View Poll Results: Cel mai bun la Nationala

Voters
127. You may not vote on this poll
  • Ar trebui sa ramina Iordanescu!

    8 6.30%
  • Alt antrenor!

    14 11.02%
  • ambele echipe

    0 0%
  • doar steagul rosu

    1 0.79%
  • doar Rapid

    0 0%
  • niciuna

    0 0%
  • mai bine te apuci de haiducie

    0 0%
  • O echipa din Divizia B!

    0 0%
  • O echipa din "Provincie"!

    10 7.87%
  • O echipa din capitala!

    13 10.24%
  • 1

    13 10.24%
  • x

    2 1.57%
  • 2

    3 2.36%
  • Australia

    4 3.15%
  • Spania

    2 1.57%
  • FC Unirea Apullum Alba Iulia

    21 16.54%
  • FC Bihor Oradea

    4 3.15%
  • FC Petrolul Astra Ploiesti

    0 0%
  • Poli AEK Timisoara

    1 0.79%
  • Otelul Galati

    0 0%
  • Farul Constanta

    0 0%
  • Universitatea Craiova

    1 0.79%
  • FC Arges Pitesti

    3 2.36%
  • Gloria Bistrita

    1 0.79%
  • FC Brasov

    0 0%
  • FCM Bacau

    0 0%
  • Ceahlaul Piatra Neamt

    1 0.79%
  • Una dintre echipele Bucurestene

    1 0.79%
  • Iordanescu

    4 3.15%
  • Lucescu

    16 12.60%
  • Boloni

    0 0%
  • Hagi

    0 0%
  • Piturca

    2 1.57%
  • Rednic

    0 0%
  • Cartu

    1 0.79%
  • Andone

    0 0%
  • Alt antenor roman

    1 0.79%
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 34 of 34

Thread: Antrenorul potrivit la Nationala Romaniei

  1. #22
    sport legend adbogdan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    444
    Reputatie
    1
    Cred ca Lucescu e 'number one'. Problema e ca Lucescu nu va veni la 'nationala' decat atunci cand va avea 'mana libera' atat in ceea ce priveste selectia cat si in ceea ce priveste posibilitatea de a-si alege un anumit 'program' pentru nationala.
    Lucescu e partizanul formarii continue a echipei, ceea ce presupune multe amicale, actiuni comune la loturi, trialuri, etc. Chiar si actualul turneu in Romania al lui Besiktas are acest scop. La nationala, insa, asa ceva ar fi greu de facut.

  2. #23
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by adbogdan
    Cred ca Lucescu e 'number one'. Problema e ca Lucescu nu va veni la 'nationala' decat atunci cand va avea 'mana libera' atat in ceea ce priveste selectia cat si in ceea ce priveste posibilitatea de a-si alege un anumit 'program' pentru nationala.
    Lucescu e partizanul formarii continue a echipei, ceea ce presupune multe amicale, actiuni comune la loturi, trialuri, etc. Chiar si actualul turneu in Romania al lui Besiktas are acest scop. La nationala, insa, asa ceva ar fi greu de facut.
    Cred ca Lucescu s-ar descurca in pozitia de director tehnic/coordonator de loturi nationale fara actiuni comune cu jucatorii din afara. Ar face trialuri pentru a gasi noi jucatori de pe plan intern, dar asta ar largi baza de selectie si ar stimula moral si jucatorii respectivi. De asta avem nevoie, nu numai de jucatori "selectati" de Becali...
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #24
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Utilizator, Lucescu contribuie deja in acest sens pentru natzionala.

    Sa nu uitam ca pe Pancu l-a facut numai bun pentru tricolori.

    Ash mai adauga ca cel mai bun Hagi din istoria natzionalei e cel din USA 1994, cand era elevul lui Lucescu la Brescia (dupa aia s-a transferat la Barca).
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  4. #25
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Viole(n)t sunt 100% de acord cu tine, dar daca ar fi director tehnic s-ar putea implica mult mai serios si cu rezultate cred eu spectaculoase. Si chiar cred ca Luce se va intoarce in aceasta pozitie la Nationala...
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #26
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Intrebarea e: CAND SE VA INTOARCE?
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  6. #27
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    eu cred ca in vreo 2-3 ani maximum...
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #28
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Munca unui antrenor se vede cam dupa un an la echipele de club care joaca impreuna saptamana de saptamana plus la antrenamente dar la o echipa nationala care se reuneste cu vreo 3 zile inante de un meci ce sa mai zic. Trebuie vreo 3-4 ani antrenorului ca sa se vada ca acesta intr-adevar a antrenat acea echipa.
    IORDANESCU trebuie sa continue pentru ca e un antrenor excelent. Jucatorii sunt multumiti de el si nu e singurul vinovat (nici nu cred ca e macar 1% vina lui) pentru ca nu ne-am calificat la EURO 2004.
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  8. #29
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1
    Chiar nu inteleg... cum ar putea sa vina Lucescu in mocirla creata de FRF,(sa mai poarte si tricou alb: "Who cares about Romania!?" ), sa lucreze cu ei, pe bani putini spre deloc, acum cand e pe val intr-un campionat mult mai credibil decat cel romanesc si care ar putea insemna rampa de lansare spre o echipa mare? Ca va veni el peste niste ani... poate! Eu credeam ca aici discutam despre situatia actuala! Ori in acest caz nu am vazut nici un contracandidat serios pentru Iordanescu...
    (A)

  9. #30
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DRAGOS
    IORDANESCU trebuie sa continue pentru ca e un antrenor excelent. Jucatorii sunt multumiti de el si nu e singurul vinovat (nici nu cred ca e macar 1% vina lui) pentru ca nu ne-am calificat la EURO 2004.
    Dragul meu gandeste-te la meciul cu Danemarca de la Bucuresti...dar nu te gandi la teren si altele ci doar la "tactica stralucita"a lui Iordanescu...daca e un antrenor excelent... 8)

  10. #31
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    nu mai departe decat acest penibil meci cu Japonia.........
    echipa nationala nu a dat impresia de idee de joc, de conceptie tactica.
    e drept, e un amical, s-au rulat mai multi jucatori, dar toate realizarile au fost individuale, nu bazate pe colectiv.
    in comparatie, echipa Japoniei ne-a dat clasa.

    si pot pune pariu ca Danemarca ar fi batut clar Japonia.
    macar la copenhaga.
    Schumi? the only one!

  11. #32
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1
    Toata lumea vorbeste de Lucescu! Lucescu nu vine... dar nu-l vrem pe Iordanescu! In schimb se poate observa cu ochiul liber, chiar din discutiile de aici, ca nu avem alternativa, fapt pe care se bazeaza si nea Puiu la negocieri...
    (A)

  12. #33
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1
    eu ma mir ca pe lista figureaza un cartu sau andone,de exemplu si nimeni nu-l baga in seama pe singurul antrenor roman care mai antreneaza o nationala europeana. e vorba de stoichita,care cu jucatori care probabil n-ar avea loc in prima divizie romana a adunat 7 puncte, si in fata carora grecii si ucrainienii (mai ales) au transpirat serios sa invinga.
    de ce nimeni nu-l baga in seama? ca nu apare tot timpul in paginile ziarelor? e serios,muncitor,nu fuge de riscuri-sa recunoastem,sa iei nationala armeana e profesional vorbind un risc- si cunoaste bine fotbalul romanesc.
    cine dadea doi bani pe voeller cand a luat nationala germana? devenise un post de care fugeau toti,si voeller ,solutia "de urgenta" a jucat finala mondialului.
    deci-daca nu lucescu,doar stoichita

  13. #34
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Da, Sorinl - Stoichita este profesionist, isi asuma raspunderea, dar vrea sa ia singur deciziile. Aici este buba - altii asculta de "directive" trasate de FRF sau LP. Asta este cauza pentru care Stoichita nu e bun la nationala noastra.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •