View Poll Results: Cine credeti ca va promova?

Voters
232. You may not vote on this poll
  • Universitatea Craiova

    139 59.91%
  • Petrolul Ploiesti

    34 14.66%
  • CS Otopeni

    7 3.02%
  • FC Sibiu

    16 6.90%
  • Unirea Urziceni

    8 3.45%
  • Astra Ploiesti

    9 3.88%
  • Alta (specificati)

    19 8.19%
Page 11 of 39 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 211 to 231 of 806

Thread: Cine va promova sezonul acesta din seria B2?

  1. #211
    junior
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Washington DC
    Posts
    97
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ASP
    man_usa uiti ca la Echipa favorita aveai steaua/Craiova????????????
    ori tii cu steaua si ne scutesti de parerile tale absolut penibile (cica jucatorii sunt de la Caracal--->>> tu habar n-ai ca toti sunt jucatorii tineretului Universitatii si au jucat un an la Caracal, deci formati, crescuti si educati in spiritul Craiovei.), ori tii cu Craiova si termini odata pentru totdeauna cu coada aia de maimuta steaua.
    si nu iti mai da cu parerea despre suporter Stiinta ca habar n-ai ce se discuta acolo si in ce maniera.
    tot nu inteleg de ce atat ura pentru suporterii altor formatii. Sufleteste sunt legat de Craiova dar asta nu ma impiedica sa recunosc ca Steaua a avut performante europene cat toate celelalte echipe la un loc E limpede!
    Despre jucatorii actuali ai Craiovei fosti la Caracal e clara ca acolo s-au rodat. Si daca tu sustii ce sunt ai Craiovei atunci de ce s-au mai vehiculat acele sume de bani pentru care au fost vanduti gruparii lui Mititelu numita Stiinta la acel moment? Nu e normal sa dai bani pe ceva ce e al tau, nu-i asa?
    Ideea e ca acel Paul Valuta a trecut dintr-o tabara in alta cu jucatori cu tot se pare...dar nu spune ca au fost ai Stiintei de la inceputul campionatului.
    Pe de alta parte constat o violenta inclusiv verbala si inclusiv pe Internet a galeriei/suporterilor Stiintei. Este si motivul pentru care evit sa postez lasuporter Stiinta. Viata e scurta, oameni buni. Slow down si canalizati-va energiile spre lucruri constructive si pozitive. E doar un sfat. Ca veni vorba de suporteri ar trebui sa invatam cu totii cate ceva de la cei ai TM. Afirm asta cu riscul ca voi fi facut si suporter Poli. Ne cam lipseste respectul pentru semenii nostri din pacate.
    pe de alta parte inconstanta Craiovei e un fapt ingrijorator. Socot eu ca trebuie victorii mai clare de 1-0 contra unor echipe anoste de B ca sa ma convinga Stiinta ca va fi competitiva anul viitor in A. Si unele esecuri cum ar fi Urziceni sau Campina nu mi se par in regula la o echipa cu pretentii.

  2. #212
    junior
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    109
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by be@
    Dupa blatul cu FC Caracal, alt meci al craiovei ridica semne de intrebare.Cel cu Astra, in care fotbalistii echipei gazda au evoluat suspect de slab.

    <<„Prea multe greşeli”

    "Mă aşteptam să avem un meci mai greu la Ploieşti, dar s-a văzut că jucătorii Astrei sînt în urmă cu pregătirea", a declarat după meciul cu Astra antrenorul-jucător al Universităţii Craiova, Ovidiu Stîngă. Prestaţia slabă a ploieştenilor, de nerecunoscut faţă de meciul de acum o săptămînă cu Rapid II (6-1), l-a pus pe gînduri pe antrenorul Marin Dună: "Au fost prea multe greşeli în joc, dar nu cred că unii dintre jucători s-au dat la o parte. Fără dovezi, nu poţi acuza".

    „Principalul" ploieştean a explicat şi decizia de a-l înlocui pe Baldovin, fostul jucător al Craiovei, în minutul 32: "Pentru experienţa sa, făcuse cîteva greşeli mari, din care puteam primi gol".

    De partea cealaltă, preşedintele Adrian Mititelu a negat suspiciunile de "blat": "Cînd Universitatea Craiova cîştigă la scor şi jucînd bine, începe să deranjeze. Noi jucăm toate meciurile pe teren, nu avem nici o treabă cu speculaţiile!".

    „Am luat caseta şi o voi analiza «la rece» pentru că a fost o diferenţă prea mare între jocul cu oltenii şi cel cu Rapid II”
    Marin Dună, antrenor Astra >>
    [mod] cu echipele tale de 2 lei..si de unde [mod] stii tu ca nimeni nu ne suporta.comenteaza mai bine despre anonimii tai de la iesi si national

    fara organe va rugam
    Last edited by RedBaron; 1st November 2005 at 22:49.

  3. #213
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Man_USA
    Era o gluma ca ii va lua Caracalul inainte. Dar daca isi pastra jucatorii Caracalul acum poate ca locurile erau inversate in clasament. Oricum Ungureanu face treaba buna la Caracal si dovedeste ca are ceva experienta in a face din ... bici. Sunt echipe cu resurse mult mai mari dar acum sunt in coada B2.
    Prostii! Pai anul trecut cand jucatorii au fost la Caracal de ce nu au luptat pentru promovare? De ce nu au urcat in cupa cum a facut-o Craiova anul asta? Vorbim doar asa , de amorul artei, fara argumente?

  4. #214
    sport legend Neamtu's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    991
    Reputatie
    1
    Man USA, gandesti asa cum orice roman ar trebui sa gandeasca. O echipa care isi reprezinta tzara in competitiile europene trebuie sustinuta de orice roman si trebuie apreciata.
    De unde atata inversunare, mai frati olteni? Voi va bateti cu mineru motru si aveti tupeul sa vorbiti despre steaua? Voi nu intelegeti ca sunteti cu o clasa fotbalistica mai jos? Daca nu chiar sociala? In loc sa analizati sincopele echipei voastre din meciuri ca cel cu PoianaCampina, voi va legati de Steaua? Nu aveti dreptul moral sa faceti acest lucru. Sunteti prea mici ca sa faceti acest lucru.
    Astept cu nerabdare meciul vostru de la Valcea. Asta ar trebui sa fie subiectul vostru de discutie.
    [COLOR="Red"]"[B]Am toata placerea sa vorbesc despre stelisti. Sunt de departe cei mai buni din tara si din Europa, dupa cum au dovedit-o. Au merite incontestabile, dupa parerea mea relansind fotbalul romanesc pe plan international. Parca ar fi echipa pe care mi-as fi dorit-o[/B]"[/COLOR] [COLOR="Blue"](Mircea Lucescu)[/COLOR]

  5. #215
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Si care este problema ta? deocamdata vedeti ce faceti la Campina, parca vad ca o sa cadeti pe trei..... la cinci puncte de noi.... Iar daca mai batem si la Valcea, gata, s-a stins lumina.

  6. #216
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,064
    Reputatie
    1
    mey cititorule de scripturi .. ia deschide cartea la "imparati(2 regi)3,4 cu 25" si vezi ce zice acolo ... sau trebuie sa-ti traduca jiji
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  7. #217
    junior
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Washington DC
    Posts
    97
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Prostii! Pai anul trecut cand jucatorii au fost la Caracal de ce nu au luptat pentru promovare? De ce nu au urcat in cupa cum a facut-o Craiova anul asta? Vorbim doar asa , de amorul artei, fara argumente?
    pentru ca Ungureanu a aparut antrenor foarte tarziu (ij retur adica) atunci cand obiectivul devenise salvarea de la retrogradare lucru reusit de altfel. Pana atunci se perindasera o multime de alti asa zisi antrenori care cu acelasi lot de jucatori adica Bornescu &Co ajunsesera pe penultimul loc. Deci concluzia este ca Ungureanu e un antrenor competent.

  8. 2nd November 2005, 02:07
    Reason
    Chill

  9. #218
    Oltean Cra10veanu's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    3,634
    Reputatie
    1
    parerea mea e ca te ataci prea tare astea-s jigniri bai fatule, dar am auzit un zvon cum ca tre sa intram cu mastile de gaze in valcea ca s-au spart tevile de apa calda din cauza gerurilor de asta iarna
    Last edited by Darkslowstar; 2nd November 2005 at 09:36.

  10. #219
    sport legend Neamtu's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    991
    Reputatie
    1
    Nu-s jigniri taica, jigniri sunt ce scriu frati de-ai tai pe threadul despre asa-zisa desfiintare a Stelei. Acu am vazut ce va poate pielea aia imbacsita in praz. O sa ne auzim la primavara, Steaua in Primavara europeana ca de obicei, iar voi pe locul 3 sau 4 in seria a doua, caci se pare ca nimeni nu vrea in divizia A.
    [COLOR="Red"]"[B]Am toata placerea sa vorbesc despre stelisti. Sunt de departe cei mai buni din tara si din Europa, dupa cum au dovedit-o. Au merite incontestabile, dupa parerea mea relansind fotbalul romanesc pe plan international. Parca ar fi echipa pe care mi-as fi dorit-o[/B]"[/COLOR] [COLOR="Blue"](Mircea Lucescu)[/COLOR]

  11. #220
    Oltean Cra10veanu's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    3,634
    Reputatie
    1
    pai nu vor ca stiu ei cine sintem pe voi va vor ca sa va poata batjocurii prin divizia A si sa aiba cateva etape asigurate

  12. #221
    sport legend Neamtu's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    991
    Reputatie
    1
    Din pacate se pare ca ii vor pe urziceni. Au facut macel la valcea. Pana si Orac s-a mirat in ce hal ne-a furat arbitrul. Javrele astea sunt pretutindeni
    [COLOR="Red"]"[B]Am toata placerea sa vorbesc despre stelisti. Sunt de departe cei mai buni din tara si din Europa, dupa cum au dovedit-o. Au merite incontestabile, dupa parerea mea relansind fotbalul romanesc pe plan international. Parca ar fi echipa pe care mi-as fi dorit-o[/B]"[/COLOR] [COLOR="Blue"](Mircea Lucescu)[/COLOR]

  13. #222
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    neamtule, tu esti dintre valcenii aia care umblau spre bucale cu cateaua leaga de caruta? si ce zisesi tu, ia sa te faci tu stelist ca asta poate te faci mai smecher nu, vere.... daca erai tare si pe picioarele tale in viata particulara n-aveai nevoie de surogate apeviste .... asculta-ma ce-ti zic...vad ca ai devenit murdar in limbaj..indiferent de subiectul discutat..il abordezi in acelasi fel..ti se clatina oaia fermecata si ramasesi fara consolare in viata? ... eu tin cu Universitatea Craiova pentru ca e a oltenilor..si cu Romania pentru ca e a tuturor romanilor........mi se rupe de titlurile stelei si de cine castiga tilurile mondiale..tot cu Romania tin........de "ieniceri" ca tine n-avem nevoie vezi ca plange oaia care oaia? magaoaia cu 8 colturi indoite, de becali vacsuite .........

  14. #223
    hingher Gonzo's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    1,349
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Man_USA
    Ca veni vorba de suporteri ar trebui sa invatam cu totii cate ceva de la cei ai TM.
    nu avem nimic de invatat de la ei... am vazut acum cat sunt de civilizati de cand au si ei un obiectiv... in ceea ce priveste demnitatea, onoarea etc au ei de invatat de la noi... noi niciodata nu am accepta alta echipa decat Universitatea, pe cand ei au acceptat cu bratele deschise o corcitura in timp ce Poli a lor joaca undeva pe maidane... asa ca scuteste-ne de lectii ca in ceea ce priveste atitudinea, cam dam lectii la toti suporterii...

    Quote Originally Posted by Man_USA
    Socot eu ca trebuie victorii mai clare de 1-0 contra unor echipe anoste de B ca sa ma convinga Stiinta ca va fi competitiva anul viitor in A. Si unele esecuri cum ar fi Urziceni sau Campina nu mi se par in regula la o echipa cu pretentii.
    poate ai uitat ca Dinamo, Steaua, Rapid, Poli Tim, Argesul, Cfr si altele au avut mari probleme cu echipele din divizia B.... nu cred ca vreo echipa din divizia A ar termina un campionat in B fara sa piarda puncte...

    pana in momentul de fata Universitatea a disputat 3 meciuri impotriva unor echipe de divizia A... am batut Sportul si CFR si am remizat cu National (desi i-am calarit tot meciul)... din cele 3 meciuri am fi strans 7 puncte din 9 posibile, puncte care 5 echipe din divizia A nu le au nici dupa 10 etape...

    ti-am mai spus, daca nu cunosti fenomenul nu mai posta referitor la Stiinta... discuta despre performantele Stelei si scuteste-ne de aberatii.

    Quote Originally Posted by Neamtu
    De unde atata inversunare, mai frati olteni? Voi nu intelegeti ca sunteti cu o clasa fotbalistica mai jos? Daca nu chiar sociala?
    vad ca te jignesti singur, tu fiind din Valcea
    [B][COLOR=Blue]Daca TU n-ai fi...
    Pentru ce-as trai ?
    TU esti viata mea,
    Nu TE voi lasa... Forza Craiova[/COLOR] [/B]

  15. #224
    sport legend Neamtu's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    991
    Reputatie
    1
    puteai sa-ti dai si tu seama ca m-am referit la suporterii universitatii
    [COLOR="Red"]"[B]Am toata placerea sa vorbesc despre stelisti. Sunt de departe cei mai buni din tara si din Europa, dupa cum au dovedit-o. Au merite incontestabile, dupa parerea mea relansind fotbalul romanesc pe plan international. Parca ar fi echipa pe care mi-as fi dorit-o[/B]"[/COLOR] [COLOR="Blue"](Mircea Lucescu)[/COLOR]

  16. #225
    hingher Gonzo's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    1,349
    Reputatie
    1
    te-ai referit la olteni... se vede clar din mesaj

    te inteleg, esti tulburat... esti suporterul a doua echipe care se afla pe locul 2... naspa rau
    [B][COLOR=Blue]Daca TU n-ai fi...
    Pentru ce-as trai ?
    TU esti viata mea,
    Nu TE voi lasa... Forza Craiova[/COLOR] [/B]

  17. #226
    fara caini
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    B G
    Posts
    1,092
    Reputatie
    1
    mesaj pentru totii mutantii care au impresia ca trebuie sa tinem cu orice echipa care joaca in cupele europene: SINGURA ECHIPA CU CARE TIN TOTI ROMANII ESTE ECHIPA NATIONALA, EA ESTE SINGURA CARE TREBUIE SA SE BUCURE DE SPRIJINUL TUTUROR SUPORTERILOR ROMANI.
    echipele de club din cupele europene isi reprezinta proprii suporteri si propria onoare nu pe cea a tarii >>> de aceea i se spune intrecere inter-cluburi.
    daca voi mutantilor care tineti cu cate nspe echipe nu va puteti abtine de la a da sfaturi de comportament suporterilor fideli deschideti-va propriul thread si uimiti-va unii pe altii cu cate echipe v-ati mai imbogatit "palmaresul".

  18. #227
    junior
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Washington DC
    Posts
    97
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gonzo
    nu avem nimic de invatat de la ei... am vazut acum cat sunt de civilizati de cand au si ei un obiectiv... in ceea ce priveste demnitatea, onoarea etc au ei de invatat de la noi... noi niciodata nu am accepta alta echipa decat Universitatea, pe cand ei au acceptat cu bratele deschise o corcitura in timp ce Poli a lor joaca undeva pe maidane... asa ca scuteste-ne de lectii ca in ceea ce priveste atitudinea, cam dam lectii la toti suporterii...

    poate ai uitat ca Dinamo, Steaua, Rapid, Poli Tim, Argesul, Cfr si altele au avut mari probleme cu echipele din divizia B.... nu cred ca vreo echipa din divizia A ar termina un campionat in B fara sa piarda puncte...

    pana in momentul de fata Universitatea a disputat 3 meciuri impotriva unor echipe de divizia A... am batut Sportul si CFR si am remizat cu National (desi i-am calarit tot meciul)... din cele 3 meciuri am fi strans 7 puncte din 9 posibile, puncte care 5 echipe din divizia A nu le au nici dupa 10 etape...

    ti-am mai spus, daca nu cunosti fenomenul nu mai posta referitor la Stiinta... discuta despre performantele Stelei si scuteste-ne de aberatii.
    Cand ma refeream la faptul ca a-ti putea invata ceva de la banateni ma refeream la modul non violent de a se manifesta inclusiv cel verbal.
    Asta e si un motiv pentru care nu postez nici la suporterii Stiintei pentru ca cei de acolo mi se par ca practica un dialog cam dur in limbaj (nu vreau sa spun ca denota o lipsa de bun simt).
    Evident vei reactiona violent ...nici nu ma astept la altceva mai ales in actualul context al degradarii valorilor morale in tara de bastina. Insa faptul ca esti oltean ca si mine ma face sa te iert. Am remarcat ca cei mai mari dusmani ai oltenilor sunt ...tot oltenii. O strangere a randurilor ar fi benefica cauzei comune...
    Suntem aici totusi sa vorbim despre fotbal si se pare ca avem o pasiune comuna adica U Craiova (nu ma pot acomoda cu denumirea de Stiinta) dovada ca sunt suporter al acestora poate cand tu nici nu existai....si nici indemnurile catorva de pe aici, asa zisi suporteri ai Stiintei de a renunta la pasiunea de o viata nu ma impiedica sa simt ceva ce am simtit de o viata ptr aceasta echipa.
    pe de alta parte e un lucru evident ca Steaua are cele mai mari reusite din fotbalul autohton. A cucerit trofeul cel mai important din Europa pe cand echipa nationala nimic.
    Problema e ca eu personal nu cred ca Stiinta va avea forta necesara pentru a ajunge in topul primei divizii ...pentru ca nu ne multumim cu jumatati de masura asa-i? Ideea e ca acest Mititelu cred ca e prea mic pentru o batalie care va urma in Divizia A si nici nu cred ca va reusi sa ii convinga pe altii sa vina cu bani pentru ca nu vor accepta sa le gestioneze acesta fondurile si in plus mai are si un prost renume. Deci Stiinta are aceasta mare problema. Stiinta va ajunge pana acolo unde ii sunt puterile lui...Mititelu. Din pacate fotbal fara sustinere financiara nu se poateface la inalt nivel.

  19. #228
    sport legend Neamtu's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    991
    Reputatie
    1
    Lasa-i Man, nu te mai justifica, cine a vrut sa te inteleaga te-a inteles. Lasa-i in lumea lor, ca stau bine.
    [COLOR="Red"]"[B]Am toata placerea sa vorbesc despre stelisti. Sunt de departe cei mai buni din tara si din Europa, dupa cum au dovedit-o. Au merite incontestabile, dupa parerea mea relansind fotbalul romanesc pe plan international. Parca ar fi echipa pe care mi-as fi dorit-o[/B]"[/COLOR] [COLOR="Blue"](Mircea Lucescu)[/COLOR]

  20. #229
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Man_USA
    Problema e ca eu personal nu cred ca Stiinta va avea forta necesara pentru a ajunge in topul primei divizii ...pentru ca nu ne multumim cu jumatati de masura asa-i? Ideea e ca acest Mititelu cred ca e prea mic pentru o batalie care va urma in Divizia A si nici nu cred ca va reusi sa ii convinga pe altii sa vina cu bani pentru ca nu vor accepta sa le gestioneze acesta fondurile si in plus mai are si un prost renume. Deci Stiinta are aceasta mare problema. Stiinta va ajunge pana acolo unde ii sunt puterile lui...Mititelu. Din pacate fotbal fara sustinere financiara nu se poateface la inalt nivel.
    Deocamdata e problema ta , nu a Stiintei. Nu ai de unde sa stii ce intentioneaza Mititelu si cine va mai veni alaturi de el din vara. Poate Piturca , poate altul... oricum este o problema care clar te depaseste si nici macar nu isi are rostul o discutie in acest moment. Daca ne-am lua dupa tine ar trebui sa nu mai promovam pentru ca vom avea probleme in divizia A.

    Se pare ca tu esti suporterul model al Stiintei. Nu intri pe forumurile suporterilor ( probabil nici pe cel oficial nu ai sa o faci, nu-i asa ?) de teama ca vei intilni un limbaj dur, nu te multumesti cu jumatati de masura si ii acuzi pe altii ca o fac.

    Insa mai ai o problema, nu ai nici o solutie. In mod sigur nu ai bani sa investesti in Universitatea si la fel de sigur nu poti sa aduci pe cineva care sa o faca.

  21. #230
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Piturca nu cred ca poate veni ca investitor, cam miroase a conflict de interese. Si eu cred ca actuala echipa a Universitatii e prea mica pt Divizia A, mai ales pt ca cei mai multi jucatori sunt foarte tineri si fara experienta. Dar cu cateva plombe de calitate se schimba situatia. Binenteles ca nu sunt Mafalda, si se poate sa ma insel si sa iasa campioana cu lotul asta.

    ASP, te rog las-o mai moale cu mutantii, ca n-am chef sa ma apuc sa moderez iarasi tot felul de dispute. Thx

  22. #231
    hingher Gonzo's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    1,349
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Man_USA
    Suntem aici totusi sa vorbim despre fotbal si se pare ca avem o pasiune comuna adica U Craiova (nu ma pot acomoda cu denumirea de Stiinta) dovada ca sunt suporter al acestora poate cand tu nici nu existai....
    asta e gluma secolului...

    pai care e denumirea mai veche? Stiinta sau U Craiova?
    [B][COLOR=Blue]Daca TU n-ai fi...
    Pentru ce-as trai ?
    TU esti viata mea,
    Nu TE voi lasa... Forza Craiova[/COLOR] [/B]

  23. 2nd November 2005, 20:26
    Reason
    Off-topic

  24. 2nd November 2005, 20:40
    Reason
    Off-topic

  25. 2nd November 2005, 21:22
    Reason
    Off-topic

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •