Results 1 to 10 of 10

Thread: Campionatul suedez !!!!

  1. #1
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0

    Campionatul suedez !!!!

    Campionatul suedez a inceput ! E cineva interesat de evolutia lui ???In caz afirmativ pot sa scriu despre rezultate , jucatori , viitori tineri catre NHL care desi sint deja draft-ati se dezvolta inca un timp in campionatul national. Dorin
    THE TRUTH IS OUT THERE

  2. #2
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Acum un an nimeni nu a aratat interese pentru campionatul suedez. Anul acesta e o mare schimbare. Majoritatea jucatorilor de NHL sint la cluburile mama din Suedia. Ei au adus si canadieni si americani si cehi si finlandezi cu ei .Se joaca meciuri strasnice si interesul este enorm. Bilete le fel de greu de gasit ca la NHL.Forsberg conduce in clasamentul pe puncte, Zetterberg dupa el. Dorin
    THE TRUTH IS OUT THERE

  3. #3
    incepator
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    29
    Reputatie
    1
    Bineinteles cand merge NHL nu prea ai ochi pentru altcineva acum astept ECC-ul prima editie din Sankt Petersburg. Si nu numai campionatul suedez e important ci si cel rus pentru ca jucatori sunt platiti ca de abramovich acolo.

    EliteProspects.com si am deja tot ce imi trebuie.

  4. #4
    incepator
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    29
    Reputatie
    1
    As dori sa stiu daca in primu meci Turco a primit penalizare pentru tripping ca asa se aude

    // scuze pentru double post

  5. #5
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Nu a primit gol in primele 2 meciuri si a lasat o impresie extraordinara prin jocul rapid si spectaculos.A functionat de multe ori ca adevarat fundas. Nici in meciul contra lui Forsberg nu a primit gol! De faultul descris nu stiu .E posibil cind vezi cat de activ este. Eu nu l-am vazut inca in action...
    Dorin
    THE TRUTH IS OUT THERE

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    29
    Reputatie
    1
    citeam pe forumu la dallasstars de fault si el pe eliteprospects.com are GAA 2.02 :p ceva foarte ciudat. Djurgarden oricum si-a furat-o de la Mora cu Turco in poarta. Are doar un shootout dupa cum zice si site-ul la care ma uit sa vad de suedezi : "Marty Turco, Djurgården's new goalie, showed tonight that he is an elite goalie registering his first SEL shutout and stopping 29 shots."

    Sunt siteuri suedeze cu poze ? ceva rezolutie mai mare as vrea :p

  7. #7
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Mai greu cu limba. Pagina lui Djurgarden.http://www.difhockey.se/?show=first
    Dorin
    THE TRUTH IS OUT THERE

  8. #8
    incepator
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    29
    Reputatie
    1
    pai am fost si eu la siteu lor intr-adevar limba e un impediment. Oricum prin ianiuari e ar trebuie sa inceapa nhlu daca se inteleg baieti pe banuti de buzunar...

    Video la meciuri exista ? Ca am avut finala Stanley Cup Tampa - Calgary ultimele trei meciuri xvid de vreo 2 GB fiecare meci :p

  9. #9
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Pe pagina televiziunii suedeze gasesti adesea video. Vezi symbolul de camera si click... http://svt.se/svt/jsp/Crosslink.jsp?d=21874 Dorin
    Incearca si meciul asta cu Turco impotriva lui Forsberg http://svt.se/svt/road/Classic/depar...clipinfo=false
    Last edited by Dorin; 24th November 2004 at 11:23.
    THE TRUTH IS OUT THERE

  10. #10
    incepator
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    29
    Reputatie
    1
    Calitate destul de scazuta 160x120 rez si plus ca nu se intelegea mai nimic. Pacat ca nu inteleg suedeza, totusi pe siteul dif.se era titlu mare Marty Turco show care l-am inteles

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •