Page 32 of 32 FirstFirst ... 22303132
Results 652 to 668 of 668

Thread: Omul meciului / Dezamagirea meciului

  1. #652
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    Play Off, etapa 2
    Dinamo - CSU Craiova 0-0

    cel mai bun: mihai popescu
    cei mai slabi: hanca, palic, nemec, rivaldinho (e la ani lumina distanta de taica-su)
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  2. #653
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Cei mai buni: probabil Romera si Penedo
    Petarda: Palici, cel mai vizibil ...

  3. #654
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Play-Off, etapa 5
    Astra - Dinamo 1-2

    Omul meciului in opinia mea este Diena.
    Petarda meciului este Nistor.

  4. #655
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Petarde au fost cam toti, nu aveau ABSOLUT nici un chef de joc, pase aiurea, lentoare, in fine ...

    Nici nu stiu pe cine sa evidentiez, poate pe baiatu lu tata. macar cu atita sa ramina sin aventura lui in Romania.

  5. #656
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    mi-au placut: dielna, mahlangu, nemec si rivaldinho
    foarte slabi: hanca, petre
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  6. #657
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Subscriu la cele spuse mai sus.

    As avea o mentiune speciala pentru Mahlangu care mi se pare un castig cert pentru echipa: e constant in joc si nu mi-aduc aminte sa fi fost petarda in vreun meci, pune osul, joaca pentru echipa.

    Rivaldinho a jucat bine dar sa vedem cum merge mai departe. Daca va repeta jocul bun cu Viitorul atunci e de luat in serios. E clar insa ca are calitati.

    Petre jr nu ma impresioneaza deocamdata. Are tupeu mai mult decat ar trebui, are ceva calitati tehnice dar fizic e jale si are prea multe fitze. Mai vedem, nu sunt prea optimist in privinta lui.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #658
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Pentru sfintzishoru Patrick am o singura faza care il descrie perfect: in meciul cu FCSB, prin repriza a doua, cred ca la 0-1, era singur singurel la marginea careului, pe atacul nostru, si si-a pus miinile in cap ca nu primea pasa deshi ia uite ce frumos se demarcase ... si in secunda doi a venit mingea spre el ... si el statea in continuare ca boul cu miinile (ma rog, copitele dinainte, fiind vorba de un bou) in cap, privind cum mingea se scurge alene in aut de poarta.

    Atit.

  8. #659
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Elgorriaga View Post
    Pentru sfintzishoru Patrick am o singura faza care il descrie perfect: in meciul cu FCSB, prin repriza a doua, cred ca la 0-1, era singur singurel la marginea careului, pe atacul nostru, si si-a pus miinile in cap ca nu primea pasa deshi ia uite ce frumos se demarcase ... si in secunda doi a venit mingea spre el ... si el statea in continuare ca boul cu miinile (ma rog, copitele dinainte, fiind vorba de un bou) in cap, privind cum mingea se scurge alene in aut de poarta.

    Atit.
    Faza s-a petrecut la 1-1, chiar dupa ce am egalat. Marcam atunci si probabil ca intram lejer in lupta pentru primele 2 locuri. Asa am ramas cu mainile lui in cap

    2 lucruri trebuie sa fie clare pentru Negoita: Contra si Palic trebuie sa ramana din vara! Si Dielna daca se poate

  9. #660
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Din pacate Dielna nu prea are cum sa ramana la salariul pentru care presteaza.
    Poate ca va fi iar imprumutat dar greu de crezut ca va fi iar la Dinamo.

    Palic nu pare sa mai vrea sa ramana.
    Daca vroia atunci semna deja contractul.
    Dar daca ramane Contra si il doreste pe Palic in continuare, atunci poate ca mai exista o speranta.
    Guritza pare convingator, iar perspectiva unei participari in cupele europene i-ar prinde bine si lui Palic la un viitor transfer.

    Uitasem de faza aia cu Petre jr.
    Cinsitit vorbind e penibil, vedem asta si in poza in care-si umfla scheletul gen CR7.
    E plin de fumuri si daca nu devine un pic mai modest si mai muncitor va fi un alt talent ce moare speranta.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #661
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Ehei, domnilor, de ce vă agitati?

    Nu se termină lumea si pămîntul cu Palici, Nemec sau Dielna. Nu că n-ar fi jucători buni, dar ia hai să ne uităm un pic la istorie, cea recentă.

    Păi anul trecut erau în mare vogă Gnohere, Pulici, Mevlja sau Essombe. Acum doi ani îi aveam pe Bilinski, Bunoza si Elhamed. Mai înainte fuseseră alde Collins Fai sau Boubakar, si mai înainte Diabate, Diakite, sau NDoye ... si asa mai departe. Sint sigur că mai sînr exemple grămadă, dar nu stau să-i caut, ăshtia mi-au venit în cap acuma.

    Concluzia e ca oamenii ăia au venit, au jucat (binisor, ba chiar bine de tot, cel putin pentru nivelul nostru) si au plecat. Si n-a murit Dinamo. Dimpotriva, au scos din joben alti jucători (someri, rezerve, liga a paishpea mozambicană, adusi gratis, etc) care si ei au venit si au facut treaba bună. Cineva acolo în staff are ochi buni la jucătorii cumpăratzi la kil ...

    Singurul regret este că nu putem si scoate un ce profit financiar de p urma plecării lor. Din păcate!

    Vorba lu toarshu împăratu Nea Poleon (corsican, corsican, dar nu era prost deloc!): "Cimitirele sînt pline de oameni de neînlocuit"

  11. #662
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Sezon 2017/2018

  12. #663
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Etapa 1
    Juventus Bucuresti - Dinamo 0-3


    Plusurile echipei: Nascimento si Salomao
    Minusurile: Bumba

    Si Costache mi-a placut.

  13. #664
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Etapa 7
    Dinamo - Sepsi


    La dezamagire am sa spun toata echipa in frunte cu Contra.

  14. #665
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    "omul meciului" este inutil la actuala echipa, la cat de prost joaca anul asta.
    la "dezamagire" se inscrie aproape toata echipa, meci de meci.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  15. #666
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Sa ne revedem cu bine dupa play-out, daca tot am cazut de acord in problema asta
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  16. #667
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Etapa 12
    FCSB - DINAMO

    Fara doar si poate Penedo a fost omul meciului. La capatul celalalt, petarda meciului a fost Bokila urmat de Filip.

  17. 2nd November 2017, 22:30


  18. #668
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Sezon 2018/2019

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •