View Poll Results: Cum vi se pare ca s-a antrenat Farul in acest turneu de pregatire ?

Voters
10. You may not vote on this poll
  • Bine

    7 70.00%
  • Foarte Bine

    0 0%
  • Prost

    3 30.00%
  • Foarte Prost

    0 0%
  • Nu stiu

    0 0%
Results 1 to 8 of 8

Thread: Turneul amical din Cipru

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    1,243
    Reputatie
    0

    Turneul amical din Cipru

    Farul l-a adus doar pe Ben Teekloh la Constanța


    FC Farul s-a întors ieri dimineață, la ora 10, la Constanța, din stagiul din Cipru. Obosiți, căci s-au trezit dis-de-dimineață, avionul de la Larnaca spre București decolând la ora 3,40, iar ei au stat la Limassol, fariștii, în frunte cu antrenorul principal Basarab Panduru, au dat jos bagajele din autocar și s-au grăbit spre case, la familii și la odihnă. „Rechinii“ au primit liber până în această după-amiază, la ora 15,30.



    La Constanța, a sosit și mijlocașul defensiv liberian Ben Teekloh (24 de ani pe 6 decembrie), nemaiajungând în schimb, dintre numele noi, un alt mijlocaș, austriacul Dietmar Berchtold (33 ani), care s-a pregătit cu Farul și a jucat în câteva partide în Cipru, și fundașul central ecuadorian Luis Alberto Aragon Espinoza (21 ani), care a stat însă foarte puțin în cantonamentul Farului. La ambii s-a renunțat, în aceeași situație aflându-se și stoperul Cosmin Gheorghiță, de la Gloria Buzău, care s-a întors însă cu Farul la Constanța.

    „Farul este o echipă bună, cu mulți jucători de valoare. Îmi place această formație și sper să avem rezultate bune“, a declarat, pentru „Cuget Liber“, Ben Teekloh, care deja este prieten bun cu celălalt jucător de culoare din lot, atacantul congolez Armel Disney.

    Marcel Otvoș, care pare că s-a integrat rapid la Farul, înscriind și multe goluri în amicale, ne-a precizat că „în Cipru, a fost o pregătire bună. Am beneficiat de condiții favorabile. Totul a decurs normal, cum ne așteptam. Am avut și niște meciuri amicale. Unele au fost mai reușite, altele mai puțin, căci s-a acumulat și oboseală, dar per total a fost un stagiu bun de pregătire“. Faptul că a marcat în partidele de verificare este bine pentru moralul său, dar Marcel spune că ceea ce contează cu adevărat este să dea goluri și să joace bine în meciurile oficiale.

    Sursa : Cuget Liber

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    1,243
    Reputatie
    0
    Eu unul sunt satisfacut de meciurile facute de echipa mea de suflet, FARUL CONSTANTA. FORZA FARUL !

  3. #3
    sport legend ULTRAS_TAVY's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    In peluza SUD
    Posts
    372
    Reputatie
    1
    Sa vdm in campionaat...sa dea Domnul sa avem rezzultate...imi pun increderea in ei
    LIBERTATE PTR ULTRASI
    A.C. A.B.

  4. #4
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    a fost destul de bine cred.. se putea mult mai rau

  5. #5
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1
    Ca orice turneu de pregatire,eu zic ca a fost folositor.Acum insa ramane de vazut cum se vor descurca in oficiale.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    1,243
    Reputatie
    0
    Asta toti asteptam !

  7. #7
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    abia dupa ce incepe eturul vom vedea cu adevarat care sunt rezultatele turneului din Cipru

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    1,243
    Reputatie
    0
    Da, pozitive sa fie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •