Page 84 of 86 FirstFirst ... 34748283848586 LastLast
Results 1,744 to 1,764 of 1806

Thread: Discutii despre banci,carduri, modalitati de plata etc

  1. #1744
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    se poate daka contu ti in euro sau dolari..nu in ron..asa mi'au trimis mail..
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  2. #1745
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Se poate si in RON, bagati IBAN`ul de la card si merge. Succes

  3. #1746
    sport legend Fanatic 88's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    855
    Reputatie
    1
    cum se poate obtine iban'ul la ing , relansat?

  4. #1747
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Introdu cardul in self care si iti arata contul in RON, e ceva de genu` RO --- INGB 0000999 bla bla bla
    Eventual poti scoate o chitanta sau un extras bancar, iti apare acolo sigur. Daca nici asa nu merge, te uiti pe foile primite cand ti`ai deschis cardul, apare "cont denominat in RON"
    In ultima instanta, poti sa te duci la ei si sa le ceri contul in RON, gratis

  5. #1748
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    sau un telefon la banca si se rezolva. o sa te intrebe datele personale la telefon asa ca ar fi bine sa le sti

  6. #1749
    sport legend Fanatic 88's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    855
    Reputatie
    1
    te uiti pe foile primite cand ti`ai deschis cardul, apare "cont denominat in RON"
    l-am gasit aici , ms

  7. #1750
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    uite aici mail de la ei acum 2 saptamani

    1. Vă informăm cu regret că opțiunea de retragere Master Card nu este acceptată pentru România.


    2. Solicitările de retrageri câștiguri se vor aproba de sistem doar pentru metodele de depunere folosite deja. Excepție, în cazul conturilor cu moneda Ron care au efectuat depuneri via Visa Card, trebuie selectată una din metodele alternative (Transfer Bancar / Western Union).
    http://internal.www.bwin.com/account.aspx?view=PayOut

    Vă informăm cu regret că opțiunea de retragere Visa Card a fost pentru moment suspendată pe motive tehnice din oferta bwin, pentru conturile înregistrate cu moneda RON. Data la care opțiunea Visa Card va fi din nou disponibilă pentru efectuarea retragerilor nu este din păcate cunoscută. Vă mulțumim anticipat pentru înțelegere și ne cerem încă odată scuze pentru neplăcerea cauzată.


    ATENȚIE

    Solicitările de retragere via Transfer Bancar sunt efectuate din contul bwin, în moneda Eur. Pentru ca tranzacția să fie finalizată, banca dvs. trebuie să accepte tranzacții în moneda Eur către contul dvs. bancar, în caz contrar contul dvs. bancar utilizat pentru operațiunile de retragere viitoare trebuie deschis în moneda Eur.

    Nu este posibil să solicitați o retragere folosind datele bancare ale unui cont bancar care nu vă aparține.

    Codul IBAN (număr de cont bancar internațional) are un format standard internațional pentru numerele de cont existente. Codul IBAN începe întotdeauna cu un cod al țării format din două cifre, urmat de un număr de verificare format din alte două cifre, o referință bancară (codul local al băncii) și numărul de cont al beneficiarului.

    Codul SWIFT, cunoscut și sub numele de BIC, este o combinație de 8 sau 11 litere și cifre, care permite identificarea băncii beneficiarului, în scopul procesării plăților internaționale.

    Aceste coduri pot fi găsite pe extrasul dvs. de cont, sau va trebui să contactați banca pentru mai multe informații.


    3. Vă rugăm să aveți în vedere faptul că încasările pot fi făcute, de obicei, doar din câștigurile obținute. Dacă ați depus bani în contul dvs. și solicitați plata lor fără a-i fi folosit niciodată pentru a participa la oferta noastră variată de pariuri, atunci bwin are dreptul de anula solicitarea dvs.

    4. Vă rugăm să țineți cont de faptul că suma minimă de retragere este 30 usd / 30 euro/ 90 ron (http://internal.www.bwin.com/account.aspx?view=PayOut) și că avem nevoie de o copie a unui act de identitate cu fotografie oficială, înainte să vă plătim încasarea pentru prima dată.

    Datorită noilor proceduri, această copie trebuie uploadată online la următoarea adresă, numai în cazul primei retrageri de bani din contul dvs. bwin.:
    https://www.bwin.com/account.aspx?vi...subview=Upload.
    Uploadarea acestui act face posibilă prelucrarea cu mai mare rapiditate a solicitărilor de plată.

    Vă rugăm să aveți în vedere faptul că nu vi se va mai cere să ne trimiteți o astfel de copie la următoarele plăți.
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  8. #1751
    CLUJ-NAPOCA RazvyVG's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Cluj
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    salut.
    am si eu o intrebare legata de moneybookers. vreau sa depun cu cardul, visa de la bcr, care e procedura ?
    [SIZE="4"]Simbolul unor INIMI ROMANESTI [/SIZE]

  9. #1752
    trader brunetu's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    374
    Reputatie
    1
    mergi cu cardul tau la bcr si le zici la aia ca vrei sa faci un transfer din contul tau atasat cardului intr`un alt cont la RO20RZBR0000060008766699(acesta fiind contul celor de la moneybookers)...la numele beneficiarului treci:Moneybookers Ltd. si la banca beneficiarului treci:Raiffeisen Bank S.A Centrala.... la detalii de plata trebuie sa treci numele tau si nr contului tau de moneybookers...banii ajung cam in 2 zile lucratoare
    [COLOR="Red"][SIZE="4"][B]You'll Never Walk Alone[/B][/SIZE][/COLOR]

  10. #1753
    CLUJ-NAPOCA RazvyVG's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Cluj
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    merci...
    cam mult 2 zile. am bagat banii la bet365 acum vreo 30 min. daca retrag la MB fara sa efectuez vreun pariu comenteaza astia?
    [SIZE="4"]Simbolul unor INIMI ROMANESTI [/SIZE]

  11. #1754
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,109
    Reputatie
    1
    cel mai simplu este sa depui direct cu cardul la ei...daca este pt prima data o sa-ti opreasca pt verificare o suma cuprinsa intre 1,5 e si 2,9 euro parca, pe care o primesti inapoi dupa verificare...tot ce trebuie tu sa faci este sa dai frumos un telefon la banca si s-o intrebi pe domnisoara care-ti raspunde care a fost suma ultimei tranzactii facute cu cardul (in euro)...apoi intri inapoi pe site, dai la verificare card si introduci suma exacta pe care ti-a spus-o domnisoara si gata, ai cardul verificat...nu mai trebuie sa umbli pe la banca , sa faci transferuri care dureaza zile...toata treaba asta care ti-am explicat-o dureaza maxim 5 min si o faci din fata calculatorului

  12. #1755
    CLUJ-NAPOCA RazvyVG's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Cluj
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    foarte tare asa, da nu am stiu, credeam ca trebe sa ma duc la banca dupa extras de cont etc...
    am facut deja treaba prin alta casa de pariuri
    Merci Ciorbica
    [SIZE="4"]Simbolul unor INIMI ROMANESTI [/SIZE]

  13. #1756
    trader brunetu's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    374
    Reputatie
    1
    stie cineva cat dureaza o retragere prin transfer bancar de la interwetten...si daca ma lasa sa retrag fara sa depun bani in cont(am facut dintr-un voucher de 5 euro vreo 200 si vreu sa retrag din ei).multumesc anticipat
    [COLOR="Red"][SIZE="4"][B]You'll Never Walk Alone[/B][/SIZE][/COLOR]

  14. #1757
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    de unde voucher.. de la pariulmeu.ro? daca da te lasa sa retragi fara sa depui stiu sigur dureaza 4 zile atat a fost la mine

  15. #1758
    trader brunetu's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    374
    Reputatie
    1
    nu de la pariul meu...de pe site`ul ala neamt http://www.tippfans.com/..o sa incerc totusi sa retrag...nu ma lasa numa prin transfer bancar cica
    [COLOR="Red"][SIZE="4"][B]You'll Never Walk Alone[/B][/SIZE][/COLOR]

  16. #1759
    sport legend kaka4milan's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    bucuresti
    Posts
    382
    Reputatie
    1
    a depus cineva la betfair prin transfer bancar sau cu homebanking?ca eu nu prea ma descurc...

  17. #1760
    sport legend Prome's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,825
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kaka4milan View Post
    a depus cineva la betfair prin transfer bancar sau cu homebanking?ca eu nu prea ma descurc...
    am impresia ca merge doar prin MB

  18. #1761
    trader brunetu's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    374
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by robyyy View Post
    de unde voucher.. de la pariulmeu.ro? daca da te lasa sa retragi fara sa depui stiu sigur dureaza 4 zile atat a fost la mine
    a trebuit sa le trimiti ceva acte?
    [COLOR="Red"][SIZE="4"][B]You'll Never Walk Alone[/B][/SIZE][/COLOR]

  19. #1762
    junior
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    iasi,romania
    Posts
    63
    Reputatie
    1
    am incercat sa mi fac cont la gamebookers si dupa partea cu depunerea,cand am dat submit,mi a dat eroare.
    banii au ramas intrat in contul celor de la GB sau is in continuare pe cardul meu?

  20. #1763
    win, win, win Quebracho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    IASI
    Posts
    478
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by NEKTAR View Post
    am incercat sa mi fac cont la gamebookers si dupa partea cu depunerea,cand am dat submit,mi a dat eroare.
    banii au ramas intrat in contul celor de la GB sau is in continuare pe cardul meu?
    Intra in cont si vezi dak ai banii...Nu cred ca ti-au intrat. Ce eroare ti-a dat?

  21. #1764
    incepator
    Join Date
    May 2008
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    eu am avut cont deschis la bwin.am depus banii in contul lor in RON, am castigat o suma destul de frumusica si cand sa retrag suma respectiva imi cereau sa-mi deschid alt cont la banca care mi-a eliberat cardul dar in EURO.deci mi-au luat banii in RON si cand sa retrag imi cereau cont in EURO fara nici o avertizare atunci cand am deschis contul la ei.tot casele de pariuri la vedere sunt mai sigure.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •