View Poll Results: Cate puncte va lua Bihorul in cele 2 intalniri cu UTA?

Voters
35. You may not vote on this poll
  • 6 pct - 2v

    13 37.14%
  • 4 pct - 1v si 1e

    2 5.71%
  • 3 pct - 1v si 1i

    9 25.71%
  • 2 pct - 2e

    0 0%
  • 1 pct - 1 e si 1i

    1 2.86%
  • 0 pct - 2i

    10 28.57%
Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011
Results 211 to 227 of 227

Thread: B3: FC Bihor - UTA, 10 sept 2005

  1. #211
    nationalist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Oradea
    Posts
    362
    Reputatie
    1
    Salutare la totzi(indiferent de echipa). Mai Kidule nu te mai incorda atata ca poate iti gasesti si tu nashu poate chiar printre ai tai. Nu e bine sa te umfli in pene ca si in viata poate fi ca la fotbal (vezi Bihoru'-Uta). Si eu sunt pe jumate aradean (taica-meu este utist) si merg destul de des in Arad,dar sa fim seriosi nu se compara Aradul cu Oradea nici ca civilizatie ,nici ca nimik . Sunt insa peste FC Bihor ca performante fotbalistice.


    Cat despre 'rafuiala' cu bihorenii sa fim seriosi ,ati batut niste copii de la Stil Rebel (factiune compusa din cei sub 18 ani). Te rog eu nu mai dezinforma lumea care nu a fost la meci .Ai dreptate ,galeria Rebeli Oradeni este jenanta ,dar ca numar va dominat sambata,iar cand cantau ei nu prea va mai auzeati (eu am stat la oficiala). Este normal sa ti se para invers din moment ce si tu strigai alaturi de ai tai nu aveai cum sa realizezi diferenta. Eu ti-o spun obiectiv deoarece nu-i suport pe rebeli. Felicitari insa pentru ce ati realizat cu SUR ,sunteti peste oradeni ,dar repet sincer la meciul de sambata doar rareori ati fost peste ei. Spre mirarea mea ,am ramas surprins de ce am vazut pe forum ,cum pozeaza in special Kidul, ca au fost injurati si oprimati in halul ala. Sa fim seriosi SUR a inceput cu injuriile sa fie clar (cautati inregistrarea meciului si veti auzi, lucru subliniat si de comentatori). Poate ati fost provocati din jur nu neg asta ,dar la nivelul galeriilor voi ati inceput,iar daca intra grasul ala in voi nu va vedeam bine. Oricum stai linistit ,vom si la Arad ca de fiecare data nu doar galeria. Am mai fost odata 1500 si v-am bagat mortu in casa de nu se mai auzea de Uta....a urmat apoi si promovarea noastra.
    Last edited by Darkslowstar; 16th September 2005 at 17:58.
    FC BIHOR per sempre !!!!
    [COLOR="Red"][/COLOR] Mitica Dragomir: 'Ardealul m-a invatat de ce e bine sa faci dus in fiecare zi'

  2. 16th September 2005, 02:06
    Reason
    Consecutiv

  3. #212
    oldscHOOL zuzubuoy's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Oradea
    Posts
    409
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bihoreanul
    Sa fim seriosi SUR a inceput cu injuriile sa fie clar (cautati inregistrarea meciului si veti auzi, lucru subliniat si de comentatori). Poate ati fost provocati din jur nu neg asta ,dar la nivelul galeriilor voi ati inceput,iar daca intra grasul ala in voi nu va vedeam bine.
    "iar daca intra grasul ala in voi nu va vedeam bine"
    A fost "tare" grasu' ala! Se uitau jandarmii la el fara sa aiba curajul sa-l linisteasca. Urla de numa'(injura ), iar jardamii faceau ca ploua... (Chiar spuneam baietilor, ca daca ar merge printre aradeni, jandarmii tot n-ar face nimik! )
    Iar dupa ce au auzit aradenii "urarile si doleantele" grasului, au inceput sa ne faca tarani, dupa care a reactionat si galeria oradenilor! Punct!
    "Cel care nu-si schimba opiniile si nu-si corecteaza greseliile nu va deveni niciodata mai intelept." - Tryon Edwards

  4. #213
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    AU MAMA !!! Ca Gigel, ca Costel, ca cine pe cine, ca io ca tu, ca noi mai tari ca voi, ca invers. Fratilor ati dat-o in lambada cu treaba asta. De la discutii despre meci am ajuns la disputa galeriilor. Dupa parerea mea nici una din parti nu e mai cuminte decat cealalta. Nici la Arad, nici la Oradea nici spectatorii si nici galeriile nu sunt mai cuminti una decat cealalta (of, am ajuns sa ma repet). Daca o sa continuati in stilul asta nu terminati niciodata.
    A fost, a trecut, sfatul meu e sa o lasam balta si sa trecem la lucruri mai serioase (nu ca nu ar fi treba seriosa injuriile de pe staddioanele di Romania)
    ca sa ma laud un pic , cu ocazia meciului Feyenord-Rapid am auzit de mute ori numele UTA-ei la televizor. Inseamn ca am reprezentat, reprezentam si vom reprezenta ceva pentru fotbalul romanesc. Culmea, s-ar putea inregistra aceeasi situatie ca si acum 35 de ani.
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  5. #214
    sport legend Siljanoski's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    514
    Reputatie
    1
    Si eu am remarcat chestia cu UTA. E bine sa mai auzi de echipe din Ardeal! Dar ce-ar fi sa inchida cineva threadul asta, ca deja se vorbeste off-topic si fara rost. Meciul a trecut, ce-a fost a fost!

  6. #215
    oldscHOOL zuzubuoy's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Oradea
    Posts
    409
    Reputatie
    1
    Iar frustrarea din sufletele noastre e imensa...
    "Cel care nu-si schimba opiniile si nu-si corecteaza greseliile nu va deveni niciodata mai intelept." - Tryon Edwards

  7. #216
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bihoreanul
    Cat despre 'rafuiala' cu bihorenii sa fim seriosi ,ati batut niste copii de la Stil Rebel (factiune compusa din cei sub 18 ani). Te rog eu nu mai dezinforma lumea care nu a fost la meci .Ai dreptate ,galeria Rebeli Oradeni este jenanta ,dar ca numar va dominat sambata,iar cand cantau ei nu prea va mai auzeati (eu am stat la oficiala). Este normal sa ti se para invers din moment ce si tu strigai alaturi de ai tai nu aveai cum sa realizezi diferenta. Eu ti-o spun obiectiv deoarece nu-i suport pe rebeli. Felicitari insa pentru ce ati realizat cu SUR ,sunteti peste oradeni ,dar repet sincer la meciul de sambata doar rareori ati fost peste ei. Spre mirarea mea ,am ramas surprins de ce am vazut pe forum ,cum pozeaza in special Kidul, ca au fost injurati si oprimati in halul ala. Sa fim seriosi SUR a inceput cu injuriile sa fie clar (cautati inregistrarea meciului si veti auzi, lucru subliniat si de comentatori). Poate ati fost provocati din jur nu neg asta ,dar la nivelul galeriilor voi ati inceput,iar daca intra grasul ala in voi nu va vedeam bine. Oricum stai linistit ,vom si la Arad ca de fiecare data nu doar galeria. Am mai fost odata 1500 si v-am bagat mortu in casa de nu se mai auzea de Uta....a urmat apoi si promovarea noastra.
    Din felul cum vorbesti, imi dau seama ca nu ai nici o treaba cu fenomenul. Mai mergi si tu la echipa ta cand e asa pe val. Ce folos ca ati fost mai multi, daca ati fost varza. As vrea sa va fi vazut pe voi in locul nostru, cu un lot atat de subtire, cu perspective atat de sumbre pt viitor, cati ati mai fi mers la un meci.
    Despre grasul ala, nu mai vorbi in necunostiinta de cauza. In urma unor innjuraturi repetate atat de o parte atat de o parte cat si de cealalta s-a ridicat grasul ala in picioare si se incorda acolo ca vezi doamne era in spatele gardului. I-am spus la un moment dat sa ne intalnim afara si sa "ne tragem de sireturi" si el a dat din mana. Normal, e mai usor sa faci pe ala dur in spatele gardului. Cat despre faza cu jandarmii, stai linistit ca l-ar fi saltat baietii in bleu-marin de nu se vedea, dar maiorul care conducea dispozitivul de la stadion a fost om cu cap si i-a trimis pe aia doar sa il avertizez, iar daca nu se calma sa il salte. Nu va mai arogati merite si nu va mai simtiti atat de mandri de bravura unui taran, pt ca nu cred ca ati fost de fata sa vedeti ce s-a intamplat cu adevarat acolo. Exact de genu asta de oameni imi este greata. Vine la stadion sa m#iasca si sa provoace gratuit, iar cand e vorba sa faca o deplasare pt echipa lui, sau macar sa strige si sa incurajeze, pauza.
    Despre stil rebel sau nerebel cum dracu ii spune nu te mai disculpa acolo ca erau toti. Toata galeria voastra. Fugea Gheorghita ala de manca pamantul. Erau destui peste 20 de ani intre aia, nu erau deloc copii. Aia care au cazut pe jos si nu s-au putut apara, nu le-a avut nimeni treaba. Le-au fost luate steagurile sau esarfele ce le-au avut si atat. Nu prea a fost lovit nimeni, pt ca au fugit de au mancat pamantul.
    Curios ce au cautat ei acolo, organizati. Probabil vroiau sa vina si sa ne salute in gara la plecare .

    Cat despre oradea la ce este deasupra Aradului ?! La gropile din asfalt ?! Oricum nu are rost sa mai continui discutia asta cu niste oameni subiectivi, care daca e sa ii intreb ce fac sambata, ei sunt fie pe forum, fie asculta meciul la radio.
    Semper Fidelis

  8. #217
    nationalist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Oradea
    Posts
    362
    Reputatie
    1
    Pai asa ar si trebui sa faci fie si din respect fata de unul mai in varsta ca tine. Atata te rog sa nu mai dezinformezi lumea (ca vad ca nu ai inteles prima data eu NU sunt cu rebelii ci sunt un simplu suporter,iar pe copiii respectivi i-am vazut eu batuti si acuzandu-va pe voi,acuma nu cred ca esti aberant sa sustii ca au fost loviti de rebeli pt a va inscena voua) ,cat despre 'smardoiala' ta cum iti place sa zici, sa nu crezi ca ai facut tu gaura in macaroana. Nu mai vreau sa ma contrez aiurea cu tine pt ca amandoi suntem poate subiectivi (tu mai mult ca esti si membru al galeriei ) ,iar despre faptul ca esti 'mai mare' sustinator al echipei daca batzi niste copii prin deplasari....sunt efectele fiarelor de care tragi []. Tin sa te informez de-altfel ca merg la fiecare meci al echipei dinainte sa te nasti tu. Asa ca nu-mi da tu mie lectii de morala 'smardoiule' si mai ia o carte nu doar procesele verbale pe care le ai sau o sa le ai. Daca continui tot asa o sa te vedem la stirile de la 17 []. Cat despre oras ,fi serios si cei din Arad (care sunt la Universitatea Oradea) imi dau dreptate ,aprofundeaza si fa un sondaj. Hai pa si vezi-ti de raduielile tale .....[]. Respect celorlalti aradeni si clubului UTA (un club cu traditie si performante)
    Last edited by RedBaron; 16th September 2005 at 22:16. Reason: Fara atac la persoana
    FC BIHOR per sempre !!!!
    [COLOR="Red"][/COLOR] Mitica Dragomir: 'Ardealul m-a invatat de ce e bine sa faci dus in fiecare zi'

  9. #218
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Va rog mai lasati divagatiile astea de genu voi ati mui* primii, ba nu! , voi!, etc. Ba ala e mai tare, ba altu e mai superior. Dovediti-o la stadion nu aici pe forum.
    Revenim la subiect (vedeti primele pagini ale topicului) si urmatoarele '"devieri" se sterg. Ambele parti si-au spus parerea acum punem punct.

  10. #219
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    bihoreanul, pari baiat destept. Nu am nimic cu tine si ma voi opri aici. O singura mentionare mai am de facut. In afara de cateva suturi in fund nu cred ca s-au ales cu altceva aia care au fost prinsi. Nu ma iau de lume nevinovata pe strada. cei ce ma cunosc pot confirma chestia asta. E o mica diferenta fata de galeria voastra care se indrepta spre gara, probabil sa dea cu pietre ca altceva nu cred ca ar fiu putut face.
    Daca ei sunt prosti si nu si-au putut vedea de treaba, eu ce sa le fac.
    Semper Fidelis

  11. 17th September 2005, 00:02

  12. #220
    junior
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    detroit,usa
    Posts
    83
    Reputatie
    1
    [off-topic]
    in ce priveste fotbalul,voi nu avetzi ce sa va incordatzi cu noi,n-are rost...amandoua echipele sunt de 3 lei acuma,dar macar noi avem ISTORIE!suntem,dupa cum bine stii,din cauza celor 6 titluri de campioni,cea mai galonata echipa din provincie,dupa cum spune si gazeta sporturilor!
    eu zic sa incheiem subiectul asta,ca n-are rost;nu va suparatzi ,mai bine ramanem prieteni si anti-poli;
    si bine ar fi sa intre in "A" ambele

    forza UTA!
    Last edited by RedBaron; 17th September 2005 at 11:25.

  13. #221
    junior cristi[XU]'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    74
    Reputatie
    1
    voi aveti 6 titluri, noi suntem singura echipa din Romania cu 2 titluri in 2 tari diferite....asa k las`o mai moale k si noi avem istorie

  14. #222
    nationalist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Oradea
    Posts
    362
    Reputatie
    1
    Bah Cristi mai lasa subiectul asta de copii mici ,cu cine-i mai tare si ce are.Cel dinaintea ta are dreptate degeaba te superi tu. Cu un singur lucru nu sunt de acord cu el. Da ,aveti istorie mai bogata ca a noastra dovada nr de titluri 6 fata de 2 ale noastre,dar si FC Bihor este un club foarte cunoscut si cu o lunga istorie in fotbalul romanesc.Cine se pricepe la fenomen stie. Cat despre istorie ,nu prea tine loc de performanta atata timp ca ne scaldam in anonomat. Important e ca ,cel putin la Oradea, se vrea ceva si ar fi bine sa se incerce si la alte cluburi ca iar ne iau miticii fatza.Cat despre valoarea lotului actual ,fara suparare, chiar Gigi Boruga a recunoscut in Gazeta ,ca Oradea de departe pe cel mai valoros.('......vor defila in B'). Acuma ca jocul nu merge ,asta e altceva ,sa nu uitam ca suntem in etapa a 5 a, si o echipa are nevoie de timp pt a se forma. Suntem la doar 1 punct distanta de Cluj ,dupa retragerea Zalaului, deci stati linistiti ca lupta se va da pana in ultima etapa. Lupta in care ,cred eu arad80, ca UTA nu intra sezonul asta.
    FC BIHOR per sempre !!!!
    [COLOR="Red"][/COLOR] Mitica Dragomir: 'Ardealul m-a invatat de ce e bine sa faci dus in fiecare zi'

  15. #223
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    NU intram pt. ca nu avem lot de promovare. Am recunoscut chestia asta, pt ca nu are rost sa ne imbatam cu apa rece. Oricum sa ne clasam in primele 5 putem. Obiectiv care cu actualul lot, ar fi o performanta.
    Nu a zis nimeni ca la prima vedere, nu aveti cel mai bun lot, dar rezultatele se vad la final cand se trage linie.

    Numai bine ...
    Semper Fidelis

  16. #224
    junior
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    detroit,usa
    Posts
    83
    Reputatie
    1
    bine ca am inceput sa ne intelegem!
    probabil ca oradea va promova anu' asta...eu va doresc bafta;de altfel,nici nu vad cine ar putea iesi pe locul 1;
    clujul,echipa pe care o simpatizez,parea mea e ca se va stinge repede...
    in rest,noi ne-am facut iar de kkt;nici nu ma mira,cu asha echipa si asha antrenor;
    poate cei din tzara care au fost la meci sa ne dea cateva detalii celor de "afara" despre meciul de azi;
    indeferent cum si unde vom juca,eu voi suferi la fel de mult pt "batrana doamna" a fotbalului romanesc

    Forza UTA!

  17. #225
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by arad80
    in rest,noi ne-am facut iar de kkt;nici nu ma mira,cu asha echipa si asha antrenor;
    Pai daca nu ai vazut meciul nu stiu daca poti afirma cele citate de mine. Suntem departe de a fi o echipa puternica de B dar cu Resita UTA nu s-a miscat rau. Si apoi daca cunosti contextul in care UTA a ajuns sa se bazeze pe juniori si pe jucatori liberi de contract adusi in intersezon, eu zic ca totusi stam bine.

  18. #226
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Mah si cand ma gandesc ca la varianta care s-a intamplat nu a votat nimeni.
    Pe langa asta nu am fost departe de ultima varianta.
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  19. #227
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    5
    Reputatie
    0

    Unhappy googlejersey

    After reading your article, I finally know a few about it. If you are going to attend a game, you must have an authentic jersey. I have a lot of great jerserys in my closet, for instanceTom Brady JerseyAdrian Peterson JerseyDrew Brees JerseyRobert Meachem JerseyBrett Favre Vikings JerseyTRACY PORTER Jerseymichael oher jerseyJulius Peppers Bears jerseyAnquan Boldin ravens jersey Antonio Cromartie jets jerseyKarlos Dansby dolphins jerseyAntrel Rolle Giants jerseyLaDainian Tomlinson jets jerseyBobby Hebert JerseyMorten Andersen JerseyMarques Colston JerseyRobert Meachem JerseyMike Bell JerseyPierre Thomas JerseyReggie Bush JerseyDarren Sharper JerseyJonathan Vilma JerseyJeremy Shockey JerseySedrick Ellis JerseyDevery Henderson JerseyChester Taylor bears JerseyJoe Theismann jerseyD.WILLIAMS jerseyDonovan McNabb redskins jerseyJonathan Stewart jerseySean Taylor JerseyCarlos Pena JerseyEvan Longoria JerseyAlbert Pujols JerseyRaul Ibanez JerseyChase Utley JerseyRyan Howard JerseyShane Victorino JerseyMariano Rivera JerseyDerek Jeter JerseyMark Teixeira JerseyKosuke Fukudome JerseyCARLOS QUENTIN jerseyJOE MAUER jerseyYADIER MOLINA jerseyDavid Wright jerseyCarlos Beltran jerseyPRINCE FIELDER jerseyJOHAN SANTANA jerseyRYAN BRAUN jerseyCarl Yastrzemski JerseyDustin Pedroia JerseyDaisuke Matsuzaka JerseyJosh Beckett JerseyKevin Youkilis JerseyMike Lowell JerseyCarlton Fisk JerseyJon Lester JerseyDavid Ortiz JerseyJason Bay JerseyJacoby Ellsbury JerseyJonathan Papelbon JerseyRon Santo JerseyAlfonso Soriano JerseyErnie Banks JerseyGeovany Soto JerseyMilton Bradley JerseyRyne Sandberg JerseyDerrek Lee JerseyCarlos Zambrano JerseyGarret Anderson JerseyVladimir Guerrero JerseyAlex Rodriguez JerseyJames Loney JerseyRafael Furcal JerseyAndre Ethier JerseyMatt Kemp JerseyOrlando Hudson JerseySandy Koufax JerseyBlake Dewitt JerseyJackie Robinson JerseyJonathan Broxton JerseyRussell Martin JerseyManny Ramirez JerseyJohnny Damon JerseyJorge Posada JerseyA.J.Burnett JerseyCC Sabathia JerseyJoba Chamberlain JerseyPat Burrell JerseyJimmy Rollins JerseyJ.C. Romero JerseyMike Schmidt JerseyJayson Werth JerseyCliff Lee JerseyRoy Halladay JerseyCole Hamels JerseyJ.A. Happ JerseyTug McGraw JerseyPedro Martinez JerseyJamie Moyer JerseyBrad Lidge JerseyCarl Crawford JerseyScott Kazmir JerseySpud Webb JerseyDominique Wilkins JerseyKevin Garnett JerseyLarry Bird JerseyPaul Pierce JerseyMichael Jordan JerseyDennis Rodman JerseyMo Williams JerseyLebron James JerseyDirk Nowitzki JerseyCarmelo Anthony JerseyAaron Brooks JerseyKobe Bryant JerseyPau Gasol JerseyMagic Johnson Jerseyron artest JerseyDwyane Wade JerseyChris Paul JerseyRashard Lewis JerseyHedo Turkoglu JerseyAllen Iverson JerseyAmare Stoudemire JerseySteve Nash JerseyRudy Fernandez JerseyBrandon Roy JerseyManu Ginobili JerseyGary Payton JerseyCarlos Boozer JerseyDeron Williams JerseyKarl Malone JerseyAndrei Kirilenko JerseyBaltimore Ravens jerseysBuffalo Bills jerseysCarolina Panthers jerseysChicago Bears jerseysdallas cowboys jerseysGreen Bay Packers jerseysIndianapolis Colts jerseysJacksonville Jaguars jerseysMinnesota Vikings jerseysNew England Patriots jerseysNew Orleans Saints jerseysNew York Giants jerseyspittsburgh steelers jerseyssaints jerseyssaints superbowl jerseySan Francisco 49ers jerseysSan Diego Chargers jerseysTennessee Titans jerseysWashington Redskins jerseysBaltimore Orioles JerseysBoston Red Sox JerseysChicago Cubs JerseysChicago White Sox JerseysCincinnati Reds JerseysCleveland Indians JerseysKansas City Royals JerseysLos Angeles Angels JerseysLos Angeles Dodgers JerseysMilwaukee Brewers JerseysMinesota Twins JerseysNew York Mets JerseysNew York Yankees JerseysPhiladelphia Phillies JerseysPittsburgh Pirates JerseysSan Diego Padres JerseysSan Francisco Giants JerseysSt.Louis Cardinals JerseysSeattle Mariners JerseysTampa Bay Rays JerseysTexas Rangers JerseysToronto Blue Jays JerseysAtlanta Hawks JerseysBoston Celtics JerseysChicago Bulls JerseysCleveland Cavaliers JerseysDallas Mavericks JerseysDenver Nuggets JerseysHouston Rockets JerseysLos Angeles Clippers JerseysLos Angeles Lakers JerseysMiami Heat JerseysNew Jersey Nets JerseysNew Orleans Hornets JerseysOrlando Magic JerseysPhiladelphia 76ers JerseysPhoenix Suns JerseysPortland Trail Blazers JerseysSanAntonio Spurs JerseysSeattle Sonics JerseysToronto Raptors JerseysUtah Jazz Jerseyshttp://www.nflnhlshop.com/http://www...ey.com/dengcen

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •