Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 51

Thread: Sa-l ajutam pe Grigoras!!!

  1. #1
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0

    Talking Sa-l ajutam pe Grigoras!!!

    Propun acest Thread mai mult ca pe o gluma.
    Ce jucatori din campionatul nostru ati propune pentru un eventual transfer la Farul pe postrurile deficitare.
    Ce tactica alegeti daca sunteti antrenor la Farul?
    Sa ne punem imaginatia in miscare si sa fim cateva momente in locul lui Grigoras!


    Si rog sa ne referim la jucatori atat din campionatul romanesc dar si din campionatele din alte tari. Stiu ca este o fantezie dar sa incercam sa vedem ce iese. Cine stie poate o sa vedem pe cineva propus aici in tricoul Farului intr-un timp mai lung sau mai scurt.


    Dupa cum am mai spus eu daca eram in locul lui Grigoras cautam un fundas dreapta si ma uitam in curtea Sportului dupa Raul Ciupe, cumparat sau cine stie poate un schimb cu Farmache, sau incercam aducerea lui Dauoda de anul trecut inainte sa intre Dinamo pe fir.

  2. #2
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    buna idee mai ales ca asa cum ziceam pe alt treand Farul e o echipa care trebuie intarita in perspectiva unei participari in cupele europene, si cine stie poate citeste si grig aici si staful de la farul si le dam vreo sugestie buna de urmat, pana atunci vedem, studiem si venim cu propuneri... deocamdata eu cred ca Dauoda sta bine la dinamo ca e slabut mai ales pentru farul... Farmache e mult mai bun

  3. #3
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady51a
    sau incercam aducerea lui Dauoda de anul trecut inainte sa intre Dinamo pe fir.
    apropo de chestia asta... ce aiurea mi se pare ca dupa ce hulesti/jignesti un jucator (din diverse motive, in principal din rautate), sa il ai in lotul echipei cu care tii ...
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  4. #4
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Asta este situatia. Dar acum nu mai are ce sa cautela Farul clar asta. Am spus ca incercam sa-l aduc de la Craiova direct la Farul. Acum e deja tarziu pe el Asa-i facem toti din tribuna daca vrea el sa vina la Farul.
    iar daca l-a luat Dinamo e un semn clar ca nu avea valoare de Farul.

  5. 30th August 2005, 18:21
    Reason
    repeat

  6. 30th August 2005, 18:25
    Reason
    Off-topic

  7. 30th August 2005, 18:34
    Reason
    Off-topic

  8. #5
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Grigoras n'are nevoie de ajutorul nostru..... deocamdata il "ajutam" noi la prima infrangere

  9. #6
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Nu... nu... nu este bine asa. Cred ca-l ajutam mai bine doar la victorii

  10. #7
    GUNNAR NORDAHL pirlinho's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    267
    Reputatie
    1
    1.
    L-as cumpara pe Codreanu de la FCM Bacau pe postul de fundas dreapta, inlocuitor al lui Farmache. Se misca bine si-n atac si-n aparare si are si un sut destul de bun. Este cea mai buna alternativa d.p.d.v. al raportului calitate/pret. Alta varianta ar fi fost Raul Ciupe, insa s-a accidentat pe 6 luni si Sportul sigur cere mult peste ce ne permitem.

    Ca fundas central, l-as lua pe Tibi Curt de la Steaua, asa accidentat cum e, si as astepta sa-si revina. Un Tibi Curt sanatos ar fi unul din cei mai buni fundasi din Divizia A. Sigur nu ne-ar refuza.

    2. Formula lui Grigoras e buna insa la schimbari greseste destul de des.

  11. #8
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Eu cred ca Tibi Curt e un jucator terminat... avem nevoie de jucatori tineri

  12. #9
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    pirlinho@nu stiu daca tibi curt o sa mai joace fotbal la un nivel inalt.
    Despre Codreanu - buna alegere dar nu cred ca-l vinde Bacaul.
    eu am observat ca Todoran este schimbat meci de meci prin min 60-70. Oare de ce?

  13. #10
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Eu l-as lua pe Raducanu de la Vaslui si pe colegul sau ( mancatorul de ciuperci ) , pe Lung de la Pandurii , pe Daouda , pe Daniel Niculae ( daca nu se accidenteaza el , atunci cine ? ) si pe Cristea de la Steaua ( dar trebuie sa scot 20 de milioane de $ - poate ma mai gandesc )

  14. #11
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Si eu i-as lua dar in echipa doua a clubului sunt jucatori mai buni si in plus sunt si de perspectiva.

  15. #12
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    ady ai zis ca esti profesor... mai bine l'ai lua pe raducanu in clasa ta de matematica dar tre'sa fii mai atent cu el... ca nah tabla aia a inmultirii e cam grea... stii tu.. totusi sa'si ia un blocnotes cu el sa'si noteze acolo totul...dupa care poate sa si locuiasca'n el..nu'i nici o problema =))

    in alta ordine de idei..(on-topic) nu cred ca farul o sa mai ia ceva in iarna... instinctele'mi zic asta... poate doar Baicu o sa plece... atata tot.

  16. #13
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Da si daca ma intreaba cine-i CANICULA asta de face atatea victime??? Cei mai spun atunci?

  17. #14
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    il bagi in yacht...dai drumu la aer conditionat si'ncerci sa'i explici...

  18. #15
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady51a
    Da si daca ma intreaba cine-i CANICULA asta de face atatea victime??? Cei mai spun atunci?
    Predai la liceu sau la gimnaziu...
    la gimnaziu , in clasa a V-a , nu e asa mare tragedie sa nu stii cine-i nea Canicula asta;

    Plus ca in Dobrogea sunt si cuvinte mai aiurea ...
    Acu multi ani (ti-am zis ca jumate din neam e din Dobrogea) ma uitam si eu cas , cand auzeam de "sifonier" , "cingo " , si alte "dobrogenisme"

  19. #16
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    Cred ca ady se referea la altceva, nu la "canicula" folosit in anumite zone ...

    @ady, ii spui ca e un ucigas in serie care an de an scapa "nasului fin" al gaborilor

    P.S. Daca tu nu ai auzit cuvantul "sifonier", care e in Dictionarul limbii romane, nu inseamna ca e dobrogenism! Jesus!!
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  20. #17
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    ma miram si eu.. chiar asa numai noi foloseam "sifonier" ? ei cum or zice p'acolo...closet cum naibi...dulap.. e acelasi lucru

    cingo banuiesc ca vine de la chewing gum...-ciuingam...-cingo... asa tras de par..nu? sau fac confuzie... in fine deja suntem total offtopic....

  21. #18
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    Aici se permite, ca e thread special de off-topic

    Cingo ca cingo - ca deh - cu vaporenii astia care erau... (si sunt) ... si copiii lor care mestecau cingo.... nu te pui... Dar sifonier... In fine, cine stie ce regionalism or folosi ei pentru a desemna "dulapul cu haine" - partea proasta e ca il iau pe ala de bun si cuvintele impamantenite le iau drept "regionalisme".... Ciudat de tot acest mod de gandire, zau ...
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  22. #19
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Ce spuneti de juniorul Soare, imprumtat de Farul la Altay.

    „I-am împrumutat pe Soare şi Ciobanu şi se vede clar diferenţa faţă de juniorii noştri. S-a lucrat cu ei aşa cum trebuie, iar pe primul aş fi avut curaj să-l promovez în prima echipă, chiar dacă nu era obligatoriu. La Farul, există unul din cele mai bine organizate centre de copii şi juniori din ţară“, a spus Cristian Cămui, antrenor la FC Altay Constanta.

  23. #20
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    exact ca'ntro gradina... mai intai pui rasadurile (parca asa se zice lol) si pe urma culegi roadele... asa si cu centrele de copii si juniori... in loc sa platesti sedii noi cum a facut mircea sandu casa fotbalului mai bine facea centre de copii si juniori.. le asigura un climat propice ca sa se dezvolte...cum exista in majoritatea tarilor.. si pe viitor aveam si noi o echipa mai buna....
    chestia cu "ducem lipsa de talente" e o idiotenie...
    eu de exemplu joc fotbal in state.. as putea sa joc si de performanta in divizia a doua.. americana dar am preferat sa joc pt un college aici..o facultate... si vreau sa zic ca terenurile...bazele sportive..investitiile... sunt imense...chiar daca fotbalul aici este abia pe locul 5-6 ca sport... americanii nu sunt deloc talentati.. dar prin investitiile pe care le fac... asa cu timpul isi fac cat de cat o echipa average... in fiecare stat exista sute si sute de echipe (raportati asta la 51 de state) ... per total am citit o statistica care zicea ca numarul celor care practica fotbalul in america intre varstele 14-18 ani este de peste 10 milioane.. (baieti + fete)... deci numai la varsta asta !!! acum, evident veti zice ca america e muuult mai mare decat romania, dar totusi si noi daca am fi mai perseverenti si am investii corect..in copii... ca slava domnului stadioane sa fie ca se gasesc copii.. si talente si tot ce vrei... dar pana cand conducatorii din Romania n'or sa inteleaga asta..o sa ramanem sa ne uitam cum ai nostri se chinuie cu Andorra si sunt zdrobiti de olandezi...

  24. #21
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Acum s-a introdus si aici o regula prin care orice echipa de divizia B trebuie sa aiba in componenta, pe toata durata unui meci, cel putin un junior.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •