Page 139 of 191 FirstFirst ... 3989129137138139140141149189 ... LastLast
Results 2,899 to 2,919 of 3998

Thread: Challenger Series & ITF

  1. #2899
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Haide, Crevete!

    Mi-a placut ieri Haradau adresandu-se unui reporter TVR: "Adrian a condus cu 5-2 si in primul set dar pacat ca nu l-ati transmis, in acel moment italianul a jucat la nivel de top 3 ATP(...)!" Asta e acelasi om care zicea ca diferenta dintre Hanescu si Federer este minima, de data asta mai avea putin si cred ca zicea ca Nadal cum e pe 5, probabil n-ar putea juca pe-atat de bine pe cat a facut-o acel italian de pe locu 300 si ceva in acel final de prim set, pana la urma logica discursului sau te poate conduce spre asa ceva! Briliant!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #2900
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    4-1, Crevete! Asa, arata-i cine-i mai bun!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #2901
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    6-1, 4-0! I-a rupt capu', micutzului!


    Ma-ntreb cum a jucat Crevete azi in acceptiunea lu Haradau, daca ieri italianu ala pricajit a jucat la nivel de top 3 sa-i ia 4g la rand lu Ungur!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #2902
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Cum sa te bata Crivoi cu scorul ala ?

    Uitasem , Crivoi juca vs. Ungur !

  5. #2903
    sport legend Taquito's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,920
    Reputatie
    1
    n-am vazut meciul dar dupa cum arata cotele si scorul cred ca Ungur i-a dat meciul plus ca mai e si diferenta destul de mare dintre cei doi

  6. #2904
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Ce nu stii tu e ca Ungur da foarte multe meciuri din astea, intamplarea a fost sa fie lui Crivoi acuma!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #2905
    Int. Explorer Darius's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,065
    Reputatie
    1
    Am văzut meciul din tribună, mulți spectatori au zis că e blat. A și plouat, s-ar putea ca jucătorilor să le fi fost frică că meciul s-ar putea întrerupe și unul din ei ar fi riscat să stea încă o noapte la Timișoara, deloc convenabil în situația de față, așa că au scurtat cât au putut meciul. Cert este că Ungur a lăsat impresia că n-are chef să lupte, aici nu cred că mă poate contrazice nimeni. N-a luptat deloc.

  8. #2906
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Bai, asta e cretin la capatana???? Cum ma-sa pe gheata sa piarda cu scorul asta?? Uite cum cei 9,5 milioane se duc pe apa sambetei din cauza unui retardat notoriu cu nume de bozgor imputit. Pastele matii de jegos ordinar! Huaaaaaa!!!!!!!!

    Quote Originally Posted by Darius View Post
    Am văzut meciul din tribună, mulți spectatori au zis că e blat. A și plouat, s-ar putea ca jucătorilor să le fi fost frică că meciul s-ar putea întrerupe și unul din ei ar fi riscat să stea încă o noapte la Timișoara, deloc convenabil în situația de față, așa că au scurtat cât au putut meciul. Cert este că Ungur a lăsat impresia că n-are chef să lupte, aici nu cred că mă poate contrazice nimeni. N-a luptat deloc.
    Poftim?!
    Last edited by adrian_str; 5th July 2013 at 22:28.
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  9. #2907
    Int. Explorer Darius's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,065
    Reputatie
    1
    „Crivoi a jucat mult mai bine ca mine și a câștigat pe merit. Pot spune că l-au avantajat și condițiile meteo, ploaia a încetinit puțin jocul, dar asta nu e o scuză, el a fost mai bun și îi urez succes pe mai departe. Nu a fost oboseală, pur și simplu Crivoi a jucat mai bine ca mine. Nu mă așteptam, mă gândeam la un meci lung, echilibrat, dar, din păcate, n-a fost așa. Dacă Crivoi joacă la fel ca și astăzi, are șanse mari la trofeu, dar niciun meci nu seamănă cu altul. Crivoi a fost în prima 100 acum câțiva ani, numărul 70 în lume, potențial are. Organizarea turneului a fost la fel ca la Arad, Brașov, sunt aceiași oameni care se ocupă de organizare. Eu zic că este foarte bună. Terenurile nu sunt în condițiile cele mai bune, mai ales centralul, dar e la fel pentru toată lumea. Spătmâna viitoare mă duc la Hamburg, în calificări. În august cred că voi pleca la US Open”, a declarat Adrian Ungur.

  10. #2908
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Darius View Post
    „Crivoi a jucat mult mai bine ca mine și a câștigat pe merit. Pot spune că l-au avantajat și condițiile meteo, ploaia a încetinit puțin jocul, dar asta nu e o scuză, el a fost mai bun și îi urez succes pe mai departe. Nu a fost oboseală, pur și simplu Crivoi a jucat mai bine ca mine. Nu mă așteptam, mă gândeam la un meci lung, echilibrat, dar, din păcate, n-a fost așa. Dacă Crivoi joacă la fel ca și astăzi, are șanse mari la trofeu, dar niciun meci nu seamănă cu altul. Crivoi a fost în prima 100 acum câțiva ani, numărul 70 în lume, potențial are. Organizarea turneului a fost la fel ca la Arad, Brașov, sunt aceiași oameni care se ocupă de organizare. Eu zic că este foarte bună. Terenurile nu sunt în condițiile cele mai bune, mai ales centralul, dar e la fel pentru toată lumea. Spătmâna viitoare mă duc la Hamburg, în calificări. În august cred că voi pleca la US Open”, a declarat Adrian Ungur.
    Hai, las-o incolo de treaba. A fost mai bun?! Inseamna ca Ungur e degeaba in top 100. Nu ai voie sa pierzi la un jucator care e obisnuit sa joace de 2 ani la nivel de FU si din cand in cand sa mai scoata capul in lume. L-am vazut la Bucuresti pe Victor. Se misca OK, trimite interesant crossul ala cu dreapta, dar mai sus de locul 150-170 nu e!! Ungur ori a prins o zi incredibil de proasta si ii statea mintea la gagici, ori... varianta cu blatul, dar nu vreau sa cred ca e in stare de asa ceva, plus ca spectatorii din tribune mereu au impresia ca "dom'le e blat clar. uite cum se misca".
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  11. #2909
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by adrian_str View Post
    Bai, asta e cretin la capatana???? Cum ma-sa pe gheata sa piarda cu scorul asta?? Uite cum cei 9,5 milioane se duc pe apa sambetei din cauza unui retardat notoriu cu nume de bozgor imputit. Pastele matii de jegos ordinar! Huaaaaaa!!!!!!!!
    Eu am pariat pe Crovoi dar m-a scos Broscoi(Donskoy) pe tichetele mici, mie unul Crevete mi se pare aspru subestimat de multi si toti v-ati fript azi. Crivoi l-a batut ieri pe Linzer in 2 seturi, cand e in forma poate bate orice jucator de zgura din jurul pozitiei 100 mondial!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #2910
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Eu am pariat pe Crovoi dar m-a scos Broscoi(Donskoy) pe tichetele mici, mie unul Crevete mi se pare aspru subestimat de multi si toti v-ati fript azi. Crivoi l-a batut ieri pe Linzer in 2 seturi, cand e in forma poate bate orice jucator de zgura din jurul pozitiei 100 mondial!
    Acum 2 minute m-am uitat pe H2H-ul lor si vad ca Vic Crevoa i-a luat cate un set grav in ultimele intalniri. Defapt din 11 meciuri, doar 2 au fost castigate in 2 seturi de Ungur. Totusi chiar de stiam statistica asta inainte de meci, nu puteam sa cred vreodata ca pierde (si la un scor absolut jenibil).

    Linzer asta l-am vazut la Bucuresti. Interesant, dar la statura si serviciu, slabut. Totusi poate deveni un zgurist bunicel in urmatorii ani.
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  13. #2911
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Se joaca frumos la Sock - Devvarman !

  14. #2912
    junior
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    84
    Reputatie
    1
    Cum sa injure asa cei care intra pe forumul asta doar pt ca ei au atata minte sa parieze multi bani pe meciurile astea? De ce iti permiti tu sa il faci in fel si chip pe Ungur? Sau sa zici de Crivoi ca nu stiu ce, ca n-are fata de mai mult de 200! De 2 ori a trecut de calificari la RG si la Wimbledon o data. Si a trecut tur pe tablou. De ce sa ne permitem noi sa comentam? Am vazut meciul la tv si Crivoi a jucat fara greseala azi. Ungur daca juca mai bine tot o avea foarte grea azi. Unele comentarii mi se par penibile

  15. #2913
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hugetenisfan View Post
    Cum sa injure asa cei care intra pe forumul asta doar pt ca ei au atata minte sa parieze multi bani pe meciurile astea? De ce iti permiti tu sa il faci in fel si chip pe Ungur? Sau sa zici de Crivoi ca nu stiu ce, ca n-are fata de mai mult de 200! De 2 ori a trecut de calificari la RG si la Wimbledon o data. Si a trecut tur pe tablou. De ce sa ne permitem noi sa comentam? Am vazut meciul la tv si Crivoi a jucat fara greseala azi. Ungur daca juca mai bine tot o avea foarte grea azi. Unele comentarii mi se par penibile
    Am facut o postare la nervi, pe care mi-o retractez. Dar faptul ca Ungur a pierdut un meci pe care nu avea voie sa-l piarda, ramane inca in picioare. Nu ma intereseaza cate turnee de GS "a castigat" Crivoi sau cate tururi a facut, eu ma refer strict la jocul lui comparativ cu cel al lui Adi.
    Cum sa tragi la locul 70-80 cand pierzi deplorabil la CH-uri de 3 lei?! Incep din ce in ce mai mult sa cred ca Ungur ramane un tenisman mediocru, fara potential si cu multe fluctuatii. Speram sa iasa din faza asta in 2013, dar m-am imbatat cu apa rece. Daca termina in prima suta, mare lucru!
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  16. #2914
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    STIATI CA ?

    Dusan Lojda anul trecut la Timisoara challanger a facut pereche la dublu cu ... tatal sau !
    In primul tur au castigat vs. Patrutescu/Ciocov asta dupa ce tatal lui Lojda consumase alcool . Lojda Sr. a fost rugat de organizatori sa se retraga in sferturi si acesta s-a conformat spuselor organizatorilor .

    Am auzit-o acum cateva minute la Zekic - Ramirez Hidalgo .

  17. #2915
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Daca nu stiati de ce s-a retras Bogomolov ieri ))))))))))))))): http://www.youtube.com/watch?v=gHiff...layer_embedded

    ... un motiv intemeiat zic eu !

    Asa ceva n-am mai vazut !!!

  18. #2916
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    ce meci la Sock vs Devvarman aseara
    Sock avea 3-0 primul set, dupa care indianul revine si castiga urmatoarele 8 gameuri.Scorul ajunge 6-3 2-0 pentru cel mai plictisitor jucator din circuit.Pana la final a castigat jack cu 6-4 7-6 urmatoarele 2 seturi.Finala cu Klahn

    Cei 2 au castigat impreuna si la dublu dupa

  19. #2917
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Eu am crezut ca s-a accidentat Bogomolov .
    Ce tantos a iesit la bustu gol .
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  20. #2918
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Vad ca s-a discutat aici despre turneul de la Sibiu . Acum vad si eu ca e programat pe 23 septembrie in saptamana cu 2 turnee ATP + cu un singur challanger pe zgura si ala in Am. de Sud .
    Multi dintre zguristii care o sa joace SZCZECIN/TRNAVA sau chiar Maroc o sa vina la Sibiu .

    Brasov e in a 2 a saptamana de USO cu destule challanger-uri puternice .

  21. #2919
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Sock castiga la Winnetka cu un singur meci de 3 seturi, in semifinale cu Devvarman.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •