Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 51 of 51

Thread: Sa-l ajutam pe Grigoras!!!

  1. #43
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    Grigoras daca vrea sa mai aiba ceva rezultate arul tre sa ii faca ceva lu' Farmache sau sa il schimbe ca e varza rau

  2. #44
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Pur si sumplu sa gaseasca un fundas dreapta. Nu trebuie sa-i faca nimic lui Farmache.

  3. #45
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    am turbat in turul asta din cauza postului de fundas dreapta... dupa ce pana acum luam gol numai pe mana lu' Farmache vad ca Grigoras a recenit la o idee mai veche pe care a avut-o sa-l puna pe Gurita fundas. E adevarat ca avem muti jucatori ofensivi dar Gurita imi da un sentiment de siguranta si un plus de viteza. Neaparat in iarna tre' sa ne intarim GOL Senin 2-0, avem noroc ca la noi toti jucatorii dau gol indiferent ca sunt fundasi, mijlocasi sau chiar atacanti

  4. #46
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0

    Oare este adevarat? Ce spuneti?

    Farul i-a avut in mana pe Nicolita, Ghionea si Iacob.


    Putina lume stie ca trei dintre jucatorii stelei care au jucat duminica ar fi putut imbraca tricoul Farului. Primul dintre ei este Nicolita pe care Grigoras l-a adus anul trecut de la Dacia Braila unde fusese antrenor 2 saptamani. Propietarul lui "Jardel", un turc stabilit in Braila, a cerutinsa 100.000$ doar pentru un imprumut. Sorin Gheonea a fost si el aproape de a proape de a ajunge la Farul, dupa anul in care fusese imprumutat la Otelul, dar plecarea lui victor Piturca de la Steaua a schimbat datele problemei. Al treilea stelist Iacob a fost dorit asta iarna la Farul dar tratativele s-au impotmolit.
    ProSport!





    Intr-adevar de Ghionea stiam si eu dar nu plecarea lui Piturca a fost cauza ci revenirea Otelului in divizia A odata cu fuzionarea echipelor din Ploiesti, Gheonea preferand Galatiul in dauna Constantei.

  5. #47
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    eu revin cu o idee mai veche si spun ca Grigoras trebuie sa se ajute singur si sa le "implanteze" jucatorilor acea dorinta de a juca mai bine cand sunt in avantaj. E al doilea meci in care jucatorii Farului joaca mai prost cand adversarul ramane in 10 oameni... aceeasi neputinta si la Bacau si la National, atacam fara suflu. Parca nu mai pot sau nu mai vor cand au un avantaj fie un gol fie un om in plus. Nu stiu ce se intampla dar imi e dor de un joc cu multe goluri asa cum ii administra lu' Craiova cand juca in A. Ma uit la Dinamo in campionat sau la Steaua si vad cum dau unul doua goluri si ataca mai rau ca sa nu isi revina adversarul din soc si asa fac meciuri la scor. Noi nu, noi dam un gol si parca ne e mila de ei ca nu vreau sa ma gandesc ca le-ar fi frica sa nu ia bataie. Sa fim sinceri, in sezonul asta in afara de meciul cu Dinamo, unde puteam manca bataie dar am fost mai rai si nu am cedat, in mai toate meciurile in care am batut am facut-o chinuit. Cred ca ar fi momentul sa ne redefinim pretentiile, poate inca nu suntem o asa mare echipa cum vrem, chiar daca inca suntem inca campioana provinciei. Mi-m zis si eu of-ul si sper ca Grigoras citeste si pe aici sau ii da cineva raportul iar data viitoare chiar daca nu batem as vrea ca tot meciul sa joace jucatorii Farului asa cum o fac dupa ce primesc gol ( alea 5-10 min.) cand au un exces de ambitie.

  6. #48
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Poate se intereseaza Grigoras de Badoiu de la Jiul ca a facut cateva meciuri bune anul asta. Cam care e situatia lui pe acolo?
    A jucat super bine si in meciul cu noi de la Constanta.

  7. #49
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    Petre Grigoras a semnat cu Otelul Galati


    Petre Grigoras, noul antrenor al Otelului Galati, isi doreste sa obtina rezultate bune cu noua sa echipa cel putin la fel de bune ca cele avute cu Farul Constanta.
    "Imi doresc sa fac la Galati cel putin cat am facut la Farul Constanta. Stiu ca este o perioada grea si ca va trebui sa scapam de retrogradare".
    Grigoras si-ar dori sa lucreze cu mai multi fotbalisti de la Farul dar nu crede ca va fi posibil acest lucru.
    Marius Stan a declarat ca si-ar fi dorit ca formatia sa sa fie antrenata de Ioan Andone.
    "Galatiul este o echipa buna si are multe de oferit si am crezut ca pot sa il pot convinge pe Andone sa vina la noi, dar ii inteleg decizia pe care a luat-o si o respect".
    Petre Grigoras a semnat cu formatia galateana pentru o perioada de doi ani si jumatate iar obiectivul din acest an este salvarea de la retrogradare.


    cred ca acum il vom ajuta doar cu jucatorii care vor pleca de la Farul la Otelul

  8. #50
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Reciteam topicul acesta si ne aminteam de ce doream noi la Farul pe cand antrenor era Grigoras
    Ce aprerea avreti? il lasam si-l redenumim? Sa-l ajutam pe Vukotic? , merge?

  9. #51
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by sun View Post
    Eu l-as lua pe Raducanu de la Vaslui si pe colegul sau ( mancatorul de ciuperci ) , pe Lung de la Pandurii , pe Daouda , pe Daniel Niculae ( daca nu se accidenteaza el , atunci cine ? ) si pe Cristea de la Steaua ( dar trebuie sa scot 20 de milioane de $ - poate ma mai gandesc )
    sun. Gluma-i gluma

    Quote Originally Posted by ady51a View Post
    Poate se intereseaza Grigoras de Badoiu de la Jiul ca a facut cateva meciuri bune anul asta. Cam care e situatia lui pe acolo?
    A jucat super bine si in meciul cu noi de la Constanta.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •