Page 3 of 86 FirstFirst 123451353 ... LastLast
Results 43 to 63 of 1806

Thread: Discutii despre banci,carduri, modalitati de plata etc

  1. #43
    senior
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    163
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by noheart
    si eu am tot VE de la BCR si am retras fara probleme (in 4 zile). Si al fel ca tine am contul de la GB in ROL.
    P.S. Nu primesti intodeauna raspunsul corect de la banca. Probabil nu a inteles exact functionarul de la banca problema ta

    AM CONTUL IN EURO LA GAMEBOOKERS NU IN ROL

  2. #44
    Banned stefanm14's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Craiova
    Posts
    3,503
    Reputatie
    0
    krististar..poate ai nimerit vreun functionar prost..ceva, e imposibil..si pe siteul BCR scrie clar la VISA ELECTRON ca banca face fara probleme orice tip de conversie ...

  3. #45
    senior
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    163
    Reputatie
    1
    DECI CARD VISA ELECTRON B.C.R IN LEI II!! + CONT GB IN EURO !!! banca spune : nu se poate primii euro intr-un cont de lei !!! Paul spune (daca am inteles bine) = are VE in lei + cont GB in EURO si a reusit sa retraga in leii ------ rezulta uciderea neuronilor mei datorita nedumeriri si stresului provocat de aceasta situatie

  4. #46
    senior
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    163
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by stefanm14
    krististar..poate ai nimerit vreun functionar prost..ceva, e imposibil..si pe siteul BCR scrie clar la VISA ELECTRON ca banca face fara probleme orice tip de conversie ...
    De ACORD cu tine atunci de ce nu sunt banii in cont ?????? ca au 7 zile iar maine 8 zile iar gamebookers au zis ca nu au mai vazut asa ceva
    si ATENTIE face conversia doar cand DEPUI BANII nu si cand RETRAGI cel puti8n asa am fost informat si au dat aia de la BCR zecii de telefoane la sediu central ca habar nu aveau

  5. #47
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    From: "www.gamebookers.com"
    To: stiopi@yahoo.com
    Subject: [Ticket ##9495950##] intrebare / Limba romana
    Date: Mon, 5 Sep 2005 19:53:20 +0200 (CEST)

    Va multumim ca ne-ati contactat. Va raspundem pe rand:
    1) Contul online nu conteaza in ce valuta este facut, indiferent de
    valuta, atat la depunere cat si la retragere, fiind plati internationale,
    se trimit banii in echivalent EUR, iar pe extrasul de cont apare si
    cursul de schimb al bancii pentru fiecare tranzactie.

    Banii ajung pe cardul de lei, tot asa de bine cum au putut pleca de pe
    cardul de lei. Din pacate multi dintre functionarii BCR nu cunosc toate
    amanuntele referitoare la platile online cu cardul si de aceea va pot
    induce in eroare. Va recomandam sa faceti o retragere pe card, si dupa
    5-7 zile cand banii intra pe card
    cereti extras de cont al cardului.
    Pentru tranzactia in care banii au venit de la gamebookers veti avea scris
    "credit voucher". Pentru orice probleme legate de tranzactiile cu
    cardul va rugam sa ne contactati. Noi am reusit sa identificam o persoana
    care lucreaza la BCR centrala, la departamentul carduri, si care stie
    despre ce e vorba. In rest majoritaea angajatilor BCR va vor spune ca nu
    se poate retrage pe card, insa cred ca ar fi cazul ca cineva sa ii
    intrebe daca nu se poate retrage pe card cum se face ca banii intra pe card
    si tranzactia apare in extrasul de cont?!

    Uite aici 5-7 zile lucratoare...deci mai asteapta !!!

  6. #48
    senior
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    163
    Reputatie
    1
    Mer5si sa vedem deci trebuie sa astept 9 zile !!!!!!!!!!! calendaristice ok mai asteptam oricum azi am trecut pe la ING BANK si mi-am comanddat un card pe care am 2 conturi unul in lei si unul in euro si oricum sunt mai profesionisti cacei de la bcr mersi mult paul sper sa ajunga totusi banii mei dar ce ma fac daca dupa 9 zile adik miercuri nu sunt in cont ....ma spanzur

  7. #49
    ''''''''''''''' GeKuRA's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,071
    Reputatie
    1
    cel mai bine... si dupa sfatul lui Paul :
    -intri pe www.BCR.ro
    -te duci la Persoane Fizice > Carduri > "pentru aceste carduri BCR a pus la dispozitie posibilitatea de a completa on-line formularul de cerere card(click aici)" > la un moment dat selectati Visa Electron...
    -completezi formularul online acolo cu datele tale.
    -peste cateva ore te suna cineva de la Banca pentru a confirma datele... ar fi bine sa ai buletinul cu tine daca nu stii datele(adresa, CNP, serie, NR.);
    -in 4 zile ai cardul(cel putin asa e la Iasi);
    -iti trebuie 100.ooo lei (10 RON) pt. deschidere (bani care raman acolo pana cand iti lichidezi contul):
    -daca vrei sa depui pentru o Agentie de Pariuri On-line recomand sa depui cam 600.ooo lei (60 RON), deci vine 700.ooo lei (70 RON) in total.
    -de asemenea depuneti banii inainte de ora 11.oo, astfel veti beneficia de bani cam la ora 14.oo.

    Succes... si.. nu va haladiti ca mine.... si nu beti cand pariati ,
    [SIZE=4].............[COLOR=Blue]............[/COLOR][/SIZE][FONT=Century Gothic]...............[/FONT]

  8. #50
    Banned stefanm14's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Craiova
    Posts
    3,503
    Reputatie
    0
    hm...in sfarsit luai cardu....depusai banii pe la ora 12:30 la BCR......si acu incercai sa fac tranzactie la GB si nu merge...nu au intrat banii pe card, nu ? ...uff, sper ca asta e

  9. #51
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Trebuie sa mai astepti. Eu abia a doua zi am reusit sa trimit banii la GB.

  10. #52
    Banned stefanm14's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Craiova
    Posts
    3,503
    Reputatie
    0
    da ..le-am trimis mail...si au zis ca banii la BCR intra in 12-24 ore pe card....deci de abia dupa acest timp pot sa fac tranzactia de pe card pe contu de la GB....aa, si mi-au mai zis inca ceva...PT TOTI CEI CARE ISI FAC CARD..sa lase pe card 60 000(atat este la BCR) suma de administrare de card ...

  11. #53
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by GeKuRA
    cel mai bine... si dupa sfatul lui Paul :
    -intri pe www.BCR.ro
    -te duci la Persoane Fizice > Carduri > "pentru aceste carduri BCR a pus la dispozitie posibilitatea de a completa on-line formularul de cerere card(click aici)" > la un moment dat selectati Visa Electron...
    -completezi formularul online acolo cu datele tale.
    -peste cateva ore te suna cineva de la Banca pentru a confirma datele... ar fi bine sa ai buletinul cu tine daca nu stii datele(adresa, CNP, serie, NR.);
    -in 4 zile ai cardul(cel putin asa e la Iasi);
    -iti trebuie 100.ooo lei (10 RON) pt. deschidere (bani care raman acolo pana cand iti lichidezi contul):
    -daca vrei sa depui pentru o Agentie de Pariuri On-line recomand sa depui cam 600.ooo lei (60 RON), deci vine 700.ooo lei (70 RON) in total.
    -de asemenea depuneti banii inainte de ora 11.oo, astfel veti beneficia de bani cam la ora 14.oo.

    Succes... si.. nu va haladiti ca mine.... si nu beti cand pariati ,
    Gresesti

    1) aia 100.000 sunt costurile fizice ale cardului si nu ii mai ai la dispozitie
    2) Ora e 14.00
    Daca ii pui inainte de 14.00 , ii ai pe la 16.00
    Daca ii pui dupa 14.00 ii ai a doua zi la 08.00

  12. #54
    junior noheart's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    133
    Reputatie
    1
    corect. cei 100 000 reprezinta taxa de elibereare a cardului. mie mi s-a spus ca daca ii depun mai devreme de 14:00 intra dupa 17:00-17:30... Dar oricum e enervanta faza cu asteptatu. la ING intra instantaneu

  13. #55
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    la toate celelalte in afara de BCR banii sunt instantaneu (BRD , Banc Post)

  14. #56
    junior noheart's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    133
    Reputatie
    1
    da si la BRD stiu ca asa e. dar ma gandeam doar la cele care ofera carduri ce pot fi utilizate pt tranzactii online. de alt fel si brd are un astfel de card (TAIFUN) dar e bun doar la depuneri ...

  15. #57
    incepator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucharest, Romania
    Posts
    15
    Reputatie
    1
    Bcr este o banca extrem de ineficienta..lucreaza prost...io va zic ca am la piraeus bank un card visa classic in euro..pe care il folosesc d eun an si ceva si merge super atat la depuneri cat si la retrageri....mentionez ca am contul la gb in euro...si de cate ori retrag bani..ma duc la ghiseu..la banca si scot euro....nu lei......daca m-as duce la bancomat..atunci mi-ar converti euro in lei..la un curs foarte dezavantajos pt mine!

  16. #58
    Banned stefanm14's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Craiova
    Posts
    3,503
    Reputatie
    0
    doamne..ce *******i si astia de la GB, acu imi cer copie dupa buletin si card, si cerere.... ...voua v-au facut asa ?

  17. #59
    al' batran Moshu's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    U.E
    Posts
    2,857
    Reputatie
    1
    lol..vezi sa nu faci pe numele tau fa pe al unui parinte...k nu ai 18 ani ink
    [B]If you don't have my money for me, I'll... crack your fucking head wide open in front of everybody in the bank[/B]

  18. #60
    Banned stefanm14's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Craiova
    Posts
    3,503
    Reputatie
    0
    da mah stiu...gata vorbi cu ei, ca cik sa fii sigur etc etc...pusai la incarcat bateriile de la aparatu foto, ca deh ..te pui cu prostu, acu vor si poza

  19. #61
    sport legend alexq1's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bistrita
    Posts
    908
    Reputatie
    1
    stefan14 ti-au cerut copie dupa buletin si card cand ai incercat sa depui bani sau cum?

  20. #62
    Banned stefanm14's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Craiova
    Posts
    3,503
    Reputatie
    0
    totu a fost din cauza ca gresisem eu data de expirare a cardului..de maine incep..

  21. #63
    junior noheart's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by stefanm14
    doamne..ce *******i si astia de la GB, acu imi cer copie dupa buletin si card, si cerere.... ...voua v-au facut asa ?
    ti`am zis si eu chestia asta undeva mai in colo. ai zis ca stii tu mai bine ca mine. oricum sunt curios cum ti`ai facut card? (daca n`ai varsta legala) si cum ti-ai facut cont si ai depus (daca n`ai varsta legala) ?
    p.s. da lasa ca o sa cresti tu mare si ne arati tu noua :>

  22. 7th September 2005, 23:41
    Reason
    jignire

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •