Page 11 of 26 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 211 to 231 of 537

Thread: Ce mai fac sau zic "dusmanii" nostri?

  1. #211
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,355
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    cei care pierd in turul 3 merg in UEFA?
    Da cum am facut si noi dupa Rosenborg
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  2. 3rd May 2007, 11:45

  3. #212
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    aia deja e istorie
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    cei care pierd in turul 3 merg in UEFA?
    pe noi ne intereseaza "cei care castiga in turul 3 merg in grupe"
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  4. #213
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Si totusi nu sunt stelistii singurii care se bucura .

    Gigi Becali :"M-a sunat Copos, la 12 noaptea, după meciul Milan - Manchester și mi-a zis: Hai, Gigi, să ieșim pe bulevard, să ne bucurăm, să dansăm de bucurie !" .

  5. #214
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Da am auzit si eu azi la tv
    Bafta, Reghe!

  6. #215
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by d3d3 View Post
    aia deja e istorie
    pe noi ne intereseaza "cei care castiga in turul 3 merg in grupe"
    pe mine ma intereseaza si ca Dinamo sa mearga in UEFA... nu ne strica

  7. #216
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    lool nu tre'be sa ne intereseze ce fac dusmanii

    saracii dinamovisti... s-au chinuit degeaba sa termine campionatul la o suta de pct de noi, tot nu ajung in grupe mai mare sansa avem noi :ras-plans:
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  8. #217
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Pai lasa ca prea faceau mare tam tam si faceau declaratii nesimtite, daca vor sa ajunga in grupe sa munceasca pentru asta
    Bafta, Reghe!

  9. #218
    Supercampion Ioca10's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Mosilor
    Posts
    7,896
    Reputatie
    1
    Ei si grupele UCL,baba si mitraliera)))))))
    [I]Milioane de inimi-2 culori, o întreaga națiune-o singură iubire, 67 de ani de glorie-legenda trebuie să continue!
    [/I]

    [I][FONT="Century Gothic"]Atitudine de superstar[/FONT][/I]

    Mereu finantati...O, voi, unicii ultrasi adevarati

  10. #219
    Supercampion Ioca10's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Mosilor
    Posts
    7,896
    Reputatie
    1
    Vai e plin de spartani pe aici
    Ce jalnici sunt
    [I]Milioane de inimi-2 culori, o întreaga națiune-o singură iubire, 67 de ani de glorie-legenda trebuie să continue!
    [/I]

    [I][FONT="Century Gothic"]Atitudine de superstar[/FONT][/I]

    Mereu finantati...O, voi, unicii ultrasi adevarati

  11. #220
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Imediat dupa antrenamentul de dimineata, dinamovistii au fost invitati de actionarul Vasie Turcu la restaurantul pe care acesta il va inaugura in curand nu departe de stadionul Dinamo.

    "Aici o sa sarbatorim victoriile, e mai aproape, daca e nevoie facem si sedintele tot aici", a glumit Turcu pe seama noii sale investitii, care va purta numele "Casa di T". De la "pranzul de taina" de ieri dupa-amiaza nu au lipsit Cristi Borcea, Cornel Dinu, Ioan Becali sau presedintele LPF, Dumitru Dragomir.

    dic tu lume asa se face in lumea buna, nu?

  12. #221
    Team OLS Adi Da Samraj's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3,729
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    "Casa di T"
    "Casa di T" ?
    Rezonez la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive... habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant...

    Stand pe marginea imaginara a sferei elipsoidale generata de vibratiile epileptice ale atomului universului, ma intreb: Ce am de haleala ?

    ex-Toraxa

  13. #222
    Odd interaction eventHorizon's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,566
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    Imediat dupa antrenamentul de dimineata, dinamovistii au fost invitati de actionarul Vasie Turcu la restaurantul pe care acesta il va inaugura in curand nu departe de stadionul Dinamo.

    "Aici o sa sarbatorim victoriile, e mai aproape, daca e nevoie facem si sedintele tot aici", a glumit Turcu pe seama noii sale investitii, care va purta numele "Casa di T". De la "pranzul de taina" de ieri dupa-amiaza nu au lipsit Cristi Borcea, Cornel Dinu, Ioan Becali sau presedintele LPF, Dumitru Dragomir.

    dic tu lume asa se face in lumea buna, nu?
    Poate sa se si **** cu mitica dragomir(era "pupe" la ce v-oti fi gandit?!), important e sa nu confunde nota de plata de la masa cu diurna lu corpodean pt meciurile din campionatu viitor...
    He may be cast in bronze, but he′s still capable of producing truly golden moments...

  14. #223
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Azi am chef de caterinca si m-am uitat asa, putin, pe lista cu transferurile "dusmanilor". Nu inteleg ce mare branza au facut, de-i asa mare agitatie. Sa-i luam pe rand :

    Dinamo (aka Militienii 8 clase ca Prigatu', adica una concentrata si 7 apa chioara ) au transferat pe urmatorii :
    - Zicu, nascut mare talent, decedat speranta. Ridicat in slavi de fratii Becali (adica impresarii), s-a reusit pacalirea Interului. L-au cumparat, i-au dat un salariu enorm. Minute jucate de marele Zicu la Inter ? Zero. A prins cateva minute la Parma, pana si-au dat aia seama ce poama e si l-au expediat inapoi la Inter. Fiindca nici Interul n-avea ce face cu talentul lui Zicu, s-a intors ba la Dinamo, ba la Rapid. Dinamo cu Zicu pe teren n-a trecut nici de grupele UEFA. Rapid cu Zicu pe teren si chipurile in mare forma a luat-o pe coaja si de la Steaua si de la Dinamo. Ca sa nu mai amintesc de Bistrita, Otelul, etc. Concluzie : petarda, o sa mai dea doua goluri si trei calcaie, o sa mai pozeze prietena lui in chiloti prin reviste si cam atat.
    - Bratu, frate de cruce cu Zicu. Plecat acum cativa ani in Franta la Nantes, a frecat banca de rezerve, in fericitul caz in care prindea lotul echipei. Trimis sezonul trecut la Valenciennes , a continuat cu frecusul bancii de rezerva. Intr-un an de zile, a dat fix 1 gol. Ce mai golgheter !
    - Nastase, bun acum 3-4 ani. A facut parte din apararea lui Ascoli, care a s-a dus drept in serie B, dupa ce promovasera in locul unor echipe retrogradate in 2005. Ascoli a fost prima echipa retrogradata matematic sezonul trecut si au terminat pe locul 19 din 20 de echipe. Apararea condusa de marele Nastase a luat 67 de goluri in 38 de partide, adica vreo 2 pe meci. Dati-mi voie sa nu fiu prea impresionat. Pentru campionatul nostru, Nastase mai poate juca probabil destul de bine. Dar in nici un caz nu e ceva de speriat ca vine Nastase.

    Rapid, aka FC Milogii, echipa care daca n-ar fi existat Steaua, Dinamo, Real Madrid si cam orice echipa mai sus de FC Cucuietii din Deal, ar fi castigat CL de 20 de ori a reusit :

    - sa-l aduca pe Boya, care a dat vreo 14 goluri in 100 si ceva de meciuri la Partizan, de-a lungul a 4 ani de zile ;
    - pe Bozovici - necunoscut, nu comentez ;
    - pe Cesinha, care din cate am citit e un jucator decent, dar nu rupe gura targului ;
    - plus am auzit ca-l mai aduc pe Todoran de la Farul, jucator expirat de mult.

    CFR continua cu armatele de portughezi si (mai nou) argentinieni second-hand. Nu vor urca mai sus de locul 3 nici sezonul asta.

    Concluzia ar fi sa nu mai dam prea mare atentie galagiei inutile din presa, care numeste orice transfer "bomba" si "senzational". Se va vedea pe teren cine a facut cele mai bune transferuri pana la urma.

    PS : In ceea ce priveste pe Dinamo, parerea mea e ca au facut o greseala imensa bagandu-se iar in rahat alaturi de fratii Becali. Azi au de castigat (ma rog, sa zicem) fratii directionandu-i pe Zicu, Bratu & company spre echipa militiei. Dar fratii Becali nu ies niciodata in paguba din afaceri si nu fac gesturi de caritate. Mai mult ca sigur, daca nu reusesc recuperarea investitiei din grupele CL, la iarna vom vedea multe plecari de la Dinamo.
    Last edited by Vladek; 26th June 2007 at 13:56. Reason: corecturi la Zicu. Mersi, Garcia ca mi-ai atras atentia

  15. #224
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Bine zis Savuros

    PS: Zicu a jucat ceva minute la Parma
    Muzzwrinka

  16. #225
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Hmm frumoasa caterinca dar cum ai zis tu ramane de vazut cine a facut cele mai bune achizitii si nu stiu ce sa zic Todoran nu stiu sigur daca l au luat inca dar nu e chiar de expirat
    P.S: Asa e Zicu a jucat ceva minute la Parma cum zice si Garcia
    Bafta, Reghe!

  17. #226
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    dintre cele 3 echipe, sa zicem ca dinamo a reusit cele mai bune transferuri... a luat jucatori cu nume, ma rog, cam expirati, dar macar sunt cunoscuti... rapid se chinuie acum sa adune jucatori, sa-si faca o echipa, cumpara tot felul de petarde, iar cfr... astia aduc toate panaramele din portugalia si argentina...
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  18. #227
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Apropo de Todoran ...penala faza cand dupa meciu` de la Tg Jiu l-a lasat Panduru sa vina la Constanta pe jos
    Muzzwrinka

  19. #228
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    eu nu as privi in gluma transferurile celor de la CFR... asa am facut si sezonul trecut si era sa ne-o coaca.....

  20. #229
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    mdea... pai s-a vazut diferenta dintre jucatorii nostri si super jucatorii in meciurile directe acum serios, aia deja exagereaza... cati jucatori au acolo, ce fac cu toti?
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  21. #230
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Nu ma tem deloc de CFR Suntem Steaua si Steaua trebuie sa straluceasca pe cer!
    Muzzwrinka

  22. #231
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Da si mie mi se pare ca au exagerat cu atatia jucatori , s ar putea sa inceapa sa fie nemultumiti ca nu joaca unii dintre ei
    Bafta, Reghe!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •