Page 5 of 8 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 154

Thread: Banel Nicolita

  1. #85
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Banel "centrare in tribuna"
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  2. #86
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Banel a fost o petarda si de data asta (adica in returul cu bielorusii) asa cum a fost si in tur. Centrarile - fara exceptie, proaste in afara de cea mai simpla cu putinta, de fapt o banala pasa de 10 metri de la golul 2. De alergat a alergat ca habaucul, fara tinta si mai mereu fara folos. Preluarile tot alea care le stiam, adica sare mingea din el ca din gard. A fost un moment ... o deviere superba a lui Dica ce l-ar fi lasat pe idolul Faureiului singur cu portarul, daca ar fi stiut sa preia. Dar el bineinteles ca pierdut mingea, provocand o privire plina de lehamite si resemnare a lui Dica ... pe care in privinta asta chiar il inteleg.

  3. #87
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Sunt dezamgit de prestatia lui Banel ,dar mai dezamagit sunt de Gica pentru ca il tine in primul 11 .
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  4. #88
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    nu prea avem solutii pe dreapta, badoi ?

    daca banel ar stii mai bine sa faca o preluare si ceva mai multa inteligenta in joc atunci azi nu ar mai juca la steaua

    slabut si azi, azi iti face un meci mare, maine iti va manca un meci

  5. #89
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    eu zic ca problema e la antrenamente : daca hagi a vazut care sunt punctele lui slabe atunci ar trebui sa puna accentul pe antrenamente care sa-i remedieze acele defecte

  6. #90
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Daca Badoi ar juca meci de meci veti vedea ca va reveni la forma la care s-a consacrat la Rapid. El nu este un jucator care sa frece banca de rezerve, el trebuie sa joace.
    Si eu m-am saturat pana peste cap de Banel, de centrarile si preluarile lui. In plus, alearga fara rost tot meciul. E clar ca nu e jucator de CL. Nici Badoi nu stiu daca e, dar ar merita o sansa. Banel e titular de pe vremea lui Zenga, dar nu a aratat mare lucru cu exceptia catorva meciuri.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  7. #91
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    Banel, banelule........

    http://img413.imageshack.us/img413/3610/capture6fa8.jpg

    O studenta de 21 de ani din Onesti si prietena acesteia sustin ca au fost violate, la interval de o luna, in apartamentul detinut la Braila de catre fotbalistul Stelei, Banel Nicolita, si, ulterior, intr-un alt apartament, din Bucuresti, inchiriat de catre internationalul roman.
    Marturiile celor doua tinere sunt socante.
    Alexandra M. este din Onesti. Ea ne-a povestit ca l-a cunoscut in aceasta vara pe Banel Nicolita pe terasa de la "Turabo Cafe" din Mamaia, inaintea meciului jucat de Steaua impotriva echipei Farul Constanta. "In ziua acelui meci (n.n. - 3 august 2007) eram cu prietena mea Andreea la mare, la o terasa. Acolo, la o alta masa, erau Banel impreuna cu Vatca si Cernea (n.n. - portarii Stelei). S-a uitat la mine, eu la el, mi-a cerut numarul de telefon si i l-am dat. A doua zi, sambata, m-a sunat si mi-a zis ca vrea sa se vada cu mine, ca e la Braila si ca un amic de-al lui ma poate lua cu taxiul din Constanta si ca ma duce la el. Duminica am plecat cu Andreea la Braila. Cand am ajuns, Banel ni l-a prezentat pe un anume Gigi, un barbat de vreo 40 de ani, despre care mi-a zis ca va fi nasul lui, cand se va casatori. Am mers toti patru la o terasa, Exotic parca, am mancat si am plecat apoi la Banel acasa. El a cumparat pentru noi whisky. Dupa ce am baut, eu am plecat cu el in dormitor, iar Andreea a ramas cu acel Gigi. Am aflat, a doua zi, ca a violat-o, ca i-a cerut sa-i faca sex oral", ne-a declarat Alexandra M.
    Prietena ei, Andreea B., confirma faptul ca a fost amenintata cu moartea de catre nasul lui Banel, daca nu face sex cu el: "Dupa ce Sanda (n.n. - Alexandra) s-a dus cu Banel, Gigi mi-a zis sa ma culc langa el, dar l-am refuzat, pentru ca nu-mi placea de el. Imi spusese ca este si casatorit si are o fata de 12 ani si un baiat de 6 ani. S-a infuriat,
    m-a apucat de gat, eu am inceput sa plang si atunci m-a lovit cu pumnul. M-a obligat sa fac sex oral cu el. Am tipat sa ma auda Sanda din camera cealalta, dar mi-a zis ca ma omoara. Atunci, am tacut". Andreea isi aminteste exact cum arata apartamentul lui Banel din Braila: "Are un tablou mare cu el, unul mai mic cu nationala, o plasma, doua fotolii in camera unde am fost eu violata si mai multe trofee. Are si un maimutoi acolo si e zugravit cu portocaliu?"
    Dupa ce Andreea i-a povestit a doua zi prietenei ei Alexandra prin ce a trecut, a aflat si Banel. "Mi-a zis sa nu pun la suflet, ca Gigi e un baiat bun!"

    Al doilea viol

    De atunci si pana luni seara, respectiv 27 august 2007, Alexandra a tinut legatura prin telefon cu Banel. Ea ne-a aratat si apelurile dese primite de la acesta de pe un numar de Orange. "Mie, sincer, imi place de Banel. Am vorbit cu el si i-am zis ca vreau sa vad si eu meciul cu echipa din Belarus. Mi-a zis sa vin marti (n.n. - 28 august) la el. Am luat trenul si am ajuns la Bucuresti. In aceeasi zi, el a plecat in cantonament. Mi-a zis ca pot dormi intr-un apartament inchiriat de el, la etajul X, intr-un bloc de langa Mall Plaza, impreuna cu nasul lui. Nu m-am gandit niciodata ca s-ar putea intampla ceva. Am fost cu Gigi chiar la Mall, am facut acasa cartofi, iar seara, inainte sa ne culcam, mi-a spus: "Stai cu mine in pat." N-am vrut, pentru ca eu am crezut ca sunt cu Banel. M-a apucat de gat, l-am rugat sa ma lase, dar m-a fortat sa fac sex oral cu el. Am vrut chiar sa ma arunc de la geam. Miercuri, cand a fost meciul, i-am spus ca vreau sa plec la Onesti, ca e mama bolnava, si m-a lasat sa plec. Dupa ce am iesit din casa, l-am sunat pe Banel. Nu putea vorbi si m-a sunat dupa meci, pe la 02.00 noaptea (n.n. - pe telefonul Alexandrei exista intr-adevar un apel primit de la Banel la 02.14!) Si-a cerut el scuze, dar e prea tarziu. Gigi trebuie sa plateasca pentru asta. I-am spus lui Banel sa fie atent ca poate Gigi va face la fel si cu viitoarea nevasta a lui!", a mai declarat Alexandra M. Tanara se teme acum sa depuna plangere la politie: "Nu cred ca rezolv ceva, pentru ca are bani. Apoi, imi e frica sa nu patesc eu ceva!".

  8. #92
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    hai ma Diablo termina cu prostiile astea, ce naiba?

  9. #93
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Doamne ce parasute
    Misteriosul 'Gigi' e de fapt nea Jiji aka Razboinicul Luminii
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  10. #94
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Daca ai inceput sa citezi din Cancan amice Diablo....
    Zbor pana la stele.

  11. #95
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Hai mai baieti si fete, luam acum in seama toate fufele si panaramele (no offense Yoyo) ?? Avem o panarama care s-a culcat cu Banel sperand ca tiganul sa-i cumpere si ei BMW, hainute si sa se duca in plimbari pe la Milano. Duca-se. O sa gaseasca el alta si inca repede de tot.

    Mare stire, zau asa.

  12. #96
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    Jucatorul Stelei, Banel Nicolita, tine sa precizeze ca nu are nicio implicare in scandalul relatat in ultimele doua zile de catre cotidianul „Cancan”, conform caruia nasul sau ar fi violat doua tinere din Onesti intr-un apartament inchiriat de fotbalist.

    "Nu am nicio legatura cu aceste evenimente. Este adevarat ca a existat un diferend intre nasul meu si cele doua tinere, insa eu nu am nimic de-a face cu aceasta. Astazi am luat legatura cu ele si am stabilit, de comun acord, ca ele sa nu mai declare nimic presei. Fetele regreta faptul ca numele meu a fost implicat in aceasta problema si roaga presa sa nu mai scrie nimic despre acest subiect, care nu are legatura cu persoana mea", a declarat Banel "Pestele"

  13. #97
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Nicoliță a făcut entorsă
    Scorul de pe tabela de marcaj n-a fost singura problemă pentru Steaua marți, la confruntarea cu Arsenal. Bănel Nicoliță a suferit o entorsă la glezna stîngă încă din minutul 10, însă a continuat să joace așa pînă la final. Acum el are dureri mari și stafful medical al vicecampioanei face eforturi pentru a-l recupera să fie bun de joc duminică, însă șansele sînt sub 50 la sută
    .


    Sa mai spuna cineva de Banel ca nu da totul pe teren

  14. #98
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    oricum, in ultima vreme, e printre putinii care mai fac asta.
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  15. #99
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Pai isi da silinta omu dar as prefera si ca centrarile lui sa fie de mai buna calitate in rest asa e alerga omu n ai ce zice si joaca cu daruire
    Bafta, Reghe!

  16. #100
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Nicolita e genul de jucator care se accidenteaza foarte greu. Cateodata iti da impresia ca poate sa dea si tancu' peste el, tot se ridica imediat. Imi este greu sa-mi amintesc o faza la care a solicitat ingrijiri medicale... de fapt nu-mi amintesc nici una acum pe moment. Daca si Nicolita s-a accidentat, e grav... nici nu pot sa-mi imaginez la ce eforturi sunt supusi jucatorii.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  17. #101
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    Houston, we've got a problem!!! Arabii au pus ochii pe briliantul, galacticul si magnificul nostru Banel!!!

    BANEL, DORIT DE OLI LA ARABI!!!!!!!!!!!

    Vizita lui Cosmin Olaroiu in Romania nu a fost una intamplatoare. Patronul Stelei, Gigi Becali, a dezvaluit ca Olaroiu il vrea la Al-Hilal pe Banel Nicolita, dar ca i-a fost rusine sa il ceara pentru ca stie ca patronul din Ghencea ar fi rupt prietenia ce ii leaga.

    "M-am intalnit cu Olaroiu, care mi-a spus ca arabii i-au pus la dispozitie multe milioane de dolari pentru un mijlocas dreapta. Stiu ca e vorba de Banel. Olaroiu n-a pronuntat insa numele lui Banel pentru ca stie ca e netransferabil. Daca mi l-ar fi cerut, ar fi stricat prietenia cu mine", a spus Becali pentru ProTV.

    Gigi Becali isi mentine politica de transferuri si sustine ca in iarna toti jucatorii sunt transferabili, mai putin cei patru magnifici, Banel, Badea, Surdu si Bicfalvi. "Am spus-o si o repet: in acest moment de la Steaua nu sunt de vanzare Banel, Badea, Surdu si Bicfalvi", a afirmat Becali.

    In alta ordine de idei, Banel Nicolita va fi menajat in meciul de duminica cu Dacia Mioveni, in urma unei accidentari suferite in minutul 10 al meciului cu Arsenal din Liga Campionilor.


  18. #102
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by DiabLo View Post
    Houston, we've got a problem!!!
    Problem?!Look how sad I am... Ce n-as da,sa plece banel...insa, gigi are nevoie de voturile celor din faurei...

  19. #103
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Daca pleaca Banel ne putem lua adio si de la titlu si de la tot

  20. #104
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    yoyo daca banel e un atuu pt titlu...atunci fara dica,goian,zapata ce naiba facem?abia atingem intertoto?banel e varza...habar n-are sa dea o centrare alearga ca un bezmetic...mult si prost..eficienta = 0!!!

  21. #105
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    Ma, banel e bun in meciurile din Liga Campionilor, unde trebuie sa acoperi bine terenul si sa faci un efort mare. Dar in campionat e praf, pe spatii mici se intoarce cu spatele si trage mingea dupa el. Mai bine ar juca cu Croitoru pe dreapta.

    Daca ati observat, si la nationala Piti il baga doar in meciurile din deplasare, sau in meciurile considerate dificile.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •