View Poll Results: S-a dopat Lance?

Voters
70. You may not vote on this poll
  • Nu

    22 31.43%
  • Da

    48 68.57%
Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 164

Thread: S-a dopat Armstrong?

  1. #64
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    Mie mi-e foarte greu sa cred ca Lance a obtinut performatele astea fara sa fi luat nimic anabolizant.

    Controalele pot detecta numai substantele cunoscute ca interzise, de aceea cred ca aceste controale nu ne pot oferi certitudinea ca Lance nu s-a dopat.

    Totul se reduce la o parere subiectiva a fiecaruia dintre noi, bazata pe argumente pe care punem mai mult sau mai putin pret.

  2. #65
    sport legend LUCKY_AMARU's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    adevarat......fiecare are un favorit......fie ca e lance...sau ca a fost lance fie altu......parerea mea e ca toti din pluton iau cate ceva........nu se poate sa dai la pedale 230 de km cu 4 catzarari din care 2 de categoria 1 sau speciala., cate 6 '30 min pe zi....oricine mi-ar spune ca asa ceva e posibil fara a lua ceva la bord yo nu am sa-l cred.......

  3. #66
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sergiuseling View Post
    Probele cu EPO din 99 nu-ti zic nimic?
    Acum apare si o inregistrare de-a lui din 96 in care zice ca inca de atunci lua substante interzise.
    Acuma daca tie ti se pare neserioasa proba, inchipuie-ti ce cred procurorii si judecatorii din cazul respectiv.
    Sergiule. Nu mai bate campii. Despre ce probe vorbesti? Daca eu declar acum despre tine ca te dopezi, trebuie sa ma creada cineva?
    Declaratiile au fost facute de "fosti" prieteni ai lui Lance.
    Lance a avut parte de controale peste controale si nu s-a dovedit nimic. Si acum se trezesc cativa amatori de senzational care cred ca pot sa inventeze mersul pe jos si sa puna coada la pruna.

  4. #67
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    Treaba e ca si eu stiu ca Sergiu ia anabolizante ... asa poate ne crede cineva !!! ...

  5. #68
    sport legend LUCKY_AMARU's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    Hy mah nici chiar asa..nu l-au descoperit cuprobe solide ...da omul e un trisor ...dar nu cred ca se va demonstra asta vreodata.

  6. #69
    incepator Torres.F's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    17
    Reputatie
    1
    s-a dopat sigur cu o substanta care pana acum nu s-a verificat in turul frantei
    doar de anu asta s-a bagat control la aceasta substanta probabil ca de aceea s-a si retras ca sigur il prindeau anul acesta

  7. #70
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Daca nu e interzisa acea substanta atunci nu e vorba de dopaj. Toti (fara exceptie) sportivii de performanta iau tot felul de chimicale.

  8. #71
    Di Canio irriducibile_01's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    ...intr-o poienitza...
    Posts
    840
    Reputatie
    1
    ...pana o comisie le trece pe lista substantzelor interzise shi abia atunci putem vorbi de dopaj...asha k...
    [COLOR="DeepSkyBlue"][COLOR="DeepSkyBlue"][/COLOR][SIZE=3][FONT="Comic Sans MS"][B]OSARE , CREDERE , SPAVALDI ... DI ESSERE ![/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

  9. #72
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Putem vorbi daca se intampla dupa ce le trece pe lista, inainte este oki

  10. #73
    Di Canio irriducibile_01's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    ...intr-o poienitza...
    Posts
    840
    Reputatie
    1
    exact! asha k dopaj in cazul Lance Armstrong nu exista...
    eu unul nu l-am admirat niciodata , dar nici nu pot sa-l acuz de ceva necurat.
    [COLOR="DeepSkyBlue"][COLOR="DeepSkyBlue"][/COLOR][SIZE=3][FONT="Comic Sans MS"][B]OSARE , CREDERE , SPAVALDI ... DI ESSERE ![/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

  11. #74
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Acuzatiile presei franceze s-au dovedit a fi pur calomnioase. Probele erau alterate si nici nu se stie sigur ca erua ale lui. Facatura curata!
    Si daca Lance n-a fost controlat!

  12. #75
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LUCKY_AMARU View Post
    Hy mah nici chiar asa..nu l-au descoperit cuprobe solide ...da omul e un trisor ...dar nu cred ca se va demonstra asta vreodata.
    In opinia ta, toti sunt trisori.

    Daca astazi iau un "supliment", care nu se afla pe lista substantelor interzise, inseamna ca ASTAZI sunt OK. Daca de maine acel supliment este trecut pe lista substantelor interzise, si eu il iau in continuare, atunci de MAINE sunt DOPAT, daca renunt la el si nu-l mai iau sunt CURAT. Ce naiba, lucrurile sunt simple.

    Asa stau lucrurile si in cazul lui Zidane, ca tot s-a vorbit atata. Pana acum cei care isi "imbunatateau" sangele erau OK, probabil de MAINE vor fi considerati DOPATI. Asta este.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  13. #76
    sport legend LUCKY_AMARU's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    Nu toti frate.......desi majoritatea sutn trisori........iar lance e unul de frunte......vine tare din urma landis...

  14. #77
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    E clar. Nu pricepi nimic. In sapte ani l-au testat peste tot pe unde l-au prins. Daca nu a fost pozitiv NICIODATA, inseamna ca a fost curat.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  15. #78
    sport legend LUCKY_AMARU's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    hahhaaa..........asta nici de gluma nu e buna.........da probele de epo din 99 ce sunt???? nu sunt probe ca a luat gajiu produse?????????????

  16. #79
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Lucky. Daca probele de care spui tu erau a lui Armstrong cu adevarat, sa fii tu sanatos, era suspendat de atunci si acum nu mai discutam de el ca despre un recordman, ci era la sectiunea altii.
    Dar pentru unii nu o sa fie clar acest lucru niciodata si o sa persiste in continuare in greseala.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  17. #80
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Lucky, esti in urma mult de tot. Probele acelea erau alterate (deci rezultatul nu e concludent) si nici macar nu e sigur ca erau ale lui. Ca la Radio Erevan!

  18. #81
    sport legend LUCKY_AMARU's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    Daca nu erau ale lui atunci dadea l'equipu in judecata ptr ca a publicat probe false...dar n-a facut-o..........stya ca pierde .......si oricum sa lasam probele......vad ca sunteti intregi la cap ..adik ganditi bine....daca ullrich si basso si vino s-au dopat......cum de armstrong i-a batut?.adik el era curat ca lacrima si ii batea la fundu gol pe dopatzi astya????/ as vrea sa cred si yo asta ....da e contra logicii......si oricum am mai spus-o...nu e cea mai mare crima din lume ca lance s-a dopat....sunt altele mai mari ca razboiu din liban.....macar ptr povestea vietzii sale ,al carui fan am fost la inceput, merita putina recunostinta ....da nu trebuie ridicat in slavi ca a fost unu ca toti ceilalti...un trisor....parerea mea....gandita logic ..sa fac un pleonasm

  19. #82
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    Nu putea sa castige 7 tururi daca era curat. Ganditiva ca ceilalti care terminau in spatele lui se dopau, sau ma rog erau implicati in scandaluri de dopaj. Nu ai cum sa fii atat de bun sa fim seriosi.

  20. #83
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    As inclina sa spun ca:da. Probabil cu o metodica si cu substante ce nu pot fi inca evidentiate prin mijloacele aflate la indemana. M-am gandit la conexiuni cu US-Army sau chiar NASA... Toate sunt insa speculatii.
    Proverbul romanesc:cum ca hotul neprins este om cinstit - ramane valabil !

  21. #84
    incepator
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Din pacate problema dopajului se va reduce la chestiuni avocatesti! Noi ne dam cu parerea si altii se imbogatesc din indoielile noastre. Ar fi mai bine sa ne aplecam spre latura pur sportiva.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •