View Poll Results: Pronostic Jiul - FC Arges

Voters
30. You may not vote on this poll
  • 1

    12 40.00%
  • X

    2 6.67%
  • 2

    16 53.33%
Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 115

Thread: Etapa a 6-a: Jiul - FC Arges

  1. #1
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Sambata, 17 septembrie 2005: Jiul Petrosani - FC Arges , ora 17:00, TVR 2
    Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

  2. #2
    Alb-Violet esku's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,816
    Reputatie
    1
    Jiul vine dupa o victorie si are mare nevoie de puncte ..... va fi un meci greu, dar noi jucam mult mai bine in deplasare decat acasa si cred ca vom castiga la Petrosani cu 1-0 sau 2-1 ..... FORZA VIOLA!
    [B][COLOR="Purple"][SIZE="2"]no signature! [/SIZE][/COLOR][/B]

  3. #3
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    o sa batem asa desculti cum ne faceti,dar as vrea sa veniti sa vedeti ce stadion avem aici shi dupa aia mai vedem
    hai JIU!

  4. #4
    Alb-Violet esku's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,816
    Reputatie
    1
    pai eu stiam ca joaca 22 de jucatori, nu stadionul .....
    [B][COLOR="Purple"][SIZE="2"]no signature! [/SIZE][/COLOR][/B]

  5. #5
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    NU STADIONUL JOACA DAR SE SPUNE CA SUNTEM DESCULTI SHI NU E CHIAR ASA.IN PLUS DEABIA AM PROMOVAT SI E ADEVARAT CA ,CHIRILA E C AM MICUT PT.PT DIVIZIA A DAR SPERAM SA NE RIDICAM USOR SHI SA NU RETROGADAM.
    ORICUM FATA DE pandurii shi vs suntem mai buni
    HAI JIU!

  6. #6
    Alb-Violet esku's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,816
    Reputatie
    1
    hai mah dreaq....dak nici pe astia nu`i batem e de rau....Argesul are o defensiva puternica care nu va lua gol (pt ca nu are de la cine)...si va inscrie pe contraatac prin Tanasa....

    Quote Originally Posted by rhadoo
    NU STADIONUL JOACA DAR SE SPUNE CA SUNTEM DESCULTI SHI NU E CHIAR ASA.IN PLUS DEABIA AM PROMOVAT SI E ADEVARAT CA ,CHIRILA E C AM MICUT PT.PT DIVIZIA A DAR SPERAM SA NE RIDICAM USOR SHI SA NU RETROGADAM.
    ORICUM FATA DE pandurii shi vs suntem mai buni
    HAI JIU!
    Nu ai de unde sa stii tu cat de bun e Chirila....cand ai un lot submediocru nu ai cum sa faci performanta.....acest lucru se intampla la ora actuala la jiul...
    e adevarat fata de pandurii si vs aveti un plus...dar orikum sunteti sub media diviziei A
    [B][COLOR="Purple"][SIZE="2"]no signature! [/SIZE][/COLOR][/B]

  7. #7
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    Sa Nu Va Loveasca Dragan Claudiu
    Shi Apropo "istoria Suntem Noi"alb Negru 1919
    Voi Nici Nu Stiu Daca Aveati Echipa Atunci
    Hai Jiu!

  8. #8
    Alb-Violet esku's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,816
    Reputatie
    1
    Dragan ala a jucat si pe la FC Arges vreo 2 sezoane si a kam facut tusa....De ce crezi k vi l-a dat dinamo? De bun ce e, nu? E ratat ca jucator.....

    Nu te mai baga in seama aiurea....citeste mai bine semnatura aia ... scrie asa: "Istoria Viola suntem NOI!" si se refera la istoria celor de la FC ARGES si AEK, Fulgerul Bragadiru, Rocar, National 2, aaaaa Poli Timisoara....scuze... .....insa u nu ai de unde sa stii....deh daca ati stat prin B .....la meciul cu timisoara din returul sezonului trecut chiar a fost facut un banner cu acest mesaj......
    [B][COLOR="Purple"][SIZE="2"]no signature! [/SIZE][/COLOR][/B]

  9. #9
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    POLI poate sa spuna de istorie dar voi nu,pt ca nu aveti istorie ca shi dacia
    HAI JIU!

  10. #10
    Alb-Violet esku's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,816
    Reputatie
    1
    Ai auzit de Dobrin???? Ai auzit de participarile in cupele europene a le echipei FC ARGES??? FC ARGES a fost prima echipa care a adus pe Real Madrid in Romania ..... Are 2 titluri de campioane....o performanta cu care putine echipe din campionat se pot lauda!!! Poli cate are??? 0.

    FC ARGES
    PERFORMANTE INTERNE:
    - 41 participari in Divizia A
    - 2 titluri de campioana in 1971-1972 si 1978-1979
    - locul 2 in 1968, 1978

    PERFORMANTE INTERNATIONALE
    - de 2 ori participanta in Cupa Campionilor Europeni
    - de 8 ori participanta in Cupa UEFA

    POLI
    - 3 participari in Divizia A

    daca nu ma crezi intra pe site-ul oficial al LPF si informeaza-te de acolo inainte sa vorbesti.....

    p.s.: ce ai vrut sa spui de dacia....ca nu am prins ideea
    [B][COLOR="Purple"][SIZE="2"]no signature! [/SIZE][/COLOR][/B]

  11. #11
    sport legend bobycox's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    871
    Reputatie
    1
    Alo nepotii venim. Pregatiti cele 3 puncte , pt ca ne sunt necesare pt tratamentul lui nea Sorin. Sunteti prea mici pt un razboi atat de mare.

    PS. Il respectam prea mult pe Sorinacio, ca sa-l dezamagim ,ca in meciul cu Sportul.

  12. #12
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Argesul trebuie sa isi recupereze punctele pierdute cu Sportul. Asa ca pronostic 2. Jiul e o echipa de batut.

  13. #13
    sport legend bobycox's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    871
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jiulistul27
    Daca exista o echipa cu un joc uracios in campionatul nostru amarat aceea echipa este negresit FC Arges. Exemplu cel mai elocvent fiind meciul cu Rapid unde ei efectiv nu au contat pana in min 88 si s-au trezit cu un punct nemeritat. Daca faceti referire la un punct castigat pe merit va rog sa nu mai dati exemplu meciul cu Rapid ca nu e cazul! Cu antijocul practicat de Cartu(eficient in felul lui) nu poti sa spui ca esti o echipa care iti permite sa te uiti la un adversar de sus!
    Meciul pe care l-a jucat Argesul inainte Rapidului, cu Steaua, l-ai vazut? Pt ca in meciul ala am dat spectacol chiar si cu un om in minus chit ca jucam cu campioana. Si cu ce ne-a incalzit pe noi jocul pt ca in final am pierdut 3 puncte, nemeritat.
    P.S. Barcelona anul trecut juca cel mai frumos fotbal din lume, dar tot Chelsea a mers mai departe. Intreaba-i pe suporterii Barcelonei daca i-a incalzit cu ceva ca au jucat frumos.

  14. #14
    senior The Surveyor's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    204
    Reputatie
    1
    Pt. Esku
    Esti intr-o confuzie grava. Istoria fotbalului romanesc nu se confunda cu istoria fotbalului 'militienesc'. Ironia soartei este ca echipa ta a rasarit in fotbalul romanesc intr-un mod identic cu cel in a aparut actuala "Poli" Timisoara. In 1959, Dinamo Militie din Bucuresti s-a mutat, cu catel, cu purcel. in Pitesti. In anul urmator, sub numele Dinamo Pitesti, a promovat "la exceptional" (vezi si cazurile Scornicesti, Victoria, Moreni) in divizia A.

    Faptul ca, in anul 1979, Gicu Dobrin a suflat, pe "Stefan cel Mare", titlul de campioana echipei mama, a fost doar o "obraznicie" trecatoare a unui copil nazdravan fata de parinti . Aceea victorie nu sterge multe alte acte de abdicare, din care cel mai notoriu, a fost acel 0-7 din '74 cu, retine, geniul din Trivale pe teren. Se pare ca relatiile de rudenie nu au fost intrerupte nici in zilele noastre, sa nu uitam ca printre finantatorii lui FC Arges, se afla si Gigi Netoiu.

    Altfel toata stima pentru Nicolae Dobrin si anumite perioade ale echipei, dar asta nu face din FC Arges o echipa istorica. La acest capitol putem vorbi despre Sportul studentesc, Jiul, U Cluj, Rapid si eventual, daca tinem cont si de perioada Ferrar, CFR Cluj.

    Pentru sambata, cu toata dificultatea meciului, este posibila si dorita victoria Jiului. Pentru aceasta este nevoie si ca publicul sa renunte la deja obisnuita sa ostilitate fata de trupa lui Chirila. Daca va juca dupa accidentul de la Vaslui, Dragan va demonstra ca nu este un jucator ratat.

    Asadar: JIUL - ARGES 2-0, pt. ca Multescu nu va lua gol!

  15. #15
    Alb-Violet esku's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,816
    Reputatie
    1
    Pt. The Surveyor

    Esti intr-o confuzie grava. Echipa noastra a aparut in Pitesti, in 1953, sub numele de Dinamo. Intr-adevar, Dinamo, dar noi nu am desfiintat pe nimeni ca sa aparem, nici nu am mers direct in Divizia A, ci am luat-o de jos, de jos de tot.
    In 1959 Dinamo Militie din Bucuresti nu s-a mutat, ci s-a desfiintat, iar o parte din jucatori au venit la Pitesti. Dinamo Pitesti tocmai promovase din campionatul regional in Divizia C, insa in 1959 Divizia C a disparut, iar noi am trecut direct in B. Deci nici pe departe promovare "la exceptional", si nici macar in Divizia A, cum insinuezi. In Divizia A am promovat in 1961 castigand seria a II-a a Diviziei B, la 9 puncte de Stiinta Craiova - deci corect, pe merit.
    Dupa ce te mai informezi in ceea ce priveste aceste aspecte si te pui la punct si cunosti lucrurile asa cum au fost ele, mai putem sta de vorba.
    Despre Dobrin si ceilalti nu e cazul sa discutam, suntem mult prea departe ca performanta si prestigiu fata de echipa voastra.
    Istoria fotbalului romanesc nu se confunda cu istoria fotbalului 'militienesc', dar nici cu cea a fotbalului 'mineresc', cu Miron Cozma si ortacii in frunte. Sau despre lucrurile astea nu vrei sa discuti, ca nu dau bine pentru voi, preferi sa te uiti numai in curtea noastra? Oricum, anii '90 sunt mult mai aproape decat anii '50, ar trebui sa tii minte muuult mai bine
    [B][COLOR="Purple"][SIZE="2"]no signature! [/SIZE][/COLOR][/B]

  16. #16
    la revedere ultravioletcanada's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    830
    Reputatie
    1
    esku-le, nu te mai chinui. daca ei vor, sintem si spitalul 9. mi-e paralel. ultras si cu cry oricum sint "cu cercul" dupa noi, sa-si dea si ei cu parerea
    sint doar curios daca la intoarcerea de la petrosani "oamenii de bine" mai asteapta la iesirea din tunel arbitrii si echipele care "nu s-au comportat corespunzator". si asta face parte din istorie, nu?

  17. #17
    sport legend bobycox's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    871
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jiulistul27
    Discutam sambata dupa meci in acest caz. Va doresc sa jucati cum ati jucat si contra Stelei!
    Daca jucam ,macar 50% de cu am facut-o cu Steaua, iti spun eu ca facem scor cu voi , nu va fi doar o victorie la limita. Asa ca mai bine mai gandeste-te ce iti doresti.

  18. #18
    sport legend metallic_rain's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Dupe blocuri
    Posts
    482
    Reputatie
    1
    Nu ii tin partea lui Miron Cozma pt ca nu e cazul. Dar daca luam cel mai reprezentativ om de la voi din oras nu va ajunge la valoarea lui Cozma nici la degetul mic prin faptele carea le-a facut pt orasul vostru in comparatie cu ce a facut Cozma pt cetatenii orasului Petrosani! Retine acest cuvant "cetatenii", pt ca in Petrosani nu sunt doar mineri, ok?
    Cat despre asteptarea in tunel a adversarilor si arbitrilor... nu te mai intoxica cu ziare de gen FANATIK, ca dai banii degeaba pe el... Mai bine ai lua o paine ca ai iesi mult mai castigat! Ma crezi? Nu de alta ,dar tot acolo gasim competitia Blatiada, unde Argesul este la loc de frunte cu alte echipe ca Brasov, Bistrita, Piatra Neamt, si intemeiatoarea voastra Dinamo de Bucuresti, dar noi spre deosebire de tine nu amintim nimic...neprovocati!
    Iar in ceea ce priveste meciul o sa discutam sambata imediat dupa.
    Allah!
    fie painea cat de rea, tot mai bun e cozonacu'

  19. #19
    sport legend bobycox's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    871
    Reputatie
    1
    Ce-o sa plangi sambata dupa meci, ce-o sa-ti blestemi zilele ca ati intrat in A si sunteti ciuca batailor. Cat despre oameni de valoare iti spun eu unul, dar retine ca Miron Cozma nu a fost si nici nu va fi macar 1% din valoarea lui: Constantin Stroe.

  20. #20
    Viola e basta!! Vi3rme_X's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Pitesti(teritoriu alb-vio
    Posts
    384
    Reputatie
    1
    2 solist

    VIOLA E BASTA
    [COLOR=Indigo]PENTRU VIOLA NE DAM VIATA[/COLOR]

  21. #21
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Danciu a plecat in Qatar la Balaci. A gresit in meciul cu Sportul, dar fara el linia de mijloc a Pitestiului este varza. Cica va avea salariu de 150.000$...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •