Page 3 of 33 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 684

Thread: Opriti Scoala!

  1. #43
    Anti-prostie Apolini's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    618
    Reputatie
    1
    Poate ca exista minoritatea baietilor cumsecade, dar eu nu am cunoscut-o. Daca exista aceasta minoritate atunci o exclud din afirmatia de mai sus. PS. manelistii sunt si idioti, cum a zis Sharky mai devreme.

  2. #44
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Iti garantez ca exista ...dar nu ai ajuns sa-i cunosti
    Acum...daca fetele de la mine din liceu au numai fitze si figuri in cap...doar nu o sa spun asta despre fiecare fata

    @Uti

    Stau cu ei, pt ca nu pot sa stau singur...tre sa iti faci un prieten, 2....
    Multi dintre ei fumeaza, se lauda cu sticle de alcool consumate..si bla bla bla...pai sunt sigur ca n-o sa fac ceva de genu asta doar pt a vorbi cu unul dintre ei

  3. #45
    sport legend
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,927
    Reputatie
    1
    @Uti - multumesc(im).
    @progirl - o parte din minoritatea aia tocmai ai cunoscut-o

  4. #46
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    e grav si toti astia cu manele si preocupari exclusiv superficiale vor contribui curand si ei la mentinerea mizeriei din tara, la imaginea proasta pe care o avem in afara. Chiar nimeni nu poate sa faca nimic pentru reeducarea lor? nu zice nimeni sa nu te distrezi, dar sa faci numai asta si la un nivel atat de scazut e foarte trist.
    Bine ca mai sunt cei ca voi care mai dau o speranta.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #47
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Si ce sa faci mai ?
    Sa-ti dau un exemplu....ascult multa muzica, dar imi place foarte mult 2pac, Queen...si Nirvana...dupa cum stii 2pac a murit, Freddie Mercury si el...la fel si Kurt Cobain...
    Pai cand au aflat ca ascult asemenea muzica...au inceput cu mistouri penale...de genul ca "ascultzi mortzii"...si o gramada de tampenii...
    Pai ce poti sa zici cand cineva iti spune asta ? ....sa te intrebi cu ce ai gresit ca ai ajuns acolo
    Last edited by realmadrid.com; 6th September 2005 at 20:32.

  6. #48
    Gymnastics Fan Mihaela's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Romania
    Posts
    521
    Reputatie
    1
    Heh, ce se schimba lucrurile in cativa ani. Am senzatia ca televizorul cu programele nesfarsite de manele, fotbal, telenovele si stiri de la ora 5 prosteste adolescentii tot mai mult. Si pe vremea mea (deja ajung sa ma simt batrana ) exista ceva snobism, incultura crasa si invidie, dar parca nu era ca acum. Probabil pentru ca petrecusem primii 10 ani pe vremea comunismului cand majoritatea nu prea aveau ce lua cu banii, chiar daca ii aveau. Si oricum relatiile cu colegii si prietenii erau mult mai importante, pentru ca si timpul liber tot cu ei ii petreceai nu la televizor sau calculator. Mai era timp sa pui mana si pe o carte...

  7. #49
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Dar nu inteleg de ce te afecteaza parerea lor. Trebuie sa-ti aperi convingerile si de obicei daca nu le di apa la moara se plictisesc si renunta. Sau poate ca din curiozitate vor incerca si ei. Dar ciudat criteriu de a cataloga muzica in 'morti' si 'vii'. Plus ca 'mortii' de care pomenesti vor fi vii in memoria noastra si peste ani, 'vii' lor de azi vor muri definitiv.

    Da' daca se poate, despre ce licee vorbiti aici?
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. #50
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    @Mihaela

    Perfect de acord cu tine ...probabil ca si regimul a avut ceva de spus...prin disciplina din scoli
    Acum...care disciplina ....
    Se vorbeste despre noul regulament scolar, in care parintzii vor fi obligati sa semneze un contract cu scoala si daca elevul o comite...acestia vor plati o amenda
    Poate asa se mai linistesc lucrurile...si te mai gandesti si la invatat ....nu la fetele care trec pe jumate dezbracate pe culoare

    @Uti

    Petru Maior...un liceu de 7,5-8,5...daca ne luam dupa medii...
    Se invata, dar elevii lasa de dorit

  9. #51
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    stii cumva cum se chema Petru Maior inainte? Pe unde e?
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #52
    Anti-prostie Apolini's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    618
    Reputatie
    1
    Pe forumul asta cred ca mi-am gasit locul. Sunt de 2 saptamani pe forumul asta si deocamdata ma tolereaza toata lumea. Thank you people! Si noapte buna!

  11. #53
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    noapte buna si vacanta placuta atat cat mai e
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #54
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    @tennisprogirl

    Cum adica, te culci ?....pai ratezi US Open-ul ...oricum, noapte buna

    @Uti

    ...lasa vacantza ...ca s-a dus (...

  13. #55
    Anti-prostie Apolini's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    618
    Reputatie
    1
    Apropo de imaginea Romaniei in afara. Toti nemtii nu am auzit de ,,roman'' dar toti au auzit de ,,tigan''. Un german stie despre romania doar ca e locuita de oameni care fura si sunt murdari. Asta nu e asa. Nu stiu de unde au auzit asta, dar toti afirma acelas lucru.

  14. #56
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Pentru ca nu au ajuns si pe aici ...toti care vin aici isi schimba parerea ...pt ca totusi nu suntem asa...
    Si daca pe acolo ajung de la noi cersetori, rromi si "fetitze"....ce parere poti sa iti faci ?

  15. #57
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    opinia asta nu e numai in Germania, din pacate e cam prin toata Europa. Culmea umilintei a fost atunci cand pana si un Lituanian mi-a marturisit acelasi lucru.
    De ce? Pentru ca astia ies la inaintare in mod special.
    Nu va lasati coplesiti de asta, se mai poate schimba inca situatia.

    Real: cand se termina vacanta?
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #58
    Anti-prostie Apolini's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    618
    Reputatie
    1
    Nu ratez usopenul, dar tot timpul asta am stat pe forum de pe mobil, adica factura o sa fie foarte lunga. mai intru maine de la un pcnet ca pot sa scriu mai usor. bye OSL!

  17. #59
    sport legend Ady's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,198
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tennisprogirl
    Apropo de imaginea Romaniei in afara. Toti nemtii nu am auzit de ,,roman'' dar toti au auzit de ,,tigan''. Un german stie despre romania doar ca e locuita de oameni care fura si sunt murdari. Asta nu e asa. Nu stiu de unde au auzit asta, dar toti afirma acelas lucru.
    Nu mai stiti melodia aia de aparuse prin Spania sau nu stiu pe unde ? ... din pacate cam asta este imaginea Romaniei peste tot in lume , nu numai in Germania ...

  18. #60
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    e vreunul dintre voi la liceul Tudor Vianu din Bucuresti? as fi curios sa aflu ce mai e pe acolo.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  19. #61
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    @Utilizator

    Vacanta se termina pe duminca aceasta, din ce stiu eu

    Sa nu-l uitam pe xenofobul ala spaniol, cu melodia lui contra romanilor....numai ca ala se lua si de cei care muncesc cinstit....
    Totusi...cred ca daca ajungi acolo si muncesti la o companie....nu te mai trateaza asa...
    Macar cei care muncesc cinstit acolo sa refaca numele tarii...pt ca sunt multi care o strica....

    PS_Fratimiu, care a fost in italia...mi-a zis din ce a auzit de la italieni...ca in fiecare saptamana carabinierii aduc la aeroport o duzina de "coloratzi" pt ai trimite acasa....in Romania..
    Chiar cand el s-a intors de acolo, avionul a mai intarziat...pt ca a primit acest transport "special"...


    Later Edit:

    @Utilizator
    La liceul Tudor Vianu este o prietena de a mea...dar foarte multe detalii nu stiu deocamdata....o sa-ti zic cum aflu
    Din tot ce mi-a zis, am inteles ca se invata foarte mult


    @Ady

    Dj Syto, melodia...."Me cago en esos putos rumanos"...nu cred ca este nevoie de traducere..

  20. #62
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Real, ala din Spania era un fel de manelist de-al lor, am dat prea mare amploare cazului. Despre 'repatriati' cam asa e, din pacate ii gasesti pe colorati destul de des si prin ziare cu tot felul de infractiuni...
    Dar asta e, noi trebuie sa schimbam imaginea asta si nu sa cadem in resemnare.

    Astept vesti de la Vianu, multam
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  21. #63
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Sa inteleg ca acolo ai facut liceul ?...protejat bine ...de ambasada Italiei parca si SRI

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •