Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 94

Thread: World Cup 2006 - Preliminarii

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1

    World Cup 2006 - Preliminarii

    Vine week-endul ...

    Meciuri sigure:

    Romania - Cehia x2 1,32
    Andora - Finlanda 2 1,08
    Islanda - Croatia 2 1,53

    Meciuri 100 % sigure , care sunt bune fiindca aduc un plus de cota , insa la gamebookers cu cat ai mai multe meciuri , primesti inapoi o parte din miza...

    Franta - Feroe 1 1,02
    Portugalia - Luxemburg 1 1,01
    Ungaria - Malta 1 1,06
    Rusia - Liechestein 1 1,03


    -----
    7 meciuri , cota 2,45
    La o miza de 100 E , primesti 3,5 E inapoi.

    Deci mizezi 100 E .
    Bonus la miza 3.5 E

    Castig:
    103.63 * 2.45 = 254.24 E

    Profit: 154 E !

    Ma rog trebe sa aveti 100 E sa jucati asa ceva

    --------
    sa auzim alte parere despre Romania - Cehia si Islanda- Croatia;

  2. #2
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Eu joc 2 solist la Romania - Cehia. Sper sa-i batem dar nu cred ca o sa putem.

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Mda si 2 solist e o idee , insa nu pot juca 100 E pe 2 solist ...

  4. #4
    CUCS archaeus's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Craiova
    Posts
    712
    Reputatie
    1
    eu cred ca romania cehia nu e de jucat ... meciul asta este ultima sansa pt romania de a ramane in cartile calificarii asa ca eu il voi evita ... fotbalul e plin de surprize si ma indoiesc ca cehia va bate , mie unul nu mi se pare o echipa cu adevarat mare, am vazut meciul lor cu finlanda de acasa unde de-abia au batut, la olandezi nu au emis pretentii, pe noi ne-au batut la ei acasa dintr-un 11m discutabil, baros e iesit din forma, galasek s-ar putea sa nu joace (capitanul echipei), personal nu cred ca cehii vor invinge si inclin spre o victorie a noastra din mai multe motive: daca nu batem, ratam orice sansa de a ne califica, revenirea la o forma buna a lui mutu care are o dorinta mare de a demonstra ca ramane un jucator mare, chivu la fel, revenirea lui codrea ( dupa parerea mea un inchizator foarte bun), contra in sfarsit are o echipa unde poate juca, etc etc.
    Concluzia: meci de evitat din punctul meu de vedere
    [COLOR=Blue]ce nu te omoara, te face mai puternic[/COLOR]

  5. #5
    incepator
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    28
    Reputatie
    1
    Islanda - Croatia

    Croatia, urmatoarele meciuri:la islanda,la malta,acasa cu suedia,si afara cu ungaria.Parerea mea este ca daca reuseste sa ia 7 puncte din 3 meciuri ,urmatoarele 2 si egal acasa cu suedia s-a calificat. Deci e meci de solist 2.

    Romania - Cehia

    NO COMMENT 2 solist

    Suedia -Bulgaria

    Dupa acest meci ,Suedia are 2 meciuri fff. dificile :la Ungaria si la Croatia. Daca bate in acest meci sansele de calificare sunt de 75%. Parerea mea solist 1.

    Moldova - Belarus

    Belarus are rezultate forte frumoase afara: 1-1 cu Norvegia,1-1 cu Slovenia ,a pierdut greu cu Italia , 4-3. Cred ca este inaca in carti pt mondiale DAR, tre sa cistige cu Moldova.Are cota misto la 2. Merita incercat.

    Elvetia - Israel

    Meci dificil ,1x2.Propun marcheaza Israel. Cota super buna: 1.55

    Georgia -Ucraina

    Meci de x2. Propun marcheaza Georgia. A marcat in fiecare meci pe teren propriu .

    va doresc multa inspiratie !!

  6. #6
    junior noheart's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    133
    Reputatie
    1
    [QUOTE=Paul]
    Meciuri 100 % sigure , care sunt bune fiindca aduc un plus de cota , insa la gamebookers cu cat ai mai multe meciuri , primesti inapoi o parte din miza...

    Franta - Feroe 1 1,02
    Portugalia - Luxemburg 1 1,01
    Ungaria - Malta 1 1,06
    Rusia - Liechestein 1 1,03
    [\QUOTE=Paul]


    Cred ca daca erau 100% sigure nu erau incluse in oferta casei de pariuri Gandeste-te la Liechtenstein - Portugalia 2-2 unde echipa iberica avea 1.02

  7. #7
    Banned stefanm14's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Craiova
    Posts
    3,503
    Reputatie
    0
    pun io capu deasupra toporului daca nu ies meciurile alea 4...

  8. #8
    al' batran Moshu's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    U.E
    Posts
    2,857
    Reputatie
    1
    si yo....

    as dori si yo sa aud comentariile pt meciul Romania - Cehia 2 solist(100%)...k n-am de gand sa merg pan' la constanta ca sa vad cum pierdem

    meciuri sigure:

    Armenia - Olanda 2 cota variaza 1,10-1,15
    Serbia & Montenegro - Lithuania 1 cota 1.35
    Ghana - Uganda 1 cota 1,15
    Togo - Lieria 1 cota 1,20
    Polonia - Austria 1 cota 1,70(pentru sceptici 1X)
    [B]If you don't have my money for me, I'll... crack your fucking head wide open in front of everybody in the bank[/B]

  9. #9
    al' batran Moshu's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    U.E
    Posts
    2,857
    Reputatie
    1
    aa..si inca un meci :

    TURCIA - DANEMARCA 2.10 3.20 3.20 X2

    Turcia este o eclipa complet demoralizata, cu rezultate foarte slabe in ultima vreme...au o multime de jucatori importanti ce vor lipsi la meciul asta (Rustu, Emre, Nihat, Basturk, Penbe, Tumer, Servet)...de asemenea Turcia are mari probleme in aparare pe extreme(locul unde echipa nordica exceleaza)

    Danemarca are putini jucatori lipsa si vor veni cu un super moral, dupa fenomenala victorie 4-1 cu anglia..

    X2 90%
    [B]If you don't have my money for me, I'll... crack your fucking head wide open in front of everybody in the bank[/B]

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by HotIce
    si yo....

    as dori si yo sa aud comentariile pt meciul Romania - Cehia 2 solist(100%)...k n-am de gand sa merg pan' la constanta ca sa vad cum pierdem
    Evident ca e 2 solist , insa vreau sa pariez o suma mare si din precautie iau x2.

  11. #11
    sport legend Lucky_OLD_G's's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    cu un pas in fatza ta....
    Posts
    739
    Reputatie
    1
    UITE CA yoo zic nu ca zic ci sunt convins ca nu avem cum pierde...indiferent ca e mai bun cehia......din 4 meciuri yoo zic ca e aproape imposibil sa le pierzi pe toate 4..si acsa si in deplasare si acasa si in deplasare si iara si iara....e de ajuns....si asa e cam exagerat........pai daca nu luau penaltyu ala amarat cehi in tur cine stye ce putea sa se intample......cu olandezi aici s-a luat gol in minutu 1 ...ghinion pur.....la rotterdam in loc sa fie 1-0 ptr noi a fost ptr ei...tzinetzi minte ratarea incredibila a lui mutu si contraatacu lor.........va zic yoo..nu e mare diferenzxta intre noi si ei...cehia si olanda...ei sunt pe val ..noua nu ne-a iesit nimik din variii motive accidentari ratari penaltyuri usor acordate gol primit repede ghinioane ghinioane...evident nici o vale mare fatza de ei nu avem ...da nu cred ca 3 infranageri sunt echitabile la MODU CUM sa jucat,,,,ce sa mai zic de 4 ...nici gand............1-0 sau 1-1 ..nu concep alt rezultat...doar unu mult mai bun ptr noi..2-0 3-0.etc etc.....cand despre celellate meciuri este evident finlanda olanda ungaria frantza......
    ciao ciao ciao
    [COLOR="Red"][SIZE="4"][/SIZE][/COLOR]
    [FONT="Garamond"][/FONT]
    Steaua campioana en-titre....Dinamo echipa cu parcarea vopsita......Steaua semifinalista in europa.........restu ...hahalere nea jean si horoba........Steaua trup si suflet ptr 23.......Divizia lui mitica plina de femei....

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    finlanda cu cine joaca mah ?

  13. #13
    al' batran Moshu's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    U.E
    Posts
    2,857
    Reputatie
    1
    pey da...speranta moare ultima..si yo sunt de aceeasi parere cu Lucky...la Praga nu au fost cu nimic peste noi...meciul a fost foarte echilibrat...cehii sepculand doar gafele apararii noastre...mai mult k sigr voi juca pe un bilet Romania - Cehia 1
    [B]If you don't have my money for me, I'll... crack your fucking head wide open in front of everybody in the bank[/B]

  14. #14
    Banned stefanm14's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Craiova
    Posts
    3,503
    Reputatie
    0
    Serbia- Lituania...mi se pare foarte periculos 1 ...mai degraba merita un X2....turcia - danemarca meci de 1X2..nu cred ca tre jucat...

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    turcia - danemarca e 1x , dar riscant
    serbia - lituania

    nu trebuie jucat pe sarbi sunt imprevizibili , in nici un caz x2 la un asemenea meci;
    daca aveti chef de surprize pastrati-va banii pentru otelul - rapid 1x (asta daca vreti surprize)

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Pont: Cehia - ROmania se poate juca si live!
    E ocazia sa dati lovitura la p2p.
    Eu unul voi fi la un chef si nu o sa am ocazia sa pariez / sa fac oferte.
    Bafta !

  17. #17
    al' batran Moshu's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    U.E
    Posts
    2,857
    Reputatie
    1
    sunt 99% sigur k Serbia & Montenegro castiga....si 90% X2 la Danemarca....dak tu crezi k turcia e de 1...inseamna k nu prea le-ai vazut nationala jucand in ultima vreme...
    [B]If you don't have my money for me, I'll... crack your fucking head wide open in front of everybody in the bank[/B]

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    turcia e turcia , mai ales acasa !

  19. #19
    al' batran Moshu's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    U.E
    Posts
    2,857
    Reputatie
    1
    mai punem un pariu pe o bere? (remember..otelu - dinamo)
    [B]If you don't have my money for me, I'll... crack your fucking head wide open in front of everybody in the bank[/B]

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    ooops;
    atunci mi-am revenit pana duminica si am pariat si eu 2 solist;
    acuma e unul sunt convins turcia - danemarca 1x , si pun pariu pe 5 korona (la pret de disco ...adik 20 RON) , ca nu bate danemarca la istanbul;

  21. #21
    al' batran Moshu's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    U.E
    Posts
    2,857
    Reputatie
    1
    lol...am un om kre imi aduce Korona la 4,5 RON ...oricum....X2 Danemarca
    [B]If you don't have my money for me, I'll... crack your fucking head wide open in front of everybody in the bank[/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •