View Poll Results: Cine credeti ca va promova?

Voters
232. You may not vote on this poll
  • Universitatea Craiova

    139 59.91%
  • Petrolul Ploiesti

    34 14.66%
  • CS Otopeni

    7 3.02%
  • FC Sibiu

    16 6.90%
  • Unirea Urziceni

    8 3.45%
  • Astra Ploiesti

    9 3.88%
  • Alta (specificati)

    19 8.19%
Page 2 of 39 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 806

Thread: Cine va promova sezonul acesta din seria B2?

  1. #22
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Normal ca Stiinta, alta echipa nu exista in seria noastra. Vom demonstra inca o data ca suntem cei mai buni dintre romani, si vom reveni acolo unde ne este locul, desi militienii si altii care au vrut raul Craiovei ne vor cat mai multi ani in B.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  2. #23
    bad command bogho's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    1,179
    Reputatie
    1

    Cine promoveaza din B2?

    Au trecut 2 etape.
    Cine promoveaza din B2?
    \$#~!-^%@#_>`|3@$&%^!@%^7!#%*!@#^%@#!~!~!#$%&*#!@^&^*()$P_|^~@.

  3. #24
    hingher Gonzo's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    1,349
    Reputatie
    1
    bogho mai este un thread
    [B][COLOR=Blue]Daca TU n-ai fi...
    Pentru ce-as trai ?
    TU esti viata mea,
    Nu TE voi lasa... Forza Craiova[/COLOR] [/B]

  4. #25
    bad command bogho's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    1,179
    Reputatie
    1
    nici nu vroiam sa il scriu. vrusei sa fac un sondaj "cine promoveaza din B2?" cu 1 singura optiune. "Universitatea Craiova".
    \$#~!-^%@#_>`|3@$&%^!@%^7!#%*!@#^%@#!~!~!#$%&*#!@^&^*()$P_|^~@.

  5. #26
    sport legend Mishumacher's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,244
    Reputatie
    1
    Dragi olteni!!
    Cum drak in cea mai nasoala serie de B voi va credeti cea mai tare echipa!
    NU uitati ca dupa 2 etape nu sunteti pe primul loc fiindca ati fost in asa hal de penibili anu' trecut ca n-ati obtinut un amarat de barem.

    La sfarsitul campionatului,in vazul in care va veti situa pe primul loc la minim 15 puncte de locul doi,atunci puteti spune ca nu ati avut cu cine juca.Dar ca toti oltenii voi va considerati cei mai tari de la inceput fara sa stiti in ce va bagati.
    Last edited by Tudose; 1st September 2005 at 17:19. Reason: Trolling

  6. #27
    incepator
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    CRAIOVA
    Posts
    19
    Reputatie
    1
    chiar daca nu imi place exprimarea lui Mishumacher pt ca este cam rautacioasa , inclin sa ii dau dreptate ! Universitatea este favorita doar cu numele , insa nici teoretic nici practic nu suntem favoriti ! Universitatea are un lot nou fata de anul trecut ; lucrul cel mai grav este ca nu prea avem fotbalisti in lot (mai mult de 3-4 nu am vazut in tot lotul ) , iar Mititelu se pare ca nu are de gand sa bage bani in viitorul apropiat ! Jocul echipei nu prea este stralucit , asa ca si aspectul acesta ma ingrijoreaza ! In aceasta serie sunt multe candidate la promovare , asa ca lupta va fi stransa !
    Dupa multi ani cand s-a anuntat ca Universitatea trage la titlu , anul acesta , obiectivul este cat de cat realist ! Sper ca Universitatea sa promoveze !
    CRAIOVA : O alta dimensiune a iubirii !!!

  7. #28
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dragosblue
    Un pic de off-topic dupa ce ti-am recitit semnatura: cum poti tine cu Bihorul si cu steaua dupa ce s-a intimplat in '88 la meciul de la Oradea ?

    "Stelistii il au pe constiinta pe Mateianu
    Steaua era echipa favorita a lui Valentin, fiul dictatorului Nicolae Ceausescu. Toate performantele realizate in perioada 85-89 de echipa militara poarta amprenta acestei asocieri teribile si sint umbrite de politica de forta aplicata in campionatul intern. Meciul FC Bihor-Steaua (2-3), disputat in toamna anului 1988, este relevant pentru felul in care militarii isi indeplineau obiectivele. Istoria acelui meci, povestita chiar de Viorel Mateianu , tehnicianul de atunci al oradenilor, a fost data publicitatii in exclusivitate de Evenimentul zilei.
    N-am avut voie sa batem pe Steaua, Dinamo, Victoria. Asta a fost tragedia intregului fotbal romanesc, nota Mateianu. Pe 25 septembrie 1988, FC Bihor primea acasa vizita stelistilor. Formatia oradeana, nou-promovata, fusese deja avertizata sa nu se opuna. Cu toate acestea, Mateianu a indraznit sa sfideze regimul si familia dictatorului. Generalii de la Bucuresti si demnitarii judetului aveau sa devina furiosi constatind ca, in teren, gazdele opun rezistenta! FC Bihor a intrat la pauza in avantaj: 2-1. Repriza a doua a fost de cosmar. In caietele sale, Mateianu rememoreaza acest incident care i-a marcat nefast viata, declansindu-i boala ucigasa. Doresc sa informez opinia publica fotbalistica si pe sustinatorii FC Bihor Oradea ca, in 1988, noi n-am pierdut cinstit jocul cu Steaua, ci numai la ordinul primului-secretar Sorcoiu si al adjunctului acestuia, Vulturar, amenintati la rindul lor de Ilie si Valentin Ceausescu cu pierderea scaunelor.
    Arbitrul Gheorghe Constantin primise ordin sa tina meciul pina inscriu oaspetii
    La pauza, cind Steaua era condusa, Valentin Ceausescu a sunat la sediul clubului oradean, cerind insistent sa discute cu Mateianu. Pina ca antrenorul sa ajunga din vestiar la telefon, legatura se intrerupsese. Acesta nu a mai asteptat un al doilea apel. Incepea repriza a doua. Mi-am ingaduit, cu de la mine putere, sa joc cinstit cu Steaua, scria antrenorul, care a trait atunci cele mai cumplite ore din viata lui. Vazind ca, in ciuda tututor ordinelor, Mateianu continua sa-si apere sansele, prim-secretarul judetului Bihor si toti generalii de la oficiala au coborit la gardul din spatele bancii de rezerve a gazdelor. De acolo, ei au recurs la amenintari cu moartea la adresa antrenorului. Mateianu a fost supus unui stres insuportabil, amplificat de prestatia oribila a centralului Gheorghe Constantin.
    Impinsi de la spate, stelistii au egalat in repriza secunda, dar nu reuseau sa inscrie si golul victoriei. Arbitrul primise ordin sa nu fluiere finalul pina cind militarii nu inscriu! Steaua a invins, pina la urma, cu 3-2, cu un gol marcat de Gabi Balint in minutul 100! Dupa partida, am fost bagat in sedinta. Mi s-a spus, reproduc textual, - Mateianu a incercat o lovitura de stat, sa schimbe Consiliul Judetean de Partid Bihor.
    Pina la urma, pe la doua noaptea, Vulturar a recunoscut ca a discutat cu arbitrul Constantin sa nu opreasca jocul pina nu cistiga Steaua, avea sa dezvaluie antrenorul. La aproape doua luni de la acel joc, Mateianu avea sa sufere primul accident vascular cerebral. "
    Raspuns la Off-topic:
    Dragos,daca te iei dupa ce scriu unii si altii ajungi la tot felul de mizerii!Un lucru iti spun:Steaua e echipa cea mai simpatizata in Bihor!La acel meci(intr-o duminica)stelistii au venit de la un eveniment sarbatorit sambata noaptea la Satu Mare in legatura cu Silviu Lung(nu stiu daca nu cumva a fost botezul juniorului).In oras se vorbea deja ca meciul e aranjat,mai ales ca echipa isi schimbase denumirea in FCA Bihor Oradea(Fotbal Club Armata)!Asta pt ca MApN intentiona sa construiasca noi unitati militare in Oradea!O discutie cu Brukenthal(Silijanovski stie cine e)dupa meci a confirmat ceea ce se zvonise!Ceea ce uita sa spuna gazetarul respectiv este cum s-a jucat meciul respectiv!Bihorul avea 5 jucatori imprumutati de Steaua(in frunte cu Muzsnay) dintre care 4 au fost titulari(rezerva a fost Adi Blid)!La un atac al Bihorului,Muzsnay i-a trecut mingea printre picioare lui Belodedici in aplauzele tribunei.In replica,la faza urmatoare,Belodedici ia o minge de la mijlocul terenului avanseaza pana la 30 de metri si suteaza in vinclu!Gol si tot stadionul aplauda!Muzsnay face doua faze senzationale pe partea lui Ungureanau(spune-mi si mie,daca esti fan Craiova,un jucator care sa-l intoarca pe Nae de 4-5 ori intr-o faza si sa nu fie faultat),la una chiar il trage de mana pe Bumbescu care proteja mingea si intoarce rezultatul pana la pauza!La pauza a venit si telefonul dinspre Stefan cel Mare:30.000 de jucator daca nu pierd(de data asta 2 fosti jucatori confirma)!Dupa pauza s-a jucat numai in jumatatea Bihorului...mingi in tribuna stii f bine cum se tine de rezultat!Steaua nu reusea sa marcheze!Pe cuvantul meu,Bihorul n-a trecut de 2 sau 3 ori centrul terenului in repriza a doua,la una dintre aceste faze Ungureanu a luat galben(azi ar fi luat rosu indiscutabil)pt un fault din spate aproape de mijlocul terenului asupra lui Ovidiu Lazar.La o faza banala in min 87(ne uitam la ceas din minut in minut)o faza petrecuta chiar la peluza unde-am stat(cea de la tabela,unde statea galeria Bihorului)s-a dat penalty!Daca-ti aduci aminte,in 90 primavara,meciul Dinamo-Steaua s-a terminat 2-2,dinamovistii egaland dintr-un asemenea penalty in min.89!A fost o centrare lunga,Lazareanu a sarit dupa minge si a cazut peste Lasconi(dar avea mingea-n brate).S-a dictat 11 m si vreo 3-4 minute nu s-a mai jucat nimic,jucatorii oradeni protestand.La acel dinamo-Steaua,Stangaciu a respins o minge si a cazut peste Vaiscovici,s-a dat 11 m!In opinia mea la nici una dintre aceste faze nu se impunea 11 m!
    Cert e ca momentul in care a egalat Hagi(deci s-a executat penalty-ul),era deja trecut de min 90!E o prostie ce se spune,pt ca nu au fost mai mult de 2 atacuri ale Stelei pana la marcarea golului 3!Iar dupa golul 3,Steaua a mai avut o ocazie de gol si un corner!Stii de ce tin atat de bine minte totul?Pt ca practic toata repriza a doua s-a jucat in jumatatea de teren dinspre peluza in care am stat!
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  8. #29
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Pentru fotbalul romanesc, este preferabil ca Universitatea Craiova sa promoveze fara probleme. Inseamna mult mai mult decat toata seria la un loc

    Referitor la ce s-a intamplat la Oradea si ce i s-a intamplat lui Mateianu cred ca niciodata Steaua nu isi va putea spala aceasta pata. Este vorba de viata unui om si unui antrenor care a avut ceva de spus in fotbalul romanesc, sa ne amintim de episodul Baia Mare. Este strigator la cer ca unii suporteri stelisti incearca si la atata timp de atunci sa dezinformeze. Au fost atatea marturi ca meciul s-a jucat, Mateianu a tinut sa joace corect dar a fost strivit de sistemul armata-interne.
    ce impresie a avut un stelist care avea impresia ca este inconjurat de stelisti desi tot stadionul huiduia steaua, chiar este lipsist de sens, la fel si zvonurle care circulau inainte de meci. Ca sa nu mai vorbim de faptul ca desi cucerise CCE in acei ani, steaua era departe de a fi o echipa foarte po****ra.In acei ani, peste tot se discuta despre Universitatea Craiova si Rapid Bucuresti ca despre campioanele po****ritatii. Steaua umplandu-si stadionul cu soldati in teren, acele imagini cu tribunele goale in Ghencea la meciurile de campionat si pline de uniforme kaki la meciurile din cupele europene nu vor putea fi sterse din memorie sau din imaginile de epoca. Cei care atunci aveau 7-8 ani si multi copii nascuti dupa revolutie care n-au traiat acei ani, pot tine cu Steaua.Dar cine stie ce se intampla in acei ani, ii este foarte greu sa stearga cu buretele ce s-a intamplat. Toate acele performante realizate inainte de 89 de steaua si dinamo erau obtinute in baza unui sistem cinic si criminal. Ai pomenit de Musznai , ai uitat sa spui ca desi n-a dorit sa plece la o echipa din Bucuresti, el a fost concentrat potrivit obiceiului epocii si s-a dat o adevarata batalie intre cele doua ministere.

  9. #30
    sport legend Mishumacher's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,244
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by manstein
    Pentru fotbalul romanesc, este preferabil ca Universitatea Craiova sa promoveze fara probleme. Inseamna mult mai mult decat toata seria la un loc.
    Pastreaza-ti opiniile pentru tine!!!

  10. #31
    manager dragosblue's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mishumacher
    Pastreaza-ti opiniile pentru tine!!!
    Zau ?
    Atunci tu ce cauti pe aici ? Nu mai scrie pe forum si vorbeste singur.

  11. #32
    hingher Gonzo's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    1,349
    Reputatie
    1
    desi Universitatea a plecat cu un handicap de 2 puncte, acum avem unul avans fata de Petrolul si Sibiul, doua dintre contracandidatele la promovare...

    victorie meritata si la scor a Universitatii pe terenul Astrei... fara gol primit in primele 3 etape si cu jocul in crestere de la meci la meci Stiinta se indreapta spre promovare...

    Forza Stiinta
    [B][COLOR=Blue]Daca TU n-ai fi...
    Pentru ce-as trai ?
    TU esti viata mea,
    Nu TE voi lasa... Forza Craiova[/COLOR] [/B]

  12. #33
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,064
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mishumacher
    Dragi olteni!!
    Cum drak in cea mai nasoala serie de B voi va credeti cea mai tare echipa!
    NU uitati ca dupa 2 etape nu sunteti pe primul loc fiindca ati fost in asa hal de penibili anu' trecut ca n-ati obtinut un amarat de barem.
    gazarule sau -ule , ca nici tu nu stii ce esti ... ciocu mic si joc de glezne ... ca o dadusi in balarii rau de tot :degete: :degete: asta ca sa te obisnuiesti cu "respectul" nostru! :degete:

  13. #34
    sport legend Mishumacher's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,244
    Reputatie
    1

    Thumbs down

    Bai oltenilor!
    Nu va mai dati mari si tari ca nu sunteti!!!Daca ati castigat trei meciuri nu inseamna acum ca seria asta e plina de echipe varza si voi sunteti cei mai ai drak!!Pe Astra ,azi o batea cred ca si o echipa de Divizia D.Daca ati vazut meciul nu stiu daca v-a convenit cum a jucat echipa asta a voastra de suflet!
    Nu zic ca nu ati batut meritat,dar prea va vedeti cam devreme in Div A.Sper sa mai aveti probleme pana la sfarsit.

  14. 3rd September 2005, 22:55
    Reason
    Jigniri - stai calm - Avertisment

  15. #35
    sport legend Mishumacher's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,244
    Reputatie
    1
    YO AM ZIS CA PUTEM DISCUTA CIVILIZAT!!!
    DAR CU OLTENII ,CAM GREU!!

  16. #36
    fanatic marcel's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    627
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mishumacher
    YO AM ZIS CA PUTEM DISCUTA CIVILIZAT!!!
    DAR CU OLTENII ,CAM GREU!!
    ai dreptate,lasa-ne!
    anti buCUResti

  17. #37
    sport legend Mishumacher's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,244
    Reputatie
    1
    BAH!
    In thread-ul asta e vorba de seria a 2-a.
    Nu e vorba numai de Craiova.
    Am dreptul sa-mi sustin echipa favorita care joaca in seria asta!!!
    Corekt?

  18. #38
    hingher Gonzo's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    1,349
    Reputatie
    1
    ma scuze-ne nici nu ne daduram seama despre ce e vorba pe threadul asta... la cati olteni postara aici, eu crezui ca e despre Craiova...

    bag de seama ca esti singurul forumist care vrei sa nu intre Craiova
    [B][COLOR=Blue]Daca TU n-ai fi...
    Pentru ce-as trai ?
    TU esti viata mea,
    Nu TE voi lasa... Forza Craiova[/COLOR] [/B]

  19. #39
    fara caini
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    B G
    Posts
    1,092
    Reputatie
    1
    tine cu ursul soferul gazar...

  20. #40
    Supercampion Ioca10's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Mosilor
    Posts
    7,896
    Reputatie
    1
    Hm la cat am asteptat sa pice cRaiova sper sa promoveze oricine altcineva din seria asta.Oricum in viitorul apropiat o sa promoveze si cRaiova(in 20-30 de ani fara numar )
    [I]Milioane de inimi-2 culori, o întreaga națiune-o singură iubire, 67 de ani de glorie-legenda trebuie să continue!
    [/I]

    [I][FONT="Century Gothic"]Atitudine de superstar[/FONT][/I]

    Mereu finantati...O, voi, unicii ultrasi adevarati

  21. #41
    Banned jay's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    496
    Reputatie
    0
    Pronosticul meu initial s-a indreptat catre gazari, nu credeam ca oltenii vor avea resursele (nu neaparat financiare) pentru a reusi promovarea. Ei bine, dupa primele 3 etape tind sa cred ca lupta va fi mult mai stransa decat am crezut la inceput, iar deja Craiovei ii acord 51% sanse. OK, nu-s Mama Omida.

  22. #42
    hingher Gonzo's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    1,349
    Reputatie
    1
    trebuie sa mentionez ca in acest tur avem toate meciurile grele acasa... cu Petrolul, Giurgiu, Otopeni, Mioveni, Urziceni si Dinamo 2... daca luam maximum de puncte din aceste meciuri suntem ca si promovati, la finalul turului avand un avans considerabil fata de contracandidate
    [B][COLOR=Blue]Daca TU n-ai fi...
    Pentru ce-as trai ?
    TU esti viata mea,
    Nu TE voi lasa... Forza Craiova[/COLOR] [/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •