Page 1 of 86 1231151 ... LastLast
Results 1 to 21 of 1806

Thread: Discutii despre banci,carduri, modalitati de plata etc

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1

    Discutii despre banci,carduri, modalitati de plata etc

    Am vazut ca a luat amploare fenomenul pariurilor on line ;

    Cei care aveti nelamuriri va rog sa puneti aici intrebarile.

    Incep eu cu prima intrebare .

    Una dintre principalele probleme pentru minori e ca nu pot sa-si faca carduri.
    Astazi am vazut la un amic de-al meu (17 ani ) card BANCA TRANSILVANIA VISA ELECTRON.
    Pe spate avea acel CVV.

    Momentan folosesc Visa BCR Electron a lu` mama.

    Intrebarea mea este : A folosit cineva cardul de la Banca Transilvania pentru pariuri on line (depuneri si retrageri ) ?

    Sau cardurile Visa Electron au acelasi status , nu conteaza banca !

  2. #2
    CUCS archaeus's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Craiova
    Posts
    712
    Reputatie
    1
    conteaza banca, conteaza cand a fost facut cardul ... un prieten pe care l-am convins sa joace si el online avea card pe care isi primeste salariul de la banc post, visa electron si nu a mers si a fost nevoit sa isi faca la BCR VISA Electron; de la aceeasi banca mai merge cardul virtual pt plati online si cam atat. De la alte banci nu stiu
    [COLOR=Blue]ce nu te omoara, te face mai puternic[/COLOR]

  3. #3
    al' batran Moshu's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    U.E
    Posts
    2,857
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul
    Una dintre principalele probleme pentru minori e ca nu pot sa-si faca carduri.
    yo am card de un an jumate...adik de pe la 14 ani jumate...deci pot si minori sa aibe carduri
    [B]If you don't have my money for me, I'll... crack your fucking head wide open in front of everybody in the bank[/B]

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    pot sa aiba carduri de alocatii , nu carduri de plata internationala;

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by archaeus
    conteaza banca, conteaza cand a fost facut cardul ... un prieten pe care l-am convins sa joace si el online avea card pe care isi primeste salariul de la banc post, visa electron si nu a mers si a fost nevoit sa isi faca la BCR VISA Electron; de la aceeasi banca mai merge cardul virtual pt plati online si cam atat. De la alte banci nu stiu
    stai un pic sa ne intelegem.
    Cardul ala de salariu , daca nu are CVV pe spate (codul de 3 cifre) e clar ca nu e bun;


    Eu vb de Visa Electron Banca Transilvania , care poate fi obtinut si de minori , si care care CVV pe spate ....

  6. #6
    Banned stefanm14's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Craiova
    Posts
    3,503
    Reputatie
    0
    paul..esti sigur ca si minorii pot sa facala Banca Transilvania card ? ...Eu sincer nu cred...poate ca la BCR ..cardul trebuie sa fie pe numele unei persoane majore...dar poti emite un card suplimentar pt un utilizator care poate avea varsta intre 14-18 ani..

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    deci la BCR Visa Electron , trebuie persoana majora , clar;
    Insa azi , fiinnd la o bere , un amic de-al meu mi-a aratat card pe numele lui de la Banca Transilvania.

    Problema e alta :
    Contul de la gamebookers, trebuie sa fie pe acelasi nume cu titularul cardului ...
    Deci tu fiind titularul cardului , deci trebuie ca si contul sa fie pe numele tau ...
    Contul fiind pe numele tau ==> ei pot sa-ti ceara oricand buletinul !

    Deci nu iti recomand sa te joci ...

  8. #8
    Banned stefanm14's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Craiova
    Posts
    3,503
    Reputatie
    0
    pai oricum nu jucam io...nu m-am trecut la utilizator suplimentar..pt ca era bataie de cap in plus...si mare lucru ...poate daca se supara mama.. ....

    P.S : paul...am remarcat modestia ta ..."eram la o bere"...bai da-l naiba..te pomeni ca o fi fost AMSTEL.....langa mai era si o gagica cu tine...si din intamplare erai la un restaurant de lux...

  9. #9
    senior
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    224
    Reputatie
    1
    Are cineva cont la Betandwin?Cu ce card a reusit sa-si depuna bani in cont?

  10. #10
    junior noheart's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    133
    Reputatie
    1
    hai sa va lamureasca tata ...
    Atata timp cat nu ai 18 ani nu ai voie sa pariezi. Asta e clar la toata lumea. Card poti sa iti faci si fiind minor(inclusiv visa electron de la bcr) chestia e astfel : un major poate sa faca card pe numele unui minor dar pe acel card poate depunde bani decat persoana majora. II poti prosti pe aia de la Gamebookers sa iti faci cont cu o data de nastere falsa si chair sa depui bani. Dar sa scoti nu poti! LA prima retragere sau transfer de bani cei de la GB cer copiez dupa buletin si dupa card (prin posta, email sau fax) sper ca m`am facut inteles

    a doua chestie:
    cel mai bun card pentru pariuri online este Visa Electron de la ING (avantaje fata de restu: poti depunde bani si la bancomatele lor fara sa trebuiasca sa mergi la banca si sa astepti sa iti intre pe card, aici intra instantaneu. dezav: ING nu prea are sucursale in toata tara)
    cardul de Visa El de la BCR - functioneaza f bine atat la retrageri cat si la depuneri (e mai greu sa depui bani pe el)
    cardul Visa El de la Raiffeisen Bank -sunt valabile doar cardurile facute mai recent cu conditia ca posesorul sa mearga la banca si sa isi securizeze cardul - se completeaza un forumlar tip, bva bla
    Cardul Taifun - nu`l recomand deoarece intervin probleme la retrageri

    etc

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by noheart
    hai sa va lamureasca tata ...
    Atata timp cat nu ai 18 ani nu ai voie sa pariezi. Asta e clar la toata lumea. Card poti sa iti faci si fiind minor(inclusiv visa electron de la bcr) chestia e astfel : un major poate sa faca card pe numele unui minor dar pe acel card poate depunde bani decat persoana majora. II poti prosti pe aia de la Gamebookers sa iti faci cont cu o data de nastere falsa si chair sa depui bani. Dar sa scoti nu poti! LA prima retragere sau transfer de bani cei de la GB cer copiez dupa buletin si dupa card (prin posta, email sau fax) sper ca m`am facut inteles



    etc
    Asta s-o crezi tu !

    Fii atent la mine.

    Ai un amic major cu card , da !
    Ii "donezi " lui banii pe care vrei sa ii retragi (optiunea pay to friend) , si el ii retrage si ti da

    Varianta 2:
    Scanezi buletinul , si in photoshop , in loc de 1988 scrii 1978 !

  12. #12
    Banned stefanm14's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Craiova
    Posts
    3,503
    Reputatie
    0
    de nu va dau io pe mana politiei... heh..nu cred ca e mare lucru sa te duci la BCR sa depui o data la 3-4 luni bani (poate e chiar mai aproape decat cel mai apropiat bancomat )...cat despre cardu VISA Electron de la BCR esti total pe dinafara...un minor nu poate fi titular....ci doar utilizator autorizat al unui card (doar daca are intre 14-18 ani )...deci ori ING ori BCR e cam acelasi lucru...totu e sa ai un parinte care sa-ti faca un card ...si de aici inainte..Dumnezeu cu mila.

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by stefanm14
    de nu va dau io pe mana politiei... heh..nu cred ca e mare lucru sa te duci la BCR sa depui o data la 3-4 luni bani (poate e chiar mai aproape decat cel mai apropiat bancomat )...cat despre cardu VISA Electron de la BCR esti total pe dinafara...un minor nu poate fi titular....ci doar utilizator autorizat al unui card (doar daca are intre 14-18 ani )...deci ori ING ori BCR e cam acelasi lucru...totu e sa ai un parinte care sa-ti faca un card ...si de aici inainte..Dumnezeu cu mila.
    De ce sa depui de 3-4 ori bani.
    Depui odata si dupa aia scoti !!!

    Altfel nu renteaza sa joci la pariuri.
    Mai bine stai pe teresa si bei bere ...

    --------------
    Utilizator autorizat al cardului e cel care stie PINUL !

  14. #14
    junior noheart's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul
    Asta s-o crezi tu !

    Fii atent la mine.

    Ai un amic major cu card , da !
    Ii "donezi " lui banii pe care vrei sa ii retragi (optiunea pay to friend) , si el ii retrage si ti da

    Varianta 2:
    Scanezi buletinul , si in photoshop , in loc de 1988 scrii 1978 !
    Si esti si moderator la pariuri?
    1.Am specificat "la retrageri sau transferuri" ca sa se intelega clar. Banuiesc ca inca nu prea ai castigat bani sa fii pus in situatia asta (sa retragi) Ei bine prietene afla ca inclusiv la payfriends se cer acte ( ). Plus ca la payfriends sunt nenumarate restrictii ...
    2.Las`o balta la treaba cu modificatu.

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Amice , eu unul am retras.

    La mine situatia e siiiiiiiiimpla
    Contul la GB pe numele lu mama
    Card pe numele lu mama
    Le-am trimis copie de pe BI pe numele lu` mama.

    La payfriends , in afara de restrictia de 120 E/ lunar , mi-a pus o intrebare de verificare ...acte mi`au cerut cand am scos 200 E , in iulie ca imi trebuiau lichiditati ...

  16. #16
    junior noheart's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    133
    Reputatie
    1
    [QUOTE=stefanm14...cat despre cardu VISA Electron de la BCR esti total pe dinafara...un minor nu poate fi titular....ci doar utilizator autorizat al unui card (doar daca are intre 14-18 ani )...deci ori ING ori BCR e cam acelasi lucru...totu e sa ai un parinte care sa-ti faca un card ...si de aici inainte..Dumnezeu cu mila. [/QUOTE]
    Spre deosebire de tine mai calc pe la banca si ma informez (nu vorbesc din auzite) Poti sa ai cati parinti vrei tu sa iti faca card ca tot nu poti juca legal.

    Lasa ca cresti tu mare si ne arati noua. Buletinu` ti l`ai facut?

  17. #17
    junior noheart's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul
    Amice , eu unul am retras.

    La mine situatia e siiiiiiiiimpla
    Contul la GB pe numele lu mama
    Card pe numele lu mama
    Le-am trimis copie de pe BI pe numele lu` mama.

    La payfriends , in afara de restrictia de 120 E/ lunar , mi-a pus o intrebare de verificare ...acte mi`au cerut cand am scos 200 E , in iulie ca imi trebuiau lichiditati ...
    foarte corect. dar era vorba de altceva

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    ce altceva sa inteleg si eu ...

  19. #19
    junior noheart's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    133
    Reputatie
    1
    tu ziceai de o varianta prin care sa iti faci cont cu date false si sa trimiti banii intr`un cont al unui prieten major. cu aia nu eram de acord. cu "cardu` lu` mami" se poate cum ai zis tu

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    nu stiu , dar teoretic se poate si cu date false si pay friends;
    e drept nu am incercat ...

  21. #21
    Banned stefanm14's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Craiova
    Posts
    3,503
    Reputatie
    0
    bah ..incepi sa devii din ce in ce mai enervant..si nu o sa te mai bag in seama. mai bine decat sa ma enervez ......1.vezi ca nici QUOTE nu stii sa dai bine ......2. www.***.ro (aici e un nume de banca din 3 litere, noheart sper ca te duce capu ce poate fii, sau daca nu intreaba si tu pe cineva).....altadata sa nu te mai duci la banca...din parc ........noheart totusi asta e forum de pariuri, te asteptam cu ponturi, nu numai cu comentarii, pana acu ne-ai omorat cu teoria.........da la practica

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •