View Poll Results: dupa aceste dezvaluiti merita sa retrogradeze...

Voters
26. You may not vote on this poll
  • Ar trebui sa ramina Iordanescu!

    8 30.77%
  • Alt antrenor!

    15 57.69%
  • ambele echipe

    1 3.85%
  • doar steagul rosu

    1 3.85%
  • doar Rapid

    1 3.85%
Results 1 to 14 of 14

Thread: un blat recunoscut oficial de o parte, nu se pedepseste?

  1. #1
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0

    un blat recunoscut oficial de o parte, nu se pedepseste?

    costache si Rada au recunoscut ca au blatuit meciul cu steagul rosu stalin
    cand era halagian, ca sa scape milogii aia de retrogradare. Cu citeva zile inainte , daca imi amintesc eu bine, blatuiesera si cu dinamo . Federatia si liga ar trebui sa se sesizeze. Din cate stiu eu, Ac Milan a fost retrogradata in 1980 desi s-a desoperit ca era implicata in afacerea Totonero abia dupa un an deci pedeapsa s-a dat si retroactiv.Ca si cand daca un hot ar fi prin dupa un an nu face puscarie? Macar steagul rosu stalin si tot ar merita retrogradata . Daca nu este adevarat , cei doi capi de la Rapid trebuie sa fie pedepsiti pentru calomnie. Ori una ,ori alta. Ce asta, jungla blatuitorilor pe fata care au tupeul sa recunoasca cu voce tare in fata camerelor de luat vederi, in fata unei tari intregi?
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  2. #2
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1
    Asteapta tu, Pacala, sa vezi vreunul pedepsit! Cine? Si dupa care lege sau regulament? Vorba aia: "... La noi pana dovedesti ca esti minor, te apuca majoratul!..."
    (A)

  3. #3
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Albastreata
    Asteapta tu, Pacala, sa vezi vreunul pedepsit! Cine? Si dupa care lege sau regulament? Vorba aia: "... La noi pana dovedesti ca esti minor, te apuca majoratul!..."

    Loool.....Asta e BUNA!Drept graiesti!

  4. #4
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Ai dreptate, pacala!!!

    Chestiile astea spun multe despre "sfantul copos". Mare adevar e in proverbul ala: "Hotzii striga hotzii."

    Oricum, vad ca in romania, nimeni nu mai reactzioneaza la nimic, potzi sa anuntzi in gura mare ca faci blat, ca nimeni nu se sesizeaza.
    Suntem in ***** pana in gat!!

    P.S.: Totushi, Pacala, chiar e nevoie de ironii de astea ieftine de genul "steagul rosu stalin"???? Nu e vina brasovenilor ca cineva le-a botezar echipa si orasul cu nume comuniste. Dimpotriva, nu uita ca prima revolta anticomunista a fost in 1987 la... Brasov.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  5. #5
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Stati linistiti, daca li se va pune intrebarea din nou, in mod serios, vor spune ca nu s-a inteles bine, ca ei altceva voiau sa spuna

  6. #6
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Poate topicul ar trebui sa se numeasca "un blat recunoscut e pe jumatate(100%)iertat!"

  7. #7
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by baubau
    Poate topicul ar trebui sa se numeasca "un blat recunoscut e pe jumatate(100%)iertat!"
    intradevar Pacala, corect era sa fi fost retrogradate amandoua, parca Marseille si Valenciennes a fost la fel dar Steagul Rosu stalin oricum trebuia sa fie prin B dar Romania este... Romania . Sincer, mie mi se pare ca eRomania este tzara in care se rade toata ziua.Ce-i drept faci haz de necaz .Cand le povesteam pe aici poantele alea cu plicurile cu faina on in plina epoca de aur a antraxului la americani Antrax , astora li s-a parut poanta secolului, ce-i drept o colega americanca a fost foarte suparata dar nu conteaza. Romania este tzara rasului, cred ca toate conferintzele cluburilor de la noi sint un fel de emisiuni umoristice.Daca apare Rada se depaseste norma obisnuita. dar daca apar cei care ar fi trebuit sa faca dreptate in acest caz recunoscut, mitica si sandu, precis incepi sa razi iar
    Last edited by IlMILAN; 4th August 2004 at 10:35.

  8. #8
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Alta perla:

    Florin Calinescu: Lasati domnu' Stefan ca si dumneavoastra ati avut mici legaturi cu Dinamo.
    Pinalti: Ei, domnu Calinescu astea au fost candva. Acum au trecut.

    Deci se recunoaste un blat trecut pe motiv ca-i rasuflata faza. E ca si cum as spune: "Da ma, am facut anu' trecut o crima si am violat doua vagaboande dar daca nu m-ati prins puteti sa va stergeti in dos cu Codul Penal"

  9. #9
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1
    Desi ne umflam de ras, in sondaje am iesit cea mai trista natie... Acum nu stiu, ori nu radem cand trebuie, ori nu radem de ce trebuie, ori nu radem cat trebuie! Sincer, nici de la nigerieni nu as lua exemplu....
    (A)

  10. #10
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    romanii pana nu se vaieta, nu se simt bine. Pai astia de aici rad de o mie de ori mai putzin ca noi iar de glumit, nu mai spun nimic.
    Last edited by IlMILAN; 4th August 2004 at 10:32.

  11. #11
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Mai tineti minte cind Dossey a zis ca a participat la un blat.....Mai aveau putin si il dadeau afara din fotbal......
    Dupa ce a retras ce a zis si a susutinut ca declaratiile lui au fost gresit interpretate si nu a fost nici un blat totul a intrat in normal.....
    Asa ca......
    parerea mea.....

  12. #12
    junior
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Piata Rosetti
    Posts
    69
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cipi13
    Mai tineti minte cind Dossey a zis ca a participat la un blat.....Mai aveau putin si il dadeau afara din fotbal......
    Dupa ce a retras ce a zis si a susutinut ca declaratiile lui au fost gresit interpretate si nu a fost nici un blat totul a intrat in normal.....
    Asa ca......
    pai daca n-a stiut sarmanu' sa zica ca a fost meci "strategic"...nu iesea nici scandal, toata lumea fericita danemarca pupat suedia, germania pupat austria (mai tineti minte?)
    [COLOR=DarkRed]RED DOGS rule all way![/COLOR]

  13. #13
    manager sames44jc's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    315
    Reputatie
    1
    daca a uitat fermoarul gurii acasa
    ce sa ii fac

  14. #14
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Sa il invete sa vorbeasca romineste bine sa nu se mai intimple astfel de probleme....
    Si sa il invete diferenta dintre meci strategic si blat.....care o fi aia...
    parerea mea.....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •