View Poll Results: Cine credeti ca va promova?

Voters
232. You may not vote on this poll
  • Universitatea Craiova

    139 59.91%
  • Petrolul Ploiesti

    34 14.66%
  • CS Otopeni

    7 3.02%
  • FC Sibiu

    16 6.90%
  • Unirea Urziceni

    8 3.45%
  • Astra Ploiesti

    9 3.88%
  • Alta (specificati)

    19 8.19%
Page 1 of 39 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 806

Thread: Cine va promova sezonul acesta din seria B2?

  1. #1
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1

    Cine va promova sezonul acesta din seria B2?

    Cine va promova sezonul acesta din seria B 2?

  2. #2
    sport legend Mishumacher's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,244
    Reputatie
    1
    Am incredere ca Petrolul va avea forta anul asta sa promoveze!!!

    Poate intra Astra la baraj!!!

  3. #3
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Universitatea Craiova-bineinteles!

  4. #4
    sport legend Siljanoski's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    514
    Reputatie
    1
    Din pacate, va intra probabil Craiova, desi nu-mi place gandul, ca prea mi-a facut placere cand i-am vazut picati in B...

  5. #5
    Banned jorgensen's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    849
    Reputatie
    0
    CARACAL !!!

  6. #6
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Probabil Craiova, mai ales ca Petrolul nu cred ca-si doreste cu adevarat sa promoveze.

  7. #7
    sport legend Mishumacher's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,244
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Darkslowstar
    Probabil Craiova, mai ales ca Petrolul nu cred ca-si doreste cu adevarat sa promoveze.
    Anul trecut intr-adevar nu se dorea promovarea!
    Insa anul asta am observta ca si conducerea si jucatorii se implica mai mult in echipa!!
    Ploiestenii isi doresc foarte mult ca Petrolul sa revina in A.

  8. #8
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Nu ma indoiesc ca toti ploestenii isi doresc sa promoveze, intrebarea este vor Luca si Bercea? Ca acolo e buba mare la voi, ca de obicei. Parca vezi ca iara dac vreo combinatie de neam prost cum au obiceiul. Toata stima pt istoria si traditia Petrolului, in mod clar locul vostru nu e in B.

  9. #9
    sport legend Mishumacher's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,244
    Reputatie
    1
    Iti dai seama ca nu mai merge faza cu fuziunea.Numai daca....

    Sa presupunem ca n-ar avea Petrolul unde sa joace si ar trebui sa foloseasca arena ASTREI.Si s-ar gandi ei mai bine ca n-ar strica o fuziune!!Economie de bani!

    Din cate stiu Bercea&Luca nu se mai intelg chiar asa de bine cu Buduru&IONNicolae!!
    Chiar daca IOn Nicolae mai are actiuni la Petrolul!!!

  10. #10
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Pe Ilie Oana nu mai puteti juca pana nu-l renoveaza. Cade dracului stadionul pe voi imediat. Se aude ceva cu renovarea?

  11. #11
    manager dragosblue's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Craiova

  12. #12
    hingher Gonzo's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    1,349
    Reputatie
    1
    Stiinta... restul sunt ca sa avem cu cine juca si strange puncte
    [B][COLOR=Blue]Daca TU n-ai fi...
    Pentru ce-as trai ?
    TU esti viata mea,
    Nu TE voi lasa... Forza Craiova[/COLOR] [/B]

  13. #13
    sport legend Siljanoski's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    514
    Reputatie
    1
    Ce m-as distra sa ratati promovarea...ati fi ca-n bancul ala cu atletul care fuge singur si iese pe locul 2!

  14. #14
    manager dragosblue's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Siljanoski
    Ce m-as distra sa ratati promovarea...ati fi ca-n bancul ala cu atletul care fuge singur si iese pe locul 2!
    Un pic de off-topic dupa ce ti-am recitit semnatura: cum poti tine cu Bihorul si cu steaua dupa ce s-a intimplat in '88 la meciul de la Oradea ?

    "Stelistii il au pe constiinta pe Mateianu
    Steaua era echipa favorita a lui Valentin, fiul dictatorului Nicolae Ceausescu. Toate performantele realizate in perioada 85-89 de echipa militara poarta amprenta acestei asocieri teribile si sint umbrite de politica de forta aplicata in campionatul intern. Meciul FC Bihor-Steaua (2-3), disputat in toamna anului 1988, este relevant pentru felul in care militarii isi indeplineau obiectivele. Istoria acelui meci, povestita chiar de Viorel Mateianu , tehnicianul de atunci al oradenilor, a fost data publicitatii in exclusivitate de Evenimentul zilei.
    N-am avut voie sa batem pe Steaua, Dinamo, Victoria. Asta a fost tragedia intregului fotbal romanesc, nota Mateianu. Pe 25 septembrie 1988, FC Bihor primea acasa vizita stelistilor. Formatia oradeana, nou-promovata, fusese deja avertizata sa nu se opuna. Cu toate acestea, Mateianu a indraznit sa sfideze regimul si familia dictatorului. Generalii de la Bucuresti si demnitarii judetului aveau sa devina furiosi constatind ca, in teren, gazdele opun rezistenta! FC Bihor a intrat la pauza in avantaj: 2-1. Repriza a doua a fost de cosmar. In caietele sale, Mateianu rememoreaza acest incident care i-a marcat nefast viata, declansindu-i boala ucigasa. Doresc sa informez opinia publica fotbalistica si pe sustinatorii FC Bihor Oradea ca, in 1988, noi n-am pierdut cinstit jocul cu Steaua, ci numai la ordinul primului-secretar Sorcoiu si al adjunctului acestuia, Vulturar, amenintati la rindul lor de Ilie si Valentin Ceausescu cu pierderea scaunelor.
    Arbitrul Gheorghe Constantin primise ordin sa tina meciul pina inscriu oaspetii
    La pauza, cind Steaua era condusa, Valentin Ceausescu a sunat la sediul clubului oradean, cerind insistent sa discute cu Mateianu. Pina ca antrenorul sa ajunga din vestiar la telefon, legatura se intrerupsese. Acesta nu a mai asteptat un al doilea apel. Incepea repriza a doua. Mi-am ingaduit, cu de la mine putere, sa joc cinstit cu Steaua, scria antrenorul, care a trait atunci cele mai cumplite ore din viata lui. Vazind ca, in ciuda tututor ordinelor, Mateianu continua sa-si apere sansele, prim-secretarul judetului Bihor si toti generalii de la oficiala au coborit la gardul din spatele bancii de rezerve a gazdelor. De acolo, ei au recurs la amenintari cu moartea la adresa antrenorului. Mateianu a fost supus unui stres insuportabil, amplificat de prestatia oribila a centralului Gheorghe Constantin.
    Impinsi de la spate, stelistii au egalat in repriza secunda, dar nu reuseau sa inscrie si golul victoriei. Arbitrul primise ordin sa nu fluiere finalul pina cind militarii nu inscriu! Steaua a invins, pina la urma, cu 3-2, cu un gol marcat de Gabi Balint in minutul 100! Dupa partida, am fost bagat in sedinta. Mi s-a spus, reproduc textual, - Mateianu a incercat o lovitura de stat, sa schimbe Consiliul Judetean de Partid Bihor.
    Pina la urma, pe la doua noaptea, Vulturar a recunoscut ca a discutat cu arbitrul Constantin sa nu opreasca jocul pina nu cistiga Steaua, avea sa dezvaluie antrenorul. La aproape doua luni de la acel joc, Mateianu avea sa sufere primul accident vascular cerebral. "

  15. #15
    sport legend Mishumacher's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,244
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Darkslowstar
    Pe Ilie Oana nu mai puteti juca pana nu-l renoveaza. Cade dracului stadionul pe voi imediat. Se aude ceva cu renovarea?
    Ca deobicei!!
    Primaria zice ca face da' in fiecare luna accesul pe stadion e restrictionat din ce in ce mai mult!

  16. #16
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Nu cred ca va face ceva pana nu se prabuseste o parte din el si iese un scandal monstru. Sper sa nu se lase cu victime. La noi autoritatile locale asigura o buna parte din bugetul clubului.

  17. #17
    sport legend Siljanoski's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    514
    Reputatie
    1
    dragosblue, Bihorul e echipa mea de suflet si e prima pentru mine, mai importanta decat orice altceva. Cu toate astea, tin si cu Steaua in divizia A si in cupele europene. Episodul ala a fost demult si lucrurile s-au schimbat mult de atunci, si la Steaua, si la FC Bihor.

  18. #18
    hingher Gonzo's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    1,349
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mishumacher
    Ca deobicei!!
    Primaria zice ca face da' in fiecare luna accesul pe stadion e restrictionat din ce in ce mai mult!
    eu zic sa-ti faci abonament daca mai vrei sa intri.... altfel o sa intre numai primii 10 veniti
    [B][COLOR=Blue]Daca TU n-ai fi...
    Pentru ce-as trai ?
    TU esti viata mea,
    Nu TE voi lasa... Forza Craiova[/COLOR] [/B]

  19. #19
    sport legend Mishumacher's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,244
    Reputatie
    1
    Ce glumet esti azi!!!
    Last edited by Darkslowstar; 30th August 2005 at 13:37. Reason: Fara quote la mesajul anterior pls

  20. #20
    hingher Gonzo's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    1,349
    Reputatie
    1
    si tu esti glumet cand tot zici ca promovati
    [B][COLOR=Blue]Daca TU n-ai fi...
    Pentru ce-as trai ?
    TU esti viata mea,
    Nu TE voi lasa... Forza Craiova[/COLOR] [/B]

  21. #21
    fara caini
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    B G
    Posts
    1,092
    Reputatie
    1
    101% Craiova. sa castige toate meciurile cu 1-0 in minutul 90 printr-un gol suspect de offsaid si hent. restul echipelor pot promova la leapsa.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •