View Poll Results: S-a dopat Lance?

Voters
70. You may not vote on this poll
  • Nu

    22 31.43%
  • Da

    48 68.57%
Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 164

Thread: S-a dopat Armstrong?

  1. #43
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Armstrong chemat la tribunal

    Ciclistul american Lance Armstrong, septuplu cāştigător al Turului Franţei, se va prezenta īn faţa unui tribunal din Roma, īn luna martie 2006, īn cadrul unui proces de defăimare, deschis de rutierul Filippo Simeoni, conform unor surse judiciare. Armstrong, care s-a retras din activitatea sportivă după ediţia din acest an a Turului Franţei, este chemat īn faţa justiţiei de Simeoni, pe care americanul l-a acuzat că ar fi minţit īn cursul depoziţiei acestuia din timpul procesului medicului sportiv Michelle Ferrari, consilierul medical şi prietenul rutierului texan. Doctorul Ferrari a fost condamnat, īn octombrie 2004, la un an de īnchisoare pentru distribuirea de produse nocive pentru sănătatea sportivilor.

    Total Sport
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  2. #44
    sport legend Lucky_OLD_G's's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    cu un pas in fatza ta....
    Posts
    739
    Reputatie
    1
    ...........vrei sa ma informezi tu ?......asta era urmarea daraskolavatar .........am urmarit si yoo ceva la viatza mea frate...nu esti singuru roman care ai cablu televizor si net......plz..........asta e ....am inzteles....itzi place lance cum mi-a placut si mie ..poate mai putzin.........da asta nu inseamna ca ai dreptate cum nici yoo nu e obligatoriu sa am dreptate.........da putzina logica daca ai itzi dai seama ca e un trisor ..coroborate cu testele atletzilor americani care au fost depistatzi la fel dup catziva ani si au confesat tot nu m-as mira ca peste ceva ani sa zica tot si lance....atunci de te-as vedea...
    [COLOR="Red"][SIZE="4"][/SIZE][/COLOR]
    [FONT="Garamond"][/FONT]
    Steaua campioana en-titre....Dinamo echipa cu parcarea vopsita......Steaua semifinalista in europa.........restu ...hahalere nea jean si horoba........Steaua trup si suflet ptr 23.......Divizia lui mitica plina de femei....

  3. #45
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    lance nu s-a dopat l lumea inceraca sa-i diminueze meritele . acelasi lucru si cu ronaldihno . acum , aproape toata lumea zice ca nu a dat de 4 ori in bara .. oricum ,pe mine m-a lasat rece faza cu bara . daca dadea de 4 ori bara gol era ceva . asa , cu ce il ajuta cele 4 bari . daca da in meci 4 bari . nu asta era important cu ce il ajuta , ci faptul ca lumea ii diminueaza meritele . asa si cu lance .

  4. #46
    MU IS US ... aetius's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    bihor
    Posts
    1,138
    Reputatie
    1
    din pacate cred ca da... eddie merckx nu degeaba s-a suparat pe el la al 2-lea tur pe care la castigat ( 1999 sau 2000).

  5. #47
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Asta nu e o dovada. Am scris cu lux de amanunte de ce nu m-a convins povestea asta inca de la inceput. Pur si simplu nu tine si nu sunt dovezi. Pe francezi nu-i cred (ziaristi). De ce nu a luat UCI nici o masura sau Leblanc? Gargara!

  6. #48
    Sportul Stud 90 ultras_sportul's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    In Regie
    Posts
    805
    Reputatie
    1
    A luat medicamente care sa-l repuna pe picioare dupa tratamentul contra cancerului. In acceptiune restransa e dopaj, daca tinem cont de context nu ar mai fi dopaj ci tratament.
    [COLOR="Black"][B]Only two things are infinite, the universe and human stupidity [/B][/COLOR]

  7. #49
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    nu.
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  8. #50
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Poate incredibila sa performanta ne face si mai suspiciosi...
    Eu unul cred ca s-a dopat.
    Ciclismul este un sport patat ...
    Desi pare interesant uneori.
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  9. #51
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Cititi si acest articol:

    http://www.spt.ro/?section=flux&id=5734
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #52
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Da l-am citit si eu si chiar e complicat cazul asta ...Dar pt e clar ca s-a dopat.
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  11. #53
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Nu e clar deloc, de unde deduci lucrul acesta? Tu ai idee cat de controlat a fost Armstrong in tur? Sau de cum i-au dus sambetele organizatorii? Daca s-ar fi dopat l-ar fi dat in gat imediat.

  12. #54
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Pai de exemplu daca controlau de chestia aia care au luat Marion Jones,T Montgomery sau D Chambers de la lab. Balco(parca) nu putea fi descoperit factorul dopant decat daca cineva trimitea tulpina de anabolizant folosit ...doar imi imaginez cat de departe este dopajul dupa cazul Balco.
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  13. #55
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Astea sunt povesti cusute cu ata alba. Daca a fost depistat de ce nu a fost suspendat. Tocmai dupa ce s-a retras au aparut si asa-zise dovezi, nu? UCI de ce nu ia nici o masura? Organizatorii Tururlui de ce nu iau nici o masura? Daca exista o dovada cat de mica, la cat de urat e Armstrong de autoritatile ciclismului, era demult la zidul infamiei. Toate astea nu sunt decat calomnii!

  14. #56
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Dark, s-a dopat ca un taur, cat l-a tinut, la fel ca si toti ceilalti. Nu s-a spus pentru ca Turul pierdea milioane de euro fara el, asa cum va fi anul asta.

  15. #57
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Vadim, tui ai idee cate controale a incasat Lance? Cat s-au straduit organizatorii sa-l impiedice sa castige, modificand traseul in asa fel incat sa castige cat mai putin (etape cu finisul la plat, cat mai putine cu finis in urcare, etc). Asa sa aruncam cu noroi intr-un mare campion e usor.

  16. #58
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    da , darkslowstar . ai dreptate . nici vorba sa se dopeze . in fiecare an a fost controlat . mai ales ca l-a sfarsit se controleaza castigatorul . ce ar fi scris l`Equipe atunci ? campionul s-a dopat .astea sunt niste inventii . cititi ultimul post de pe pagina 3 . aia e una dintre dovezile mele ca nu s-a dopat.

  17. #59
    DBNTD Sergiu's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Cluj Napoca / Baia Mare
    Posts
    2,993
    Reputatie
    1
    Ultimile stiri:

    http://www.lemonde.fr/web/article/0,...-778298,0.html

    Se pare ca in 1996 i-a zis unui doctor ca a luat EPO, hormoni de crestere, testosteron si nu numai.

  18. #60
    sport legend LUCKY_AMARU's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    daca e sa fi luat in 96 asta nu inseamna ca a luat pe blat turu din 2003 sau 2004 de exemplu...........daca e sa-l descopere sa fie cu ceva serios totusi........nu cu declaratii din 96 de la nush ce doctor obscur.

  19. #61
    DBNTD Sergiu's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Cluj Napoca / Baia Mare
    Posts
    2,993
    Reputatie
    1
    Probele cu EPO din 99 nu-ti zic nimic?
    Acum apare si o inregistrare de-a lui din 96 in care zice ca inca de atunci lua substante interzise.
    Acuma daca tie ti se pare neserioasa proba, inchipuie-ti ce cred procurorii si judecatorii din cazul respectiv.

  20. #62
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1

  21. #63
    sport legend LUCKY_AMARU's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    LASA-MA FRATE ca nici unu nu e prost sa recunoasca vreodata...tu chiar crezi ca a zis el vreodata mot-a-mot ca a luat epo sau ce a luat? alea din 99 am auzit ca nu sunt relevante...ca s-a inchis procesu ...daca a fost un proces.....si sa stii ...parerea mea e ca niciodata nu se va demonstra clar ca lance era un trisor...ptr ca atunci se duce dracului de rapa ciclismu...adik cel mai tare4 ciclist sa fie catalogat drept trisor...ma gandesc ce ar face ursake in cazu asta...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •