Page 4 of 12 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 247

Thread: Cum iti permiti, Vadime?

  1. #64
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    da, mai ales ca eu am glumit cu toshiro.. chiar e baiat destept , doar ca se ia de cine nu trebuie, iar pentru asta ii dau simbolic .. si prieteneste

    ps: oare am pus toate virgulele unde trebuie?

  2. #65
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Cum iti permiti, tchibos ?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #66
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    fa tread delaparis pentru asta.. sau doar adminii au privilegiul asta?

  4. #67
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    cum va permiteti sa mai povestiti p'aci si sa nu inchideti threadul asta?

  5. #68
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    eu nu pot, ca l-as fi inchis de mult

  6. #69
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    zus....baga mare

  7. #70
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    N-are rost ... daca ei vor o sa deschida altul si o luam de la capat

    Si mai e si problema cu "cenzura" pe acest forum ...

    apar thread'uri "cum iti pemiti , delaparis", "cum iti permiti cutare" etc...

    ideea este ca acest thread este tipic facut de oameni care acum 30 ani reactionau identic fata de tot ce se incerca in presa fara aprobare de partid.
    Cum isi permite Vadim sa-si faca meseria ? ... cum isi permite sa informeze lumea cu chestii care pot "deranja" acolo ...

    Uite ca isi permite ... timpul trece si lucrurile s-au schimbat spre disperarea unora.
    Presa afla amanunte despre evenimente si informeaza lumea ... asta e ...
    Last edited by delaparis; 16th February 2007 at 20:14.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #71
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    toate ca toate...dar sa nu apara "cum iti permiti Yoyo/Yoyoyoi?" ca scot forumul din priza

  9. #72
    hfsc sucks tuxie's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    localhost.localdomain
    Posts
    2,432
    Reputatie
    1
    Mdeh.
    Am incercat sa ignor retardul, care se pare ca ii iau foc bucile de la cea mai mica gluma. Vezi doamne, maria-sa e prea sus pentru a fi atins. Toshiro, imi cer scuze ca am fost suficient de caricatura de moderator incat ma cobor la nivelul de a ma argumenta cu tine. Si in momentul asta propun un concediu definitiv de pe forum pentru unul din noi doi.

  10. #73
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Toshiro View Post
    DIn pacate pentru tine, stiu... Stiu si ca ai probleme cu pusul virgulelor, o chestie destul de jenanta pentru unul care cere "lasa-i pe altii cu scrisul, cu literatura, cu cultura.
    Nu iti bate capul cu cultura si cu virgulele, ai grija la calcule, la radicali, la manuale de economie. Conform regulilor in vigoare ale Academiei Romane virgulele sunt puse corect mai sus, pentru ca sunt acolo mai multe complemente directe, parti de propozitie de acelasi fel, iar virgulele inlocuiesc conjunctia "si". Eu am facut gramatica, sunt licentiat in jurnalism, nu vreun inginer ajuns sa scrie cine stie cum. Ti-am zis ca nu stii nimic despre mine, nu te baga. Asa pot sa spun si eu despre tine ca te stiu, esti un om de cifre pasionat de litere. Lasa totul la stadiul de pasiune...

    Oricum, ca idee, daca nu le ai cu gramatica nu mai da sfaturi in domeniu si lasa-i pe altii sa scrie articole, carti si asa mai departe. Nu te mai da zmeu cu unii care scriu pe forum si ii inveti tu, da-te grande cu aia care scriu carti, ca acolo conteaza asta nu intr-un amarat mesaj de pe forum. Ai un comportament de functionar public, vrei sa ii agasezi pe unii din spatele unui ghiseu. Da-te zmeu la gramatica doar cu baietii tai de la Stefan Gheorghiu, nu cu mine, pentru ca te faci singur de oaie.

    ps: o lectie gratis pentu tine - se pune mereu virgula inainte de dar, iar, insa, ci. Imi dai o bere pentru asta si te mai invat la gramatica ce vrei tu, de la verbe co****tive in sus.

  11. #74
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Bai,ce dovada ai tu ca noul director de marketing de la Rapid este un "ultras recalcitrant"?...ca a scris cateva mesaje mai agresive pe un forum?...asta e explicatia ? ...bai va umpleti de penibil... tu stii ce pregatire profesionala are omu' asta?...e un economist de exceptie....printre cei mai buni din tara...pai tu nici la unghia mica de la picior nu ii ajungi...logica olisiana ...cine scrie agresiv pe forumuri este ultras...bravo Vadimica...

  12. #75
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by trevizes View Post
    Vadime,
    Din raspunsurile tale nu vad decit o suma de frustrari de dupa 1989. Nu-ti convine ca unii reusesc, ca au ajuns sa studieze afara, ca scriu articole sau carti, ca acum si-au asumat niste responsabilitati.
    Cati ani ai? Crede-ma ca eu nu am ajuns sa strang frustrari inainte de 1989, vezi ce varsta am. Da-mi voie sa cred ca nu e si cazul tau.

    Quote Originally Posted by trevizes View Post
    Nu-ti convine ca unii reusesc, ca au ajuns sa studieze afara, ca scriu articole sau carti, ca acum si-au asumat niste responsabilitati.
    Ai descris mai sus situatia mea, de la studii pe afara si reusite in viata si responsabilitati. Sunt oamenii care imi plac. Imi compar oricand CV-ul cu tine sa vedem care e mai sus pe segmentul in care lucreaza, reusite personale, educatie si financiare. Daca tu ai reusit asta afara, lasa-ma sa cred ca sunt mai tare. Eu am ales drumul greu sa revin in tara si sa fac aici ceva, pentru ca la un moment dat sa ajung sa fac mult mai multe decat as fi facut oriunde ca emigrant.

    Quote Originally Posted by trevizes View Post
    Exista o pretentie a anonimitatii virtuale a tuturor celor care utilizeaza internetul. Este o regula nescrisa, inca nefundamentata juridic, pe care tu ai incalcat-o. Bun sau rau, tot ce scrie cineva pe net sub un pseudonim reprezinta viata sa particulara.
    Corect, dar sa nu confundam pararile anonime cu frustrarile anonime. Daca ai citit acel articol, in afara de Rassie care a fost numit de Copos director de marketing si prin aceasta mutare a iesit din anonimatul virtual, nu am specificat nici un alt nume in acel articol. Toshiro este un anonim, la fel si Gica Gioru. Si tu cine esti? Tot un anonim care se da scula, atat. Sa stii ca ai prestanta... Iti doresc la mai multe carti sau si tu esti om de cifre pasionat de litere?

  13. #76
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Toshiro
    Ma intreb cum ar fi sa public un articol despre moderatorii OLS, ca sa vada toata tara cine e responsabil cu ordinea si disciplina pe tarlaua lui Vadim.
    Ar fi indicat. Nici eu nu stiu. Ar fi bine sa faci asa ceva cand numesc un director de marketing. Pana atunci, poti sa stii de la mine, nu am cerut nici un cv moderatorilor, ci numai pasiune pentru sport, bun-simt si echidistanta. Chiar daca ultrasii se supara pe asta si e normal sa fie asa.

    Quote Originally Posted by Toshiro View Post
    E obligatoriu pentru cultura generala? Pai, sunt unii care cunosc cate ceva... Dar, de la Eurosport la Cronica Romana (n-o mai dai din mana) e un drum lung chiar si pentru unu' cu masterat in ritm de castanete...
    Hai ca vad ca ma citesti mai mult decat am crezut. Colaborez si acolo si poate voi mai colabora in 10 mii de locuri. Varful carierei mele pe moment este insa Onlinesport, nu Eurosport pe care l-am parasit de buna-voie. Plus studii de specialitate cum nu are nimeni in Romania pe domeniul jurnalismului online de sport. Astept si de la tine cateva repere. M-ar interesa in primul rand daca ai avut vreo reusita profesionala pe banii tai, ca la tocat banii altora se gasesc mereu experti.

  14. #77
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    a integrat romania in ue

  15. #78
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    E clar... Are fonduri pe mana, exact ce ziceam. Mari realizari...

  16. #79
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Oricum e incredibil ce a scris Toshiro acolo ...
    Adica vezi ca se solidarizeaza cu un "dusman" de ani de zile pe discutii despre fotbal doar pentru ca s-a indraznit a se pune public o informatie cat se poate de inocenta
    Asa ceva nu se vede nici in blog 'urile celor mai extremisti purtatori de cuvant in occident ... vorbesc de aia "rai" nu de amatori ...

    este infricosator cum pot gandi unii oameni in ziua de azi
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #80
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    E un conflict de calitate...pe'alocuri...
    Pacat sa deviem in
    Scuze ca ma bag si eu in seama...
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  18. #81
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    E superb threadul asta, minunat
    Tr sa recunosc din start ca-mi place Toshiro(nu-l cunoscusem pana acum), e meserias in fanatismul lui, in ardoarea cu care-si sustine cauza, in multe din replici; intr-un fel astia sunt adevaratii ultrasi(nu conteaza echipa favorita), cei care te scot din minti prin liniaritatea ideilor(sau asa ziselor idei pt unii), nu cretinii care se bat pe strada si nu leaga doua vorbe.
    Delaparis,nu e nimic infricosator, esti tu prea sensibil, sa fiu al dracului daca as spune ca tu stai la Paris, mai degraba as fi zis ca esti izolat intr-un catun prin Alpi
    Apropo de exprimare vadime, iar esti arogant la faza cu inginerii, cu jurnalismul tau, cu gramatica ta; in primul rand ca ai facut jurnalismul intr-o perioada in care aproape ca nu existau profesori,cand era o moda si toti absolventii de licee industriale(asta nu e un atac, habar n-am ce liceu ai terminat) se duceau acolo, iar in al doilea rand, tinand cont de continua ta existenta online cred ca ai ramas cam in urma la capitolul cultura generala(carti citite-nu pe net-, teatru, etc)
    Referitor la articol,am mai spus, mi se pare ok partea cu rassie, nu inteleg de ce trebuia inclusa si cea cu toshiro, gica, dialogul toshiro-rassie;partea asta are intr-adevar iz de OTV.
    Pt final: Tuxie, esti baiat(probabil) destept, treci peste "caricatura" si recunoaste ca Toshiro e simpatic
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  19. #82
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Bumbescu:
    raspund doar la ce te referi la adresa mea ...

    Auzi aici ... cum se permite sa se scrie ceva care deranjanza pe cineva ?

    Cum suna ? ... da de gandit ... hai sa filozofam ce e presa , ce inseamna informatia libera , cine e Toshiro si cum ne permitem sa vorbim despre el !,

    Hai sa fim seriosi ... mi-am permis sa raspund
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #83
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post


    !,
    ma scuzi ca imi permit sa te intreb, dar virgula de aici e corect pusa?

  21. #84
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Delaparis, eu nu la asta ma refeream, ci la uimirea ta in fata solidaritatii toshiro-rassie:-e f misto, e ca protestul ala pt eliberarea dinamovistului din Bulgaria
    Uitasem: mi-a mai "placut" unu, de data asta cu ghilimele, Mustata, pt "economist de excepie":, oare de unde stie asta?
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •