Page 188 of 191 FirstFirst ... 88138178186187188189190 ... LastLast
Results 3,928 to 3,948 of 3998

Thread: Challenger Series & ITF

  1. #3928
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Cu ochii pe Simona, am uitat de Marius. Sa mentionam ca a ajuns in finala la Kaohsiung. Va juca cu Donskoy. Va fi primul meci direct intre ei, meci greu pentru Marius. Isi va stabili si el un nou etalon in clasament. Momentan este pe locul 74, daca va castiga va ajunge pe locul 71.

  2. #3929
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Si de aia am zis sa asteptam dupa finala sa discutam, a kknit-o iar Marius, desi era usor favorit pierde 0-2!
    Nu face fata deloc bine la meciurile astea cu presiune maxima deocamdata, dar totusi e un progres pentru el, niste puncte bune.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #3930
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    A jucat bine si Donskoy. Ambii au fost in forma saptamana asta
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  4. #3931
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Poate sa aiba scuza ca Broskoi fu singurul care l-a batut pe Federer in prima jumatate de an! Cu din astia ma puneti sa joc!?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. 12th November 2017, 19:22

  6. #3932
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Copil joaca acum finala la Bratislava cu Lukas Lacko. Vad ca nu-l baga nimeni in seama, niciun comentariu toata saptamana.

  7. #3933
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Pai nici el nu ne-a bagat in seama la cupa Davis, asa ca nu are decat sa isi vada de treaba in anonimat. Oricum greu sa mai stai cu ochii pe alte turnee când se joaca TC.

  8. #3934
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by marian buzoian View Post
    Copil joaca acum finala la Bratislava cu Lukas Lacko. Vad ca nu-l baga nimeni in seama, niciun comentariu toata saptamana.
    N-avem de ce, iar se prosteste cum meciu are miza, pierdut in finala 0-2 scurt la Lacko, chiar daca semifinala i-a fost facuta cadou 4K accidentandu-se. E admirabil ce-ncearca el sa faca, sa ajunga pe tablou la AO de pe acum, dar e prea slab in meciurile cu miza. Emotiile prea mari ii fac mana sa-i tremure pe serviciu si asta a fost, se poate zice. Ce-a reusit e mai degraba sa-l aduca aproape pe tambalaul ala de Lacko, jucator de kkt ce azi joaca f bine, maine f prost, urasc genu asta de jucatori, necoordonati, nestapani pe ei, si cu victoria asta Lacko s-a apropiat de Copil in clasament in loc ca Marius sa reuseasca sa se apropie de top 80.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #3935
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Nishikori acum il bate 6-3 6-3 pe Novikov, a 2-a saptamana consecutiva cand se intalnesc dupa ce am pierdut 11 milioane pe gunoi saptamana trecuta in sferturile de finala AO cand am pus si pe el, sferturile de finala la AO mi-au iesit toate dar gunoiu n-a avut chef sa joace si l-a batut Novikov. Acu cand n-a contat insa l-a rupt, pica-i-ar mana jos de gunoi!

    A fost o zi nasoala aia, pierdusem bilet pus cu 150 de lei sa scot 700 1X pe Spania pe care aveam ulterior meciurile de sfert de finala AO, alt gunoi de echipa ce nu joaca nimic cu Slovenia si totusi Spania fu campioana europeana acum, si m-am dus sa pun apoi iar biletu cu 200 de lei dar imi mai trebuiau meciuri si-am pus 3 de challenger, din care doar gunoiu de nipon s-a kkt pe el in acel meci. Daca n-ai chef sa joci, stai dracu acasa!
    Last edited by Johnny D; 30th January 2018 at 08:41.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #3936
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Vasile Alexandru Ghilea tocmai ce castiga titlu ITF la Brasov! Foarte frumos tenis ofensiv aratat de el! Are o dreapta de control ofensiva si defensiva cu care poate face ravagii!


    Are 24 de ani, profesionist doar de 4 luni, si din ce-am inteles deja fu la a 2-a lui finala in 4 luni! Pacat ca n-a facut pasul spre profesionism mai devreme, dar mai bine mai tarziu decat niciodata! Inca nu e batran!
    Last edited by Johnny D; 10th September 2018 at 00:49.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #3937
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Poate il combinăm cu Miki Buzărnescu, au o poveste oarecum asemanatoare. Cat e unul accidentat sau n-are bani de metrou, recupereaza celalalt. Nu, acum serios, daca ii bate pe Dima, Paval si Ciorchilă e bun, poate intra lejer in echipa de cupă davis.

  12. #3938
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Nu lejer, ar trebui sa fie prim membru de zgura! Copil si zgura lui... cascatorii cerbului de aur, formula feminina. Halep ar putea conduce lejer echipa de Cupa Davis in meciurile pe zgura, ar fi si capitan, si vicecapitan, si formator de stratetgii, si director tehnic, si capitan nejucator si jucator si supra si subjucator! Da de 2 ori din fundul ala al ei si vezi cum le creste moralul la baieti si rezista 2 ore pe teren in loc de traditionala ora de 6-1 6-1 6-0!
    Last edited by Johnny D; 10th September 2018 at 08:16.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #3939
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Dragos Dima a ajuns in finala turneului challenger de la Sibiu. Sansa buna sa ia si turneul. Joaca cu un olandez slab clasat, dincolo de locul 300, venit din calificari.Ar fi cel mai important titlu al carierei lui, si ar urca peste 100 de locuri. Ar atinge cea mai inalta pozitie a carierei, undeva in jurul locului 275.
    Cam el va fi al doilea jucator de Cupa Davis al nostru.

  14. #3940
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Sa-l fut! Trebuia sa piarda in primul tur in fata lu Novak care e de 10 ori mai jucator decat pusher-ul de Dima!
    Insa a blatuit-o pe fata Novak si m-a ucis, non-combat PE FATA, si uite ca dupa un blat mizer, face finala.
    Sa vedem de ce e instare cand se joaca cu trofeul pe masa sau daca a fost o pura intamplare finala asta.

    Tenisul de challenger si futures, paradisul blaturilor!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #3941
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    L-am vazut. E pusher in toata regula saracu, exact cum mi-l aminteam, absolut nici un pic de forta ori efect deranjant pt adversar! Adversarii vad ca se bat singuri din mingi ce au jumatate din taria mingilor lu Ferrer de exemplu care e pusher-ul circuitului ATP, sau fu pusher-ul circuitului pana-n acest an! Insa e muncitor, macar atat. 6-3 primu set pentru el. Serva zero, forta zero, munca si truda multa!


    Un jucator ca Novak nu poate fi batut niciodata de asa ceva, si inca si la 1 si la 2 decat prin non-combat.
    Eu daca i-as fi antrenor as pune mai multa masa musculara pe el altfel nu va progresa in veci, amin.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #3942
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    On other news, Ferrer cel de Fier is back! Die hard 75, l-a spart pe Dr. Ivo intr-o finala de hard in 2 seturi scurte!

    Garin in fine sparge gheata si bate clar un zgurist f bun si in forma: Delbonis!

    Andujar castiga 2 meciuri intr-o zi si ia trofeul!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #3943
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Sarbii si-au mai gasit un jucator Kecmanovic, care tocmai a castigat un challenger si se-apropie de top 100 la 19 ani.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #3944
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Bianca Andreescu e in mare ascensiune, tocmai a castigat un challenger pe teren american. Challenger feminin, s-a inventat asa ceva? Se pare ca... da. Tzucu-i pizdulicea ei luptatorica pana la moarte, ce m-a salvat sambata si duminica!

    Sambata a avut meci cu T. Maria si a umplut-o de sange ratand in primul set vreo 11 mingi de break, reusind doar unul pe cand Maria aia a facut 2 break-uri din 3 sanse. Insa a luptat ca o nebuna, a intors semifinala si-a castigat-o-n tiebreak decisiv. Aveam 1400 lei pe ea pe net si 800 de lei pe un bilet ce mai aveam Djokovic pe el. Daca n-ar fi castigat, nu mai aveam bani pe net deloc si pierdeam acei 800 plus 1300 ca din cei 1400 ce i-am facut pe ea, 700 am mai pus pe Djokovic si s-au adunat 1300. In total astfel 2000+800 practic am castigat sambata pe ea.

    Ieri adica duminica a fost si mai si, stateam la 4000 de lei, am aici biletele in buzunar, mai aveam ce-i drept PSG pe toate care si ala a iesit cu forcepsul, 1-1 min 60, 4-1 min 70, dar fata cum a luptat... a inceput meciul cu 7 game-uri pierdute la rand cu Pegula aia a gazdelor, Pegula... ce nume pentru o americanca, dar a tras de ea, a luat cu chiu cu vai setul 2 si-n decisiv a spulberat-o!

    2800+4000=6800 Bianca Andreescu!

    Am pus ieri doar fotbal, handbal si 4 finale de tenis, Djokovic, Andreescu, Frits si Berankis, asa se pariaza! Experienta mea de 20 de ani m-a ajutat sa nu joc pe calificari care niciodata nu sunt sigure, de exemplu The Ben Cic si-a luat-o-n mufa in calificari, nici macar pe biletu cu 11 lei n-am jucat asa ceva, pe care am jucat Franta la handbal. Mult mai sigura Franta!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #3945
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Prinsi in euforia asta a calificarii echipei feminine in semifinalele Fed Cup si a lui Copil pe tabloul principal de la Rotterdam din postura de LL, sa mai salutam inca un turneu ITF castigat in Antalya, fara set pierdut din nou, de tanara noastra speranta Edris Fetisleam. In ultimele 3 turnee din Antalya are 2 titluri (fara set pierdut) si o finala pierduta.
    Usor usor urca in clasament. Edris este de origine tatara.
    Incepe sa se intrezareasca putin si soarele la masculin, prin acest Fetisleam si poate si prin Filip Jianu.

  20. #3946
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Sincer am crezut ca vorbesti de o femeie, atat dupa nume cat mai ales cand i-ai spus "tarana speranta" care e de genul feminin!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #3947
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Femei mai avem, sa vina si barbatii.
    Edris vad ca joaca si saptamana asta in Antalya. Din pacate astia au schimbat sistemul de punctaj, pentru turneele ITF au facut clasament separat si nu se mai dau puncte ATP. Punctele ATP se dau incepand de la nivelul turneelor challenger. Le ingreuneaza jucatorilor tineri drumul spre urcarea in clasamentl ATP. Edris s-ar fi apropiat de top 500. In formatul actual trebuie sa ajungi in primele locuri ale clasamentului itf si atunci poti sa faci saltul spre turneele challenger (in calificari) si implicit sa punctezi in clasamentul ATP. Toate punctele lui Edris se duc in clasamentul itf. La sfarsitul anului trecut el era in jurul locului 700 ATP, cu ce a mai castigat acum se apropia de top 500.
    Last edited by marian buzoian; 12th February 2019 at 18:05.

  22. #3948
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Am asistat aseara, azi noapte mai bine zis la un meci epico-ciudat in aceasta noua competitie de anul asta de Challenger feminin intre Timea Bacsinszky (Sui) si WC-ul de doar 14 ani de pe locul 400 si ceva, mininegrotela C. Gauff (Usa). Te asteptai sa fie meci usor pe elvetianca, mai ales dupa ce de la 1-3 elvetianca a facut 6 game-uri la rand, ei bine, ti-ai gasit, nimic mai fals!! De la scorul de 1-6 0-1, mininegrotela a castigat nu mai putin de 10 game-uri la rand conducand cu minge de 5-0 in decisiv! Probabil doar hypertineretea si nervii au oprit-o dupa ce-a ratat acea minge de 5-0 si probabil meci sa castige, pierzand setul decisiv cu 4-6 de la 4-0!

    E de urmarit mititela asta, de mult n-am mai vazut cineva la 14 ani sa poata concura cu o jucatoare de top! Beciznicky are on tenis echilibrat, constant si e in challenger la ora asta doar pt c-a fost accidentata acu ceva timp dar e in forma fizica si tehnica buna la ora asta, cu-atat mai impresionanta performanta mininegrotelei ce-a trecut pe langa o victorie mare in cariera ei!

    PS: Jianu are ceva meci acuma de inceput! Si e mare favorit!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •