Results 1 to 10 of 10

Thread: Pavel si televiziunile

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    26
    Reputatie
    1

    Pavel si televiziunile

    A Pavel s-a calificat intr-o finala a unui turneu destul de tare din circuitul atp. Nu e posibil ca din numeroasele televiziuni pe care le avem , mai ales de sport, sa nu transmita nimeni aceasta finala. vedem o serie de transmisiuni ale unor meciuri amicale cu nicio miza si nu ne gandim ca mai exista si alte sporturi in afara de fotbal. mai ales ca eu cred ca o asemenea transmisiune ar avea o audienta bunicica, mai ales ca joaca un roman.

  2. #2
    incepator
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    26
    Reputatie
    1
    ce parere aveti?

  3. #3
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Televiziunile din Romania au facut demult alegerea. Conteaza ce se vinde si fotbalul se vinde.
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  4. #4
    incepator
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    26
    Reputatie
    1
    Cred ca totusi ar avea si o astfel de finala audienta.

  5. #5
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Ar avea, lumea iubitorilor de tenis este o lume mare, dar nu si zgomotoasa. Prea linistita pentru a conta in grila vreunei televiziuni...
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  6. #6
    sport legend vassy's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Londra
    Posts
    977
    Reputatie
    1
    oricum nu se stia ca Pavel ajunge in finala, sansele erau chiar foarte mici, si drepturile de difuzare cred ca trebuiau cumparate inainte de inceperea turneului

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    26
    Reputatie
    1
    cred ca si acum se pot cumpara drepturile tv, la inceput nu transmitea de televiziunea croata. Crezi ca televiziunile spaniole nu vor cum para drepturile tv

  8. #8
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lord_30 View Post
    A Pavel s-a calificat intr-o finala a unui turneu destul de tare din circuitul atp. Nu e posibil ca din numeroasele televiziuni pe care le avem , mai ales de sport, sa nu transmita nimeni aceasta finala. vedem o serie de transmisiuni ale unor meciuri amicale cu nicio miza si nu ne gandim ca mai exista si alte sporturi in afara de fotbal. mai ales ca eu cred ca o asemenea transmisiune ar avea o audienta bunicica, mai ales ca joaca un roman.
    Atata timp cat in Romania la posturile de televiziune rubrica SPORT=FOTBAL, nu exista un interes national pt. o posibila ultima finala - sa dea Dumnezeu sa nu fie asa-la simplu a unuia dintre cei mai mari jucatori romani de tenis dupa Ilie Nastase.
    Cu toate astea ,s-au facut progrese mari de unele televiziuni care transmit din ce in ce mai mult tenis : Telesport.
    Quote Originally Posted by vassy View Post
    oricum nu se stia ca Pavel ajunge in finala, sansele erau chiar foarte mici, si drepturile de difuzare cred ca trebuiau cumparate inainte de inceperea turneului
    Stai linistit, in alte tari mai civilizate se gaseau solutii si resurse pt. transmiterea acestei finale.
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  9. #9
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vassy View Post
    oricum nu se stia ca Pavel ajunge in finala, sansele erau chiar foarte mici, si drepturile de difuzare cred ca trebuiau cumparate inainte de inceperea turneului
    Si asta e un motiv ... oricum avem telesportul si eurosportul care din cand in cand mai transmite turnee ...

  10. #10
    sport legend coiscif's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    755
    Reputatie
    1
    QUOTE=vassy;1469230]oricum nu se stia ca Pavel ajunge in finala, sansele erau chiar foarte mici, si drepturile de difuzare cred ca trebuiau cumparate inainte de inceperea turneului[/QUOTE]

    nici in finala de anu trecut andrei nu prea avea sanse sa ajunga si totusi a fost difuzata de tvsport sau ceva de genu! whatever...eu nu stiam ca se difuseaza si am urmarit scorul pe internet!


    deci se putea difuza!
    Roger Federer, the sixth man to complete a Career Grand Slam

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •