View Poll Results: Ce va face Nationalul la meciul cu CFR?

Voters
14. You may not vote on this poll
  • Castiga

    11 78.57%
  • Egal

    0 0%
  • Pierde

    3 21.43%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 32

Thread: Etapa a cincea: FC National - CFR Cluj

  1. #1
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1

    Etapa a cincea: FC National - CFR Cluj

    Abia peste doua saptamani ne mai intalnim cu divizia A. Sambata, 10 septembrie 2005, un nou meci in Cotroceni. Ne viziteaza revelatia cupei Intertoto, CFR Cluj. Va fi un meci greu. CFR-ul are orgoliul ranit, lafel si Dorinel, iar noi cred ca inca nu am uitat acel egal chinuit din sezonul trecut. Avem timp berechet sa ne dam cu parerea. Ca si stire de ultima ora, pun si ora de disputare a meciului, precum si postul teve care il transmite: Telesport, spre disperarea multora. Sincer sa fiu, ma intereseaza mai putin cine televizeaza meciurile de acasa. Mai trist este pentru cei care iubesc echipa de la distanta. Telesport - nesimtiti.
    Last edited by Bancaru; 30th August 2005 at 14:25. Reason: Ora televizarii si postul care o va face

  2. #2
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    revelatie, ok, dar nu e din cartelul pedesere, asa ca nu accept decat victorie (impotriva echipelor din cartel, in anumite conditii, ma multumesc si cu egal). nu-l mai avem pe cara, sa egaleze in ultimul minut, dar cfr-ul cred ca a trecut de varful de forma si pana il ating iar, i-am fript. daca e sa ma joc de-a landi, zic: nae- thwaite, mehmetovic, burca, bazzi- abi, shroj, lita, chiacu- sapun, savu...dar se pare ca sapun n-o sa mai joace atacant niciodata.

  3. #3
    senior kurany's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    BUCURESTI
    Posts
    164
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kra****x
    revelatie, ok, dar nu e din cartelul pedesere, asa ca nu accept decat victorie (impotriva echipelor din cartel, in anumite conditii, ma multumesc si cu egal). nu-l mai avem pe cara, sa egaleze in ultimul minut, dar cfr-ul cred ca a trecut de varful de forma si pana il ating iar, i-am fript. daca e sa ma joc de-a landi, zic: nae- thwaite, mehmetovic, burca, bazzi- abi, shroj, lita, chiacu- sapun, savu...dar se pare ca sapun n-o sa mai joace atacant niciodata.

    Cartelul pedesere?!?
    Sper ca nu e vorba de politica..poate am inteles gresit..
    INTOTDEAUNA LA INALTIME !!!!

  4. #4
    senior kurany's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    BUCURESTI
    Posts
    164
    Reputatie
    1
    , am inteles acum..
    INTOTDEAUNA LA INALTIME !!!!

  5. #5
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Sapun? Pai de ce sa joace atacant? Joaca foarte bine fundas. Eu nu as schimba echipa. Poate doar sa-l pun pe Panc in locul lui Mozacu, sau sa-i faca loc si lui Bazzi. Nu e cinstit pentru Iliuţă. Dar daca ii faci loc lui Ilie, atunci trebuie sa-i faci loc si lui Griffith. Pe banca. Cine merge la atac? Chiacu? Si atunci il bagi pe Bundea. Dar daca il bagi pe Bundea ce faci cu Lita? Iar se supara asta. Mai bine ca nu sunt Landi... Eu ii bagam pe toti odata.

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1

    Si eu, bancare, sa stii.

  7. #7
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Va fi meci greu pentru noi, dar sper la cel putin un egal in meciul asta.
    FORZA CFR!

  8. #8
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Orice rezultat e posibil. Nu trebuie sa ne uitam ca Nationalul a invins in deplasare, iar Clujul, pe langa punctul castigat, poate sa spuna ca a pierdut un meci acasa. Singurul lucru castigat e punctul, ca jocul e pierdut. Dupa meciul cu noi sper ca CFR-ul sa bata tot. Vreau 3 puncte!!!

  9. #9
    junior
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Va fi un meci foarte greu, dar poate se vor mobiliza baietii nostri si vor castiga. Ar fi pacat sa pierdem puncte acasa.

  10. #10
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Ete sh'pa 100%!!! Bine ai revenit! Mai bine mai tarziu decat niciodata.

  11. #11
    sport legend Dark Horror's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    984
    Reputatie
    1
    Io sper ca va fi un meci frumos shi CFR sa castige!

  12. #12
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Sper sa ramai numai cu prima ta dorinta.

  13. #13
    sport legend Dark Horror's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    984
    Reputatie
    1
    Orice va fii voi shi cu Sportul sunteti singurele echipe din Bucureshti care merita respectate

  14. #14
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Multumim. Asta ar trebui sa fie un sentiment generalizat, numai ca sunt multi care nu se pot apropia de el pentru ca nu pot renunta la anumite cutume.

  15. #15
    senior kurany's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    BUCURESTI
    Posts
    164
    Reputatie
    1

    Forte proaspete pentru meciul cu CFR !!!

    http://www.prosport.ro/index.php?c=1&a=75171&p=1

    Argentinianul Gonzalo şi australianul Shore, buni de joc


    În primele patru etape ale Diviziei A, Roberto Landi nu s-a putut baza pe argentinianul Gonzalo, dar şi nici pe australianul Sam Shore. Cei doi nu aveau drept de joc din cauză că nu primiseră încă permise de muncă. Oficialii “bancari” au rezolvat însă problema săptămâna trecută, atacantul şi fundaşul fiind apţi pentru meciul cu CFR Cluj. De asemenea, pentru etapa a cincea au mai fost recuperaţi Burcă, Panc şi Roberto Iancu.

    Sa vedem ce stiu si baietii!
    INTOTDEAUNA LA INALTIME !!!!

  16. #16
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Nu cred ca ii baga pe astia doi in teern titulari. Asa cred eu. Sper ca nu e cazul sa faca experimente acum.

  17. #17
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    daca e ceva de lopez, ar putea sa-l bage in locul lui griffith. shore, doar daca pierde thwaite avionul (si burca metroul).

  18. #18
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Da. Ce e cu Burca? Eu nu cred ca linia de fundasi mai poate suferi schimbari, decat in masura in care se modifica ceva in fata. Adica iese Mozacu si intra Ilie Bazzi, dar pleaca Ryan pe banca. Si pe cine bagam varf? Opaaaaaaaaaaaa... nu prea avem. Il luam pe Cursaru?

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    FC Naţional - CFR Cluj, ora 17:00
    Arbitri: Augustus Constantin - Sorin Megheşan, Florin Buzărnescu - Eugen Roşu
    Observatori: Ion Turculeanu, Nicolae Grigorescu

  20. #20
    Sport Legend andrei_cj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,808
    Reputatie
    1
    CFR vine la Victorie la Bucuresti si sper sa faca acest lucru!!!!!! In rest sper sa fie un meci frumos si sa castige cine e mai bun! Ne vedem la meci!
    Fie sa renasca numai cel ce har
    Are de-a renaste curatit prin jar,
    Din cenusa-i proprie si din propriul scrum,
    CFR renaste pururi si acum.

  21. #21
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Mi se pare normal sa nu vina la pierzanie. Ca doar ati bagat ceva bani in echipa. Eu sper sa veniti la victorie si sa plecat invinsi. Sa fie un meci frumos!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •