View Poll Results: Cate puncte va lua Bihorul in cele 2 intalniri cu UTA?

Voters
35. You may not vote on this poll
  • 6 pct - 2v

    13 37.14%
  • 4 pct - 1v si 1e

    2 5.71%
  • 3 pct - 1v si 1i

    9 25.71%
  • 2 pct - 2e

    0 0%
  • 1 pct - 1 e si 1i

    1 2.86%
  • 0 pct - 2i

    10 28.57%
Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 227

Thread: B3: FC Bihor - UTA, 10 sept 2005

  1. #43
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Np, am scris pt. ca probabil lumea nu stie legatura intre Arad si Brasov. De fapt noi ne avem bine cu toate echipele ardelene, si cand a venit Mediasul, Bihorul, Alba sau Clujul atmosfera din tribune a fost frateasca. Noi avem ce avem cu echipele comuniste, cu pretenii din Moldova si Oltenia (unii dintre noi, cel putin). Mi se pare cam stupid sa ne certam ardelenii intre noi (aici ii bag si pe banateni). Mi se pare normal sa exista o oarecare rivalitate (doar e o competitie), din limite decente, fara violente, injuraturi, etc

    Forza ardelenii!

  2. #44
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by WILD WEST
    Aradenii vad peste tot dusmanie , si apropo iar aveti echipa de timisoreni Micutzule .Vreau sincer sa intre Bihorul,iar voi aveti grija cu C-ul ca nu va mai scoate nici dracu de acolo .
    Avem un timisorean, pe Baban, dar avem si aradeni. Voi aveti acolo o denumire, un stadion si niste suporteri timisoreni; restul = o adunatura de mitici printre care, din greseala, 1(un) singur timisorean !!!
    Treaba cu C-ul, romanul are o vorba "glas de caine n-ajunge la cer" asa ca pot sa stau linistit.

    Dark multumim de sustinere. E destul daca stim noi si voi de infratire, restul nu ma incalzeste cu nimic.

    Despre meci : in campionat in meciul de acum bihorul ne va bate dar in primavara mai vorbim...dupa pauza de iarna.

    P.S. Wild asculta la mine, daca nu erau aradenii si comunistii voi ati fi avut satadionul ala fain de langa gara mare, iar daca nu era primarita la Arad gunoiul ala de Pugna nu ati fi pupat voi promovare.
    Cat vor exista utisti in Arad in veac cu voi nu ne putem infratii, fi realist, ar fi ca si treaba ca, capetele a doi magneti, cu polaritate opusa, sa se atraga.
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  3. #45
    sport legend Siljanoski's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    514
    Reputatie
    1
    Tremuram de frica!

  4. #46
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Siljanoski
    Tremuram de frica!
    Vezi sa nu te scuturi prea tare ca poate iti cad frunzele, si asa se apropie toamna. Poate iti mai rupi ceva si te strici si ar fi pacat de tine.
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  5. #47
    sport legend Siljanoski's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    514
    Reputatie
    1
    Lasa, nu te mai ingriji atata de mine...bate-ti capul de batrana doamna care incepe sa se ramoleasca...

  6. #48
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Am mai vazut tinerei batuti de bunicute, asa ca nu zi hop pana ce nu sari gardul.
    Vezi sa nu ne face batuta din crengile voastre.
    Last edited by Darkslowstar; 30th August 2005 at 17:45. Reason: Fara quote la mesajul anterior pls
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  7. #49
    Banned jorgensen's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    849
    Reputatie
    0
    spune-mi si mie... ce crezi ca se va intampla in pauza de iarna ?

  8. #50
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Nu cred. Sper. + omogenitatea echipei va fi alta fata de inceputul turului + raspunsul la cerintele antrenorului vor fi mai promte + ceva jucatori noi.
    Mentionez, sunt sperante. Poate sa se intample ceva in pauza de iarna sau poate nu, de aceea am zis ca vorbim dupa pauza de iarna.
    In plus in primavara veti juca la Arad.
    In fine, am eu vorba mea, "mai e mult pana departe". Timpul va vorbi.
    Last edited by Darkslowstar; 30th August 2005 at 17:47. Reason: Fara quote la mesajul anterior pls
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  9. #51
    sport legend Siljanoski's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    514
    Reputatie
    1
    Eu sper sa va reveniti, ca ar fi mare pacat sa ajungeti in C. Dar nu stiu ce sa zic...

  10. #52
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Siljanoski
    Eu sper sa va reveniti, ca ar fi mare pacat sa ajungeti in C. Dar nu stiu ce sa zic...
    Tinand cont de faptul ca cel putin, prin prisma rezultatelor si a celor petrecute pe teren, avem deja 2 candidate la retrogradare, 98% sigur, Liberty si Gloria II, + faptul ca, din varii motive, avem 12!!!, dintre cei care pot fi oricand titulari, indisponibili, la Slonta daca aveau putin curaj juniorii puteam sa venim cu 3 puncte, deci, nu cred ca la noi poate fi vorba de grija retrogradarii.
    Deocamdata au prea putine jocuri oficiale impreuna, de aia ziceam ca la iarna probabil vom putea vorbii de o semii omogenitate.
    daca ne mentinem in primele 10 pana la iarna, in retur nu imi mai fac probleme.
    Am increderea aceasta fiindca s-a implicat viceprimarul, el putand atrage mai usor investitori, fiindca acum il avem si pe nea Ciorica, Dorel Cura, un om cu un pic de relatii pe la FRF, sa nu se inteleaga in sensul rau, fiindca la inceputul activitatii noua conducere post Sandu Ion nu s-a aruncat in declaratii ponpoase gen " eu fac.., eu dreg.., eu sunt cel mai tare.." ci dincontra s-au trasat niste idei realiste.
    Normal din afara mai mult ca sigur ca asi fi zis si eu ca si tine Silja, ai tot dreptul sa fi circumspect, dar asa cum am mai zis e prea devreme sa ne pronuntam, doar pe la mijlocul turului putem face o idee.
    Fara sa bat apropouri, fara sa supar pe cineva iti dau 2 exemple care ne includ :
    1.Dupa un tur la un moment dat eram pe ultimul loc in div B cu -12 la adevar. Iarna a venit italianul si Feri Tisa antrenor si dupa ce in primele 2 jocuri de acasa facem egal terminam campionatul la +1 la adevar.
    2.in anul in care am promovat ultima data, in prima etapa din tur ati venit la noi si ne-ati administrat un 3-0. Urmatoarea etapa de acasa facem egal cu Mediasul. atunci nimeni nu ne mai dadea nici o sansa. Si totusi...
    Exemple sunt destule in lumea asta, dar...,fiindca intotdeauna exista un dar, nu scrie niciunde ca nu se poate intampla altfel de data asta (bine sau rau).
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  11. #53
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Bihorul a invins la Arad pe UTA cu 1-0!Rezultat aflat pe internet de pe un post de radio(nu-i fac reclama)!
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  12. #54
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Noi am scapat de cupa
    Acuma ne putem concentra la promovare
    pacat de UTA, dar cupa nu inseamna prea mare lucru pt echipele din B
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  13. #55
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Da,vulpea cand nu ajunge la struguri.... Oricum,v-o furati si sambata!
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  14. #56
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Ma sincer nu ne prea interesa cupa, daca ne elimina Unirea Ungheni chiar imi era indiferent, asa cu franarii astia mici nu e tocmai in regula....
    Oricum nu am jucat cu cel mai bun 11, in meciul de pe Moina o sa fie altfel... (sper)
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  15. #57
    Banned jorgensen's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    849
    Reputatie
    0
    Cum a fost comentariul de la radio (apparte) ? Sincer vorbesc, ma intereseaza, cine a comentat ? Eu am fost la meci si sunt curios.

    Pentru t.b. "am eliminat echipe mari, steaua, bla bla bla
    Noi am eliminat pe UTA, si inca ceva:

    sambata 27 august, FC Bihor-Apulum Vatca-Lazar, Ciobanu, Luput-Mihut, Tudor, Munteanu, Lungan-Neaga, Stan, Miculescu

    Marti 30 august, UTA-FC Bihor Lazareanu-Bumb, Patrascu, Cistean-Oprea, Achim, Sabou, Mutu - Lukacs, Lupascu, Traistaru

    Te rog, gaseste doua asemanari ! Cu rezervele reusim sa ne impunem !

    Pacat ca ati iesit din Cupa, vroiam sa va intalnim sa va umilim cu rezervele

  16. #58
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Si banuiesc ca nici UTA nu a jucat cu primul 11, ca nu cred ca au riscat sa se accidenteze ca si asa stau slab cu efectivul...
    Deci concluzia e ca rezervele voastre sunt cu ceva mai bune decat cele ale UT-ei felicitari, v-ati autodepasit
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  17. #59
    Banned jorgensen's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    849
    Reputatie
    0
    Am fost la meci. UTA a jucat cu 90 la suta dintre cei ce au jucat sambata cu Liberty. Manaila a spus ca va legitima si magazinerul, ca nu are alti jucatori.

    UTA a jucat cu primul 11. Nu vreau sa ma gabdesc cate goluri va primi peste o saptamana in campionat la Oradea !!!! cand vom juca cu titularii....

  18. #60
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Jorgensen,e un post de radio care emite doar in Bucuresti si poate fi receptionat si pe Internet.A transmis relatari de la TOATE meciurile jucate azi in Cupa Romaniei!Din pacate,am ajuns abia la finalul transmisiunilor acasa asa ca am aflat doar scorul si marcatorul!
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  19. #61
    sport legend Siljanoski's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    514
    Reputatie
    1
    Asta este, i-am eliminat pe UTA, cum prevedeam. Era pana la urma destul de normal.

  20. #62
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by jorgensen
    Am fost la meci. UTA a jucat cu 90 la suta dintre cei ce au jucat sambata cu Liberty. Manaila a spus ca va legitima si magazinerul, ca nu are alti jucatori.

    UTA a jucat cu primul 11. Nu vreau sa ma gabdesc cate goluri va primi peste o saptamana in campionat la Oradea !!!! cand vom juca cu titularii....
    Nu a jucat decat cu 50% dintre titulari. La Salonta nu au jucat cei cinci suspendati + 2 accidentati care nu au jucat inca in campionat.
    Deci nu am jucat cu primul 11.
    Printre altii au jucat ieri : Dragalina, Enache, Cozea, Georgiu, Neamt si Mot toti juniori
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  21. #63
    sport legend Siljanoski's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    514
    Reputatie
    1
    Asta este, nu-i o tragedie. Pt voi e mult mai important campionatul, ca realist vorbind n-aveti lot de jucat pe doua fronturi. Si la starea in care va aflati, ar fi bine sa va concentrati pe campionat si sa ramaneti in B.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •