Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 31 of 31

Thread: Am inceput sa deranjam...

  1. #22
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Nu a fost vorba de niciun furt . Nici la Dinamo si nici la Steaua . Greselile la ambele meciuri (mai multe la Dinamo) au venit in urma unor faze grele si nu inteleg de ce am banui de hotie niste oameni care daca luam meciul Stelei - puteau sa faca rau inca de cand Cernea a facut prima gafa si se putea da de atunci hent desi nu a fost . Stiu ca ne-ar place sa credem ca de fapt daca era alt arbitru obtineam alte rezultate...
    Furt a fost Ivanov care nu a dat hent cu Norvegia la o faza petrecuta in fata lui , furt e la Serea sau Altmayer . Azi se greseste in favoarea ta (vezi Besiktas sau Kiev) maine in defavoarea ta . Facem din tantar armasar .

  2. #23
    FireMan :) Patratzel89's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Lupeni,Valea Jiului
    Posts
    1,377
    Reputatie
    1
    Doar la meciu` cu Dinamo i se poate imputa doar acel offside arbitrului asistent..cat despre steaua arbitrajul a fost bun..

  3. #24
    Banned
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    1,243
    Reputatie
    0
    Daca acum am jucat "praf" cum ziceti voi poate ca dupa retur o sa fie mai "praf" !

  4. #25
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Pai ce naiba, crezi ca ma lasam descoperit in halul asta? De-aia am si specificat "in Europa" pt ca ma asteptam la o replica de genul asta
    E valabil si in campionat. Mai ales cand analizam perioada mai lungi, nu fiecare meci in parte.
    E clar ca pentru rezultate slabe e de vina echipa in principal si nu arbitrii.

  5. #26
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by danpuric78 View Post
    E valabil si in campionat. Mai ales cand analizam perioada mai lungi, nu fiecare meci in parte.
    E clar ca pentru rezultate slabe e de vina echipa in principal si nu arbitrii.
    Adevarat, dar am specificat "in Europa" pt ca nu cred vorba lu' Mitica: "drept ca lumanarea"
    Nu poate nimeni sa-mi spuna ca nu se fura in campionatul nostru... asa cum Steaua a fost furata, tot asa i-a furat si Steaua pe altii... Becali poate ca a intrat in fotbal cu ganduri de "pace" si de-aia a stat cativa ani fara sa castige nimic. Sietemul asta ticalosit ( ) te obliga sa faci blaturi numai ca sa pleci de pe picior de egalitate cu restul echipelor. Daca Borcea face, daca Rapid face si daca tu nu faci = nu ai nici o sansa.
    Am renuntat la paranoia in ceea ce priveste arbitrajele in Europa, dar imi rezerv dreptul sa fiu paranoic in ceea ce priveste campionatul intern.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  6. #27
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Am renuntat la paranoia in ceea ce priveste arbitrajele in Europa, dar imi rezerv dreptul sa fiu paranoic in ceea ce priveste campionatul intern.
    greseli se fac peste tot, chiar la unul din meciurile din romania arbitrate de straini au fost greseli mari

  7. #28
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Hai sa fim seriosi ca la ce am jucat in meciurile tur chiar ca de contestat raman doar propriile echipe. Ne deranjam noi insine prin prestatiile astea jalnice.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  8. #29
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Adevarat, dar am specificat "in Europa" pt ca nu cred vorba lu' Mitica: "drept ca lumanarea"
    Nu poate nimeni sa-mi spuna ca nu se fura in campionatul nostru... asa cum Steaua a fost furata, tot asa i-a furat si Steaua pe altii... Becali poate ca a intrat in fotbal cu ganduri de "pace" si de-aia a stat cativa ani fara sa castige nimic. Sietemul asta ticalosit ( ) te obliga sa faci blaturi numai ca sa pleci de pe picior de egalitate cu restul echipelor. Daca Borcea face, daca Rapid face si daca tu nu faci = nu ai nici o sansa.
    Am renuntat la paranoia in ceea ce priveste arbitrajele in Europa, dar imi rezerv dreptul sa fiu paranoic in ceea ce priveste campionatul intern.
    In buna masura ai dreptate. Totusi exagerezi cu ideile despre cinste ale lui Becali. El a fost hot si mafiot inainte de a intra in fotbal.
    In rest e clar ca fiecare echipa isi are proprii arbitrii si sateliti. Poate ashtia influenteaza un meci dar nu un campionat.Nu prea cred in echipe care pierd campionatul din cauza arbitrilor.

    Apoi paranoia asta cu arbitrajul are si un alt efect - poate chiar mai grav. Creeaza un alibi perfect pentru antrenori si jucatori. Hai sa luam celubru dinamo - steaua corpodean.
    Steaua a avut un jucator eliminat pe nedrept. Oli, MM Becali toti au facut circul lumii. Niste profesionisti ar fi vazut ca steaua n-a jucat nimic, iar fundasii lor de CL au fost ridiculizati de un jucator expirat pe final de meci. Lucru inadmisibil.. Astfel au gasit juctorilor si antrenorului o scuza perfecta. S-a spus noi batem in europa (era dupa kiev) - suntem furati in tara, nu suntem lasati sa castigam. Steaua joaca bine, n-avem ce sa ne reprosam, e vina altora. Steaua juca prost si in campionat si in CL, insa toata lumea avea o scuza.

  9. #30
    n00b dani3lll's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Acasa
    Posts
    256
    Reputatie
    1
    eu zic ca nu deranjam pe nimeni atata timp cat nu sa reusit calificarea in fata a doua echipe destul de puternice
    ce sa mai zic daca jucam cu barcelona sau cu fc porto
    va spun si rezultatul : o luam rau de tot )
    [COLOR="Silver"][FONT="Arial Black"][SIZE="4"]UNIVERSITATEA[/SIZE][/FONT][/COLOR] [COLOR="Blue"][SIZE="2"][FONT="Arial Black"]CRAIOVA[/FONT][/SIZE][/COLOR]

    [FONT="Arial Black"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]SUNTEM ANTI BU[COLOR="Black"]CUR[/COLOR]ESTI[/SIZE][/COLOR][/FONT]

  10. #31
    sport legend bluesky's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    pe linga emil racovita
    Posts
    2,514
    Reputatie
    1
    o sa vina vremea cind o sa ajungem si noi sa ne batem de la egal la egal cu granzi europei toate la timpul lor,insa despre opinia ta dani3 eu cred ca tu esti iritat de faptu ca craiova nu a mai pupat de mult o cupa europeana si nu stiu daca o sa vedem minunea ,craiova in campions league.
    Anul 5 nimic nou the same story

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •