Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 72 of 72

Thread: Se fac jocurile in campionat?

  1. #64
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Timisoreanul
    Cit despre meciul de miine, cel mai bun sa cistige!
    Adica NOI
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  2. #65
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Fanatic, dute tata la doctor ca vad ca ai nevoie rapid de unul.

  3. #66
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Pt. Fanatic shi azzuro:

    Mergetzi tata pe topicul cu galeriile, vad ca mai nou e locul de intalnire al cretinilor!!!

    Nu mai poluatzi shi acest topic!!!
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  4. #67
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Cretin esti tu ma nesimtitule.
    Nu poti sa rezisti fara sa te dai in petic /fu/ /fu/ /fu/
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  5. #68
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    OK, azzuro!!!

    De-acuma injura-ma pe pm, sa lasam oamenii ashtia sa vorbeasca in linishte!!! Promit ca o sa citesc tot ce-mi scrii!!
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  6. #69
    sport legend
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    423
    Reputatie
    1

  7. #70
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Pt Albastreata:

    1. Referitor la “obiceiul meu specific” de a omite esentialul.
    Am comentat exact de esenta disursului tau: confunzi mafia din conducerea Romaniei cu Bucurestiul, pentru simplul fapt ca are sediul in acest oras. Si in ceea ce scrii acum repeti aceelasi complex al Bucurestiului, un nume propriu, o notiune abstracta, asociind guverne ticaloase si impotente cu locuitorii urbei care au aceleasi probleme ca si restul cetatenilor acestei tari. Ai impresia ca eu profit de banii dati de tine huzurind intr-un oras mustind de bani si bunastare, cu servicii medicale de lux si cu protectie preferentiala din partea politiei. Esti capabil de o ura neconditionata impotriva unor oameni pe care nu-i cunosti, habar n-ai cine sunt, stii doar ca locuiesc in Bucuresti si asta e suficient pentru tine. Afla ca in Bucuresti sunt cel putin aceleasi probleme ca si pentru restul tarii, eu personal n-am nici o legatura cu guverul, parlamentul sau presedintia Romaniei, nu beau sprituri cu Nastase si nu-mi da bonus la salariu pentru ca locuiesc in capitala.
    Imi spui despre Ceausescu (era de prin jud. Olt parca) in aceiasi termeni, te anunt ca ne-a deranjat mai tare decat pe voi, trebuia sa suportam toate alertele de grad 0 cand se plimba el prin Bucuresti, eram siliti sa iesim sa-l aclamam la toate evenimentele ce aveau loc cu precadere in Bucuresti (Congrese, conferinte, vizite sefi de state etc.). Asta peste lipsa alimentelor, in alte orase aveati mai multe rude cu curte de unde puteati sa luati ceva oa, pasaret sau o bucatica de porc, noi eram incazarmati in blocuri urate in siliti sa ne petrecem timpul liber pe la cozi… Termina cu lozincile, sunt convins ca nu prea ai amintiri directe din acea perioada, dar iti place sa vorbesti in necunostinta de cauza pentru ca asa iti sustii tu o ura nejustificata dar la moda azi, de bon-ton, impotriva unor oameni a caror vina este ca stau in Bucuresti.
    Mai priveste odata ceea ce ti-am raspuns, ca ai raspuns tu, si vezi cine vorbeste pe langa.

    2. Referitor la Dinamo.
    Eu tin cu echipa de fotbal Dinamo nu cu conducatorii ei, care chiar nu-mi plac, au transformat clubul in afacere personala. Cel mai bun exemplu este vanzarea unui jucator pe doi lei in timp ce spui ca lupti in cupa UEFA. Si nu sunt singurul care gandeste asa, intra pe siturile Dinamo si ai sa vezi. De altfel situatia este la fel si la voi, dar acum aveti mafioti olteni, astia au voie…
    Tot spui ca Dinamo v-a furat si v-a facut; iti aduc aminte, de fapt iti spun pentru ca nu cred ca stii, in anii ’80 Steaua i-a luat de la voi pe Lung, Ungureanu, Gica Popescu (silit cu stagiul miltar, a plecat inapoi la Craiova cum a putut) si o gramada de jucatori de la Scornicesti. Era plina de olteni, v-au devalizat cu japca, inclusiv Hagi a fost deturnat din drumul spre Craiova la Sportul (echipa lui Nicu Ceausescu) si imprumutat definitiv la Steaua (echipa restului clanului Ceausescu). Noi l-am luat pe Camataru, in dizgratie la vremea respectiva, hulit de presa dar reactivat de Lucescu, singurul om care a crezut in el. L-am luat si pe Balaci de la FC Olt atunci, accidentat si scos din circuit, care nici n-a prea jucat, dar in care acelasi Lucescu a crezut pana la capat. Pe Steaua n-o urati pentru asta, ne vedeti numai pe noi, ura ta e selectiva pentru ca nu se bazeaza decat pe o memorie recenta, nu cunosti acea perioada decat din vorbe. Dinamo in afara “era Netoiu” (care e o plaga si pentru clubul nostru) n-a prea utilizat jucatori olteni si a mai crescut si jucatori de valoare.

    Ca sa inchei iti spun ca de acum inainte nu o sa mai insist in aceasta polemica absurda, o sa te las sa-ti manifesti “plenar” convingerile anti-Bucuresti. Ura e treaba ta.
    Un singur lucru iti mai spun: fa un exercitiu, priveste-te in ochi in oglinda si, daca stii despre ce vorbesc, intreaba-te de ce gloata din Ierusalim a ales sa traiasca Barabas si nu Isus…Daca afli un raspuns si nu te deranjeaza spune-mi-l si mie. Prin mesaj privat pentru ca nu o sa mai intru des prin acest forum. Si ca sa nu incepi iar cu alte “chestii specifice” te linistesc de pe acum si-ti spun ca nu e vorba ca ma compar eu, sau echipa mea favorita, sau Bucurestiul cu Isus. E altceva, e o chestie de perceptie generala a lumii si raspunsul explica multe din comportarile oamenilor.

    PSoti sa-ti arunci un ochi si la textul din semnatura mea.
    …Si te rog mult sa nu iei textul ca pe un atac la persoana pentru ca nu este asa. Daca te simti jignit de ceva imi cer iertare de pe acum.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. #71
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    violent nu imi ocup yo timpul sa iti scriu pm
    tu ai inceput sa injuri.
    yo ti-am raspuns.
    de acuma incolo vei fi un zero barat pt mine
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  9. #72
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1
    Utilizator, daca o tii tot asa, ai sa ajungi sa postezi romane despre antiromanismul celor care nu sunt convinsi de mareata contributie a echipei Dinamo adusa fotbalului romanesc!
    (A)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •