teren. Cu pieptul înainte și cu vreo 15 kilograme mai mult decît pe vremea cînd era jucător.
    Cînd toți jucătorii s-au adunat lîngă el, s-a băgat în mijlocul lor. Le-a împărțit maiouri și a dat drumul unui joc în care pasele erau date cu mîna, iar golurile cu capul. "Haideți, vreau mișcare, vreau să nu stați o clipă!", le-a spus Lăcătuș pe un ton dur. "Dă-i și pleacă, Dicanio! Nu sta, mișcă-te mereu!", "Hai, la loc, Baciule, nu te opri!" au fost îndemnurile "Fiarei", care a ridicat mereu tonul la elevii săi, parcă dorind să arate cine e șeful.

    Chiar dacă a părut că vrea să-i domine și să fie autoritar, lui Lăcătuș nu i-a lipsit nici o secundă zîmbetul. A făcut glume cu Neaga, s-a băgat la joc în ciuda gabaritului său, s-a simțit bine între fotbaliști.

    gsp
    [I]Milioane de inimi-2 culori, o întreaga națiune-o singură iubire, 67 de ani de glorie-legenda trebuie să continue!
    [/I]

    [I][FONT="Century Gothic"]Atitudine de superstar[/FONT][/I]

    Mereu finantati...O, voi, unicii ultrasi adevarati

  15. #78
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Fratii Ioan si Victor Becali vor sa-l aduca pe Dan Petrescu antrenor la Steaua, iar Gigi nu ar zice nu, daca Lacatus nu bate CFR-ul în etapa a doua.

    Campania sustinuta de achizitii se poate întoarce ca un bumerang împotriva lui Lacatus. Renumit pentru faptul ca nu are prea multa rabdare atunci când vrea sa îsi vada concretizate dorintele, Gigi Becali spune ca doreste schimbari majore în jocul Stelei. Cât mai rapid...

    Patronul echipei s-a tinut de cuvânt si i-a pus la dispozitie antrenorului pentru turneul din Cipru lotul pe care se va baza în ultimele 15 etape. In schimb, i-a cerut sa vada o formatie schimbata radical, cu un apetit ofensiv care sa compenseze faptul ca Steaua are o medie rusinoasa, de 1,05 goluri înscrise pe meci. In sensul acesta, partida cu CFR Cluj ar fi un veritabil examen pentru Marius Lacatus, care daca nu va fi trecut, ar putea avea consecinte radicale: demiterea "Fiarei".

    Totul se leaga de un alt zvon din tabara stelista, care spune ca Giovani Becali insista, dupa ce s-a împacat cu varul sau, pentru instalarea lui Dan Petrescu pe banca tehnica a formatiei din Ghencea. Chiar daca la ora actuala se afla sub contract cu Unirea Urziceni, fostul jucator stelist a spus de multe ori ca spera ca într-o zi sa-si antreneze echipa de suflet, pe care a învins-o deja de doua ori în acest sezon. Daca nu acum, macar din vara...
    Prosport


    Sper, chiar ma rog sa nu cumva sa-l apuce crizele si sa se ia de Laca

  16. #79
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Nu e prima dată când aud așa ceva, vocile care susțin asta sunt din ce în ce mai numeroase și nu te-ar mira ca vărul bișnițar să vrea să-și pună omul lui antrenor, l-a dat afară pe Rednic de la Rapid, ce să mai vorbesc de Andone când mergea treaba binișor la Dinamo. Nu are nicio limită. Doar e un Becali.

    Bișnițarul vrea un om de-al lui ca antrenor, gândacul nu vrea o personalitate iubită ca Lăcătuș, mai mult, atunci când a plecat Zenga chiar s-a negociat cu Petrescu, pupătorul de steaguri vișinii...

    PS: Gândacul s-a dus sau a fost chemat în Cipru (vezi Olanda, în vară) ? Doamne ferește...

  17. #80
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    eu stiu ca s-a dus, nu ca a fost chemat...

  18. #81
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Nu va impacientati...va pupa si steagul vostru !!!

  19. #82
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    [B]Fratii Ioan si Victor Becali vor sa-l aduca pe Dan Petrescu antrenor la Steaua, iar Gigi nu ar zice nu, daca Lacatus nu bate CFR-ul în etapa a doua.
    Quote Originally Posted by Nico21 View Post
    Nu va impacientati...va pupa si steagul vostru !!!



    nu cred eu ca gigi o sa-l demita in an electoral, dar mai sti.
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  20. #83

  21. #84
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    LA MULTI ANI, MARIUS LACATUS!
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •