Page 2 of 12 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 247

Thread: Cum iti permiti, Vadime?

  1. #22
    edited:trolling Toshiro's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    troll-eybus
    Posts
    895
    Reputatie
    1
    Vadime, asa cum Trevizaki nu e tocmai cel mai potrivit sa ne dea lectii de superioritate rapidista si de ceea ce este un forum, nici tu nu esti cel care sa aprecieze cat de multe sau fixe sunt ideile unora sau altora. Mai bine te-ar preocupa nivelul scazut al jurnalismului de doi lei (vechi) al redactorilor OLS…

    Atata timp cate te inconjori de o liota de asa-zisi moderatori, incapabili sa priceapa ceea ce scriu, a caror menire e, probabil, sa ii jigneasca pe useri sau sa stearga tot ce le deranjeaza sensibilitatile, aparitia unui astfel de articol abject nu mira. OLS e inconfundabil!

    Intre mine si Rassie exista o veche adversitate, dar n-as fi facut niciodata ce ati facut voi, ca niste delatori mizerabili. Forumistul Rassie si aiurelile lui, intalnite la o gramada de forumisti, e una. Economistul Gabriel Fuior e alta. Si este inadmisibil pentru niste mazgalici in cautarea scandalului sa puna egal intre cele doua personaje. Ai fi uimit sa vezi cine se ascund in spatele unor nick-uri. Ba, unora le-ai studiat si lucrarile… Cine stie, poate iti vor servi la vreun viitor dosar…

    Vad ca, in ciuda prapastiei care ne desparte pe cativa forumisti cu pareri si simpatii diferite, reactiile rapidistului Trevizes, a petrolistului lupu galben si a stelistului Toshiro au fost aproape identice. Ceea ce ar trebui sa-ti spuna multe. Problema este ca ar mai trebui si sa pricepi… Numai sa nu te fi adapat cultural de la aceleasi surse ca aceasta caricatura de moderator care raspunde la numele de tuxie…

    Trevizes a numit articolul o porcarie anti-rapidista. Poate. Asa cum au fost numeroase porcarii anti-steliste. De fapt, o alta echipa nu e atacata niciodata… Ca-n cantecu’ ala: “Nu te pune, bă, cu meliția, meliția…”
    [COLOR="Red"][/COLOR][SIZE="1"][FONT="Arial Black"]...de o falsitate rară, rod al școlii comuniste. Copos a colaborat foarte bine cu Dinamo. La un meci împotriva lor... „nea Nae, stai liniștit, Dinamo trebuie să cîștige azi”. Ne-au bătut cu 2-0, ...după meci Copos le-a dat prime dinamoviștilor! [/FONT][/SIZE]- [SIZE="1"]Nae Manea, fosta vedeta a Rapidului[/SIZE]

  2. #23
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Datenshi View Post
    Nu inteleg ce dracu' e gresit in articol. Intradevar, Cops a scapat si de gura lui Rassie si de cea a fanilor legat de capitolul marketing. Acum, marketingul clubului e mai apropiat de suporteri.
    In primul rand imi cer scuze ca imi dau singur quote.
    Da, incep sa inteleg totusi. Nu acuz faptul ca a fost pus egal intre rassie si Gabriel Fuior, oricum aceasta chestie era vehiculata pe multe situri, inclusiv pe blogul de pe fzr. Eram atat de socat de miscarea lui Copos ca nici macar nu cred ca am incercat sa inteleg articolul. Acum, ca m-am mai linistit, sunt si eu de parere ca este totusi unul tendentios.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  3. #24
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Nu e mai penny nimic tendentios in articol, daca rassie ala e aceeasi persoana cu fuior dir de marketing, atunci totul e ok, un biet oportunist in plus pe pamant.
    Nu mi se pare ok, cum am mai spus-o, mentionarea lui toshiro si a lui gica chioru.
    Rassie ala sa suporte consecintele pupincurismului sau actual diametral opus virulentei de altadata.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  4. #25
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    1. Se pare ca e aceeasi, nu bag mana in foc.
    2. Tocmai chestia asta cu pupincurismul mi se pare tendentioasa. E adevarat ca s-a vazut o schimbare de atitudine, dar omul poate chiar vrea si poate sa faca treaba. Mentionez ca asa cum nu imi plac useri de genul toshiro sau chioru, nu-mi placea nici rassie. Dar asta nu inseamna ca incep sa-l acuz cand nici nu s-a instalat bine in functie. Parerea mea e ca e condamnat sa reusesca.
    3. Sunt niste useri pe un forum, care e problema? Si Catavencu a mai facut chestii de genul asta, si nu s-a suparat nimeni.
    Last edited by Datenshi; 16th February 2007 at 13:29.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  5. #26
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tuxie View Post
    Acum si putin offtopic, sa nu va incalziti prea tare: mi se pare mie, sau, din dialogul prezentat in articol, Toshiro al nostru seamana nitel cu ofiterul Julius Heide, din povestirile lui Sven Hassel?
    Ar vrea el....

  6. #27
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Toshiro View Post
    Vadime, asa cum Trevizaki nu e tocmai cel mai potrivit sa ne dea lectii de superioritate rapidista si de ceea ce este un forum, nici tu nu esti cel care sa aprecieze cat de multe sau fixe sunt ideile unora sau altora. Mai bine te-ar preocupa nivelul scazut al jurnalismului de doi lei (vechi) al redactorilor OLS…

    Atata timp cate te inconjori de o liota de asa-zisi moderatori, incapabili sa priceapa ceea ce scriu, a caror menire e, probabil, sa ii jigneasca pe useri sau sa stearga tot ce le deranjeaza sensibilitatile, aparitia unui astfel de articol abject nu mira. OLS e inconfundabil!

    Intre mine si Rassie exista o veche adversitate, dar n-as fi facut niciodata ce ati facut voi, ca niste delatori mizerabili. Forumistul Rassie si aiurelile lui, intalnite la o gramada de forumisti, e una. Economistul Gabriel Fuior e alta. Si este inadmisibil pentru niste mazgalici in cautarea scandalului sa puna egal intre cele doua personaje. Ai fi uimit sa vezi cine se ascund in spatele unor nick-uri. Ba, unora le-ai studiat si lucrarile… Cine stie, poate iti vor servi la vreun viitor dosar…

    Vad ca, in ciuda prapastiei care ne desparte pe cativa forumisti cu pareri si simpatii diferite, reactiile rapidistului Trevizes, a petrolistului lupu galben si a stelistului Toshiro au fost aproape identice. Ceea ce ar trebui sa-ti spuna multe. Problema este ca ar mai trebui si sa pricepi… Numai sa nu te fi adapat cultural de la aceleasi surse ca aceasta caricatura de moderator care raspunde la numele de tuxie…

    Trevizes a numit articolul o porcarie anti-rapidista. Poate. Asa cum au fost numeroase porcarii anti-steliste. De fapt, o alta echipa nu e atacata niciodata… Ca-n cantecu’ ala: “Nu te pune, bă, cu meliția, meliția…”
    La cate carti apar azi, nu ma mira nimic. Poate si tu imi vei citi mie odata cartile, pe moment imi citesti articolele.

    Nu vreau sa intru sa amestec moedratorii cu articolele, asa cum faci tu, nu au nici o legatura.

    Separi viata personala, profesionala de a scrie pe un forum. Daca scrii pe un vagon injurii nu poti fi tras la raspundere sau judecat? Eu cred ca da. La fel cu voi doi va coborati sa scrieti acele mizerii pe un forum, pe un blog, lasa-ma sa te judec din aceasta perspectiva. Te rog eu, lasa-ma cu vrajelile astea ca m-am saturat de emintenti de la NASA care scriu oribilitati pe forumul Onlinesport, se dau savanti si cand colo matura prin halele din Canada. Studii au, nimic de zis..

    Prin ceea ce scriu, fie ei savanti NASA sau maturatori, tot niste nimicuri sunt. Crezi ca te face o carte scrisa sau citita? Te fac banii? Te face o facultate la Bucuresti sau in alta parte? Ne putem bate oricand in cv-uri si IQ. Or fi unii economisti de geniu, dar lasa-i pe altii cu scrisul, cu literatura, cu cultura. Plus ca mai conteaza si altele.

    In rest, poti fi presedinte de stat, sultanul din Brunei, sincer nu ma intereseaza. Si tu ma comentezi la acel articol, in rest stii cine sunt eu? Hai sa ne rezumam la ceea ce avem si sa nu credem ca nu conteaza. Conteaza, iti zic eu. Pentru mine este clar: Copos a scapat de un contestatar, iar acel contestatar daca avea coloana vertebrala nu scria ca la Stefan Gheorghiu in secunda 2 dupa numirea intr-o functie derizorie, ci se comporta altfel.

    E presa, lasa-ma sa imi spun parerea, nu ataca libertatea presei, domnule Basescu! Iar dreptul la replica e garantat, pe site. Rassie neaga ca el a scris alea? Ok, poate scrie si apare. Apoi mai scriem si noi si asa mai departe, asta e presa.

    Vorba cantecului: "Tu mi-ai zis ca esti virgina, si-acum fac penicilina..."

  7. #28
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    Toshiro, daca te simti lezat ca ai aparut in articol si ca posturile tale au aparut acolo ar trebui sa fii lezat de propria persoana. Alea-s "perlele" tale. Ti-e rusine cu ce ai scris ? Sau ce ?

    Stiti macar cum a fost numit Rassie director de marketing ? Il tot contesta pe Copos pe blog pana cand lui Copos i s-a pus pata si i-a zis: "hai sa te vad de ce esti in stare, fa ceva pentru Rapid". Bineinteles, asta nu inseamna ca nu are aptitudinile necesare. Copos a dat o lovitura de imagine pt a se apropia de suporteri, atata tot. Il va folosi ca pe o papusa in relatia cu suporterii. Deja a inceput.

  8. #29
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Toshiro View Post
    Atata timp cate te inconjori de o liota de asa-zisi moderatori, incapabili sa priceapa ceea ce scriu, a caror menire e, probabil, sa ii jigneasca pe useri sau sa stearga tot ce le deranjeaza sensibilitatile, aparitia unui astfel de articol abject nu mira. OLS e inconfundabil!
    Ce aveti voi cu Vadim si articolele de pe OLS e treaba voastra, dar nu arunca cu noroi in toti, ca nu ii stii si implicit judecatile pe care le emiti la adresa lor sunt eronate. Vezi-ti de steaua ta si nu ne mai baga pe noi in mizeriile tale. De unde stii tu ca moderatorii sunt incapabili sa priceapa ce scriu, huh? Sunt unii moderatori care au ani de scoala cat au altii (useri) ani de viata si care se dau mari cunoscatori.
    Last edited by tchibos; 16th February 2007 at 13:29.

  9. #30
    edited:trolling Toshiro's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    troll-eybus
    Posts
    895
    Reputatie
    1
    Sunteti mortali, cum sariti cu toti in apararea Coposului vostru...

    DiabLo, tu pareai mai la locul tau, nu pareai sa canti la... quitarro tuxie-land-uri din Paris... Am facut eu vreo referire la cele scrise de mine? Amesteci merele cu perele. Lezat e bunul simt la citirea "operei" la acare a fost nevoie de doi creatori...
    Vad ca e o manie la voi, parca sunteti de la "ochiu' si timpanu' "... Stii pana si cum si de ce l-a angajat Ghita pe Rassie... Bravos, dom' DiabLo...

    Vadime, nu te amagi, nu stiu daca ti-am citit 2-3 articole. Si, poti sa fii sigur, n-am sa-ti citesc in veci o carte. Nu stiu daca esti in stare s-o scrii. Si, oricum, ai nevoie de un corector alaturi. Desi, daca ma gandesc, poti sa adaugi semnatura, ca in cazul articolului mizerabil...

    Nu te-ai saturat de ipocrizie, Vadime? Ii dai cu libertatea presei, da' cenzura e lege pe site-ul tau... Tu si ciracii tai stabiliti ce e admisibil si ce nu, tu si moderatorii tai stergeti sau sanctionati ce nu va convine, in schimb lasati toate prostiile sa se lafaie. Si mai interveniti si in haita (oups!) impotriva celor ce atenteaza la sensibilitatea de mimoza a celor cu painea si cutitu-n mana...

    Quote Originally Posted by Vadim
    in rest stii cine sunt eu?
    DIn pacate pentru tine, stiu... Stiu si ca ai probleme cu pusul virgulelor, o chestie destul de jenanta pentru unul care cere "lasa-i pe altii cu scrisul, cu literatura, cu cultura. Plus ca mai conteaza si altele."
    Da' crezi ca te-ajuta penicilina?
    [COLOR="Red"][/COLOR][SIZE="1"][FONT="Arial Black"]...de o falsitate rară, rod al școlii comuniste. Copos a colaborat foarte bine cu Dinamo. La un meci împotriva lor... „nea Nae, stai liniștit, Dinamo trebuie să cîștige azi”. Ne-au bătut cu 2-0, ...după meci Copos le-a dat prime dinamoviștilor! [/FONT][/SIZE]- [SIZE="1"]Nae Manea, fosta vedeta a Rapidului[/SIZE]

  10. #31
    edited:trolling Toshiro's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    troll-eybus
    Posts
    895
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tchibos View Post
    Ce aveti voi cu Vadim si articolele de pe OLS e treaba voastra, dar nu arunca cu noroi in toti, ca nu ii stii si implicit judecatile pe care le emiti la adresa lor sunt eronate. Vezi-ti de steaua ta si nu ne mai baga pe noi in mizeriile tale. De unde stii tu ca moderatorii sunt incapabili sa priceapa ce scriu, huh? Sunt unii moderatori care au ani de scoala cat au altii (useri) ani de viata si care se dau mari cunoscatori.
    Ultrasule, ia vezi tu, ca te dai baiat cu ani multi de scoala, diferenta intre " o liota de asa-zisi moderatori" si "toti"...
    Si vezi-ti de Farul tau, ca e cam palid...
    [COLOR="Red"][/COLOR][SIZE="1"][FONT="Arial Black"]...de o falsitate rară, rod al școlii comuniste. Copos a colaborat foarte bine cu Dinamo. La un meci împotriva lor... „nea Nae, stai liniștit, Dinamo trebuie să cîștige azi”. Ne-au bătut cu 2-0, ...după meci Copos le-a dat prime dinamoviștilor! [/FONT][/SIZE]- [SIZE="1"]Nae Manea, fosta vedeta a Rapidului[/SIZE]

  11. #32
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Toshiro View Post
    tu si moderatorii tai stergeti sau sanctionati ce nu va convine
    Esti incapabil sa intelegi? Se merge pe reguli ce presupun bunul simt. Daca tu nu le intelegi cauta problema la tine nu in alta parte.

    Mai palid vad ca esti tu decat Farul

  12. #33
    edited:trolling Toshiro's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    troll-eybus
    Posts
    895
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tchibos View Post
    ...Se merge pe reguli ce presupun bunul simt. ...

    Aveti rubrica de FUN p-acilea?
    [COLOR="Red"][/COLOR][SIZE="1"][FONT="Arial Black"]...de o falsitate rară, rod al școlii comuniste. Copos a colaborat foarte bine cu Dinamo. La un meci împotriva lor... „nea Nae, stai liniștit, Dinamo trebuie să cîștige azi”. Ne-au bătut cu 2-0, ...după meci Copos le-a dat prime dinamoviștilor! [/FONT][/SIZE]- [SIZE="1"]Nae Manea, fosta vedeta a Rapidului[/SIZE]

  13. #34
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    de ce?.. vrei sa devii moderator pe ea?

  14. #35
    edited:trolling Toshiro's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    troll-eybus
    Posts
    895
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca am pregatirea necesara... Vad ca tre' sa fii ultras ca sa te afirmi...
    [COLOR="Red"][/COLOR][SIZE="1"][FONT="Arial Black"]...de o falsitate rară, rod al școlii comuniste. Copos a colaborat foarte bine cu Dinamo. La un meci împotriva lor... „nea Nae, stai liniștit, Dinamo trebuie să cîștige azi”. Ne-au bătut cu 2-0, ...după meci Copos le-a dat prime dinamoviștilor! [/FONT][/SIZE]- [SIZE="1"]Nae Manea, fosta vedeta a Rapidului[/SIZE]

  15. #36
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    Te perfectionezi pe parcurs .. ca vad ca te vrei a fi amuzant .. ai vocatie, daca intelegi si regulile chiar facem exceptie si te punem moderator fara a fi.. ultras

  16. #37
    edited:trolling Toshiro's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    troll-eybus
    Posts
    895
    Reputatie
    1
    Auzi, perfectionistule, nu ai in fisa postului lupta impotriva trollingului? Vezi ca te vede bossu' si te zboara... Sau poate ajungi director de marketing...
    [COLOR="Red"][/COLOR][SIZE="1"][FONT="Arial Black"]...de o falsitate rară, rod al școlii comuniste. Copos a colaborat foarte bine cu Dinamo. La un meci împotriva lor... „nea Nae, stai liniștit, Dinamo trebuie să cîștige azi”. Ne-au bătut cu 2-0, ...după meci Copos le-a dat prime dinamoviștilor! [/FONT][/SIZE]- [SIZE="1"]Nae Manea, fosta vedeta a Rapidului[/SIZE]

  17. #38
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    Nu am semnat fisa postului (ca daca as fi semnat'o ai fi avut pana acum cateva cartonase rosii la activ si de la subsemnatu') dar nu ar trebui sa te roada pe tine grija mea.. cand o sa zbor o sa zbor .. cat despre dir. de mark. .. poate sunt deja ..
    Last edited by tchibos; 16th February 2007 at 14:43.

  18. #39
    edited:trolling Toshiro's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    troll-eybus
    Posts
    895
    Reputatie
    1
    da' de scris unde-ai invatat.. ca'mi plac inovatiile tale si nici nu'ti mai pierzi timpul cu fleacuri cum ar fi majusculele si punctuatia.. cool..
    [COLOR="Red"][/COLOR][SIZE="1"][FONT="Arial Black"]...de o falsitate rară, rod al școlii comuniste. Copos a colaborat foarte bine cu Dinamo. La un meci împotriva lor... „nea Nae, stai liniștit, Dinamo trebuie să cîștige azi”. Ne-au bătut cu 2-0, ...după meci Copos le-a dat prime dinamoviștilor! [/FONT][/SIZE]- [SIZE="1"]Nae Manea, fosta vedeta a Rapidului[/SIZE]

  19. #40
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    poti sa imi spui exact care ar fi greselile facute?.. ca sa ma pot corecta.. si nu mai pune tu puncte ca mine ca nu te prinde.. pe forumul asta sunt doi care scriu asa.. dar asta pentru ca e stilul lor.. si nu are legatura cu majuscule, virgule s.a. .. oricum daca stau sa imi bat capul si cu asta sa stii ca iti dau clasa si pe intuneric la capitolul asta.. e clar, trolling master?

    si hai gata.. ca te intinzi la gluma .. am crezut ca ai haz, dar esti anost

  20. #41
    edited:trolling Toshiro's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    troll-eybus
    Posts
    895
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tchibos View Post
    ... daca stau sa imi bat capul si cu asta sa stii ca iti dau clasa si pe intuneric la capitolul asta..
    Ei, de ce sa risti f'o accidentare? Sezi bland si trage-ti masca pe ochi...
    [COLOR="Red"][/COLOR][SIZE="1"][FONT="Arial Black"]...de o falsitate rară, rod al școlii comuniste. Copos a colaborat foarte bine cu Dinamo. La un meci împotriva lor... „nea Nae, stai liniștit, Dinamo trebuie să cîștige azi”. Ne-au bătut cu 2-0, ...după meci Copos le-a dat prime dinamoviștilor! [/FONT][/SIZE]- [SIZE="1"]Nae Manea, fosta vedeta a Rapidului[/SIZE]

  21. #42
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    Mie imi place riscul, dar in situatia de fata riscul e zero, asa ca..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •