View Poll Results: Cel mai bun jucator al inceputului de campionat

Voters
11. You may not vote on this poll
  • Tibi Csik

    2 18.18%
  • Zsolt Szilagi

    1 9.09%
  • Laurentiu Bus

    3 27.27%
  • Janis Szekely

    5 45.45%
  • Gabriel Jula

    0 0%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 43

Thread: Cel mai bun jucator in acest campionat.

  1. #1
    junior
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    132
    Reputatie
    1

    Cel mai bun jucator in acest campionat.

    Desi au trecut numai 3 etape, plus meciul de cupa, hai sa incercam sa ne dam cu parerea care e cel mai bun jucator al debutului de campionat.

  2. #2
    junior
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    132
    Reputatie
    1
    Eu il aleg pe Janis. A dat deja 2 goluri, coautor la inca 3.... fuge mult, se lupta, sper sa continue tot asa.

  3. #3
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    E prea devreme sa desemnam cel mai bun jucator. Eu sper sa joace toti bine si sa ramanem pe primul loc pana la sfarsit.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cluj U Napoca
    Posts
    915
    Reputatie
    1
    Io Il Votez Pe Opriceana . Ioi , Pardon Asta O Plecat
    [B] Sunt plictisit ! [/B]

  5. #5
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Aia era si prima mea optiune. Am fost socat cand nu l-am mai regasit in lot.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cluj U Napoca
    Posts
    915
    Reputatie
    1
    is convins ca si elevu l-ar fi votat tot pe el
    [B] Sunt plictisit ! [/B]

  7. #7
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    L-am votat si eu pe Janis, pana acuma a jucat bine speram sa o tina tot asa...
    Bine c-am scapat de Oprinceana si alti jucatori imprumutati, m-am cam saturat sa fie plina echipa de jucatori imprumutati de la dinamo.
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  8. #8
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Macar de imprumutau si ei ceva acceptabil, un Margaritescu, Grigorie sau Tamas. Da' poate il dau pe Danciulescu, ca-si termina impumutul in China. Sa vedem ce rezolvam si cu Gigi in legatura cu Radoi. Daca nu, ramane intotdeauna varianta Ronaldinho .
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  9. #9
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1

    Puteau macar sa-l imprumute pe Pacurar, ca saracul a ajuns la bistrita...
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cluj U Napoca
    Posts
    915
    Reputatie
    1
    ala e un amarat . Vai de el , sa nu-l mai prind la "U" !
    [B] Sunt plictisit ! [/B]

  11. #11
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Gabi Jula, „bombardierul” Universitatii Cluj

    Ioan E. Moldovan
    Marti, 13 Septembrie 2005

    Gabi Jula, „meseriasul” ultimului meci al studentilor, isi imparte timpul intre cele doua mari iubiri: sotia si fotbalul. In materie de fotbal, telul sau este clar: prima scena. Puternicul atacant al Universitatii vorbeste despre sperantele sale pentru acest sezon.



    Gabi, ne-ai dat emotii in prima etapa. Ai lesinat pe teren in meciul cu Resita. Ce s-a intamplat acolo?
    M-am simtit rau inainte de meci, dar nu am spus nimanui, pentru ca imi doream foarte mult sa joc. La un moment dat, am simtit ca nu mai pot si in cateva secunde mi s-a „rupt filmul”. Acum sunt bine, am facut niste analize dupa meci si atata tot.

    Aveti un antrenor nou. De ce va merge asa de bine cu Grozavu?
    Leo este mai apropiat de noi ca varsta decat ceilalti antrenori pe care i-am avut si asta este foarte bine. Nu te baga in sperieti si nu ti-e frica sa-i spui daca n-are dreptate. El lucreaza mult la mentalitate si ne da incredere, ne face sa ne simtim ca o familie.

    Am auzit de niste amenzi pentru indisciplina. Esti „client”?
    Nu este jucator care sa nu fi primit amenda pana acum. Sunt utile pentru ca ne indreapta inspre profesionalism si ne fac sa ne concentram asupra jocului.

    Sunteti pe primul loc. Vorbiti deja in vestiar despre cum ar fi in Divizia A?
    Ar fi culmea sa nu vorbim, dar suntem constienti ca e doar inceputul. Dar daca o sa ne iasa tot asa de bine jocul, o sa se sperie toata seria de noi si vom fi in varf si la finalul campionatului.

    Ai marcat doua goluri in ultimul meci. Cate vrei sa dai in acest campionat?
    Nu vreau sa-mi propun un numar de goluri, pentru ca o sa fiu suparat dupa aceea daca nu-mi iese. Mi-am pus in minte, de exemplu, sa marchez in fiecare meci, dar au trecut patru, socotindu-l si pe cel din cupa, pana am reusit sa inscriu.

    Care crezi ca sunt atuurile tale in acest sezon?
    Cel mai mare atu al meu este ca Leo are incredere in mine. Pentru mine, asta conteaza cel mai mult. In rest, la gabaritul meu, cred ca se vede cu ochiul liber ca forta este principala mea calitate. Asta si faptul ca sunt „capos”, in sensul bun al cuvantului.

    Ai juca in A si la alta echipa decat „U”?
    Am avut si anul trecut o oferta de A si am refuzat-o. Am fost inspirat, pentru ca a si retrogradat. Sper sa joc anul viitor in prima liga, dar cu Universitatea.

    Care sunt hobbyurile tale?
    Pot sa spun ca am renuntat la ele in favoarea fotbalului. De fapt, am un hobby foarte important, sotia mea. Ea ma sustine si ma ajuta enorm in ceea ce fac.

    Jula despre…

    COCIS
    : „Nu este o surpriza pentru mine nivelul la care a ajuns. Cand jucam impreuna, era un exemplu pentru toti in ceea ce priveste modestia. Era cu trei ani mai mic decat mine, dar gandul nu ii statea decat la fotbal. El si cu Florescu au fost niste profesionisti adevarati si acest lucru se vede acum, cand amandoi au ajuns la loturile nationale ale Romaniei.”
    SZEKELY: „Este cel mai bun atacant alaturi de care am jucat. Are niste calitati extraordinare si ma bucur ca facem treaba buna impreuna. In plus, este foarte tanar si are tot viitorul in fata.”

    Evenimentul Zilei editia de Transilvania
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  12. #12
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Pustiul Universitatii


    • La 18 ani, Laurentiu Bus a jucat toate minutele pentru Universitatea Cluj in acest debut de sezon, marcind si doua goluri • Acesta povesteste pentru Monitorul de Cluj despre cum s-a acomodat cu statutul de titular si prezinta planurile sale de viitor •


    Mezinul echipei
    Federatia Romana de Fotbal a decis inainte de startul acestui an competitional ca echipele din Divizia B sa foloseasca cel putin un junior in fiecare meci. Astfel, la Universitatea Cluj a aparut printre titulari si Laurentiu Bus, pe postul de mijlocas stinga. La doar 18 ani, impliniti pe 27 august, acesta a jucat toate minutele din acest start de sezon si a marcat doua goluri. Primul in etapa inagurala impotriva echipei din Resita, care a coincis cu primul sau gol pentru „U“ si a adus victoria „Sepcilor rosii“. Apoi a recidivat in etapa a doua in deplasarea de la Zalau, prin care a inchis practic jocul, majorind scorul la 2-0. Golul de la Zalau a fost marcat chiar in ziua in care a implinit 18 ani. „A fost cel mai frumos cadou pe care mi-l putea, face eu insumi si pe care-l puteam primi de la colegi“, spune acesta.


    Povestea lui Bus

    „Am venit pentru prima data la Universitatea la virsta de 9 ani si de atunci am ramas la aceasta echipa. Am avut mare noroc cu primul meu antrenor, Daniel Sima, care a avut un rol exponential in cariera mea si ii voi ramine mereu recunoscator. Am debutat la echipa mare acum doi ani, cind antrenor era Cojocaru, iar anul trecut am prins patru meciuri in care am fost titular. Am o sansa unica in acest moment si voi da totul pentru a ramine in echipa“, spune Bus. Despre sansele echipei de a promova, mezinul echipei spune: „Va depinde doar de noi daca ne vom mentine sau nu pe prima pozitie. Schimbarea atmosferei de cind a venit Leo Grozavu nu e o vorba in vint, acum se pune accent mai mare pe echipa, si nu pe individualitati, cum facea Ion Marin.“


    Seriozitate maxima
    Desi este la o virsta la care multi se gindesc doar la chefuri, acesta acorda doar 1% vietii extrasportive, dupa spusele sale. „Acord o atentie deosebita antrenametelor si sint constient ca asa cum ma antrenez asa voi si juca. Nu-mi permit sa fentez nici un antrenament si sint sigur ca sint foarte multi care ar vrea sa joace la o echipa care se bate la promovare. In acest moment, va spun sincer ca nici banii nu mai conteaza pentru mine“, declara Bus, completind mai apoi: „Senzatiile pe care ti le da fotbalul sint unice. Este ceva fantastic sa simti suporterii linga tine, sa marchezi un gol, totul este fantastic.“


    „Sper ca confirme“
    Antrenorul studentilor, Leo Grozavu, a spus despre Bus: „Este un tinar de perspectiva si sper ca va confirma si in continuare. Recunosc ca a avut noroc si cu obligativitatea de a folosi un junior. Oricum, pentru mine toti jucatorii au sanse egale de a juca si vor intra pe teren doar cei care merita.“

    Monitorul de Cluj
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cluj U Napoca
    Posts
    915
    Reputatie
    1
    Se pare ca la echipa s-a creat o adevarata familie . Ieri la antrenament am urmarit o faza haioasa , era un meci de antrenament la care participa si Grozavu . La un moment dat acesta sare la cap cu tarlea parca si ete pus la pamant de acesta ...la care Solomajer spune " Asa ma , dai in gura" . Se inteleg f bine baietii , singurul care mi se pare cam diferit e tarlea care are figuri in cap .

    Bravo Leo ! La mai mare !
    [B] Sunt plictisit ! [/B]

  14. #14
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Ii bine ca-s uniti baietii, numa ca ar trebui sa jucam serios meciul de sambata, sa nu li se urce iara la cap cum s-o intamplat dupa meciul de cupa de anul trecut, asta-i cel mai mare pericol, daca raman cu picioarele pe pamant promovam sigur
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cluj U Napoca
    Posts
    915
    Reputatie
    1
    one more thing : il striga astia pe Ungurusan "Dao ungure " , "Hai ungure "
    [B] Sunt plictisit ! [/B]

  16. #16
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Deja Iulia cred ca-i cu caseta la liga sa ne suspende terenu, ca-i discriminare. Un stresat omu ala.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cluj U Napoca
    Posts
    915
    Reputatie
    1
    ******** panicat . Vai de mortzii mamii lui !
    [B] Sunt plictisit ! [/B]

  18. #18
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Gardianul Universitatii


    Emil Szolomajer este un adevarat „inger pazitor” al clujenilor
    Portarul Universitatii, Emil Szolomajer, este cel mai in forma jucator al „studentilor” la inceputul acesta de campionat. Dupa singurul gol primit, in ultimele minute ale meciului cu FCM Resita, goalkeeperul de 31 de ani a pastrat poarta lui „U” intacta, timp de 360 de minute.

    „Solo”, cum ii spun coechipierii, a fost coleg la FC Baia Mare cu actualul sau antrenor, Leo Grozavu, si cu directorul sportiv al „sepcilor rosii”, Zoltan Iasko. Portarul lui „U” a trecut anul trecut printr-un moment greu, cand a fost amenintat cu moartea de catre cineva din anturajul echipei Jiul Petrosani, pentru ca nu a vrut sa faca „blat”.
    Si-a revenit si, aflat in mare forma, ne-a convins sa-l desemnam „meseriasul” ultimului meci al Universitatii, 3-0 cu Unirea Sannicolaul Mare.

    Emil, nu ai scos mingea din plasa de patru meciuri. Carui fapt ii datorezi forma excelenta in care te afli?
    O datorez in mare parte fundasilor. Avem o aparare foarte buna, matura, pe care ma pot baza si care nu prea imi da emotii. In general, faptul ca atmosfera este placuta la echipa ne ajuta sa ne pregatim bine la antrenamente si sa dam tot ce-avem mai bun cand intram pe teren.

    Ai un fundas experimentat in fata, Tiberiu Csik. Cum va intelegeti in teren?
    Este un jucator care isi face jocul usor prin excelentul plasament in teren si pot sa spun ca ma simt mai in siguranta in poarta, cand Tibi se afla pe teren.

    Subiectul la ordinea zilei, cand vine vorba de „U” Cluj, este Divizia A. Cum vezi tu sansele de promovare ale Universitatii sezonul acesta?
    Noi, deocamdata, jucam din placere. Evident ca ne gandim la Divizia A si sigur nu ne vom da la o parte daca, la final, vom fi sus in clasament. Atunci ne vom bate pentru intrarea pe prima scena a fotbalului romanesc. Ne pregatim pentru fiecare meci in parte si treaba mea este sa nu iau gol.

    Cum ai ajuns la Universitatea?

    Jucam la Lugoj si am auzit ca Ion Marin, antrenorul de atunci al Universitatii, are nevoie de un portar la Cluj. Impresarul meu a luat legatura cu el si, dupa putin timp, antrenorul clujenilor a decis sa ma retina la echipa.

    Ce s-a intamplat anul trecut, inainte de meciul cu Jiul Petrosani?
    M-a contactat cineva, care s-a dat drept oficial al clubului din Petrosani. A incercat sa „ma cumpere”, sa nu-mi apar corect sansele in meciul ce urma. Ion Marin a aflat si le-a spus celor din Petrosani sa inceteze cu astfel de tactici. Atunci, cineva de acolo a recurs la amenintari cu moartea la adresa mea si a familiei mele. Am ramas calm si totul a trecut cu bine.

    Esti unul din „veteranii” echipei. Te gandesti deja la momentul „agatarii ghetelor in cui”?
    Categoric nu. Colegii mai tineri ma iau cateodata peste picior si ma intreaba: „Batrane, cand te lasi?”. Le raspund ca nici la 40 de ani. Gandul retragerii este inca departe de mine.
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  19. #19
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    “Sziszi” a început recuperarea

    Fundaşul Universităţii, Zsolt Szilagyi a început de câteva zile recuperarea la sala de forţă şi speră ca săptămâna viitoare să înceapă şi alergările uşoare. El a fost operat în urmă cu trei săptămâni, deoarece în lichidul adunat la genunchi s-au găsit bucăţi de menisc. El a spus că nu se simte prea bine deoarece îl jenează în continuare genunchiul. “ Nu mă simt prea bine, deoarece încă mă deranjează, dar după numai trei sătămâni de la operaţie doctorii spun că este ceva normal” a declarat pentru BZA căpitanul lui “U” Cluj.

    Buna Ziua Ardeal
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  20. #20
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Sisi sa stea linisitit si sa-si revina normal. Deocamdata nu apararea e problema. In schimb mijlocul ma omoara. Ne trebuie acolo un jucator exponential.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  21. #21
    sport legend
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cluj U Napoca
    Posts
    915
    Reputatie
    1
    Sisi nu va avea probleme . E un luptator si va continua sa joace cum a facut-o pana acum .

    Despre Codreanu stie cineva ceva ? Cand va reintra in teren ?
    [B] Sunt plictisit ! [/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •