Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 167

Thread: Raluca Olaru

  1. #22
    senior
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    198
    Reputatie
    1
    Vreau sa nuantez putin observatiile Optimistului cu care sunt de acord. Fetele astea au jucat intr-o competitie similara Cupei Davis intr-un anonimat total. Dupa cum a declarat Madalina intr-un interviu, nu au beneficiat de nici un fel de sustinere. Si nu au jucat in SUA sau Franta ci la Plovdiv, la doi pasi. Cu alte cuvinte, nici cazare nu-ti trebuie pentru ca vezi meciul si te intorci inapoi. Si ce meciuri! Printre adversare numarandu-se Jelena Jankovici - locul 7 in lume ,sau Patty Schnyder- locul 19. E adevarat, poate nimeni nu se astepta sa obtina rezultate atat de bune. Sa speram ca de acum incolo va fi altfel.
    Optimistule esti in eroare, avem deja o jucatoare in top 100 - Edina.
    He, He! la baieti vom iesi curand si din top 200.

  2. #23
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by carbu View Post
    Optimistule esti in eroare, avem deja o jucatoare in top 100 - Edina.
    He, He! la baieti vom iesi curand si din top 200.
    Stiu de Edina dar nu are sanse sa urce mai sus de top 70. Se tot invirte in jurul pozitiei 100 ...asta e , atita poate . Dar vin celelalte...la baieti ce avem ?
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  3. #24
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    La baieti avem mult si bine de asteptat
    You'll never walk alone

  4. #25
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Val View Post
    La baieti avem mult si bine de asteptat
    Te-as contrazice ... Mergea tr sa sparga odata gheata si sa se califice la un turneu mai marisor si sa faca cv , iar Hanescu poate f usor in prima 100 daca nu va mai avea probleme medicale :|

  5. #26
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciprianned View Post
    Te-as contrazice ... Mergea tr sa sparga odata gheata si sa se califice la un turneu mai marisor si sa faca cv , iar Hanescu poate f usor in prima 100 daca nu va mai avea probleme medicale :|
    Asa e sunt sanse...dar cu alte echipe in spatele lor ,nu cu amatori.Acum cred ca e prea tirziu pt. ei sa schimbe staff-ul mai ales pt. Hanescu.
    Crezi ca Pavel era ceva daca nu pleca afara ?
    In Romania :TE NASTI TALENT SI MORI SPERANTA !!!
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  6. #27
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Uitati-va la Hanescu ! Nici-unul din toata Romania asta nu poate sa-i dea un sfat profesionist ! Va dati seama cit de confuz este el cind mai are multe de spus in tenis ? Mai bine intra pe forumul nostru sa-l consiliem noi...
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  7. #28
    senior
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    198
    Reputatie
    1
    Raluca are sansa sa-si egaleze cea mai buna performanta din cariera daca va trece de Caroline Wozniaki la turneul din Maroc. Impotriva acesteia are de luat o revansa pentru infrangerea de la Cupa Federatiei din Bulgaria. Atunci Romania a intrecut Danemarca cu 2-1, deci infrangerea Ralucai nu a afectat pe nimeni. Indiferent de rezultat, Raluca se apropie de locul 120 in circuit ceea ce-i va asigura prezenta pe tablou la turneele importante, fara a mai juca calificari. Mult succes!

  8. #29
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Dupa ce am vazut in saptamana asta la Raluca... cred ca este cea mai promitatoarea jucatoare romanca ... a venit din calificari la turneul Fes din Maroc a ajuns pana in semifinale si nu a pierdut nici un set mai mult si-a zdrobit aproape toate adversarele ... Acum in semifinala a luat primul set cu 6-0 iar in cel de-al 2 lea este 1-1 .

  9. #30
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Oricum amindoua promit : Raluca si Sorana.Trebuie sa mai avem rabdare 1-2 ani sa le vedem in top 50-70.
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  10. #31
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Oricum amindoua promit : Raluca si Sorana.Trebuie sa mai avem rabdare 1-2 ani sa le vedem in top 50-70.
    1-2 ani :O mi se pare cam mult Raluca intra in primele 120 dupa semifinala asta

  11. #32
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciprianned View Post
    1-2 ani :O mi se pare cam mult Raluca intra in primele 120 dupa semifinala asta
    Si tu crezi ca e asa de usor sa accezi de la 120 la 70 ? Mai usor e de la 500 la 120 .
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  12. #33
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Si tu crezi ca e asa de usor sa accezi de la 120 la 70 ? Mai usor e de la 500 la 120 .
    Pai ... uitate si u ce jucatoare a batut la turneele jucate ... si ea si Sorana .

  13. #34
    incepator
    Join Date
    May 2006
    Posts
    47
    Reputatie
    1
    Cred ca intratul in primele 120 e un rezultat important, pentru le va asigura practic prezenta directa la turneele de Grand Slam. Sa nu uitam ca atat Olaru cat si Cirstea au fost nevoite sa treaca de 3 tururi de calificare pana acum la turneele la care au participat, deci bineinteles ca au fost mult mai obosite la final fata de alte jucatoare care au jucat cu 3 meciuri mai putin. O data ce scapa de calificari cred ca le va fi mai usor sa urce mai repede in clasament. Succes amandurora! Si macar de-ar face la fel de bine si baietii!

  14. #35
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciprianned View Post
    Pai ... uitate si u ce jucatoare a batut la turneele jucate ... si ea si Sorana .
    Crezi ca daca au batut citeva jucatoare mai bine cotate asta inseamna ca vor accede imediat in top 50-70 ? Bine ar fi ,dar parerea mea este ca nu sunt atit de bune pe cit cred unii si de aceea necesita timp mai indelungat pt. accederea acestora. Hai totusi sa fim lucizi si sa nu exageram chiar daca suntem patrioti.
    Quote Originally Posted by york60 View Post
    Cred ca intratul in primele 120 e un rezultat important, pentru le va asigura practic prezenta directa la turneele de Grand Slam. Sa nu uitam ca atat Olaru cat si Cirstea au fost nevoite sa treaca de 3 tururi de calificare pana acum la turneele la care au participat, deci bineinteles ca au fost mult mai obosite la final fata de alte jucatoare care au jucat cu 3 meciuri mai putin. O data ce scapa de calificari cred ca le va fi mai usor sa urce mai repede in clasament. Succes amandurora! Si macar de-ar face la fel de bine si baietii!
    Da, intratul in primele 120 iti ofera posibitatea sa ai alte oportunitati pt. 'adevaratele ' concursuri dar asta nu inseamna ca o sa ajungi atit de usor in 1/4,1/2 si chiar finale. Ramine de vazut daca am sau nu dreptate...
    La baieti n-avem sanse pt. ca nivelul lor este sub al fetelor.
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  15. #36
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Da, intratul in primele 120 iti ofera posibitatea sa ai alte oportunitati pt. 'adevaratele ' concursuri dar asta nu inseamna ca o sa ajungi atit de usor in 1/4,1/2 si chiar finale. Ramine de vazut daca am sau nu dreptate...
    La baieti n-avem sanse pt. ca nivelul lor este sub al fetelor.
    Avem si la baieti sanse ... sunt si acolo cativa jucatori talentati dar ... care nu ,,explodeaza" ma uitam la profilul lui Pavel a asteptat vreo 5 ,6 ani ca sa intre in primii 150 ... zic sa avem rabdare si la baieti .

  16. #37
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciprianned View Post
    Avem si la baieti sanse ... sunt si acolo cativa jucatori talentati dar ... care nu ,,explodeaza" ma uitam la profilul lui Pavel a asteptat vreo 5 ,6 ani ca sa intre in primii 150 ... zic sa avem rabdare si la baieti .
    Imi pare rau sa-ti spun dar deocamdata n-am gasit nici-un " Pavel" printre tinerii jucatori. Poate mi-a scapat cineva ....sau nu i-am vazut pe toti.Ajuta-ma tu cu niste nume pls.
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  17. #38
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Poate juniorul lui Pavel...dar eu voi fi foooaarte batrana!
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  18. #39
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Nici chiar asa,doamne fereste...
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  19. #40
    incepator
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    tenisul e un sport greu si costisitor!muncesti mult si la juniori si la seniori dar daca ai valoare trebuie sa te vada cineva ca sa poti ajunge cel putin unde e raluca!bravo ei,antrenorului si parintilor ei!si nu e singura care promite,mai sun si sorana carstea si simona halep in 2 saptamani a castigat 2 turnee de 10mii de dolari fara sa aiba probleme!singura problema a fost cu niste dureri la spate!!bravo lor!

  20. #41
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by raissa View Post
    tenisul e un sport greu si costisitor!muncesti mult si la juniori si la seniori dar daca ai valoare trebuie sa te vada cineva ca sa poti ajunge cel putin unde e raluca!bravo ei,antrenorului si parintilor ei!si nu e singura care promite,mai sun si sorana carstea si simona halep in 2 saptamani a castigat 2 turnee de 10mii de dolari fara sa aiba probleme!singura problema a fost cu niste dureri la spate!!bravo lor!
    Esti cum fosta jucatoare ?
    Apropo de antrenorul Ralucai ,Zancu este doar mental coach sau mai mult ?
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  21. #42
    sport legend printulmiskin's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    slobozia
    Posts
    1,464
    Reputatie
    1
    Zancu este antrenorul Ralucai Olaru..Mental coach,nu prea exista Optimistule,din cite stiu eu..Antrenorul este cel care se ocupa SI de mental..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •