Page 43 of 43 FirstFirst ... 33414243
Results 883 to 901 of 901

Thread: Minaur Baia Mare

  1. #883
    sport legend Nilatac's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Sighetul-Marmatiei
    Posts
    2,008
    Reputatie
    1
    si pana la urma ce lok au luat in liga nationala? minaur baia marE?

  2. #884
    incepator crestinul's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    Locul 9. Fiind maramuresean ma asteptam sa stii, dar probabil sunt mai importanti fotbalistii de la Bucuresti.

  3. #885
    sport legend cristy1110's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    zimnicea,bucuresti
    Posts
    1,883
    Reputatie
    1
    volvi are dreptate crestinul...tu de maramu si nu stii pe ce loc a terminat minaur.
    mai intra si tu pe mess.

  4. #886
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Ion Craciun, aproape de Minaur Baia Mare

    Echipa masculină de handbal Minaur Baia Mare s-a reunit pentru noul sezon sub conducerea antrenorului Ion Crăciun, care a fost la CSM Medgidia în stagiunea trecută. Crăciun nu a semnat încă înțelegerea cu Minaur, urmând să aibă negocieri cu Consiliul de Administrație al clubului. „Doresc ca, până începe campionatul, echipa să își primească restanțele de bani integral. Eu am convingerile mele, de la care nu mă abate nimeni, că atunci când un jucător este nemulțumit, acest lucru are repercusiuni și asupra manierei de joc. Eu am venit la Minaur să fac performanță, dar nu pot face de unul singur, am nevoie de o echipă care, atunci când intră pe teren, să se gândească numai la handbal", a declarat fostul tehnician al echipei din Medgidia. Alături de Crăciun, la reunirea lotului băimărean a mai fost prezent și unul dintre jucătorii cu care a lucrat la echipa constănțeană, extrema dreaptă Alexandru Musteață. Ion Crăciun a decis să nu mai continue colaborarea cu gruparea dobrogeană, după ce contractul său nu a fost prelungit, acesta expirând chiar ieri. Din cauza problemelor financiare, echipa CSM Medgidia este în pragul desființării. Din această cauză atât antrenorul cât și mai mulți jucători fiind deja acontați de alte formații din primul eșalon.
    http://www.ziuaconstanta.ro/rubrici/...are-69859.html
    Ce credeti, ar face treaba buna Craciun la Minaur? Poate clasa echipa pe un loc mai bun la finalul campionatului?

  5. #887
    senior
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Sighet-City
    Posts
    186
    Reputatie
    1
    aceasta este o echipa la care pot ajunge de vreu aceasta baia-mare

  6. #888
    sport legend Nilatac's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Sighetul-Marmatiei
    Posts
    2,008
    Reputatie
    1
    bnnnn ....dak nu sunt cu handbalul:|

  7. #889
    sport legend cristy1110's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    zimnicea,bucuresti
    Posts
    1,883
    Reputatie
    1
    mah voi doi sunteti concetateni?

  8. #890
    sport legend Nilatac's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Sighetul-Marmatiei
    Posts
    2,008
    Reputatie
    1
    cn cu cn ?

  9. #891
    sport legend cristy1110's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    zimnicea,bucuresti
    Posts
    1,883
    Reputatie
    1
    tu cu dani....

  10. #892
    sport legend Nilatac's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Sighetul-Marmatiei
    Posts
    2,008
    Reputatie
    1
    daaaa si suntem si prieteni cu el jok eu handbal

  11. #893
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Se inchide Mina de Aur, marea echipa a lui Lascar Pana si Maricel Voinea
    http://www.prosport.ro/alte-sporturi...voinea-5727187
    Eu sper ca pana la urma sa se gaseasca solutii pentru salvarea baimarenilor, ar fi si pacat sa moara aceasta echipa de traditie in handbalul romanesc!

  12. #894
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,354
    Reputatie
    0
    ne ducem pe p***
    In Maramures nu mai intereseaza pe nimeni sportul din pacate.Mai avem echipa feminina de handbal si echipa de rugby care nu imi explic cum a ajuns campioana nationala.In rest suntem praf.

  13. #895
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Am zis eu de mai demult ca o sa ajungem sa plangem in pumni vremurile demult apuse...degeaba, e tardiv!

  14. #896
    sport legend Nilatac's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Sighetul-Marmatiei
    Posts
    2,008
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Raul View Post
    ne ducem pe p***
    In Maramures nu mai intereseaza pe nimeni sportul din pacate.Mai avem echipa feminina de handbal si echipa de rugby care nu imi explic cum a ajuns campioana nationala.In rest suntem praf.
    chiar ca pe nimeni nu intereseaza si e pakat

  15. #897
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Salarii reduse cu 50% la Minaur Baia Mare

    Conducerea echipei de handbal masculin Știința Minaur Baia Mare a decis să reducă salariile jucătorilor cu 50 la sută, începând din data de 1 martie, din cauza rezultatelor nesatisfăcătoare.

    "În urma evoluțiilor din ultima perioadă și având în vedere situația din clasament a echipei HC Minaur, Consiliul de Administrație a decis reducerea salariilor echipei cu 50 la sută, începând cu 1 martie 2011. De asemenea, în funcție de rezultatul și aspectul jocului de vineri, cu CSM Oradea, pot să fie aplicate și alte sancțiuni" , se arată în comunicatul de presă emis de conducerea clubului, semnat de președintele Radu Bogdan Mare.

    Minaur Baia Mare nu a obținut nicio victorie în returul Ligii Naționale, ocupând locul 12 în clasament, din 14 echipe angrenate.În devans la etapa a XIX-a, Minaur va juca pe teren propriu, în compania echipei de pe ultima poziție, CSM Oradea, victoria fiind vitală în lupta pentru evitarea retrogradării.

    Jucătorii băimăreni au fost plătiți ultima dată în luna februarie, în contul datoriilor pe luna noiembrie.

    prosport
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  16. #898
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Minaur Baia Mare a retrogradat din Liga Nationala dupa 39 de ani. Un episod dureros pentru oras si suporterii echipei.
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  17. #899
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,354
    Reputatie
    0
    Trist! Era clar ca va veni si clipa asta, din pacate.

  18. #900
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Două meciuri amicale între HCM Baia Mare și CSM Oradea

    După cele trei amicale cu HC Vaslui, din care a obținut un singur succes, HCM Baia Mare se pregătește cu o altă echipă din liga a doua. CSM Oradea este următoarea adversară a echipei lui Gheorghe Covaciu, iar partidele vor avea loc vineri și sâmbătă.

    "Cu Oradea trebuie sa structuram formula primilor sapte, pentru ca incepe campionatul cu etapa aici, cu CSM Bucuresti, dupa care urmeaza patru partide de foc. Eu sper ca baietii sa se mobilizeze si sa facem jocuri cat mai bune. Acesti jucatori au o calitate: vor sa faca performanta. Si pe mine ma ajuta asta foarte mult. Si daca vor lucra la limita lor maxima, atunci eu spun ca vom face lucruri frumoase in perioada urmatoare cu Minaur", a declarat Gheorghe Covaciu pentru emm.ro.

    Așadar, primul meci va avea loc vineri, la ora 17:30, iar al doilea sâmbătă, la ora 11:00.

    handbalvolei.ro
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  19. #901
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    În cursul acestei săptămâni, HCM Minaur Baia Mare a ajuns la o înțelegere cu doi jucători – ALEXANDRU GHEORGHE SABOU (extremă stânga) născut la 20.04.1982 și SRĐJAN GAVRILOVIÈ (extremă dreapta) născut la 08.12.1986. Alexandru Sabou vine la Minaur de la campioana României, HCM Constanța, iar Srdjan a jucat sezonul trecut la divizionara A, CS Extrem.

    Alexandru Sabou revine la Minaur după cinci ani și jumatate petrecuți la HCM Constanța, timp în care extrema stângă a devenit de cinci ori campionul României. Srdjan Gavrilovic joacă extrema dreapta și a fost component al Minaur Baia Mare în sezoanele 2008/2009 și 2009/2010.

    http://www.minaur.ro/doua-transferuri-la-hcm-minaur/
    Hai cu csepreghi

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •