View Poll Results: Cel mai bun fotbalist din toate timpurile

Voters
53. You may not vote on this poll
  • Pele

    19 35.85%
  • Diego Maradona

    21 39.62%
  • Michel Platini

    0 0%
  • Franz Beckenbauer

    2 3.77%
  • Bobby Charlton

    0 0%
  • Paolo Maldini

    0 0%
  • Eusebio

    0 0%
  • Altul (Mentionati care)

    11 20.75%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 34

Thread: Cel mai bun fotbalist din toate timpurile

  1. #1
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1

    Cel mai bun fotbalist din toate timpurile

    Cine credeti ca este cel mai bun jucatori al tuturor timpurilor... Astept biografii si date statistice

  2. #2
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Zidane
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  3. #3
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    hagi, maradonna, zidane
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  4. #4
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    hagi, sa nu exageram, anume nu l-am pus in sondaj, ca daca l-as fi pus ar fi avut 90%, noi si subiectivismul nostru... Eu am zis maradona, pe pele nu l-am vazut jucand, dar maradona era genial...

  5. #5
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Si eu l-am ales pe Diego Armando Maradona,pentru ca avea sclipiri si facea si altceva decit cei mai mari golgeteri,Friedenreich si Péle.

    Undeva in departare se zareste si figura lui Michel Platini luptindu-se pentru sefia UEFA cu Franz Beckenbauer.

    Daniel.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  6. #6
    DPSociety don_denver's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,882
    Reputatie
    1
    nu stiu altii cum sunt..dar eu l-am votat pe pele..deh..subiectivism...recunosc.
    [B][COLOR="Navy"]Sucking all the marrow out of life doesn't mean choking on the bone. [/COLOR] [/B]

  7. #7
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Maradona este pe primul loc pentru mine. A tras Argentina dupa el la vreo 2 turnee final CM (Mexic '86 si Italia '90) si a facut din Napoli campioana a Italiei din nimic. A jucat la cel mai inalt nivel si in Argentina si in Europa si la nationala.
    Pe Pele il vad pe locul 2, nu l-am prins jucand decat tarziu, la Cosmos New York. A fost mare din cate am vazut din inregistrari, dar a avut o echipa a Braziliei la fel de mare alaturi. In plus n-a jucat in Europa si din cauza asta performantele la echipa de club nu mi se par asa de mari ca ale lui Maradona.

    E greu insa de zis foarte sigur care dintre cei doi a fost mai mare si unii sustin ca mai sunt si altii mai putin promovati (de ex. Di Stefano) sau de care au ramas mai putine ecouri in timp.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Maradona ... din simplul motiv ca a castigat de unul singur o cupa mondiala ;

  9. #9
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    De ce zici ca a castigat de unul singur cupa modiala? Ca a marcat mult? (sau mai bine zis, numai el )
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    pai cand iei mingea din terenul tau si driblezi 8 jucatori ... (stii tu golul ala declarat golul secolului )

  11. #11
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Da il stiu!
    Dar asa si Ronaldo a dat goluri foare importante in cupa din 2002
    A dat 2 in finala, unu in semifinala cu Turcia si a mai dat, ca a dat vreo 6 parca in total
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  12. #12
    Eternal Marquise MGP's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    galati
    Posts
    2,594
    Reputatie
    1
    peste cativa ani,daca o tine tot asa,o sa va ganditi si la ronaldinho...ca vad ca si el face meciuri de unul singur...nici eu nul stiu pe pele si e cam indepartata epoca in care a activat...maradona e mult mai aproape de fotbalul modern si as zice si eu ca pt moment e cel mai bun jucator din toate timpurile .
    I shall not fear.Fear is the mind-killer.Fear is the little death that brings total obliteration.I will face my fear.I will allow it to pass over and through me.And when the fear has passed I will turn the inner eye to see its path.There will be nothing.Only I will remain.

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    heheh , dar dar peste 30 de ani o sa le povestesti la nepoti , ce gol i`a dat Ronalodinho (antrenorul` Braziliei) lu` unu` David Seaman , un amarat de antrenor de portari de la Arsenal Londra .

    Si erau sferturi de finala , cand Anglia avea 1-0 , si toti englezii l`au injurat pe Seaman asta ... si s-a lasat de fotbal , desi la vremea aia avea vre`o 40 de primaveri.

    "Si abia dupa ce a rezolvat Ronaldinho asta problema , si`a intrat in rol unu` Ronaldo care acuma e antrenor la echipa de juniori alcatuita exclusiv din copii sai "

  14. #14
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Maradona
    Apoi ar urma Hagi, Pele, Di Stefano, Maldini..

  15. #15
    polist Carlos Gambino's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Fortaleza
    Posts
    1,759
    Reputatie
    1
    Cine spune alt nume in afara de Pele, inseamna ca s-a uitat degeaba pana acum la fotbal...
    zambon, suport your local undertaker, drop dead.

  16. #16
    OLTEAN spinU's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    360
    Reputatie
    1
    Maradona fara discutie...
    Si de la noi parerea mea ca Balaci...
    [FONT="Comic Sans MS"][B][COLOR="Blue"]UNIVERSITATEA[/COLOR] doar in [COLOR="Blue"]CRAIOVA[/COLOR][/B][/FONT]

  17. #17
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Pele (din toate timpurile) si Dobrin (din...Pitesti).
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  18. #18
    Di Canio irriducibile_01's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    ...intr-o poienitza...
    Posts
    840
    Reputatie
    1
    Maradona .
    [COLOR="DeepSkyBlue"][COLOR="DeepSkyBlue"][/COLOR][SIZE=3][FONT="Comic Sans MS"][B]OSARE , CREDERE , SPAVALDI ... DI ESSERE ![/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,927
    Reputatie
    1
    Si io tot Maradona zic.........

  20. #20
    junior livaches's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    east coast
    Posts
    88
    Reputatie
    1

    Exclamation Cel mai bun

    1. PELE - triplu campion mondial (58, 62, 70)
    2. MARADONA - campion mondial (86) finalist (90)
    3. ZIDANE - campion mondial (98) si european (2000)

  21. #21
    baiatul bleg Ady Micinic's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Oradea
    Posts
    646
    Reputatie
    1
    J. Cruyff. Parerea mea cel mai total fotbalist al tuturor timpurilor. Daca regret ca nu am vazut un fotbalist jucand mai mult atunci acest este. Care alt fotbalist juca fotbalul pe care il juca el alaturi de gasca aia la Ajax (mentionez ca nu sunt fan Ajax ba din contra in Olanda prefer PSV).
    "[SIZE=4][COLOR=Navy]CHAMPIONS ARE MADE, NOT BORN[/COLOR][/SIZE]" - Detroit Pistons, 2004 NBA Champions

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •