Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 43

Thread: Jucatorii Rapidului

  1. #22
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Zotta: "Buga ori vine și se pregătește, ori va sta doi ani și jumătate în tribună"

    * Sursa: www.prosport.ro


    "Are două variante: ori vine și se pregătește și dă totul pentru Rapid, ori doi ani și jumătate cât mai are contract, va sta în tribună.Nu o să-i dăm drumul la altă echipă, nici pentru cinci milioane de euro. Și din ce știu eu, nu este vorba de Steaua", a declarat Zotta, într-o conferință de presă.
    Zotta a precizat că Buga va fi amendat cu 3.000 de dolari, pentru că a lipsit de la două antrenamente și de la vizita medicală.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  2. #23
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Intre timp, amenda a ajuns la vreo 9000 am auzit. Caracter 0 la baiatul asta.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  3. #24
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    Dani Coman nu s-a aflat în primul "11" în partida amicală pe care giuleștenii au avut-o programată miercuri seara, împotriva echipei de liga a II-a din Franța, Bastia. Goalkeeperul rapidist este hotărît să nu mai joace pînă în momentul în care situația lui se va clarifica. Deși patronul George Copos și directorul sportiv al Rapidului, Viorel Moldovan, anunțaseră că s-a ajuns la o înțelegere cu portarul rapidist, se pare că lucrurile nu stau tocmai așa.
    Deranjat de ultimele declarații ale lui Viorel Moldovan, care a negat faptul că ar fi existat o ofertă concretă din Spania pentru goalkeeperul alb-vișiniilor și de faptul că l-a acuzat că nu caută decît o mărire de salariu, Coman a decis să vadă cel de-al treilea meci amical al alb-vișiniilor din tribună. Dani Coman a jucat într-un singur amical din cele 3 susținute de Rapid pînă acum (Rapid - FC Sion 0-0).
    La plecarea în Elveția, goalkeeperul giuleștean a declarat că va merge alături de echipă și va juca în primul amical, după care va lua o decizie în privința viitorului său.


    rapidisti.ro

  4. #25
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Costin Valeriu Oghinciuc
    cine este acest jucător ?
    este în probe la Lazio și am văzut că a fost la Rapid ... dacă știe cineva, ceva despre el îl rog să posteze 1 mesaj pe Sub Forumul lui Lazio ...
    merci ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  5. #26
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Bozovic, sarbatorit de Copos

    * Data postarii: 13.11.2007

    * Sursa: www.prosport.ro



    Fundasul Vladimir Bozovic a împlinit astazi 26 de ani. Cu aceasta ocazie, fotbalistul muntenegrean a fost felicitat de toti colegii sai si a avut parte de o supriza interesanta. Patronul George Copos i-a facut cadou un tort în forma de sticla de whisky, o pipa, o scrumiera si un pachet de tutun fin, facând aluzie la evenimentele în care fundasul rapidist a fost implicat."Sunt fericit si ma simt un om norocos. Nu ma asteptam la un asemenea gest si vreau să îi multumesc domnului Copos. Sunt fericit la Rapid si vreau sa ma revansez pentru aceasta surpriza în urmatoarele meciuri! Forma de sticla a tortului a fost o gluma a patronului, oricine ma vede jucând îsi da seama ca nu duc o viata extrasportiva, însa gestul contează cel mai mult! Le multumesc colegilor, domnului Copos si suporterilor rapidisti, pe care îi iubesc!", a spus Bozovic pentru site-ul oficial al clubului giulestean.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  6. #27
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    GRIFFITHS REVINE!

    Aventura lui Ryan Griffiths în China a luat la un moment dat o turnura tragica: atacantului i s-a descoeprit o afectiune la muschiul cardiac si a fost nevoit sa renunte câteva luni la fotbal. Jucatorul a revenit la antrenamente, iar din ianuarie se va întoarce în tara!

    Adus de Razvan Lucescu la Rapid, Griffiths nu a rupt gura târgului, fiind imediat împrumutat pentru un an la formatia din prima liga Chineza, FC Liaoning. Tocmai când a început sa se acomodeze în China si chiar sa marcheze meci de meci, Griffiths a contactat un virus care i-a afectat muschiul cardiac. Dupa câteva luni de tratament, jucatorul a revenit la antrenamente, iar din ianuarie se va întoarce în Giulesti, la Rapid. “Griffiths e în China si i s-a dat voie sa faca antrenamente. Cel mai sigur, din decembrie va începe pregatirea normala. Din ianuarie va reveni la Rapid, pentru ca atunci îi va expira împrumutul la FC Liaoning. Din martie va fi suta la suta apt pentru fotbal”, a dezvaluit impresarul jucatorului, Marcel Popescu.

    Totusi, sansele ca Griffiths sa mai evolueze pentru Rapid sunt infime, atacantul fiind destul de suparat pe oficialii giulesteni, deoarece la plecarea în China nu i-a mai fost platita o rata din contract si nimeni nu s-a mai interesat de soarta lui în perioada petrecuta acolo. O posibila destinatie pentru Griffiths ar putea fi CFR Cluj, grupare care este dispusa sa-l achizitioneze pe australian.


    @prosport

    Eu sper sa ramana, e un jucator util daca e folosit cum trebuie.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  7. #28
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    COMAN: "VA SPUN CU MINA PE INIMA CA VREAU SA RAMIN LA RAPID PINA IN 2009, CIND IMI EXPIRA CONTRACTUL"


    * Sursa: www.fanatik.ro



    Portarul “alb-visiniilor”, Dani Coman, a declarat pentru FANATIK ca nu a cerut conducerii clubului sa fie lasat sa se transfere in strainatate in pauza competitionala. “Am vazut si eu ce s-a scris, cum ca m-as fi dus la conducere sa le spun sa ma lase sa plec din iarna. Este o inventie, nu am facut asa ceva. Sper sa nu fie alte interese, de toata lumea spune ca vreau sa plec”, a declarat Coman.
    Intrebat daca in vara, in cazul unei oferte concrete, ar parasi Rapidul, Coman a declarat: “Sincer? Va spun cu mina pe inima ca vreau sa raminla Rapid pina in 2009, cind imi expira contractul. Asta simt acum!”.


    E clar, nu-l mai vrea nimeni.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  8. #29
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Costin Lazăr: "Ryan este mult mai puternic decît ultima dată cînd a fost la Rapid"
    Mijlocașul rapidist a fost impresionat de colegul său, Ryan Griffiths, despre care spune că este foarte schimbat față de acum un an, înainte de împrumutul în China:

    "Ryan m-a impresionat! Este mult mai puternic, atît fizic, cît și psihic, față de ultima dată cînd a fost la Rapid. Cred că experiența împrumutului în China a fost benefică pentru el", a spus Lazăr pentru rapidisti.ro.
    Rapidisti.RO
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  9. #30
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Recunoasteti *******ul din imagine?
    Attached Images Attached Images
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  10. #31
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Da, e unicul ,,spartan" de la Rapid. Acum ca am ghicit, ce-mi iese?
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  11. #32
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Desi nu era asa greu, dau o bere.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  12. #33
    sport legend
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,362
    Reputatie
    1
    La inceput credeam ca vrea sa-l lucreze pe Rednic, acum incep sa-mi dau seama ca este PENIBIL !

  13. #34
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    Ai mare grija pe aici ,eu pentru cuvantul penibil am luat avertisment din partea domnului supermoderator Datenshi !

  14. #35
    sport legend
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,362
    Reputatie
    1
    Depinde in ce context ai spus asta ... dar nea Datenshi stie ca sunt baiat cuminte

  15. #36
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    grande, eu mi-am facut doar datoria. Imi pare rau daca tu crezi ca am exagerat.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  16. #37
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Marin Condescu: "Toți românii ar trebui să-i sărute mănușile lui Coman"

    * Sursa: rapidisti.ro

    Președintele formației Pandurii Tîrgu Jiu, Marin Condescu, l-a lăudat pe portarul rapidist Dani Coman. Condescu a comentat gestul lui Andrade, care i-a sărutat mănușa numărului 1 al giuleștenilor.

    "Nu doar Andrade ar trebui să-i sărute mănușile lui Coman, ci toți românii. După părerea mea, Coman ar trebui să fie titularul naționalei. E cel mai în formă portar romîn la ora actuală și a făcut minuni și în această seară", a zis Condescu.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  17. #38
    sport legend
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,362
    Reputatie
    1
    Acum 1 an cand am picat in semifinale in Cupa cu ei spunea Condescu, ca eram cea mai accesibila echipa ... si uite ce a ajuns sa declare. Felicitari !

  18. #39
    junior
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    oare?:)
    Posts
    64
    Reputatie
    1
    Mi-a placut foarte mult declaratia lui Condescu.Nu de alta,dar are dreptate.Sper ca totusi sa fie ales,odata,titular
    iar de gestul lui Andrade,nu am ce sa zic
    [FONT="Arial Black"][COLOR="DarkRed"][B]IUBESC RAPIDUL MAI MULT DECAT URASC ORICE ALTA ECHIPA:dance:[/B][/COLOR][/FONT]

  19. #40
    sport legend andreidaniel's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Salajan, Bucuresti
    Posts
    532
    Reputatie
    1
    iarasi ne-a scos Comanila .Nici nu vreau sa ma gandesc care era evolutia scorului daca dadeau gol din penalti

  20. #41
    junior
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    oare?:)
    Posts
    64
    Reputatie
    1
    probabil nu mai jucau nimicdar Coman a aparat si asta a crescut moralul echipei.desi scorul ar fi trebuit sa fie mai mare,e bine si asa.victoria e importanta
    [FONT="Arial Black"][COLOR="DarkRed"][B]IUBESC RAPIDUL MAI MULT DECAT URASC ORICE ALTA ECHIPA:dance:[/B][/COLOR][/FONT]

  21. #42
    sport legend
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,362
    Reputatie
    1
    Macar sa ne scoata Dani si la anu` si peste 2 ani [daca ramane] . O echipa mare, are nevoie si de un portar de calibru . Vezi Juve, Manchester Utd, Lyon si exemplele pot continua.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •