View Poll Results: Ar trebui rechemat Radoi pentru Finlanda?

Voters
133. You may not vote on this poll
  • Da

    72 54.14%
  • Nu

    61 45.86%
Page 1 of 26 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 530

Thread: Radoi inapoi la nationala !

  1. #1
    Red&Blue Pride! Triphat's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Red and Blue World
    Posts
    1,969
    Reputatie
    1

    Radoi inapoi la nationala !

    Chivu, cel mai bun jucator cu Cehia este suspendat pentru meciul cu Finlanda. Cel mai bine ar fi ca Piturca sa renunte la scandalul cu Radoi si sa-l cheme inapoi la nationala. Nu exista fundas central in tara mai bun ca Radoi, dupa Chivu. Voi ce credeti ?

  2. #2
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Finu' poate sa ne scuteasca! Ne-am saturat de fitzosi si figuranti! Echipa Nationala trebuie sa fie o echipa in primul rand. Vedetele au treaba in alta parte. Iar Radoi are probleme de genul pe cate milioane il vinde nasu'... Poate dupa urmatoarele preliminarii... Mai bun e Ghionea... mai sunt si alti... Nu plange nimeni dupa Mirel...

  3. #3
    Red&Blue Pride! Triphat's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Red and Blue World
    Posts
    1,969
    Reputatie
    1
    Nu plange nimeni dupa Radoi ca e Chivu acolo. Dar fara el... si nici Radoi... ? Radoi e mai bun si ca Ghionea si ca Tamas. A gresit cu Rosenborg, asta e. Nu exista jucator pe planeta care sa nu greseasca..

  4. #4
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Ca jucator cu siguranta ca este bun. Nici nu m-am referit la meciul ala de pomina. Aici este vorba de caracter, pe care l-a pierdut undeva pe drum...

  5. #5
    Red&Blue Pride! Triphat's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Red and Blue World
    Posts
    1,969
    Reputatie
    1
    Nu cred ca are fite. La categoria aia il poti baga pe Mutu. Caracterul il are, chiar daca n-a fost frumos ce s-a intamplat cu scandalu ala. Radoi a fost accidentat cu adevarat. Daca il convoaca Piti sunt sigur ca o sa dea 110% pe teren.

  6. #6
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    ideal ar fi sa se rezolve problema cu Radoi inaintea meciului cu Finlanda dar nu cred...
    Conflictul este inca deschis dupa parerea mea iar pozitia lui in echipa ar fi incomoda pentru el acum. Pacat pentru ca nu jucator rau...

  7. #7
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    doi olteni incapatanati , sa speram ca vor inerca sa rezolve conflictul --e clar ca acest conflict e unul personal, al lor.
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  8. #8
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Eu cred ca e unul de principiu. Piturca vrea sa se impuna, iar jucatorii sa se supuna pretentiilor sale. Daca l-ar ierta prea devreme toata tarasenia i s-ar intoarce impotriva. In seara asta la Recurs a mai adaugat un nume pe lista lui neagra: Marica.

  9. #9
    sport legend FcPoliFan's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    535
    Reputatie
    1
    Care Radoi? Pentru sanatatea lui, trebuia sa plece de mult din Romania.

    As prefera sa i se dea o sansa oricarui alt jucator (ehem, Canu decat sa-l revad pe Radoi la Nationala.
    www.cronicavioleta.ro

  10. #10
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Il inteleg pe Piturca ca nu-l cheama pe Radoi, mai ales ca fitosul nici macar nu si-a cerut scuze pt toata tarasenia. Nu avem nevoie de fitele si gafele lui pe teren. Il prefer pe Ghionea, un jucator cu caracter.
    Triphat, esti nedrept fata de Mutu. Un jucator cu geniul lui isi permita sa aiba fite, pe cand unul ca Radoi in nici un caz. Numai cand ii vezi mutra aroganta de zi cu zi a lui Mirel iti vine sa-l iei la pumni.
    Nu avem nevoie de hahalere la nationala!

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    In urma cu vreo 2 saptamani Piturca zicea ca nu il va mai convoca pe Radoi in aceste preliminarii cel putin. Deci nu cred ca Radoi va aparea in lot pentru meciul cu Finlanda. Si eu zic ca nici nu ar trebui sa fie. Trebuie cautate alte solutii.

  12. #12
    incepator steaua86's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    13
    Reputatie
    1

    Radoi cel mai bun fundas

    Ramane un mister ce s-a intamplat la echipa nationala deoarece atat Radoi cat si Piturca o tin pe a lor...Nici unul nici altul nu exceleaza la capitolul moralitate.Oricum suspendarea lui Radoi de la club ramane o masura la limita regulamentului iar neconvocarea sa un orgoliu prostesc al lui Piturca.Ramane de vazut ce rezultate va avea nationala in continuare pentru ca exista o penurie de valori care nu justifica lasarea pe "bara" a lui Radoi.
    NICIODATA oLTEAN!

  13. #13
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Exista fundasi care-l pot inlocui pe Radoi si forma lui de acuma nu justifica o convocare. Numai pt nume nu cred ca se mai fac convocari. Radoi daca nu-si schimba atitudinea o sa ajunga o amintire asa ca Pancu.
    Eu il cred pe Piturca, mai ales ca Mirel arata mai tot timpul ca ii s-a urcat la cap. S-a vazut clar sambata ca nu avem nevoie de Radoi, Tamas si Chivu i-au anihilat foarte bine pe Koller si Baros. Deci pa su pusi Radoi!

  14. #14
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Hai sa fim seriosi, Radoi este alaturi de Chivu cel mai bun fundas din Romania, si e oricand nevoie de el. Cu toate astea, eu inteleg si aprob faptul ca Piturca nu il va chema pana la finalul acestor calificari. Cei care cred ca e din orgoliu aceasta neconvocare se inseala, Piti e primul care l-ar vrea pe Radoi in lot. Totusi, nu trebuie sa uitam ca exista principii si reguli care se aplica la toti. Sunt de parere totusi ca in campania viitoare de calificari Radoi trebuie si va fi convocat. Cum Mutu a gresit, si-a ispasit pedeapsa si a revenit, asa va face si Mirel
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  15. #15
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Cu o mica diferenta, Mutu si-a recunoscut vina si s-a cumintit, pe cand Radoi nu. Pana nu-si schimba comportamentul nu prea are ce cauta la nationala. E a doua oara cand Radoi intorce spatele nationale= e recidivist.

  16. #16
    incepator Adrian 23's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    26
    Reputatie
    1
    Mirel trebuie sa isi lase aerele pe banca mai intai si dupa sa evolueze ptr. Nationala. Piturca a facut foarte bine ca a dat militaria jos din pod cu el.
    Steaua Forever

  17. #17
    incepator
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Rechemarea lui Radoi

    Cred ca Piturca a demonstrat ca face treaba buna in ciuda criticilor din partea "tutulor" oamenilor "de folbal". Sint convins ca Radoi si-a ros unghiile in timpul meciului cu cehii si si-ar fi dorit sa fie pe teren.Si daca chiar a plins, n-ar fi fost nici o minune.Din pacate,influenta pe care o are ciobanul-nas asupra lui e nefasta si daca nu se va trezi la realitate nu prea cred ca in strainatate va face fata, caci acolo treaba e serioasa.Sa-i multumeasca lui Piturca ca acum gindeste altfel si ca nu se mai crede buricul pamintului.Da, sint sigur ca gindeste altfel.Cred ca-i un bun jucator dar noi romanii, la capitolul caracter si pragmatism (mai ales) stam prost.Cum era Mutu inainte si cum este acum, dupa suspendare ?Oricare ar fi decizia lui Piturca in privinta lui eu o voi respecta caci trebuie lasat omul sa-si faca treaba asa cum considera ca-i mai bine.El este responsabil de faptele sale.Iar cei carora le cam scirtiie incheieturile , ar trebui sa se retraga si sa lase pe cei cu o noua mentalitate sa preia controlul asupra sportului romanesc.Oare nu-si dau seama ca ei sint frina? Se vor bucura si ei de rezultate. Ca suporteri si cetateni romani.Iata ce face Dan Petrescu la Sportul cu o mina de tineri si posibilitati reduse.Nu-i asta un bun exemplu?

  18. #18
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Atata timp cat Radoi va fi tinut pe palme de Gigi nu o sa-si schimbe atitudinea, un transfer afara i-ar prinde insa bine...
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  19. #19
    sport legend my_bogdan's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Botosani-Iasi
    Posts
    399
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Darkslowstar
    Cu o mica diferenta, Mutu si-a recunoscut vina si s-a cumintit, pe cand Radoi nu. Pana nu-si schimba comportamentul nu prea are ce cauta la nationala. E a doua oara cand Radoi intorce spatele nationale= e recidivist.
    Prima data cand a intors spatele antrenorul Stelei era chiar Piturca.
    Eu cred ca acesta este un razboi intre jiji si piti si ar trebui oprit ca nu face bine.

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    NU !
    Nationala nu`l merita pe Radoi , iar Radoi e prea bun ca sa-si pateze palmaresul , cu calificari ratate la mondiale.

    Radoi trebuie sa urmeze modelul unor jucatori mari (gen Roy Keane , Alan Shearer) si sa se concentreze doar la echipa de club !

  21. #21
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Eventual un soclu in fata stadionului si am rezolvat problema... Valoarea inseamna sa ai puterea sa lupti si atunci cand nimeni nu iti mai acorda nici o sansa... Valoare si caracter!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •