View Poll Results: Cate puncte va lua Bihorul in cele 2 intalniri cu UTA?

Voters
35. You may not vote on this poll
  • 6 pct - 2v

    13 37.14%
  • 4 pct - 1v si 1e

    2 5.71%
  • 3 pct - 1v si 1i

    9 25.71%
  • 2 pct - 2e

    0 0%
  • 1 pct - 1 e si 1i

    1 2.86%
  • 0 pct - 2i

    10 28.57%
Page 1 of 11 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 227

Thread: B3: FC Bihor - UTA, 10 sept 2005

  1. #1
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Post B3: FC Bihor - UTA, 10 sept 2005

    Dupa cum ati observat subiectele referitoare la Divizia B (toate seriile) au fost mutate intr-un nou subforum, a forumului Intern.

    M-am gandit ca discutiile despre derby-urile clasice se pot purta pe subiecte distincte, cum este si acesta. Ar fi rugamintea la dvs sa nu deschideti subiecte noi la meciuri care pot fi considerate derby-uri prin prisma clasamentului, dar ale caror fani nu sunt activi pe forum
    .

    Desi mai este o etapa pana la acest derby, am deschis acest subiect mai repede deoarece UTA joaca marti 30 aug 2005 in Cupa Romaniei tot cu formatia Bihorul.
    Asadar putem discuta aici despre cele 2 meciuri. De asemenea exista un poll, in care puteti vota cate puncte va lua FC Bihor in cele 2 confruntari cu UTA, cea din Cupa si cea din campionat.

    Cateva cuvinte despre cele 2 echipe:
    =UTA se afla intr-o "criza" de efectiv cu 11 jucatori indisponibili din varii motive si cu obiectiv, salvarea de la retrogradare/sudarea echipei. Asadar Cupa Romaniei nu cred ca o va trata cu prea mare importanta.
    =Bihorul o candidata la promovare.
    Totusi, indiferent de loc si obiectiv, aceste intalniri repr derby-uri de traditie si orgoliu.
    Si apoi nu ne lasam noi la bihoreni

  2. #2
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Batem in Cupa, dar pierdem in campionat. Nu m-as supara sa fie si invers.
    Realistic vorbind, nu prea avem sanse in etapa a 4a, Bihorul e foarte puternica, iar UTA nu are un lot la acelasi nivel de valoare, mai mult sufera din pricina indisponibililor. Dar s-au mai vazut minuni si apoi jucatorii nostri fiind majoritatea aradeni cred ca stiu ce inseamna a pierde in fata rivalilor traditionali.

  3. #3
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    3 victorii pt UTA impotriva bihorului sezonul asta 2 in campionat si 1 una in cupa
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  4. #4
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    @t.b.
    daca o fi asa, ai de la mine 3 beri sau 6... sau 9

  5. #5
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    t.b,da' daca-i invers?Nu stiu ce joaca U Cluj anul asta,da' Bihoru' chiar joaca!Azi,fara 2 titulari(Sfarlea operat si Gado care n-a fost nici rezerva)au facut show!Cred ca UTA va castiga in cupa unde se va prezenta echipa a doua a Bihorului care joaca in D!
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  6. #6
    Banned jay's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    496
    Reputatie
    0
    Dubla victorie a prietenilor nostri aradeni!

  7. #7
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Smecheri sunteti voi bihorenii si anul trecut ati abandonat cupa... cred ca ar fi bine si pt noi daca ne-am concentra mai mult pe campionat, dar totusi nu putem sa pierdem cu echipa a 2-a a franei, asa ca mai mergem inca un tur cel putin.

    Iti spun ca de mult timp nu am vazut pe "U" jucand cum a facut-o azi, mai ales in repriza a 2-a, se vede increderea si entuziasmul, asta ne-a lipsit in anii trecut, si avem 2 jucatori care azi au fost magnifici, Szekely si Bus.
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  8. #8
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    t.b,ai zis despre Resita ca va fi una din surprizele seriei si azi au facut egal cu echipa zdrobita de Bh etapa trecuta!Oricum,azi am remarcat un banner nou al galeriei(nu l-am vazut pana azi),la vederea caruia "sepcile rosii" vor innebuni! :degete:
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  9. #9
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Claudiu
    Dubla victorie a prietenilor nostri aradeni!
    Vise placute in continuare!!!
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  10. #10
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Resita se apara bine, se inchid bine in special pe centru, in atac nu i-am vazut la meciul de pe Moina totusi il stiam pe Balaci care e un atacant bunicel, raman la ideea ca o sa incurce in aceasta serie.
    Al carei galerii? A bihorului, aia care-s jumate cu fulare cu Steaua ce banner au?
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  11. #11
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Bey,si-au schimbat fularele,pt ca s-au gandit astia de la club sa puna in vanzare fulare ros-albastre !Cat despre banner,va las placerea sa-l descoperiti! Mie mi-a placut !
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  12. #12
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Smecheri sunteti voi bihorenii si anul trecut ati abandonat cupa...
    Oricum, bihorenii astia mi-s f.simpatici si e clar ca is smecheri )
    Dar nu cred ca ii batem in campionat UTA nu a cheltuit nimic pe transferuri, mai mult cred ca avem una din cele mai tinere echipe din serie. Azi cu Salonta au jucat 5 juniori, din aia "no-name". Deci, tre sa fie bulan mare sa ii batem la ei acasa in etapa 4. Poate iese totusi un egal... isi dau ei un autogol ceva...

  13. #13
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    RedBaron,uite formula de azi:Vatca-Ciobanu,Lazar,Luput-Mihut,Gr.Tudor,Munteanu,Lungan-Stan,Miculescu,Neaga.Sa vezi cati vor juca marti!Daca Artimon va folosi formula standard,t.b ai dat-o-n bara cun pronosticul pt sambata!
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  14. #14
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    sambata jucati la Lupeni si am zis ca probabil bateti, peste 2 etape jucati cu UTA
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  15. #15
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Pai eu ii stiu destul de bine pe jucatorii din Oradea si tocmai la meciul de la Lupeni ma refeream!Daca joaca marti,in nici un caz n-or sa joace ca lumea sambata!
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  16. #16
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    aha, deci n-or sa joace marti, noi tre` sa jucam marti cu prima echipa ca jucam cu satelitul franei si nu ar da prea bine sa ne bata aia, in rest cupa nu prea ma incanta...

    Chiar nu m-as supara sa nu-mi iasa pronosticul respectiv
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  17. #17
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Tinand cont de faptul ca UTA are un lot mai slab decat anul trecut,ca are si cativa suspendati,nu-i vad bine deloc anul asta!La Oradea vor lua cel putin 3!Norocul lor ca mai sunt echipe mai slabe decat ei(Satu Mare,Salonta),dar sincer,nu stiu daca vor reusi sa se mentina in B!
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  18. #18
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    de mentinut ne mentinem. daca in iarna situatia nu va fi buna, se vor face eforturi si se vor aduce si alti jucatori ptr retur. dar si cu lotul acesta, odata ce vom scapa de suspendari si revin cei accidentati, obiectivul va fi indeplinit, adica locul 9 in serie.

  19. #19
    Banned jorgensen's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    849
    Reputatie
    0
    Artimon a declarat ca le va da o sansa de afirmare celor care au evoluat mai putin in aceast inceput de campionat. Nu m-ar mira ca la Arad sa-i vad la lucru pe Bumb (Bistrita), Mutu (Armatura), Sabau (Armatura) sau Lazareanu (Armatura) titulari. Nu vor juca cu echipa din divizia D, satelitul FC Bihor 2, ci cu rezervele + catvia dintre titulari.

  20. #20
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by apparte
    Tinand cont de faptul ca UTA are un lot mai slab decat anul trecut,ca are si cativa suspendati,nu-i vad bine deloc anul asta!La Oradea vor lua cel putin 3!Norocul lor ca mai sunt echipe mai slabe decat ei(Satu Mare,Salonta),dar sincer,nu stiu daca vor reusi sa se mentina in B!
    Stai linistit. Nu cadem noi asa usor. Mai trebuie sa treaca multa apa pe Cris pana sa cadem noi. Nu am fost si nu vom fi niciodata mai jos de div. B
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  21. #21
    oldscHOOL zuzubuoy's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Oradea
    Posts
    409
    Reputatie
    1
    Stai si tu linistit, micutzule! A fost un pic cam dur apparte. Nimeni nu crede, ca UTA va pica in "C"! Doar, ca va avea un sezon mai dificil...
    "Cel care nu-si schimba opiniile si nu-si corecteaza greseliile nu va deveni niciodata mai intelept." - Tryon Edwards

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •