View Poll Results: Cum debuteaza Universitatea Craiova?

Voters
18. You may not vote on this poll
  • Victorie

    12 66.67%
  • Egal

    3 16.67%
  • Infrangere

    3 16.67%
Page 1 of 11 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 219

Thread: Universitatea Craiova, pe punctul de a fi eliminata din Divizia B

  1. #1
    sport legend Mishumacher's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,244
    Reputatie
    1

    Universitatea Craiova, pe punctul de a fi eliminata din Divizia B

    Oficialii Universitatii Craiova au declarat in nenumarate randuri ca reprezentanta Olteniei va reveni la anul in primul esalon, dar formatia din Banie este in pericol sa fie eliminata si din Divizia B. Banatenii de la CSM Resita au de primit 206.800 de euro de la Universitatea, indemnizatie pentru formarea fundasului Cristi Chivu, iar Comisia pentru statutul jucatorului si Comisia de recurs federala au dat dreptate fostului club, transformat de Dinel Staicu, pentru o perioada, in "satelit".

    De fapt, actualul patron al oltenilor, Adrian Mititelu, are de tras de pe urma ingineriilor financiare facute de fostul boss din Banie, Dinel Staicu. Hotararea luata de Comisia de recurs din cadrul FRF la mijlocul lunii iulie preciza ca oltenii nu au dreptul de a fi programati in Divizia B si nici de a efectua transferuri pana la data la care isi vor achita datoriile fata de CSM.

    "Din partea mea, Universitatea poate ajunge si in Liga Campionilor, dar nu trebuie sa lasam ce este al nostru.



    Toate comisiile FRF ne-au dat dreptate si, cum Craiova nu a facut recurs la Lausanne, ultimul for la care putea sa se adreseze, atunci, in mod normal, oltenii puteau evolua in "B" doar daca noi primeam suma ce ni se cuvenea din indemnizatia de formare a lui Cristi Chivu", sustine secretarul resitenilor, Robert Benczik, care a inaintat cererea la FRF pe 16.05.

    2005, impotriva clubului SC Stiinta Craiova SA.

    Presedintele Comisiei pentru statutul jucatorului, Ion Turculeanu, a precizat: "Nu mai e ce a fost si, daca Universitatea nu da suma respectiva, atunci vor fi retrasi din competitie fara probleme. Pe 6 septembrie se va intruni comisia, si se va discuta si o revizuire cu care au venit oltenii. Acestia au gasit un act cum ca CSM ar fi renuntat la drepturile banesti pentru Chivu".

    Declaratiile lui Turculeanu se bat cap in cap cu decizia Comisiei de recurs, ale carei hotarari sunt definitive. In cazurile Corvinul Hunedoara si UMT, deciziile comisiei conduse de Mugur Filipescu au dus din start la neprogramarea acestor echipe in competitiile in care participau.

    Secretarul acestui for, Mircea Constantinescu, a spus ca decizia exista, este valabila, dar ca dosarul a fost depus la Comisia pentru competitii si traseul ulterior nu il mai cunoaste. Membru al comitetului executiv al FRF, Adalbert Kassai a driblat raspunsul, declarand ca nu are act de toate litigiile care exista in forul condus de Mircea Sandu, cu toate ca a primit o instiintare pe 17.08.2005.

    "Daca as sti de toate astea, as ajunge la nebuni", a precizat Kassai.

    Patronul Stiintei, Adrian Mititelu, a spus ca, din cate stie, acest litigiu este deocamdata pe rol si asteapta o noua sedinta: "Eu am preluat aceasta problema de la vechiul proprietar si nu i-am dat mare atentie. Dar daca vom avea o decizie negativa, vom plati banii si cu asta basta.

    Ce sa facem acum? Spun ei ca formatia noastra nu trebuia programata, dar ce vor acum, sa ne desfiinteze?".

    Adevarul, Sorin Ion, 29 aug 2005

  2. 29th August 2005, 21:03
    Reason
    Consecutive

  3. #2
    manager dragosblue's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Se cauta din nou un motiv pentru declansarea unui scandal la Craiova. Nu cred ca va tine de data aceasta.

  4. #3
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,067
    Reputatie
    1
    pai cum sa se vanda ziarul in Oltenia? ... decat cu ajutorul unor "bombite" !
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  5. #4
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Ce-i drept povestea cu Chivu e veche, din experienta ultimelor ani in B chiar se recurge le neprogramari...
    Pana la urma cui ar trebui sa plateasca Mititelu bani? Actualei FCM Resita, care insa nu prea are multe in comun cu fosta CSM?
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  6. #5
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Problema este ca Turculeanu ala care face declaratii pe la liga si federatie este amicul lui staicu... de ce nu o fi luat banii anul trecut dupa ce chiar Staicu a primit banii de la Roma nu se intreaba nimeni... de ce se pune pe tapet problema tocmai acum !? De ale oficialilor din fotbalul romanesc....

  7. #6
    hingher Gonzo's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    1,349
    Reputatie
    1
    las ma sa se agate si petrolistii de o speranta ca pe teren o sa le fie imposibil
    [B][COLOR=Blue]Daca TU n-ai fi...
    Pentru ce-as trai ?
    TU esti viata mea,
    Nu TE voi lasa... Forza Craiova[/COLOR] [/B]

  8. #7
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    de curiozitate, cine este acum patron la noua resita?

    petrolistii saracii.....

  9. #8
    sport legend Mishumacher's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,244
    Reputatie
    1

  10. #9
    sport legend Mishumacher's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,244
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by inter
    pai cum sa se vanda ziarul in Oltenia? ... decat cu ajutorul unor "bombite" !
    Daca te uiti mai atent , nu e vorba despre presa din Craiova.Articolul a aparut in Adevarul!!!

  11. #10
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,067
    Reputatie
    1
    tocmai la asta ma refeream ...
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  12. #11
    sport legend Siljanoski's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    514
    Reputatie
    1
    Ar fi chiar simpatic sa nu fie programati...

  13. #12
    sport legend Mishumacher's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,244
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Siljanoski
    Ar fi chiar simpatic sa nu fie programati...
    Mie imi spui....!!!!!

  14. #13
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Ar fi super sa se intample asa .

    Mishumacher, a cui e mesajul:
    "Voi presa pe craiova plangeti neincetat
    De U Cluj, Petrolul, UTA...ati uitat ?"

    P.S : bafta Petrolul,sper sa promovati !

  15. #14
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1

    MARE DREPTATE ARE CINE A SCRIS ASTA !!!

    Cand a cazut UTA, in 1982, presa nu a plans atat, in schimb multe inimi de microbisti s-au intristat.

    Nu vreau ca u. Craiova sa se desfinteze, departe de mine gandul, dar nici asa mare tam-tam pentru ca a retrogradat...
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  16. #15
    sport legend Mishumacher's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,244
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by micutzu11
    MARE DREPTATE ARE CINE A SCRIS ASTA !!!
    GALERIA "LUPII GALBENI"

  17. #16
    sport legend Siljanoski's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    514
    Reputatie
    1
    Vorba lui Ionut Popa "zici ca-i Imperiul Roman Craiova asta, asa se preocupa toata lumea de retrogradarea ei"

  18. #17
    bad command bogho's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    1,179
    Reputatie
    1
    Din cate stiu eu, echipa CSM Resita, cea care trebuia sa obtina respectivii bani de formare pentru Chivu, acum 1 an a fuzionat, prin absortie, practic respectivul club, CSM Resita, s-a desfiintat. Deci actual club din Resita, nu are nici o legatura cu CSM Resita, ceea ce ar insemna ca Universitatea Craiova nu are nici o astfel de datorie invocata de resiteni.
    Last edited by Darkslowstar; 30th August 2005 at 13:41. Reason: sorry, am dat edit in loc de quote :)
    \$#~!-^%@#_>`|3@$&%^!@%^7!#%*!@#^%@#!~!~!#$%&*#!@^&^*()$P_|^~@.

  19. #18
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Si la noi a fost un banner cu exact acelasti text... Speram ca aceste 3 echipe sa se reintalneasca in A cat de curand
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  20. #19
    hingher Gonzo's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    1,349
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mishumacher
    GALERIA "LUPII GALBENI"
    moaika, ce tari sunt astia... apropo, cu ce au trimis bannerul la stadion?

    p.s. mai misuner, in locul tau nu mai scoteam capul 2 luni din casa dupa meciul Petrolului de sambata... lupii galbeni sunt multumiti?
    [B][COLOR=Blue]Daca TU n-ai fi...
    Pentru ce-as trai ?
    TU esti viata mea,
    Nu TE voi lasa... Forza Craiova[/COLOR] [/B]

  21. #20
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bogho
    Din cate stiu eu, echipa CSM Resita, cea care trebuia sa obtina respectivii bani de formare pentru Chivu, acum 1 an a fuzionat, prin absortie, practic respectivul club, CSM Resita, s-a desfiintat. Deci actual club din Resita, nu are nici o legatura cu CSM Resita, ceea ce ar insemna ca Universitatea Craiova nu are nici o astfel de datorie invocata de resiteni.

    Daca au fuzionat au mare legatura Bogho. Prin fuziune prin absorbtia noua echipa preia toate drepturile si obligatiile vechii echipe. Deci datoria voastra ramane in picioare si Mititelu e bun de plata.

  22. #21
    hingher Gonzo's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    1,349
    Reputatie
    1
    nu ai inteles... Resita in campionatul trecut a fost Universitatea II... Resita actuala nu are nici o legatura cu Resita aceea... este o echipa total noua... dar nu va mai bateti capul, acestea sunt inginerii marca Dinel si nu le va descurca nimeni... a trecut el universitatea prin vreo 5 societati pana i-a pierdut urma... la fel a facut si cu acea Resita... eu unul nu cred ca Mititelu va plati vreun ban pt ca Universitatea II este a lui
    [B][COLOR=Blue]Daca TU n-ai fi...
    Pentru ce-as trai ?
    TU esti viata mea,
    Nu TE voi lasa... Forza Craiova[/COLOR] [/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •